Historia sukcesu Elektryknet
Sukces
Elektryknet - Sklep internetowy z osprzętem elektronicznym
Jak pozycjonowanie sklepu zapewniło 25-krotny wzrost sprzedaży
Wyzwania
Co osiągneliśmy?
100% WZROST
liczby odwiedzin
25 RAZY
większa sprzedaż
40-KROTNY WZROST
liczby konwersji wspomaganych
Proces
Pomysł i kreacja
 • Audyt serwisu – przygotowanie projektu zmian treści i budowy strony na potrzeby wyszukiwarki Google
 • Ustalenie KPI (Key Performance Indicators), czyli celów prowadzonych działań optymalizacyjnych
 • Profilowanie lingwistyczne – stworzenie bazy słów kluczowych w oparciu o ofertę oraz hasła wpisywane najczęściej w wyszukiwarkę
Promocja
 • Pozycjonowanie szerokie – pozyskanie dla sklepu czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania za pomocą precyzyjnie dobranych fraz
 • Tematyczna Architektura Treści:
 • Profilowanie lingwistyczne – proces wyboru najważniejszych fraz i zwrotów wpisywanych do wyszukiwarki przez użytkowników poszukujących produktu lub usługi.
 • Kompleksowa usługa Content Marketing na potrzeby SEO z zastosowaniem fraz wyłonionych podczas profilowania lingwistycznego
 • Mapowanie – przygotowanie macierzy zależności tematycznych fraza-podstrona tj. modelu mapowania opisującego tematyczne powiązania podstrony sklepu (funkcjonujących w ramach zaprojektowanych silosów tematycznych) z frazami, na które będą pozycjonowane.
 • Content Marketing– stworzenie bazy unikalnych opisów kategorii produktowych
 • Budowa profilu linków przychodzących
Pomiar i optymalizacja
 • Google Analytics – ustawienie celu i śledzenia konwersji celu.
 • Przekazanie zaleceń optymalizacyjnych dla opisów produktów.
Referencje
Referencje

W sklepie internetowym Elektryknet budowaliśmy szeroki asortyment, który wymagał odpowiedniej promocji zarówno pośród specjalistów, jak i klientów indywidualnych. Zdecydowaliśmy się na dotarcie z ofertą do nowych odbiorców za pośrednictwem Internetu. Najbardziej jednak zależało nam na zwiększeniu sprzedaży. Swój wizerunek w sieci powierzyliśmy agencji Widoczni.

Strona Elektryknet została poddana szczegółowemu audytowi, a efektem była optymalizacja budowy strony i jej treści. Otrzymaliśmy również wskazówki do stworzenia unikalnych opisów produktów. Te zmiany nie tylko pozwoliły nam znaleźć się w top 10 wyników wyszukiwania, ale również sprawiły, że publikowane treści były użyteczne dla potencjalnych klientów.

Kilkutygodniowe działania optymalizacyjne przyniosły skutek w postaci 25-krotnie większej liczby transakcji oraz wzrostu liczby odwiedzin strony! Sprzedaż jest najważniejszym wskaźnikiem dla sklepu internetowego i to ona pozwala nam ocenić pozytywnie współpracę z agencją Widoczni.

Stale rosnąca baza nowych klientów to bez wątpienia rezultat większej widoczności naszej oferty w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki pozycjonowaniu możemy cieszyć się coraz lepszymi wynikami sprzedażowymi. Nasza historia jest przykładem tego, że budżet przeznaczony na promocję firmy w Internecie to najskuteczniejsza forma wsparcia sprzedaży. Szczególnie, gdy jest realizowana przez tak profesjonalną firmę jak agencja Widoczni.

Elektryknet

 

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO