Co to jest reklama w banerze masthead?

reklama w banerze masthead

W erze cyfrowego marketingu istnieje wiele różnych form reklamy online, z których każda ma swoje unikalne cechy i zalety. Jednym z fascynujących aspektów reklamy online jest reklama w banerze masthead. Jakie korzyści i możliwości niesie ze sobą ta forma promocji? Sprawdźmy.

 

Co to jest reklama w banerze masthead?

Reklama w banerze masthead, nazywana również reklamą w banerze nagłówkowym, to rodzaj reklamy internetowej, która zajmuje prominentne miejsce na stronie internetowej, zazwyczaj umieszczone na samej górze strony, tuż pod nagłówkiem lub logo serwisu. Charakteryzuje się dużymi rozmiarami oraz wyraźnym przekazem.

 

Gdzie można spotkać reklamy w banerze masthead?

Reklamy w banerze masthead można znaleźć na różnych rodzajach stron internetowych oraz platformach online, w tym:

 1. Portalach informacyjnych:
  Strony internetowe zawierające najnowsze wiadomości i treści informacyjne często wykorzystują reklamy w banerze masthead jako źródło przychodów. Te banery są widoczne na stronach głównych, przykuwając uwagę odwiedzających.
 2. Portalach społecznościowych:
  Platformy społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter również wykorzystują reklamy w banerze masthead jako formę promocji. Mogą one pojawiać się na stronach głównych użytkowników lub w innych kluczowych miejscach.
 3. Stronach e-commerce:
  Sklepy internetowe często korzystają z reklam w banerze masthead, aby promować swoje najważniejsze oferty, nowości lub promocje sezonowe. To pomaga w przyciągnięciu uwagi potencjalnych klientów.

 

Jak działają reklamy w banerze masthead?

Reklamy w banerze masthead działają na zasadzie wyświetlania atrakcyjnych grafik lub treści promocyjnych na samej górze strony internetowej. Kluczową cechą tych reklam jest ich widoczność i duże rozmiary, które pozwalają na przyciągnięcie uwagi odwiedzających stronę.

 • Rozmiar i rozmieszczenie:
  Reklamy w banerze masthead są zazwyczaj wyświetlane na górze strony, co sprawia, że są jednym z pierwszych elementów, które użytkownik zauważa. Ich duży rozmiar i widoczność pomagają w szybkim przekazaniu przekazu reklamowego.
 • Treść i przekaz:
  Treść reklam w banerze masthead musi być klarowna, przyciągająca uwagę i zrozumiała w krótkim czasie. Zazwyczaj zawiera ona główne przesłanie lub promocyjną ofertę.
 • Linkowanie:
  Reklamy w banerze masthead często zawierają linki lub przyciski, które kierują odwiedzających na konkretne strony internetowe, gdzie mogą dowiedzieć się więcej lub dokonać zakupu.

 

Zalety i wady reklam w banerze masthead

Reklamy w banerze masthead posiadają swoje unikalne zalety i ograniczenia, które warto rozważyć:

Zalety reklam w banerze masthead:

 • Wysoka widoczność:
  Reklamy te są jednymi z najbardziej widocznych elementów na stronach internetowych, co zwiększa ich skuteczność w przyciąganiu uwagi odwiedzających.
 • Budowanie świadomości marki:
  Dzięki dużym rozmiarom i prominentnemu umiejscowieniu, reklamy w banerze masthead są skutecznym narzędziem do budowania świadomości marki w krótkim czasie.

Wady reklam w banerze masthead:

 • Ryzyko ad-blockingu:
  Ze względu na duże rozmiary i rozmieszczenie, reklamy w banerze masthead są często docelowe dla oprogramowania blokującego reklamy, co może ograniczać ich widoczność.
 • Koszty:
  Tworzenie i umieszczanie reklam masthead może być kosztowne, szczególnie na popularnych portalach informacyjnych lub mediach społecznościowych.

 

Tworzenie efektywnych reklam w banerze masthead

Aby stworzyć efektywne reklamy w banerze masthead, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów:

1. Grafika i treść:
Grafika i treść reklam muszą być atrakcyjne i przyciągać uwagę. Przekaz powinien być zrozumiały i klarowny, aby od razu przekazać główne przesłanie.

2. Optymalizacja rozmiaru:
Upewnij się, że reklama jest odpowiednio zoptymalizowana pod kątem różnych urządzeń i ekranów. Musi być czytelna zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach.

3. Personalizacja:
Dostosuj reklamy w banerze masthead do różnych grup docelowych, aby lepiej trafiać w potrzeby i zainteresowania odbiorców.

 

Skuteczne strategie wykorzystywania reklam w banerze masthead

Aby osiągnąć sukces w kampaniach reklamowych w banerze masthead, warto rozważyć kilka skutecznych strategii:

 • Integracja z innymi kampaniami:
  Reklamy w banerze masthead można integrować z innymi działaniami marketingowymi, takimi jak kampanie e-mailowe lub promocje na mediach społecznościowych.
 • Sezonowe promocje:
  Wykorzystaj reklamy masthead do promocji sezonowych ofert lub wydarzeń, które przyciągną uwagę klientów.
 • Personalizacja:
  Dostosuj treść reklam do konkretnych grup docelowych, aby lepiej trafiać w ich potrzeby i zainteresowania.
 • Trendy w reklamach w banerze masthead
  Świat reklam online jest dynamiczny, a trendy w reklamach w banerze masthead również ewoluują. Kilka najważniejszych trendów obejmuje:
 • Interaktywność:
  Coraz więcej reklam masthead stawia na interaktywne elementy, które angażują użytkowników i zachęcają ich do interakcji.
 • Personalizacja:
  Dostosowywanie reklam do indywidualnych preferencji i zachowań użytkowników staje się coraz bardziej popularne.
 • Mobile-first:
  Ze względu na rosnącą liczbę użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, reklamy masthead są optymalizowane pod kątem różnych ekranów.

 

Przyszłość reklam w banerze masthead

Przyszłość reklam w banerze masthead będzie zależała od rozwoju technologii, zmian w regulacjach prywatności oraz zmieniających się preferencji użytkowników. Jednak reklamy w banerze masthead pozostają ważnym narzędziem w arsenale marketerów internetowych, pozwalając na skuteczne przyciąganie uwagi i budowanie świadomości marki.

 

Podsumowanie

Reklama w banerze masthead to potężne narzędzie promocji online, które ma potencjał przyciągnięcia uwagi i zwiększenia świadomości marki. Jednak jej skuteczność zależy od odpowiedniego dostosowania treści, optymalizacji rozmiaru oraz zrozumienia zmieniających się trendów i preferencji użytkowników. Warto eksperymentować z różnymi strategiami i monitorować wyniki, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w reklamach masthead.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest reklama w banerze masthead?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ