Zadaj nam pytanie
SEO

Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie zwiększa Twoje szanse na konwersje. Strategia oparta na budowie widoczności strony na setki fraz, pozwala docierać do użytkowników bez ograniczeń, zachowując przy tym wysoką trafność pozyskanych odwiedzin.

SEO
Co to jest pozycjonowanie szerokie?

Pozycjonowanie szerokie, inaczej long tail, opiera się na pozycjonowaniu nie tylko na frazy ogólne, ale również na ich wersje z dopełnieniami. Model ten wynika z rosnącej liczby użytkowników, którzy wpisują w wyszukiwarkę precyzyjne frazy złożone nawet z 5 słów i więcej. W efekcie pozycjonowania szerokiego strona widoczna jest w wynikach wyszukiwania na setki fraz powiązanych z ofertą.

Korzyści pozycjonowania szerokiego
01
Szybsze efekty

Pozycjonowanie na frazy long tail może przynieść efekty znacznie szybciej niż pozycjonowanie na kilka ogólnych fraz. Wynika to z mniejszej konkurencji. Zamiast konkurować ze wszystkimi firmami z branży, konkurujesz tylko z tymi, które posiadają bardzo podobną ofertę, zasięg i grupę odbiorców. Masz tym samym pewność, że budżet nie jest przeznaczany na nieefektywne działania.

02
Więcej niż odwiedziny

Frazy long tail służą do realizacji celów sprzedażowych. Celem takiego pozycjonowania jest nie tylko dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania, ale również pozyskanie trafnych odwiedzin zakończonych konwersją. Użytkownicy, którzy wyszukują precyzyjnych fraz należą do grupy świadomych użytkowników, często poszukujących produktów lub usług z zamiarem kupna. Odwiedziny takich osób na Twojej stronie wyróżniają się większym prawdopodobieństwem pozyskania konwersji.

Cele
Cele pozycjonowania szerokiego

Pozycjonowanie na kilka pojedynczych fraz i szybka widoczność w top 10 Google może być pułapką. Szybkie efekty osiągane są zwykle dzięki działaniom niedozwolonym przez Google lub narażającym stronę na karę i spadek z widoczności. Podejmując współpracę z agencją SEO warto upewnić się, że cele agencji i cele Twojej firmy pokrywają się.

Pozycjonowanie long tail z założenia opiera się na ciągłej rozbudowie bazy pozycjonowanych fraz. Docierasz dzięki temu do różnych grup klientów, z różną świadomością Twojej marki i oferty. To długotrwały proces, ale również efekty takiego pozycjonowania są bardziej trwałe. Co równie ważne, stałe wzbogacanie zasobu fraz, na które strona jest pozycjonowania, mieści się w ramach abonamentu za pozycjonowanie na długi ogon. Nie musisz się opłacać dodatkowo zmian w strategii kampanii.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
16-03-2017
Przygotowaliśmy listę kilku, naszym zdaniem, istotnych czynników, które warto znać i rozumieć, zlecając pozycjonowanie.
więcej
17-02-2017
Pozycjonowanie strony pozwala pozyskać odwiedziny użytkowników, którzy są potencjalnymi klientami. O tym, czy faktycznie dokonają zakupu lub złożą zapytanie dec...
więcej
08-02-2017
Planujesz uruchomienie swojej pierwszej strony internetowej? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę już na etapie jej tworzenia, by ułatwić przyszłe działania pod k...
więcej