Zadaj nam pytanie
SEO

Pozycjonowanie lokalne

Świadczysz swoje usługi w konkretnym regionie lub mieście? Pozycjonowanie lokalne jest właśnie dla Ciebie.

Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu dotrzesz do klientów z najbliższej okolicy, a także zwiększysz swoje szanse na konwersje. Lokalne SEO dąży do zbudowania wysokich pozycji Twojej strony w top 10 Google na frazy związane z konkretną lokalizacją np. województwem czy miastem.

Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji, klienci poszukujący lokalnych firm i usług, trafią właśnie do Ciebie. Twoja oferta wyświetli się w wynikach wyszukiwania użytkownikom znajdującym się w Twojej okolicy. 

Korzyści pozycjonowania lokalnego:

  • wzrost ilości konwersji, wzrost sprzedaży
  • wysokie pozycje w lokalnych wynikach wyszukiwania (również Google Maps)
  • wysokiej jakości ruch - rosnąca liczba trafnych odwiedzin na stronie
  • rozpoznawalność marki - budowa wartości marki na rynku lokalnym
Local SEO
Zakres działań

W ramach pozycjonowania lokalnego realizujemy działania z zakresu budowy pozycji strony w top 10 na frazy lokalne i ogólne, opisujące ofertę. Usługa obejmuje:

  • prace optymalizacyjne,
  • content marketing,
  • budowę profilu linków przychodzących,
  • budowę popularności i wizerunku w sieci,
  • optymalizację konwersji.

Dodatkowo dbamy także o spójność danych teleadresowych firmy w sieci – nie tylko na stronie, ale również w mediach społecznościowych i katalogach branżowych online. Te kroki oraz dobrze uzupełniony profil firmy w Mapach Google pozwalają na dominację lokalnych wyników wyszukiwania.

Research online buy offline

Model Research Online Buy Offline (ROBO), czyli sprawdzanie w internecie usług i produktów, ale dokonywanie zakupu stacjonarnie, dominuje właśnie na rynku lokalnym. Zanim użytkownik uda się do restauracji, gabinetu lekarskiego, warsztatu samochodowego i innych punktów usługowych w swojej okolicy, sprawdza firmę w Google. Zazwyczaj szuka wskazówek dojazdu, ale również godzin otwarcia, cennika i szczegółów oferty. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu zawsze odnajdzie Twoją firmę!

Efekty pozycjonowania lokalnego

Dobrze zoptymalizowana strona wyświetla się w lokalnych wynikach wyszukiwania na frazy opisujące ofertę, nawet jeśli użytkownik nie doda do frazy nazwy miasta. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy opisującej usługę, np. „restauracja chińska” wyszukują się nie restauracje z całej Polski, ale te z najbliższej okolicy. Są widoczne zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w sekcji map Google. W pozycjonowaniu lokalnym Twoja firma będzie konkurować tylko z firmami lokalnymi, dlatego efekty będą widocznie szybciej niż przy pozycjonowaniu nastawionemu na pozyskanie klientów z całej Polski.

 

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
16-03-2017
Przygotowaliśmy listę kilku, naszym zdaniem, istotnych czynników, które warto znać i rozumieć, zlecając pozycjonowanie.
więcej
17-02-2017
Pozycjonowanie strony pozwala pozyskać odwiedziny użytkowników, którzy są potencjalnymi klientami. O tym, czy faktycznie dokonają zakupu lub złożą zapytanie dec...
więcej
08-02-2017
Planujesz uruchomienie swojej pierwszej strony internetowej? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę już na etapie jej tworzenia, by ułatwić przyszłe działania pod k...
więcej