Katowice - atrakcje. Co warto zobaczyć?
Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić stolicę Śląska!
Katowice

Katowice - stolica Górnego Śląska

Katowice to przede wszystkim stolica Śląska i kultury śląskiej. Dla wielu symbol górnictwa, dziś pokazuje nową twarz – miasta, które rozwija się w dynamiczny sposób.

Katowice to miejsce idealne dla tych, których pociąga industrialny krajobraz i silna społeczność Ślązaków. Od czego zacząć poznawanie Katowic?

Katowice górnicze

Katowice znajdują się w zagłębiu górniczym, więc koniecznie warto skorzystać z okazji i odwiedzić kopalnię węglową. Do dyspozycji turystów jest nieczynna kopalnia GUIDO, która znajduje się w Zabrzu, sąsiadującym z Katowicami.

Warto tam zajrzeć i zjechać 320 metrów pod ziemię, aby napić się piwa w podziemnym pubie. Wycieczka po kopalni odbywa się pod okiem górnika, a dla chętnych istnieje możliwość ubrania się w strój roboczy i spróbowania górniczej pracy.

Muzeum Śląskie

Innym sposobem, aby poznać realia życia górników i ich rodzin jest wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach. Muzeum ulokowane jest na terenie byłej kopalni węgla.

Jednak wnętrza zostały zaaranżowane w nowoczesny sposób, umożliwiając organizację wystaw stałych, czasowych, wydarzeń, debat i innych inicjatyw, które mają popularyzować kulturę Katowic i Śląska.

Nikiszowiec

Warto odwiedzić także dawne osiedle robotnicze Nikiszowiec. Od 2011 roku osiedle w Katowicach zaliczane jest do Pomników Historii. Charakterystyczna zabudowa z cegły przenosi nas w czasy górniczej świetności Katowic.

Nikiszowiec powstał w pobliżu szybu kopalni Giesche. Spacer po okolicy można sobie umilić pobierając ze strony miasta audio przewodnik.

Kultura w Katowicach

Miłośnikom muzyki Śląsk kojarzy się nie z kopalniami, a z licznymi artystami, piosenkarzami i zespołami muzycznymi, które wywodzą się z Katowic i innych miast śląskich.

Na Śląsku odbywają się festiwale muzyczne, to stąd wywodzi się legendarna Paktofonika, to na Śląsku mieszkał i działał Rysiek Riedel z zespołu Dżem.

Do Katowic udają się także przyszli muzycy, wybierając studia na Akademii Muzycznej. Latem rzesze miłośników klimatów festiwalowych nawiedza Katowice, aby wziąć udział w Festiwalu Nowa Muzyka Tauron i  Off-Festivalu.

Katowice blisko natury?

Chociaż nad miastem górują szyby górnicze, w pobliżu Katowic nie brakuje także zieleni. W sąsiednim Chorzowie znajduje się jeden z największych parków miejskich na świecie!

Na powierzchni 620 hektarów znajdują się takie atrakcje jak: zoo, Górnośląski Park Etnograficzny, Kąpielisko Fala, kolejka gondolowa i wiele innych.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Zobacz listę błędów w sklepach PrestaShop, które mogą utrudniać pozycjonowanie.
więcej
Co zrobić, aby wypromować swój blog i swoje wpisy? Prezentujemy podstawowe działania
więcej
Jak zmotywować użytkowników, aby korzystali z zapytań przez formularz online?
więcej
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO