Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 2022 zespół w plenerze

Dział sprzedaży

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Dawid Małkowski

Lider zespołu sprzedaży

Dawid Małkowski na LinkedIn

Lider zespołu sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta biznesowego, które zdobywał w agencjach reklamowych i marketingowych w całym kraju. Swoją karierę zawodową od zawsze wiązał z obsługą klienta.

Na swoim koncie posiada wiele ukończonych kursów i warsztatów m.in. z zakresu skutecznej negocjacji czy storytelingu w biznesie, a także wszystkie wewnętrzne szkolenia począwszy od skutecznej komunikacji z klientem, na pozycjonowaniu kończąc.

Prywatnie jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej z naciskiem na tę z półwyspu iberyjskiego. 

dawid malkowski www

Jak wyglądał początek mojej kariery?

Jak wiele innych osób nie wiedziałem od razu, czym chciałbym zająć się zawodowo. Życie i moje wrodzone predyspozycje same skierowały mnie na handel i kontakt z klientem. Jestem zdecydowanie osobą aktywną, zawsze lubiłem dużo robić i oczywiście mówić. Samoistnie moje pierwsze prace wiązały się ze sprzedażą. Czasami stwierdzałem, że czas wszystko rzucić i spróbować czegoś zupełnie innego. Zawsze jednak działała siła przyciągania i wracałem do sprzedaży. Obecnie od kilkunastu lat jestem związany z handlem.

Poważniej poznałem handel pracując w sklepie RTV i AGD. Dowiedziałem się, że jest to nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie bardzo pobudza. Każdy dzień przynosi coś świeżego nowego klienta. W późniejszych latach przeszedłem na sprzedaż i relacje z klientem biznesowym. Miałem okazję pracować dla bardzo dużych marek, w zakresie budowania identyfikacji i wizerunku w sklepach i lokalach stacjonarnych. Wyzwaniem na tym stanowisku była rola koordynatora, który spina działania różnych podmiotów zewnętrznych. Jednocześnie aktywnie rozwijałem swoje umiejętności dzięki dodatkowym kursom. Mamy możliwość wykorzystania wielu bezpłatnych unijnych szkoleń, wystarczy trochę poszukać. Inwestowałem przede wszystkim umiejętności komunikacji z klientem, aspekty psychologiczne i budowanie relacji z klientem.

Nowy start w agencji Widoczni

Praca dla różnych agencji w Poznaniu czy Warszawie bardzo mi odpowiadała, ale pandemia postanowiła nieco pokrzyżować moje plany. Tematy związane z otwieraniem sklepów zamknęły się z dnia na dzień. Rozwiązanie podsuneli mi właśni klienci. Stwierdzili, że przechodzą do e-commerce, a ja postanowiłem ruszyć razem z nimi! Pozostało mi jedynie znaleźć odpowiednią agencję.

Szukałem agencji, która myśli przyszłościowo i tak jak ja, stawia na rozwój. Takim miejscem okazali się Widoczni. Nie spodziewałem się, że w ciągu roku zostanę team leaderem działu sprzedaży, ale dołożyłem wszelkich starań, żeby tak było. Pomimo dużego doświadczenia, zacząłem na stanowisku młodszego specjalisty. Było to dla mnie zrozumiałe, ponieważ nie miałem jeszcze doświadczenia w branży SEO. Jednak działania sprzedażowe szły bardzo dobrze. Pojawiłem się w doradcy kwartału, następnie zdobyłem pierwsze miejsce, a nawet udało mi się obronić tytuł. Płynnie przeszedłem na stanowisko specjalisty, a następnie starszego specjalisty. Po pewnym czasie pojawił się wakat na stanowisko team leadera działu sprzedaży, który został mi zaproponowany.

Obowiązki doradcy klienta przynosiły mi dużo satysfakcji, dlatego postanowiłem z nich nie rezygnować w pełni. Dalej obsługuję klientów, jednak dużą część pracy wkładam przede wszystkim w obowiązki team leadera. Zajmuję się rozwojem zespołu, szkoleniami, wdrożenie nowych pracowników czy podsumowaniem działań każdego z nich. Istotną częścią mojej obecnej roli są indywidualne rozmowy z pracownikami mojego zespołu. Przyglądamy się danym trudnością i razem szukamy rozwiązania. Myślę, że spojrzenie z innej perspektywy daje nowe możliwości.

Co najbardziej cenię w Widocznych?

W Widocznych zdecydowanie dużo się dzieje. Na każdym kroku poszukuje się możliwości rozwoju. Nie pozwalamy sobie spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie. Szukamy rozwiązań, które pozytywnie wpływają na jakość naszych usług. Stawiamy nie tylko na umacnianie pozycji w branży, ale też jej wzrost. Sam jestem osobą, która nie lubi zastoju, dlatego wiem, że jestem w odpowiednim miejscu.

W mojej pracy najbardziej podoba mi się to, że każdy dzień jest inny chociaż zakres moich obowiązków jest taki sam. Klient dostarcza nam silnych emocji, w tym też dużo radości. Dopiero odkrywam siebie w roli team leadera, ale podoba mi się realny wpływ na funkcjonowanie działu. Mogę bezpośrednio pomóc w rozwoju każdej osoby wchodzącej w skład niezastąpionego dział sprzedaży Widocznych.

Ty też możesz się tak rozwijać!

 Zainteresowała Cię historia Dawida? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV!

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzucić piąty bieg w biznesie.