Zespół widoczni
Zespół ekspertów
Wojciech Leder
Menadżer Działu Sprzedaży

In 2C 21px RWojciech Leder

Największą motywacją dla niego jest poczucie ciągłego rozwoju. Uważa, że kto stoi w miejscu ten się cofa, dlatego podnoszenie kwalifikacji jest dla niego kwestią nadrzędną.

Jest wielkim pasjonatem i czynnym zawodnikiem I-ligowego klubu piłki ręcznej MKS REAL Astromal Leszno. Aktywność sportowa pochłania cały jego czas wolny. Gdy znajdzie chwilę, lubi szukać ciekawych przepisów i gotować. Z przyjemnością czyta również książki związane z marketingiem.

Pasja vs. wykształcenie

Zamiłowanie do marketingu internetowego narodziło się we mnie podczas studiów. Paradoksalnie wybrany przeze mnie kierunek - filozofia, specjalność: życie publiczne, który w żaden sposób nie był niezwiązany z branżą, zachęcił mnie jeszcze bardziej do rozwoju w marketingu.

Nie planowałem kariery filozofa. Interesowały mnie nowoczesne sposoby komunikacji i działania w przestrzeni internetu. Wiedziałem, że marketing internetowy to dziedzina, w której dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu i chęci poszerzania wiedzy, można osiągnąć sukces.

Pierwsze kroki zawodowe

Zdobywanie doświadczenia w upragnionym zawodzie zacząłem na drugim roku studiów. Na początku szukałem bezpłatnych praktyk, które pomogły mi nieco oswoić się z branżą. Pierwsze odbyłem w agencji reklamowej, natomiast drugie w grupie spółek technologicznych. W tym okresie dowiedziałem się sporo na temat działań wizerunkowych i marketingowych. 

Kolejnym etapem na mojej drodze było stanowisko specjalisty ds. marketingu w sklepie internetowym. Tam moje dotychczasowa wiedza poszerzyła się o media społecznościowe, a także kontakt z klientami, głównie niemieckojęzycznymi. To pozwoliło mi na następny krok zawodowy – pracę w niemieckiej korporacji, jako Asystent Działu Back Office.

Mając ciągle w głowie potrzebę rozwoju osobistego postanowiłem ukończyć szkolenia: z marketingu internetowego oraz Google AdWords. Jako certyfikowany specjalista z obu tych dziedzin zapragnąłem zająć się marketingiem internetowym na wyższym poziomie. W tym momencie pomyślałem o złożeniu aplikacji do profesjonalnej agencji SEO.

Moje początki w agencji widoczni

Szukając pracy wytypowałem kilka agencji SEO, najlepiej wypozycjonowanych w Google. Najwyższym wynikiem okazała się być agencja widoczni. Wiedziałem, że skoro wyskoczyli w TOP 10 muszą być dobrzy w tym, co robią. Bez zastanowienia wysłałem CV i już po kilku dniach odezwał się do mnie pan Artur Wojczal, zapraszając mnie na rozmowę kwalifikacyjną.

Byłem jedną z pierwszych osób, która zasiliła dział obsługi klienta w naszej agencji. Byłem częścią trzy-osobowego teamu i tak naprawdę uczyliśmy się wszyscy od siebie nawzajem, bez niezdrowej rywalizacji i budowania hierarchii. To na czym mi najbardziej zależało to budowanie trwałych i długoletnich relacji z klientami. 

Jak zbudowaliśmy profesjonalny dział sprzedaży?

Rozbudowa naszego działu odbyła się błyskawicznie. Wraz z pozyskiwaniem nowych klientów potrzebni nam byli nowi doradcy. Dziś jako menadżer działu obsługi klienta koordynuję pracę wszystkich specjalistów oraz osobiście nadzoruję sprawną komunikację z klientami. Praca w naszym dziale wymaga stałej dyspozycyjności, zarówno mailowej i telefonicznej, jak i bezpośredniej. Nasz zespół musi posiadać także aktualną wiedzę z zakresu marketingu internetowego oraz znać cały proces pozycjonowania od podszewki. 

Pracę tutaj uważam za świetną decyzję zawodową, dzięki której robię to, co lubię, w przyjaznej atmosferze sprzyjającej stałemu rozwojowi.

Mnóstwo nowych wyzwań

Pracę w widocznych cenię za to, że nie ma tu czasu na monotonię. Mam okazję rozwijać się w nowych formach komunikacji. Brałem udział jako ekspert w naszym cyklu live'ów "Oko w Oko z marketingiem internetowym". Prowadzę także comiesięczne szkolenia dla naszych klientów i partnerów, opowiadając na czym polega proces pozycjonowania. Każde kolejne wzywanie zawodowe przyjmuję z wielką satysfakcją, bo dzięki nim właśnie idziemy do przodu i poznajemy nowe rzeczy. 

Zobacz cały odcinek LIVE z Wojtkiem Lederem!

Bez osobistych wyrzeczeń

Praca w agencji widoczni pozwala mi także na realizowanie się sportowo. Od 13. roku życia trenuję piłkę ręczną. Zdobyłem m.in. dwa złote medale w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. Znalazłem się również w szerokiej kadrze przygotowującej się do World Games Wrocław 2017.

Obecnie jestem czynnym zawodnikiem I-ligowego klubu piłki ręcznej MKS REAL Astromal Leszno. Mimo, że jeżdżę na 3 treningi w tygodniu, a także co sobotę rozgrywam mecz w lidze ogólnopolskiej, bez problemu mogę pogodzić pracę w widocznych z pasją do sportu.

Bądź jak Wojtek!

Zainspirowała Cię historia Wojtka? Chciałbyś/ałabyś także spróbować swoich sił w marketingu internetowym? Zrób pierwszy krok w naszą stronę i sprawdź, na jakie stanowiska obecnie rekrutujemy. Być może to właśnie Ty zasilisz nasz zespół!

 

Zobacz oferty pracy

Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO