Zespół widoczni
Zespół ekspertów
Tomasz Górniak

In 2C 21px RTomasz Górniak

Lubi tworzyć teksty, a do tego interesuje się marketingiem internetowym. Praca jako copywriter w widocznych była więc dla niego naturalnym wyborem. Na co dzień - kibic piłkarski. W wolnych chwilach ogląda filmy podróżnicze. Za wygraną w totolotka mógłby wybrać się w podróż dookoła Afryki. W letnie i wiosenne weekendy lubi wyjść na spacer za miasto.

Nauka SEO copywritingu z widocznymi

Tak na dobrą sprawę copywritingiem zacząłem się zajmować dopiero od czasu rozpoczęcia współpracy z widocznymi. To tutaj nauczyłem się, jak pisać teksty SEO, co zrobić, żeby tekst był przyjazny dla Google.

Oczywiście z pisaniem miałem do czynienia dużo wcześniej. Były to jednak zupełnie inne treści - artykuły dziennikarskie. Wbrew pozorom pisanie tekstów prasowych i SEO tu zupełnie inne światy. Musiałem szybko przestawić się z pisania typowo informacyjnego, publicystycznego na pisanie marketingowe, zgodne z wytycznymi i standardami pozycjonowania. Słowa kluczowe, odpowiednie nasycenie treści frazami, boldy, wypunktowania, śródtytuły i wiele innych...

 

Zanim trafiłem do agencji widoczni...

Studiowałem dziennikarstwo w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (dzisiaj Collegium Da Vinci). Moje pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiałem w trakcie studiów. To właśnie jako student odbyłem miesięczne praktyki w jednym z poznańskich portali informacyjnych, co bardzo dobrze dzisiaj wspominam.

Dzięki temu miałem okazję przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca dziennikarza. Poranne spotkanie, na którym wybierano tematy dnia, rozmowy telefoniczne w celu uzyskania informacji oraz wypowiedzi do artykułu, wyjazd na dane wydarzenie, spotkanie, konferencję prasową, powrót do redakcji, pisanie tekstu i tak w kółko. Było co robić, ale opłaciło się. W czasie miesięcznych praktyk w prawdziwej redakcji można się nauczyć dużo więcej niż przez pięć lat studiów...

Z pasji do sportu

Od dziecka byłem zagorzałym kibicem piłkarskim. Nie było więc innej opcji - musiałem pracować w redakcji sportowej. I tak też się stało. Jeszcze w czasie studiów rozpocząłem współpracę ze sportową agencją informacyjną, w której byłem odpowiedzialny za sprawy związane z Lechem Poznań. Pisałem newsy, relacje z meczów, przeprowadzałem wywiady z piłkarzami, brałem udział w konferencjach prasowych Kolejorza. Z jednej strony było to fajne doświadczenie, z drugiej uświadomiło mi, że bieganie za piłkarzami czy innymi osobami, żeby uzyskać od nich jakąś informację niekoniecznie jest tym, co chcę w życiu robić. Tak też skończyła się moja przygoda z dziennikarstwem, ale oczywiście nie z piłką nożną :)

Pasja do sportu sprawiła również, że po ukończeniu studiów na WSNHiD zdecydowałem się kontynuować naukę na poznańskim AWF-ie. Zapisałem się na studia podyplomowe z organizacji i zarządzania sportem, po ukończeniu których uzyskałem dyplom Menadżera Sportu.

Początki w agencji widoczni

Na ogłoszenie o pracę w agencji widoczni natknąłem się przez przypadek, na jednym z portali. Wysłałem swoje CV i poszło. Zmiany nadeszły szybciej niż się spodziewałem.

Pracę w widocznych rozpocząłem na stanowisku Młodszego Specjalisty. ds. Content Marketingu w połowie 2016 roku. Aplikowałem na stanowisko copywritera, ale na początku pisanie tekstów było tylko jednym z wielu obowiązków, jakie mi powierzono - pozyskiwanie linków, publikacja treści na stronach klientów, przygotowywanie raportów skuteczności dla klientów. Było tego całkiem sporo, zwłaszcza jak na początek współpracy, ale absolutnie mnie to nie zniechęciło. I całe szczęście. Dzięki temu dzisiaj mogę pochwalić się nie tylko umiejętnością pisania tekstów SEO i znajomością zasad optymalizacji treści na stronie. Nabyłem również wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu link buildingu. Nauczyłem się też obsługi CMS-ów, których wcześniej nie znałem. Przedtem miałem okazję pracować tylko z CMS-ami WordPress i Joomla!

Czego się nauczyłem przez ten czas?

Po okresie próbnym awansowałem na stanowisko Specjalisty ds. Content Marketingu i dzisiaj zajmuje się głównie tym, co lubię najbardziej, czyli pisaniem. Co prawda copywriting SEO narzuca na copywritera sporo ograniczeń, ale nie zmienia to faktu, że to bardzo fajne i ciekawe zajęcie. Niezwykła różnorodność branż, w jakich funkcjonują nasi klienci sprawia, że tworząc dla nich treści można się naprawdę dużo nauczyć.

Niektórzy pytają mnie, o czym najbardziej lubię pisać. Pisanie dla jakich branż sprawia mi największą przyjemność. I szczerze mówiąc nigdy nie wiem, co odpowiedzieć. Nie ma u mnie czegoś takiego, jak ulubiona branża. Praca copywritera polega na tym, że trzeba umieć napisać wartościowy tekst dla każdej branży. Bez względu na to, czy się na niej znam, czy nie. Dogłębny research to jeden z głównych elementów pracy specjalisty ds. content marketingu.

Praca specjalisty ds. content marketingu w widocznych to nie tylko pisanie na strony internetowe klientów. To także możliwość tworzenia artykułów eksperckich dla magazynów branżowych, z którymi współpracuje nasza agencja. Pozwala mi to dołożyć swoją cegiełkę do budowy wizerunku widocznych jako eksperta w pozycjonowaniu i marketingu internetowym. Przy okazji promuję również siebie :)

Dobra atmosfera przede wszystkim!

Niewątpliwym atutem widocznych jest zgrany zespół pracowników, dzięki którym z chęcią przychodzi się rano do biura. Dobra atmosfera w pracy to dla mnie jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy chcę się związać z daną firmą na dłużej, czy nie. Od 2016 roku trochę już minęło, więc w widocznych musi być naprawdę fajnie:)

Ciekawa praca, możliwość rozwoju zawodowego, zgrany zespół i fajna atmosfera - to wszystko sprawia, że przejście do widocznych było najlepszą decyzją w moim życiu zawodowym.

 

Zainteresowała Cię historia Tomka? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV i list motywacyjny!

 

Zobacz oferty pracy

Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz jak Twoja strona widoczna jest w Google?

Zamów koniecznie BEZPŁATNY AUDYT Twojej strony pod kątem pozycjonowania?

 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO