Zwiększamy widoczność. Zwiększamy zyski
Działania skoncentrowane na pozycjonowaniu szerokim sklepu, optymalizacji konwersji i budowie sprzedaży online.
SEO

Pozycjonowanie sklepu
internetowego

W ramach pozycjonowania sklepu internetowego dotrzemy do Twoich potencjalnych klientów na każdym z etapów procesu zakupowego, co w konsekwencji wygeneruje większe zyski.

Jesteśmy skoncentrowani na konwersji i sukcesywnym wzroście wskaźnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem w pozycjonowaniu sklepów internetowych jest przede wszystkim wzrost przychodów

Korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego:

 • najkorzystniejsza cenowo inwestycja w promocję Twojej strony
 • wzrost ilości konwersji
 • wzrost sprzedaży
 • wysokie pozycje fraz w wynikach wyszukiwania na frazy powiązane z asortymentem sklepu
 • rosnąca liczba trafnych odwiedzin na stronie
 • rozpoznawalność marki 
KLIENT W CENTRUM UWAGI

W przypadku pozycjonowania witryn e-commerce zwracamy szczególną uwagę, aby strona była odpowiednio zoptymalizowania na potrzeby użytkowników i tym samym zachęcała ich do dokonania zakupu. Naczelnym celem takich witryn jest generowanie sprzedaży, dlatego nie wystarczy pozyskać duży ruch, trzeba umieć go wykorzystać.
Podejmując współpracę z e-sklepami, sprawdzamy, czy witryny są funkcjonalne i czy dokonanie zakupu jest proste. Pod uwagę bierzemy m.in. takie elementy sklepu jak:

 • ścieżka zakupowa
 • podział na kategorie
 • budowa menu na stronie głównej
 • łatwy dostęp do kontaktu
 • możliwość prowadzenia analizy e-commerce

W efekcie powyższych działań klient otrzymuje szereg zaleceń optymalizacyjnych, których wdrożenie może znacząco wpłynąć na wysokość współczynnika konwersji na stronie.

Działania
Zakres działań

Pozycjonowanie sklepów internetowych to szereg działań, który obejmuje m.in.:

 • audyt widoczności e-sklepu
 • optymalizację i pozycjonowanie strony w top 10 Google
 • optymalizację współczynnika konwersji
 • poprawę użyteczności sklepu
 • rozbudowę treści strony
 • bieżącą analizę odwiedzin i konwersji
Pozycjonowanie wielu platform sklepowych

Sklepy internetowe są szczególnym przykładem strony internetowej, dlatego wymagają działań optymalizacyjnych w szerszym zakresie niż witryna zbudowana z kilku podstron. Duża liczba opisów produktów oraz ograniczenia niektórych platform sklepowych to duże wyzwania w zakresie pozycjonowania dla e-commerce.

Mamy doświadczenie w pozycjonowaniu wielu platform sklepowych np: Shoper, Shopgold, Sky-Shop, Clickshop, IAI, Prestashop, Redcart, Sote Sklep, Shoplo, Cstore,  Comarch e-Sklep, IAI-Shop, Ebexo, iStore, Selly, Sklepy Nazwa.pl, e-sklepy.pl, Venditor, Shopify, Volution, Big Commerce, LemonStand, Core Commerce, 3d Cart, SquareSpace, Big Cartel.

Wartościowe treści

Praca nad widocznością sklepu internetowego w Google wiąże się także z usługą content marketingu. Bogate treści na stronie podnoszą wartość Twojej witryny w ocenie Google. Zalecimy rozbudowę treści strony w teksty poradnikowe i eksperckie, przydatne także dla Twoich klientów. Przyjrzymy się także opisom produktów - czy są bogate, czytelne i czy zawierają wszystkie istotne dla kupujących informacje.

Sklepy internetowe często czerpią opisy produktów od producentów, co skutkuje duplikacją treści pomiędzy podstronami oraz pomiędzy wieloma sklepami o tym samym asortymencie. Istotnym elementem pozycjonowania sklepów internetowych jest rozbudowa treści w unikalne i wartościowe opisy produktów i kategorii.

 

 

konwersja
Optymalizacja konwersji

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI).  Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w Twoim sklepie w ramach budżetu prowadzonych kampanii.

Optymalizacja konwersji w sklepie internetowym obejmuje prace nie tylko na poziomie stron ofertowych i strony głównej. Dużą rolę w pozyskaniu konwersji odgrywają kroki zakupowe. Przed rozpoczęciem działań SEO testujemy proces zakupowy, aby wyłonić te etapy, które zniechęcają użytkowników do dokonania zakupu.

Skutecznie budujemy sprzedaż. Nasze kampanie finansuje się same

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji, nie tylko pozyskujemy ruch do Twojego sklepu, ale przede wszystkim kierujemy do niego potencjalnych klientów, aby zbudować sprzedaż.

Wszystko w jednym celu - zwiększenia zysku Twojego sklepu.

Analityka sklepów internetowych

Pozycjonowanie dla e-commerce ma na celu pozyskanie sprzedaży. Aby analizować efekty prowadzonych działań, niezbędna jest instalacja modułu e-commerce w Google Analytics. Dzięki temu prace w zakresie SEO są w pełni mierzalne – badamy m.in

 • liczbę i wartość transakcji oraz przychody z poszczególnych produktów
 • średnia wartość zamówienia
 • liczba zakończonych transakcji
 • unikalne zakupy
 • współczynnik konwersji e-commerce

Dzięki modułowi można śledzić także efektywność sprzedaży w oparciu o konkretne produkty. Zaletą jest możliwość badania źródła zakupów - jak wielu klientów odwiedza sklep z pozycjonowania, Adwords, po wpisaniu adresu sklepu w wyszukiwarce lub z innych kanałów.

 

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
21-04-2017
Zdarza się, że wyniki wyszukiwania w Google nie są zadowalające. Jak wpłynąć na ich trafność? Sprawdź 14 sposobów wyszukiwania w Google, których 95% z Was nie z...
więcej
10-04-2017
Jak wykorzystać potencjał milionów użytkowników Google, aby wypromować swój blog? Przedstawiamy szereg działań, od których powinien rozpocząć każdy bloger.
więcej
09-04-2017
Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych wydarzeń światowych 2017 roku. Zobacz, jakie imprezy w zakresie marketingu internetowego są organizowane poza grani...
więcej
Zadaj nam pytanie