Historia sukcesu
Broker4U
Sukces
Broker4U - Broker ubezpieczeniowy online
120% więcej odwiedzin na stronie
O firmie

Broker4U to internetowy broker ubezpieczeniowy. Zespół Broker4U udziela wsparcia przy wyborze najlepszego ubezpieczenia, a wszystkie formalności są realizowane za pośrednictwem strony internetowej.

 

 

Wyzwania

 

Firma Broker4U postawiła sobie za cel pozyskanie zaufania klientów z całej Polski. Jednocześnie miała świadomość, że zapotrzebowanie na usługi ubezpieczeniowe jest zróżnicowane pomiędzy poszczególnymi regionami Polski.

Nie wystarczy obecność w top 10 na kilka uniwersalnych fraz. Trzeba było zbudować strategię pozycjonowania, która uwzględni wszystkie typy ubezpieczeń, a także pozwoli na dotarcie do osób, które nie znają takiej usługi jak broker ubezpieczeniowy.

Współpraca z naszą agencją polegała więc na dotarciu do użytkowników, edukacji i pozyskaniu klientów. Jak przeprowadziliśmy takie działanie?

Co osiągneliśmy?
120%
więcej odwiedzin na stronie
4-krotny
wzrost współczynnika konwersji celu
wzrost
widoczności na dziesiątki fraz z oferty
dominacja
odwiedzin z pozycjonowania względem innych kanałów
Proces
Pozycjonowanie – sposób na pozyskanie klienta

Jako główną usługę firma Broker4U wybrała pozycjonowanie. W pierwszym etapie działania obejmowały przede wszystkim optymalizację strony. W ciągu kilku miesięcy intensywnego i kompleksowego pozycjonowania pozyskaliśmy efekty w postaci wzrostu liczby odwiedzin na stronie, a tym samym w postaci pozyskania pierwszych klientów z pozycjonowania.

Rozbudowa treści strony

Postawiliśmy duży nacisk na rozbudowę treści strony zarówno na potrzeby pozycjonowania, jak również w celu budowy świadomości klienta. Wzbogaciliśmy stronę o wyczerpujące opisy wszystkich elementów oferty, a także zbudowaliśmy wysokiej jakości blog z poradami. Wiele treści było personalizowanych z myślą o użytkownikach z określonych regionów Polski, w zależności od zapotrzebowania na konkretne typy ubezpieczeń. Zapewniało to trafność informacji oraz większy współczynnik konwersji z tekstów poradnikowych oraz treści zamieszczanych na landing page'ach.

Marketing na forach

Wiedza na temat zakresu działalności i kompetencji brokera ubezpieczeniowego jest w Polsce wciąż mało rozpowszechniona. Aby promować działalność klienta, pozyskiwać trafny ruch i wysokiej jakości linki na stronie, prowadziliśmy działania na tematycznych forach internetowych. W porozumieniu ze specjalistami z Broker4U doradzaliśmy, dostarczaliśmy wiedzę i odpowiadaliśmy na pytania innych użytkowników. W efekcie fora stały się dodatkowym źródłem konwersji.

Referencje
Referencje

Wybraliśmy agencję widoczni z uwagi na jej renomę i duże doświadczenie w marketingu internetowym. Od początku współpracy wiedzieliśmy, że była to słuszna decyzja. Wszystkie planowane prace były wdrażane w terminie, a skuteczność działań na bieżąco raportowana. Już po kilku miesiącach zaobserwowaliśmy wzmożony ruch na stronie, a także rosnące zainteresowanie naszą ofertą.

 

Marcin Wątrobiński, Broker4U

 

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO