Pozycjonowanie i budowa sprzedaży w sklepie internetowym. Zobacz poradnik!

Niezależnie od branży, rynek e-commerce od lat staje się coraz bardziej nasycony. W obliczu konkurencji, szczególnie początkujące marki powinny podjąć konkretne działania w kierunku promocji sklepu i dotarcia do właściwych użytkowników. Jednym z takich działań jest pozycjonowanie. Czy to jednak wszystko, co powinniśmy zrobić, aby pozyskać klientów do sklepu internetowego?

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?

Jak zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego?

Właściciele sklepów internetowych mogą skorzystać z usług agencji, ale szczególnie Ci początkujący, pierwsze kroki w kierunku widoczności sklepu w Google stawiają we własnym zakresie. Niezależnie do tego, czy zdecydujesz się na obsługę agencji lub innego eksperta pozycjonowania, czy też podejmiesz się samodzielnych działań, warto rozumieć proces pozycjonowania i...znać realne możliwości, jakie oferuje.

Pozycjonowanie pozwala zbudować rosnący ruch na stronę, ale nie zawsze ten ruch przekłada się na sprzedaż. Zamiast ograniczać się do podstawowych działań SEO, warto włączyć w plan działań także optymalizację współczynnika konwersji. Istotnym etapem jest również aktywizowanie użytkownika i ułatwienie mu dotarcia do atrakcyjnych produktów - nie tylko tego, który ogląda, ale również do produktów uzupełniających.

 

Jakie działania zatem warto podjąć, aby sklep trafił do klientów i generował sprzedaż? Przygotowaliśmy poradnik dla właścicieli sklepów - “Od pozycjonowania do sprzedaży w sklepie internetowym”

 

Przejdź do poradnika

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
najlepsze platformy sklepowe widoczni
Chcesz pozycjonować swój sklep bez żadnych trudności technicznych?
Zobacz więcej
pozycjonowanie shoper widoczni
Zobacz, jakie funkcje Shopera ułatwiają pracę pozycjonerom.
Zobacz więcej
ranking sklepow internetowych widoczni blog
Co wpływa na cenę pozycjonowania? Zebraliśmy najważniejsze aspekty wyceny SEO. Zobacz wnioski.
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Pozycjonowanie i budowa sprzedaży w sklepie internetowym. Zobacz poradnik!
Średnia ocen użytkowników 4.70 na podstawie 127 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO