Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Skuteczne pozycjonowanie zagraniczne Rozwijaj firmę i zyskaj klientów na całym świecie
artboard
Międzynarodowe SEO

Pozycjonowanie zagraniczne z agencją widoczni

Zyskaj globalny zasięg i klientów z całego świata

Masz apetyt na więcej? Zagraniczne pozycjonowanie stron i sklepów pozwoli Ci dotrzeć do klientów na całym świecie.

Zoptymalizujemy Twoją stronę z myślą o wybranych rynkach docelowych i wypozycjonujemy ją w regionalnych wynikach wyszukiwania Google. Poprzez pozycjonowanie zagraniczne realizujemy dla naszych klientów mierzalne i istotne biznesowo cele takie jak wzrost wskaźnika ROI, wzrost liczby konwersji i sprzedaży. Skupiamy się na działaniach SEO, które zapewnią Ci stały wzrost na wybranych rynkach zagranicznych.

1
Koncentracja na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży
2
Bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO
3
Ponad 130 doświadczonych specjalistów
4
Przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy
5
Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania i optymalizacji
6
Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania
widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Dlaczego my?

Dlaczego warto powierzyć pozycjonowanie zagraniczne agencji widoczni?

Chcesz skutecznie zaistnieć na rynkach zagranicznych? Z nami to osiągniesz!

Pozycjonowanie zagraniczne polega na optymalizacji strony w wynikach wyszukiwania dla różnych krajów i języków. Dzięki temu wersje językowe Twojej strony lub sklepu mogą konkurować ze stronami firm zagranicznych w Google, a Ty zyskujesz klientów z wybranych rynków zagranicznych i budujesz globalny biznes. Dlaczego to właśnie z nami warto realizować marketing i pozycjonowanie za granicą?

1

Pozyskujemy dla Ciebie zapytania i sprzedaż z zagranicy

Pozycjonowanie zagraniczne ma przede wszystkim być dla Ciebie źródłem sprzedaży w wybranych krajach. Dla nas SEO to działanie efektywnościowe, które mierzymy w postaci liczby konwersji, zapytań i sprzedaży. Rozpoznawalność Twojej marki jest przyjemnym efektem ubocznym, ale realizując pozycjonowanie skupiamy się przede wszystkim na skutecznym pozyskiwaniu klientów zagranicznych. Oznacza to dotarcie do odbiorcy i przeprowadzenie go przez ścieżkę konwersji. Pamiętaj jednak, że pozycjonowanie jest taktyką długoterminową i niezbędna jest wielomiesięczna praca, aby uzyskać wyniki. Czy warto czekać? Dzięki międzynarodowemu SEO zyskujesz stałe wzrosty i na dobre zostawiasz konkurencję w tyle. Wysoki wskaźnik ROI realizowanego przez nas pozycjonowania mówi sam za siebie - warto czekać i warto inwestować w pozycjonowanie zagraniczne.

2

Budujemy jakościowy ruch z zagranicy na Twojej stronie

Pozycjonowanie strony za granicą to skuteczna taktyka budowania zasięgu i docierania do nowych odbiorców. Dzięki wysokim pozycjom Twojej strony lub sklepu na istotne biznesowo frazy zyskasz rosnący ruch użytkowników. Im większy ruch tym większa szansa na pozyskanie klienta, ale również budowa wizerunku marki, budowa relacji z przyszłymi klientami i zwiększenie wartości Twojej strony. Co ważne, ruch pozyskany z pozycjonowania nie wiąże się z kosztami za kliknięcie, więc im więcej odwiedzin, tym niższe koszty pozyskania. Płacisz za optymalizację strony, a nie za odwiedziny użytkowników.

3

Optymalizujemy konwersję w cenie pozycjonowania międzynarodowego

Pozycjonowanie zagraniczne z nami nie kończy się na wysokich pozycjach w Google. Aby dostarczyć Ci efekty w postaci wysokiego wskaźnika ROI, rosnącej liczby zapytań i sprzedaży, w ramach SEO na zagranicę wdrażamy optymalizację konwersji. Polega na ulepszaniu strony w taki sposób, aby ułatwić drogę użytkownika do realizacji celu. Optymalizacja tego typu może obejmować zmiany techniczne, wizualne oraz zmiany w treściach na stronie. Optymalizacja konwersji koncentruje się na potrzebach i preferencjach użytkownika, zwiększając jednocześnie Twoje szanse na pozyskiwanie klientów zagranicznych.

4

Współpracujemy na prostych i przejrzystych zasadach

Klienci współpracują z nami, bo cenią efekty, które dla nich wypracowaliśmy. Nie przywiązujemy do siebie klientów długoterminowymi umowami, lecz efektami. Nie znajdziesz w naszych umowach skomplikowanych zapisów, drobnego druczku i haczyków. Jesteśmy przekonani o swojej skuteczności w pozycjonowaniu stron za granicą i to w ten sposób motywujemy klientów do wieloletniej współpracy. Wśród naszych klientów są firmy, które pracują z nami niemal od powstania agencji i dzięki nam rozwinęły skrzydła w internecie. Agencji SEO na rynku jest mnóstwo, każda kusi inną ofertą i obietnicami, więc zdarza się, że klienci odchodzą od nas w poszukiwaniu jeszcze lepszych efektów. Niejednokrotnie jednak potem wracają, przyznając, że trudno znaleźć agencję, która świadczy usługi na tak wysokim poziomie.

5

Zapewniamy dedykowany zespół ekspertów i kontakt ze specjalistą SEO

Udana współpraca w zakresie pozycjonowania stron za granicą to nie tylko świetnie zrealizowana optymalizacja SEO i regularne raportowanie wyników. Równie istotni są ludzie, z którymi przyjdzie Ci współpracować. Nasi klienci pracują z dedykowanymi zespołami specjalistów, którzy od początku są wdrożeni w projekt. U nas wiesz, kto zajmuje się pozycjonowaniem, tworzeniem treści, kwestiami technicznymi, a dodatkowo jesteś w stałym kontakcie z opiekunem, który pełni rolę menadżera projektu. Stawiamy na regularny kontakt, rozmowę i partnerskie relacje z klientami. Z nami czujesz stałe wsparcie ekspertów i masz pewność, że marketing i pozycjonowanie Twojej strony za granicą jest w najlepszych rękach.

6

Dajemy Ci opiekę doświadczonych doradców

Stawiamy na relacje z klientami, jeszcze przed podpisaniem umowy. Niezależnie, na którym etapie współpracy się z nami kontaktujesz, rozmawiasz z przeszkolonym specjalistą, który doskonale rozumie marketing internetowy, jego zastosowanie w biznesie, możliwości jakie daje i dodatkowo świetnie posługuje się zaawansowanymi narzędziami analitycznymi. W naszym zespole nie ma przypadkowych osób. Jesteśmy niezwykle dumni z zespołu tak kompetentnych ludzi z pasją do marketingu internetowego. Dlatego to dla Ciebie ważne? Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi, na Twój biznes patrzymy globalnie i koncentrujemy się na tym, by przygotować dla Ciebie skuteczną strategię, z celem pozyskiwania sprzedaży.

Dlaczego SEO

Inwestujesz w pozycjonowanie zagraniczne? Zobacz swoje korzyści

Pozycjonowanie zagraniczne to nie tylko obecność Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google w innych krajach. To przede wszystkim Twoja efektywna droga do zbudowania sprzedaży na arenie międzynarodowej. Jak to osiągniesz i dlaczego to właśnie pozycjonowanie zagraniczne jest jedną z najskuteczniejszych dróg do celu?

1
Stały wzrost konwersji

Pozycjonowanie zagraniczne jest działaniem długoterminowym. Nie zatrzymujemy się na żadnym etapie i wciąż ulepszamy i rozszerzamy działania. Tak, aby pozyskiwać klientów zagranicznych, przy jednoczesnym uzyskiwaniu stałego wzrostu konwersji i sprzedaży. 

2
Malejące koszty pozyskania

Obawiasz się dużego ruchu na stronie ze względu na koszty? W pozycjonowaniu stron za granicą im większy ruch, tym koszt pozyskania jednego użytkownika jest niższy. Dlatego właśnie podkreślamy, że nasze kampanie finansują się same.

3
Kompleksowa optymalizacja strony

Prowadzone SEO na zagranicę wiąże się z wieloma korzyściami - Twoja strona jest kompleksowo zoptymalizowana, wzbogacona o wartościowe treści, dostosowana do potrzeb użytkowników. To namacalne korzyści, które otrzymasz już od pierwszych dni współpracy.

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
Współpraca z agencją widoczni

Jak przebiega proces pozycjonowania zagranicznego?

 

Zobacz, co obejmuje usługa międzynarodowego SEO

Pozycjonowanie zagraniczne chociaż bazuje na tych samych działaniach i procesach, co pozycjonowanie polskich stron i sklepów, wymaga jednak nieco innego podejścia. W międzynarodowym SEO wyzwaniem jest znajomość rynków docelowych, języka oraz specyfiki klienta z innego kręgu kulturowego. Dobry research to podstawa, potem przychodzi czas na realizację działań optymalizacyjnych.

Co robimy w ramach międzynarodowego pozycjonowania stron i sklepów? Poznaj niektóre z działań procesu pozycjonowania strony za granicą.

 

Research słów kluczowych w języku obcym

Down arrow

Analiza konkurencji zagranicznej

Down arrow

Tworzenie i optymalizacja treści w języku obcym

Down arrow

Optymalizacja off-site i budowa profilu linków zagranicznych

Down arrow

Optymalizacja techniczna SEO

Down arrow

Wdrożenie tagów Hreflang

Down arrow
SEO + UX

Potrzebujesz czegoś więcej? Wybierz Pro SXO

Postaw na kompleksową usługę Pro SXO. W zakres działań SXO wchodzą m.in.:

  • Pozycjonowanie
  • Zaawansowana analityka
  • Optymalizacja konwersji
  • Optymalizacja UX

Pro SXO to usługa, która łączy w sobie skuteczne pozycjonowanie i optymalizację konwersji. Wybierając Pro SXO otrzymujesz zaawansowaną analitykę strony i działań marketingu internetowego. To idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz już z pozycjonowania i chcesz maksymalizować wypracowywane efekty.

Łączymy moc analityki, user experience i pozycjonowania. Zobacz pełną ofertę.

Zobacz ofertę
widoczni 67

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Zobacz historie naszych klientów

Nie ma lepszego potwierdzenia skuteczności agencji SEO niż efekty, które wypracowała u swoich klientów. W agencji widoczni nie brakuje przykładów firm, które dzięki naszemu pozycjonowaniu rozwinęły się, zbudowały sprzedaży i zyskały nowych klientów. Poznaj historie współpracy z firmami z najróżniejszych branż i zobacz, jak możemy wesprzeć Twój biznes w sieci.

Pozycjonowanie certyfikowanej agencji pracy

 

Firmy, które skorzystały z naszej usługi pozycjonowania, obserwują regularny i stopniowy wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży z kampanii SEO. Powyżej przykład naszego klienta - pflegerin24.pl - agencji opiekunek osób starszych, gdzie odnotowaliśmy ponad 6,5 - krotny wzrost unikalnych użytkowników odwiedzających stronę.

Pozycjonowanie dystrybutora części samochodowych

Wzrost przychodów w sklepie internetowym z częściami samochodowymi - Ivemax, dzięki naszemu pozycjonowaniu zwiększył się 18-krotnie! Więcej na ten temat w linku poniżej.

Pozycjonowanie dystrybutora artykułów ortopedycznych

9,5-krotny wzrost liczby użytkowników u naszego klienta ortezy.pl - sklepu internetowego z ortezami. Ruch pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego

4,5-krotny wzrost fraz w TOP3 Google u naszego klienta - Termedis - sklepu internetowego ze sprzętem rehabilitacyjnym

To robi wrażenie

Sprawdź efekty naszych działań

Nie musisz dłużej się zastanawiać, czy pozycjonowanie się u Ciebie sprawdzi. Przygotowaliśmy zestawienie branż, z wypracowanymi wynikami. Przekonaj się, że dla agencji widoczni nie ma stron i branż niemożliwych do wypozycjonowania. Różne historie stron, zasięgi, budżety - a my zawsze znajdziemy sposób. Zobacz efekty pozycjonowania stron w agencji widoczni.

Zobacz efekty u naszych klientów
widoczni 54
Jak to robimy?

20-krotna dynamika wzrostu sprzedaży w Protan Elmark

Nasze kampanie finansują się same. Co to znaczy? Zobacz, rozmowę z klientem, który dzięki naszym działaniom SEO i PPC zwiększył liczbę konwersji, obniżył koszty pozyskania konwersji i rozwinął biznes na arenie międzynarodowej.

Ty też możesz mieć takie efekty.

Skontaktuj się z doradcą, żeby poznać szczegóły.

Zdradzamy efekty pozycjonowania i Google Ads
Dlaczego widoczni?

U nas w pozycjonowaniu dostajesz więcej

Dajemy Ci nie tylko wymierne efekty pozycjonowania, ale również szereg dodatkowych korzyści. W ramach pozycjonowania zrealizujemy także wysokiej jakości treści na stronę, a także przeprowadzimy optymalizację współczynnika konwersji. Dodatkowo wszystkim klientom dajemy możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego na naszych szkoleniach. Sprawdź poniżej, dlaczego nasza oferta SEO daje więcej niż oczekujesz.

Zobacz, co dodajemy do pakietu usług SEO:

1

Content marketing

Tworzymy i publikujemy na stronie wartościowe treści. Zoptymalizowane pod SEO dopasowane do potrzeb odbiorców.

2

Optymalizacja konwersji

Usuwamy wszelkie przeszkody na drodze Twojego klienta do zakupu lub nawiązania współpracy.

3

Bezpłatne szkolenia

Dzielimy się wiedzą i zapraszamy naszych klientów na bezpłatne szkolenia z zagadnień marketingu internetowego.

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person

Co wpływa na pozycjonowanie zagraniczne stron? Czynniki rankingowe.


Zagraniczne pozycjonowanie stron podlega tym samym czynnikom rankingowym, co każdy inny typ pozycjonowania. Czym są czynniki rankingowe? To elementy strony, ich optymalizacji zagranicznej i treści, które Google bierze pod uwagę przy ocenie strony. Co ważne, nikt nie zna pełnej i pewnej listy czynników rankingowych, dlatego tym bardziej warto zlecić pozycjonowanie strony za granicą agencji SEO, która stosuje najlepsze praktyki i stale poszerza i aktualizuje swoją wiedzę z marketingu i pozycjonowania za granicą. Czynniki rankingowe mogą ulegać zmianie w wyniku aktualizacji algorytmów Google, ale dla doświadczonych spejcalistów SEO to nie problem, lecz ekscytujące wyzwanie. Poznaj czynniki rankingowe, które zostały potwierdzone przez najlepszych ekspertów SEO na całym świecie. Podstawowy podział czynników rankingowych może obejmować takie grupy czynników jak:

  • on-page - działania w obrębie strony internetowej
  • off-page - działania poza stroną, w tym pozyskiwanie linków
  • użyteczność/funkcjonalność - działania, które mają poprawić komfort użytkowników na stronie

Czynniki off-page:

  • Liczba domen, z których pochodzą linki
  • Liczba stron, z których pochodzą linki
  • Linkowany tekst (anchor)
  • Alt Tag na zdjęciach z linkami przychodzącymi
  • Linki pochodzące z domen .gov i .edu
  • Autorytet strony linkującej
  • Autorytet domeny linkującej
  • Linki ze stron konkurencji
  • Linki ze stron wątpliwej wartości, z tzw. złego sąsiedztwa
  • Autorytet strony głównej w linkującej witrynie
  • Linki nofollow
  • Wiek domeny, z której pochodzą linki
  • Wiek domeny
  • Fraza w nazwie domeny, a najlepiej jako pierwsze słowo w nazwie domeny
  • Historia domeny
  • Exact match domain (nazwa domeny = słowo kluczowe)
  • Domain Authority
  • Długość adresu URL
  • Domain Trust/Trust Rank
  • Lokalizacja serwera
  • Certyfikat SSL
  • Zróżnicowane typy linków
  • Linki ze stron z przekierowaniem 301
  • Frazy podlinkowane wewnętrznie, pomiędzy podstronami
  • Title linku
  • Umiejscowienie linku w tekście
  • Umiejscowienie linku na stronie
  • Zgodność tematyczna z treścią dostępną pod linkującą domeną
  • Zgodność tematyczna z treścią strony, z której pochodzi link
  • Fraza w formie nazwy Twojej marki/strony w title strony linkującej
  • Regularny przyrost linków do strony
  • Linki ze stron z dużym autorytetem
  • Linki z sekcji źródeł na Wikipedii
  • Wiek linków
  • Naturalny profil linków
  • Wzajemne linkowanie z innymi stronami
  • Linki z User Generated Content - treści tworzonej przez użytkowników
  • Linki z przekierowań 301
  • TrustRank linkujących stron
  • Liczba wychodzących linków ze strony
  • Linki z forum
  • Objętość treści, z której pochodzi link
  • Jakość treści, z której pochodzi link
  • Linki typu site-wide, dostępne z każdej podstrony
  • Publiczne informacje o domenie w systemie WhoIs
  • Kara nałożona na właściciela domeny w WhoIs

Czynniki on-page

  • Fraza w title
  • Fraza pierwszym słowem w title
  • Fraza w description
  • Fraza w nagłówku h1
  • Objętość treści na stronie
  • Aktywny spis treści na stronie
  • Nasycenie treści słowami kluczowymi
  • Słowa dodatkowe w treści budujące jego tematykę
  • Słowa budujące tematykę treści w title i description
  • Merytoryka treści
  • Szybkość ładowania się strony w oparciu o HTML
  • Szybkość ładowania się strony w oparciu o dane z Chrome
  • Duplikacja treści
  • Linki kanoniczne
  • Optymalizacja zdjęć i grafik na stronie
  • Zakres aktualizacji treści na stronie (duże vs. małe zmiany)
  • Historia zmian na stronie
  • Zawartość słowa kluczowego w pierwszych 150 znakach tekstu
  • Frazy w nagłówkach h2, h3, h4
  • Jakość linków wychodzących
  • Zgodność tematyczna ze stronami, do których linkujesz
  • Poprawność tekstów - gramatyka, ortografia, literówki
  • Kopiowanie treści z innych stron (np. stron producentów)
  • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
  • Funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnych
  • Brak dostępu do istotnych treści na urządzeniu mobilnym
  • Dodatkowa, przydatna treść uzupełniająca tekst na stronie
  • Treść w rozwijanych polach tekstowych
  • Liczba linków wychodzących
  • Materiały graficzne, video i inne multimedialne treści
  • Liczba linków wewnętrznych kierujących do podstrony
  • Jakość linków wewnętrznych kierujących do podstrony
  • Niedziałające linki
  • Błędy w kodzie HTML, brak walidacji W3C
  • Listy numerowane, wypunktowania w treści
  • Wiek strony
  • Projekt strony przyjazny dla użytkownika
  • Wartościowa treść, która daje korzyść użytkownikom
  • Strona kontakt
  • Architektura strony
  • Częstotliwość dodawania nowych treści na stronę
  • Dodanie mapy strony
  • Publikacja polityki prywatności i regulaminu serwisu
  • Duplikacja meta danych
  • Menu okruszkowe
  • Materiały osadzone z Youtube

Czynniki User Interaction - podnoszące komfort użytkowników na stronie:

  • RankBrain
  • CTR w Google dla najważniejszych strategicznie fraz
  • CTR w Google dla wszystkich fraz
  • Współczynnik odrzuceń
  • Ruch z kanału direct
  • Powracający użytkownicy
  • Pogosticking, czyli uciekanie ze strony i wybór innej w wynikach wyszukiwania
  • Zablokowane strony
  • Dodanie strony do zakładek w Chrome
  • Liczba komentarzy
  • Czas spędzony na stronie

 

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

Wyślij zapytanie
widoczni 114
czas

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt pozycjonowanych przez nas stron, żeby sprawdzić:


Pytanie, ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania strony w wyszukiwarkach to jedno z najczęstszych pytań od klientów. Nie ma jednej odpowiedzi na to, ile trwa pozycjonowanie stron za granicą. Ma na to wpływ wiele czynników - nie tylko wiedza i praca pozycjonera, ale także konkurencja i zmiany algorytmu Google, a także kondycja i jakość Twojej strony. Jednak po kilkunastu latach optymalizacji stron w Google, zauważamy pewne schematy. Aby łatwiej było Ci zrozumieć, ile trwa skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google i jakie zmienne mają wpływ na efektywność pracy, wybraliśmy 3 przykładowe strony. Od lokalnej strony, po ogólnopolski sklep, aby na ich przykładzie opisać, jakie cechy strony realnie wpływają na to, kiedy pojawią się efekty SEO. Zobacz, z którym typem strony się identyfikujesz i ile może trwać proces SEO na zagranicę dla Twojej witryny. Sprawdź nasz artykuł: Ile trwa pozycjonowanie stron i sklepów?

Pozycjonowanie oferta

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie - oferty cenowe od ekspertów

Prowadzone przez nas kampanie pozycjonowania strony za granicą nie są ani drogie ani tanie - są przede wszystkim skuteczne. Trudno mówić o jednej cenie marketingu i pozycjonowania za granicą, ponieważ zależy ona od wielu czynników i musi być określana indywidualnie po analizie strony i potrzeb Twojej firmy. Koszt pozycjonowania będzie więc różny, ale zawsze dobierany również do Twoich możliwości. 

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

70+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

160+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

SEO szerokie

Sprawdź też pozycjonowanie w innych krajach:

Pozycjonowanie Irlandia
Pozycjonowanie Belgia
Pozycjonowanie Portugalia
Pozycjonowanie Austria
Pozycjonowanie Słowacja
Pozycjonowanie Ukraina
Pozycjonowanie Litwa
Pozycjonowanie Szwajcaria
Pozycjonowanie Chorwacja
Pozycjonowanie Bułgaria
Pozycjonowanie Rumunia
Pozycjonowanie Norwegia
Pozycjonowanie Finlandia
Pozycjonowanie Kanada
Pozycjonowanie Brazylia
Pozycjonowanie Japonia
Pozycjonowanie Chiny
Pozycjonowanie Korea Południowa
Pozycjonowanie Indie
Pozycjonowanie Turcja
Pozycjonowanie Zjednoczone Emiraty Arabskie
Pozycjonowanie Tajlandia
Pozycjonowanie Katar
Pozycjonowanie Australia
Pozycjonowanie Egipt

Jak pozycjonować za granicą? Podstawowe działania

Kiedy pozycjonowanie za granicą należy przemyśleć? Jeśli zauważyłeś, że znaczna część odwiedzających pochodzi z innych krajów. W tym momencie warto wprowadzić zmiany na stronie, tak aby z jednej strony usprawnić ścieżkę zakupową i tym samym pozyskać klientów zagranicznych. Jak stworzyć skuteczną stronę pod względem SEO na zagranicę?

  • Określ docelowy kraj lub region za pomocą odpowiedniej struktury adresów URL (kierowanie na kraj).
  • Wybierz na jakie języki kierowane są Twoje strony za pomocą tagów językowych (targetowanie na język).
  • Rozpocznij tworzenie treści w językach twojej grupy docelowej.

W niektórych przypadkach prowadzenie pozycjonowania zagranicznych stron na konkretny kraj ogranicza faktyczną grupę docelową. Wykorzystując targetowanie na język, kierujesz swoją reklamę do użytkowników krajów, które posiadają wspólny język. Pozycjonowanie za granicą to znacznie bardziej złożony proces. Jeśli chcesz cieszyć się wysokimi efektami, warto skorzystać ze wsparcia ekspertów.

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie zagraniczne

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 153 głosów

Co musisz wiedzieć o pozycjonowaniu stron za granicą?

Widzisz potencjał w wejściu na rynek zagraniczny? W takim wypadku koniecznie musisz zadbać o widoczność swojej strony w sieci. Pozycjonowanie zagraniczne stawia przed sobą wiele wyzwań, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie rynku i zaplanowanie strategii, którą będzie się konsekwentnie podążać. Sprawdź nasze wskazówki w tym temacie.


Jak oszacować swoje szanse na zagranicznym rynku?

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jeśli chcesz wejść na zagraniczny rynek, jest realne oszacowanie swoich możliwości. Czy w danym kraju masz już jakichkolwiek odbiorców? Czy ktoś będzie zainteresowany Twoją ofertą? Aby poznać odpowiedzi na te pytania powinieneś/powinnaś zrealizować audyt SEO za granicą. Jego wykonanie mogą Ci ułatwić takie narzędzia, jak na przykład Google Analytics, Ahrefs, Searchmetrics.

Aby sprawdzić pozycję swojej strony internetowej za granicą możesz przejść do swojego konta w Google Analytics, a następnie do Użytkownik -> Dane demograficzne -> Szczegółowe dane demograficzne. Będzie tam dostępna informacja dotycząca tego, skąd pochodzą Twoi użytkownicy oraz w jakim stopniu angażują się w treści na Twojej stronie internetowej.

Przykładowy raport Google Analytics dotyczący zaangażowania na stronie użytkowników z różnych krajów.

Z kolei w Ahrefs możesz przeanalizować widoczność swojej strony internetowej na rynku zagranicznym w różnych aspektach: średni ruch organiczny, średnia wartość ruchu organicznego, organiczne słowa kluczowe, średni płatny ruch, średni koszt płatnego ruchu, płatne słowa kluczowe. Aby uzyskać te informacje musisz przejść do zakładki Site Explorer, a następnie przy “Udział ruchu według kraju” kliknąć “Porównaj najlepsze 5 na wykresie”.

Dane w Ahrefs dotyczące widoczności strony na rynku zagranicznym.

Kolejnym polecanym narzędziem jest Searchmetrics. Z łatwością uzyskasz tam dane o widoczności w różnych krajach. Co ciekawe, możesz w tym narzędziu filtrować frazy kluczowe (np. otrzymująć tylko frazy w formie pytań) oraz linki (pod względem liczby, kraju itp.).


Widoczność strony internetowej za granicą według narzędzia Searchmetrics.

 


Jak zdobyć klientów za granicą?

Wiesz, że znacząca część osób odwiedzających Twoją witrynę, pochodzi z innych krajów i chciałbyś/chciałabyś skuteczniej przekonać ich do konwersji? Być może przyszedł dla Ciebie idealny czas na rozpoczęcie działań na rynku międzynarodowym - będzie to jednak wymagało od Ciebie wprowadzenia pewnych zmian w witrynie, aby zapewnić lepsze doświadczenia użytkownikom, którzy posługują się innym językiem. Priorytetowo musisz się skupić na międzynarodowym SEO - zoptymalizuj witrynę pod kątem różnych krajów i języków.

Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie dostosowana do międzynarodowego rynku, musisz wziąć pod uwagę trzy aspekty:

  1. Określenie docelowego kraju i/lub regionu, korzystając z odpowiedniej struktury adresów URL (kierowanie na kraj).
  2. Ustalenie, na jakie języki kierowane są Twoje strony za pomocą tagów językowych (targetowanie na język).
  3. Tworzenie treści i zarządzanie nią w językach twojej grupy docelowej.

Czasami ofertę trudno jest przypisać do konkretnego kraju lub języka. Załóżmy na przykład, że właściciel firmy produkującej koszulki z zabawnymi hiszpańskimi nadrukami chce lepiej wykorzystać SEO. Czy reklamę w sieci powinien skierować tylko na Hiszpanię? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dla niego skierowanie reklamy na język, a nie lokalizację - wówczas dotrze nie tylko do użytkowników z Hiszpanii, ale np. również z Meksyku.


Strategia pozycjonowania strony za granicą krok po kroku

Pozycjonowanie samo w sobie wymaga dużego zaangażowania i wiedzy, a pozycjonowanie strony za granicą jest jeszcze trudniejsze. Przed Tobą rodzi się jeszcze większa konkurencja, dlatego konieczne jest przygotowanie szczegółowej, przemyślanej strategii działania lub nawiązanie z doświadczoną agencją SEO, która zadba o Twoje pozycje w SEO za granicą.


Krok 1. Przeanalizuj swoją konkurencję za granicą

Zanim wjedziesz na rynek zagraniczny, musisz sprawdzić, z kim Ci przychodzi konkurować. Określ swoich największych konkurentów w branży w danej lokalizacji lub dla danego języka, a następnie przeanalizuj ich widoczność w sieci, wybór fraz, na które się pozycjonują i profil linków zwrotnych. Możesz w tym celu wykorzystać takie narzędzia, jak Ahrefs lub SurferSEO.


Krok 2. Poznaj swoich odbiorców z zagranicy

Poświęć czas na analizę zachowań swoich odbiorców w internecie, znajdziesz tam bardzo dużo wskazówek dotyczących realizacji strategii SEO. Sprawdź nie tylko wyszukiwane przez nich frazy, ale również to, z jakich przeglądarek i wyszukiwarek korzystają, czy częściej korzystają z urządzeń mobilnych czy też stacjonarnych itp. Sprawdź również informacje dotyczące waluty i strefy czasowej. Ważne są także różnice kulturowe, które mogą wpływać na tworzenie projektu strony oraz treści. W różnych częściach świata można się spotkać z innym podejściem do kwestii takich jak kolor, układ i styl, poczucie humoru.

 


Krok 3. Dobór słów kluczowych dla SEO za granicą

Wyszukiwanie słów kluczowych dopasowuj do kraju i języka, który Cię interesuje. W narzędziach, które odpowiadają za sprawdzanie wyszukiwalności fraz możesz określić lokalizację, która Cię interesuje. Polecamy Ci korzystanie z takich narzędzi, jak na przykład Ahrefs, Senuto lub Ubersuggest. Warto na początku pozycjonowania strony za granicą skupiać się na frazach z długim ogonem - mają one zwykle mniejszy poziom wyszukiwania, ale są łatwiejsze do wypozycjonowania i skuteczniej przekładają się na zwiększenie współczynnika konwersji.

Funkcja wyboru kraju przy wyszukiwaniu słów kluczowych w narzędziu Senuto.


Jak przygotować swoją stronę pod pozycjonowanie za granicą?

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest odpowiednia optymalizacja techniczna swojej strony internetowej, aby była dobrze widoczna. Przygotowanie witryny pod zagraniczne pozycjonowanie obejmuje nieco więcej elementów niż standardowa strategia SEO.

Na początku upewnij się, że Twoja strona spełnia poniższe wymagania, a następnie przyjrzyj się kolejnym aspektom, o które należy zadbać:


Struktury adresów URL dla witryn międzynarodowych

W przypadku pozycjonowania międzynarodowego możesz wybrać różnorodne struktury adresów URL, aby były dostosowane do określonego kraju. Wybierz jedną z następujących opcji:

ccTLD — to adresy URL zakończone dwuliterowymi kodami, które wskazują wyszukiwarkom dla jakiej lokalizacji jest przygotowana treść witryny. Dla Polski jest to na przykład skrót “pl”, a dla Islandii jest to “is”. Warto jednak pamiętać, że niektóre kody krajów mają też inne przeznaczenie - na przykład kod przypisany do Libii (.ly) jest także traktowany przez Google jako ogólny adres URL. To rozwiązanie pozwoli Ci względnie szybko zwiększyć widoczność lokalną, ale jest najtańszym rozwiązaniem, jeśli zamierzasz przejść z ofertą do kilku krajów.
Przykład: www.example.is

Subdomena - to adres internetowy, który jest utworzony w ramach domeny głównej, ale w nowej części jest przedstawiona część w innym języku. Subdomeny są przystępniejsze pod kątem finansowym niż ccTLD, ale nie gwarantują tak dobrego zasięgu w wyszukiwarkach internetowych.
Przykład: www.pl.example.com

Podkatalog — umiędzynarodowiona zawartość strony jest umieszczana w określonym podkatalogu domeny głównej.
Przykład: www.example.com/pl

gTLD z parametrami językowymi – jest to forma domeny ogólnej (zakończone np. jako .com, .net, .org), której adres URL jest wzbogacony o odpowiedni parametr określający docelowy język.
Przykład: www.example.com/?lang=en-us

Inna domena - treść dla zagranicznych odbiorców może być przedstawiona na zupełnie nowej domenie niż ta, której używasz w swoim rodzimym kraju.
Przykład: twoexamples.com


Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, dlatego bardzo ważne jest szczegółowe przeanalizowanie, które rozwiązanie przyniesie Ci najwięcej korzyści. Warto w tym celu skontaktować się ze specjalistą. 

Wybór odpowiedniego serwera

Przy pozycjonowaniu strony za granicą bardzo ważny jest również serwer, z którego będziesz korzystać - ma on wpływ na Twoją pozycję w rankingu Google. Im bardziej odległy serwer, tym Twoja strona będzie wolniej działać, a to ma znaczący wpływ na doświadczenia użytkownika. Wybierając serwer dla swojej witryny, skup się na serwerach dostępnych w kraju, w którym chcesz się pozycjonować.


Zapewnienie poprawnej implementacji hreflang

Pozycjonowanie zagraniczne ma na celu przekazanie algorytmowi wyszukiwarki Google informacji do kogo kierujesz swoje treści. Dlatego warto, żebyś przy użyciu metatagów hreflang lub językowych wskazał/a, które języki wykorzystujesz w swojej strategii.

Przykład: <link rel="alternatywny" href="http://example.com/fr" hreflang="fr-fr"/>

Powyższy metatag hreflang informuje Google, że na stronie występuje alternatywna treść w języku francuskim.

Pamiętaj, że przy implementacji hreflang nie warto korzystać z tłumaczeń maszynowych, ze względu na to, że nie są one wystarczająco dokładne. Skorzystaj ze wsparcia profesjonalisty. Nie przekierowuj automatycznie użytkownika na inny język wyłącznie na podstawie lokalizacji - to, że ktoś mieszka w Niemczech nie oznacza, że jego/jej ojczystym językiem jest niemiecki i chce się nim posługiwać przy realizacji zamówienia. Staraj się również unikać używania plików cookie do wyświetlania różnych wersji językowych strony.


Co musisz wiedzieć o pozycjonowaniu stron za granicą? 

Pozycjonowanie strony za granicą może Ci przynieść świetne wyniki w postaci zwiększenia współczynnika konwersji. Ważne jest jednak przy tym nie tylko odpowiednie przygotowanie strony, ale również dobre oszacowanie swoich możliwości i wybranie takiego rynku, na którym będziesz mieć szansę na dotarcie do odpowiednich odbiorców i wyróżnienie się na tle konkurencji.

 

 

Pozycjonowanie zagraniczne nie należy do najprostszych, jednak profity tej strategii potrafią być na tyle duże, że warto poświęcić swój czas na opracowanie skutecznego planu. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które zaczynają się pozycjonować za granicą i upewnij się, że nie ma na nie miejsca w Twojej strategii.


Sześć popularnych błędów w SEO za granicą

Wizja podbicia zagranicznych rynków jest kusząca dla wielu przedsiębiorców, jednak wiele osób zabiera się za to zbyt pochopnie. Poświęć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie strategii pozycjonowania strony za granicą, aby nie popełnić któregoś z poniżej opisanych przez nas błędów.


1. Ten sam adres URL dla każdej z międzynarodowych wersji strony

Dobrze zrealizowane pozycjonowanie za granicą opiera się o witrynę, która będzie wyświetlać się w formie adresów URL zoptymalizowanych pod kątem języka i kraju. W ten sposób Google może bez problemu skanować, indeksować Twoją stronę, a następnie umieszczać ją w rankingu. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż poleganie na regionalnym indeksowaniu, które samodzielnie stara się zidentyfikować kraj lub język danego użytkownika/użytkowniczki, aby wyświetlić mu/jej odpowiednią treść.

Nawet na oficjalnej stronie Google znajdziesz wskazówki w tym temacie (https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/locale-adaptive-pages?ref_topic=2370587&visit_id=637939017408604181-4134050488&rd=1):

“Jeśli w Twojej witrynie są strony z zawartością zależną od języka (czyli takie, których treści zależą od wykrytego kraju lub preferowanego języka użytkownika), Google może nie skanować, nie indeksować ani nie uwzględniać w rankingu wszystkich Twoich treści kierowanych na różne języki. Dzieje się tak dlatego, że domyślne adresy IP Googlebota wyglądają na zlokalizowane w USA. Dodatkowo robot wysyła żądania HTTP bez ustawienia atrybutu Accept-Language w nagłówku żądania. Zalecamy korzystanie z oddzielnych konfiguracji adresów URL osobnych języków i dodawanie do nich adnotacji hreflang rel="alternate".”

Z tego względu skup się na tym, aby ustalić odrębną strukturę sieci dla każdej z międzynarodowych wersji Twojej witryny - niezależnie od tego, czy korzystasz z ccTLD, podkatalogów lub subdomen, odrębnej domeny, czy też gTLD z parametrami językowymi.


2. Skupienie się wyłącznie na Google przy zagranicznym SEO

W Polsce najpopularniejszą wyszukiwarką internetową jest bez wątpienia Google, ale nie oznacza to jednak, że dotyczy to każdego kraju. Według danych podawanych przez Statcounter (https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share#monthly-202101-202112-bar), na przykład w Chinach w 2021 roku 83.97% użytkowników korzystało z wyszukiwarki Baidu, natomiast w Rosji w 2021 roku 45.66% użytkowników sieci zdecydowało się na wykorzystanie wyszukiwarki Yandex. Skupiając się wyłącznie na wyszukiwarce Google możesz nie dotrzeć do osób, które należą do Twojej grupy docelowej.


3. Automatyczne przekierowywanie użytkowników do konkretnej lokalizacji zagranicznej

Zakładamy, że chcesz możliwie jak najbardziej usprawnić użytkownikom korzystanie ze swojej witryny, jednak nie wszystkie automatyczne rozwiązania są dla nich ułatwieniem. Jeśli automatycznie przekierujesz użytkowników do konkretnej wersji językowej swojej strony, pozbawisz ich możliwości indywidualnego dopasowania swoich preferencji. Pamiętaj, że nie każda osoba, która mieszka na przykład w Niemczech, zna doskonale język niemiecki - być może będzie wolała zapoznać się z treścią Twojej strony w innym języku. Może również pojawić się sytuacja, że Francuz wyjechał na wakacje do Hiszpanii, ale w trakcie urlopu chce zrealizować zakup produktu do swojego domu - wyświetlając mu automatycznie hiszpańską wersję witryny znacząco utrudniasz mu realizację konwersji. Automatyczne przekierowania mogą być mylące i uciążliwe dla użytkowników, którzy chcieli zobaczyć treści w innym języku lub w określonej wersji krajowej, dlatego dbaj o elastyczność wyświetlanych treści. Możesz to zrealizować w taki sposób, jak na poniższym przykładzie.

Możliwość wyboru przez użytkownika interesującego go kraju i języka.

Pamiętaj również, że poza tym, że przekierowujesz automatycznie użytkowników to w ten sam sposób automatycznie przekierowujesz również Google Boty. Jest to o tyle problematyczne, że Boty Google pochodzą głównie ze Stanów Zjednoczonych i kilku innych krajów, dlatego botom wyświetlałaby się tylko wersje strony przypisane do tych lokalizacji i nie zobaczyłyby wszystkich wersji językowych Twojej witryny. Będzie miało to bardzo zły wpływ na pozycjonowanie strony internetowej, ponieważ boty nie będą mogły poprawnie zaindeksować witryny.


4. Wykorzystywanie tej samej treści przy pozycjonowaniu zagranicznym

Jeśli decydujesz się na SEO za granicą możesz kierować swoje treści na różne kraje, których obywatele posługują się tym samym językiem. Nie oznacza to jednak, że możesz na obu stronach wykorzystać te same treści! Ważne jest, by Twoje treści były unikatowe, nawet jeżeli dotyczą tego samego tematu. Możesz posługiwać się różnymi terminami, synonimami, innym szykiem zdań, ale nie dopuszczaj do duplikacji treści. Dlaczego to takie ważne? Duplikacja treści jest problemem z zakresu pozycjonowania internetowego i może wpływać na spadek ruchu i widoczności strony internetowej.

Ważnym elementem jest także zadbanie o listę słów kluczowych dla każdego kraju w oparciu o potrzeby i zachowania użytkowników docelowych. Nie możesz automatycznie wybrać tych samych słów kluczowych dla każdego kraju. Bardzo ważne przy pozycjonowaniu jest lepsze poznanie swojego odbiorcy i zrozumienie, w jaki sposób działa w sieci.


5. Używanie pojedynczego ccTLD do kierowania na wiele krajów

ccTLD to adresy URL, które są zakończone skrótami przypisanymi do wybranej lokalizacji geograficznej. Na przykład dla Polski jest to .pl, dla Niemiec jest to .de, natomiast dla Wielkiej Brytanii jest to .uk. Wykorzystanie ccTLD pozwala wskazać wyszukiwarkom dla kogo jest przygotowana treść w witrynie. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie zwiększenie widoczności lokalnej, ale może się okazać wyzwaniem, gdy chcesz zacząć działać w SEO za granicą. Problem zaczyna się w momencie, gdy z witryny z określonym ccTLD dla danego kraju starasz się reklamować za granicą. Wyszukiwarki będą przypisywać treść do jednego kraju i osiągnięcie widoczności w innym kraju będzie bardzo trudna. Niestety, niektóre firmy nie są świadome tych zależności i próbują wdrożyć strategię pozycjonowania na inne kraje, włączając na przykład podkatalogi w witrynie z ccTLD, która jest już geolokalizowana w innym państwie.

Jeśli chcesz zostać przy jednej witrynie, realizacja SEO za granicą będzie skuteczniejsza w przypadku domen ogólnych (gTLD, czyli tych kończących się na przykład na .com, .org, .net), bo możesz wykorzystać wówczas na przykład podkatalogi lub subdomeny, które można geolokalizować za pomocą Google Search Console.


6. Niepoprawne wdrożenie atrybutu Hreflang w witrynie

Hreflang to atrybut, który odpowiada za zależności pomiędzy różnymi wersjami językowymi witryny i wyświetla tę wersję, która jest zgodna z językiem i/lub krajem użytkownika. Jednak przy wdrażaniu tego atrybutu łatwo jest o błędy, które później będą miały znaczący wpływ na widoczność strony. Takie problemy często wynikają z nieprawidłowego przejścia przez cały proces wdrożenia Hreflang, dlatego polecamy przejść przez kolejne etapy podczas jego implementacji:

  • Identyfikacja wersji językowych i krajów, w których należy używać hreflang.
  • Ocena i wybór najlepszej metody wdrożenia atrybutu (np. identyfikowanie wersji językowych i krajów, w których należy używać hreflang)
  • Poprawne wygenerowanie atrybutu i przetestowanie przed wdrożeniem.
  • Wdrożenie atrybutu Hreflang.
  • Monitorowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów.


Jak uniknąć błędów przy pozycjonowaniu strony za granicą?

Jeśli chcesz skutecznie prowadzić pozycjonowanie stron za granicą, skup się na tym, by lepiej zrozumieć swoich nowych odbiorców - ich zachowania w sieci, potrzeby, oczekiwania. Zrób odpowiedni research i stwórz persony, aby ułatwić sobie proces działania za granicą. Zadbaj również o doświadczenia użytkownika na stronie - spraw, by międzynarodowe wersje witryny były przyjazne w odbiorze.

Poza dopasowaniem strony do potrzeb użytkownika, musisz również upewnić się, że poprawnie zoptymalizowałeś/aś witrynę pod kątem technicznym. Celem wprowadzenia optymalizacji technicznej jest ułatwienie robotom wyszukiwarek zrozumienia i zaindeksowania treści znajdującej się na poszczególnych stronach w witrynie. Wpływa to również na poprawę komfortu użytkowników w procesie korzystania ze strony. Na poniższej check liście dowiesz się, o co powinieneś/powinnaś zadbać priorytetowo w pozycjonowaniu strony za granicą:

Checklista działań przy pozycjonowaniu strony za granicą.

Jednak nie zapominaj o podstawach dobrze zoptymalizowanej strony pod kątem technicznym! Jeżeli od postaw nie zbudujesz dobrze swojej witryny, nie możesz oczekiwać, że osiągniesz widoczność na rynku zagranicznym. Pamiętaj, aby skupić się priorytetowo na poniższych elementach:

  • Wdrożenie mapy strony,
  • Wdrożenie pliku robots.txt,
  • Wdrożenie i optymalizacja meta tagów,
  • Instalacja certyfikatu SSL,
  • Techniczna optymalizacja adresów URL,
  • Zapobieganie duplikacji treści,
  • Optymalizacja linkowania wewnętrznego,
  • Szybkość ładowania strony,
  • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych,
  • Implementacja danych strukturalnych,
  • Wdrożenie przekierowań.


Najczęstsze błędy przy pozycjonowaniu zagranicznym. Sprawdź, czy je popełniasz! 

Poprawne zrealizowanie pozycjonowania zagranicznego wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia z SEO. Jeśli chcesz wejść na rynek zagraniczny, upewnij się, że współpracujesz z profesjonalistami, masz dobrze opracowany plan działania, a także szczegółowo zbadaną konkurencję na rynku zagranicznym. Zapoznaj się również z innymi artykułami na naszym blogu - znajdziesz tam więcej wskazówek dotyczących pozycjonowania strony w kraju i za granicą.