Warszawa - atrakcje. Co warto zobaczyć?
Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić stolicę Polski!
Warszawa

Warszawa - informacje

Warszawa to jedno z najlepiej rozpoznawalnych miast polskich na świecie obok Krakowa. Nic dziwnego, jest stolicą Polski, a przy tym miastem kontrastów, które zostało całkowicie odbudowane po II wojnie światowej, a jednocześnie swoją architekturą wciąż przypomina o niedawnych wpływach sowieckich na życie całego Państwa.

Co sprawia, że Warszawa jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Polski?

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Celem wielu wycieczek jest nowoczesne Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Miejsce popularyzuje naukę. Nie jest muzeum, w którym niczego nie można dotykać, a wręcz przeciwnie stawia na interakcje i doświadczenia.

W Centrum Nauki można odwiedzić także planetarium. Budynek znajduje się tuż nad Wisłą, na warszawskim Powiślu.

 

Więcej o CNK w Warszawie

   

Łazienki Królewskie

W Warszawie warto odwiedzić Łazienki Królewskie. Rozległy kompleks parkowy, w którym znajduje się Pałac na Wyspie, Stara i Nowa Pomarańczarnia, pomnik Chopina, amfiteatr i cała sieć alejek spacerowych.

Krakowskie Przedmieście

Na Krakowskim Przedmieściu znajduje się Pałac Namiestnikowski, pełniący funkcję Pałacu Prezydenta RP. Krakowskie Przedmieście w Warszawie to także interesująca ulica wypełniona pomnikami i architekturą. To tu znajduje się pomnik Adama Mickiewicza i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Historia
Historia w Warszawie

 Podczas II wojny światowej Warszawa została doszczętnie zniszczona. Stąd trudno szukać tutaj budynków, które pamiętałyby czasy sprzed wojny. Zachowało się ich niewiele, ale warto je zobaczyć. Są to na przykład budynki w pobliżu placu Grzybowskiego, które znajdowały się na ternie Getta Warszawskiego. Na ich ścianach widoczne są wciąż ślady po kulach.

 Inaczej niż w wielu miastach Polski, warszawska starówka powstała dopiero po II wojnie światowej. W trakcie odbudowy odwzorowano jej wygląd sprzed zniszczeń powojennych. Zarówno kamienice, Zamek Królewski, jak i Kolumna Zygmunta wymagały odbudowy lub przynajmniej gruntownej restauracji.

Dziś stały się symbolem miasta, które podniosło się ze zniszczeń i odbudowało swoją wielkość.

 

Więcej o historii Warszawy

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Pałac Kultury niewątpliwie należy do najnowszych pomników historycznych Warszawy. Określany jest mianem daru od ZSRR, wyrażającego przyjaźń polsko-radziecką. Dziś budzi żywe emocje, dla jednych jest niepotrzebną spuścizną po socjalizmie, dla innych ciekawym przykładem architektury socrealistycznej.

W Pałacu mieszczą się m.in. dwa teatry warszawskie, uczelnia wyższa, Rada Miasta Stołecznego Warszawy, Sala Kongresowa i wiele innych instytucji i miejsc.

 

Więcej informacji o Pałacu

   

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Zobacz listę błędów w sklepach PrestaShop, które mogą utrudniać pozycjonowanie.
więcej
Co zrobić, aby wypromować swój blog i swoje wpisy? Prezentujemy podstawowe działania
więcej
Jak zmotywować użytkowników, aby korzystali z zapytań przez formularz online?
więcej
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Widoczni wystąpią z prelekcją podczas tegorocznego Festiwalu SEO w Katowicach!
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz jak Twoja strona widoczna jest w Google?

Zamów koniecznie BEZPŁATNY AUDYT Twojej strony pod kątem pozycjonowania?

 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO