Łap -25% zniżki na pierwszą fakturę SEO lub ADS. Ciesz się wiosną z oszczędnościami! Tylko do 31 maja.
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Skuteczne pozycjonowanie stron Zwiększ z nami swoją sprzedaż. Nasze kampanie finansują się same.
artboard
SEO

Pozycjonowanie stron z agencją widoczni.
Nowa oferta SEO na 2023 rok.

Dotrzyj do swoich klientów w Google

Optymalizacja SEO i skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w naszym wydaniu to znacznie więcej niż dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania Google.

Jesteśmy skoncentrowani na konwersji i sukcesywnym wzroście wskaźnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem w pozycjonowaniu strony internetowej jest stały wzrost widoczności w Google na wszystkie frazy związane z Twoją ofertą.

1
Koncentracja na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży
2
Bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO
3
Ponad 130 doświadczonych specjalistów
4
Przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy
5
Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania i optymalizacji
6
Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania
Zalety SEO

Skuteczne pozycjonowanie stron - Twoje korzyści

Postaw na agencję, która dostarcza realne efekty SEO

 

Pozycjonowanie stron w agencji widoczni to wymierne korzyści dla Twojego biznesu. Dzięki naszym działaniom zauważysz istotne pozytywne zmiany:

 

Budujemy widoczność strony

Nasi klienci są #zawszewidoczni. W efekcie pozycjonowania Twoja strona będzie wyświetlać się na pierwszej stronie Google na najważniejsze frazy związane z Twoim biznesem. Gdy Twój potencjalny klient będziesz szukał produktów, usług, firm czy chociażby porad, znajdzie właśnie Twoją stronę. A konkurencja? Z nami zostawisz ją daleko w tyle. Wysokie pozycje na istotne słowa kluczowe zajmie Twoja strona internetowa.

Zwiększamy liczbę odwiedzin na stronie

Strategiczne podejście do wyboru słów kluczowych i optymalizacji strony pozwoli Ci dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. Dzięki temu w wyniku pozycjonowania strony pozyskasz rosnący ruch na stronę. Co ważne, w pozycjonowaniu skupiamy się na tym, aby były to odwiedziny użytkowników z Twojej grupy docelowej, a więc osób, które z dużym prawdopodobieństwem dokonają konwersji.

Zwiększamy liczbę zapytań i sprzedaż

Widoczność strony czy też duża liczba odwiedzin, to dla nas za mało. Chcemy dzięki pozycjonowaniu zamienić odwiedzających w Twoich klientów. W tym celu realizujemy optymalizację współczynnika konwersji w ramach SEO. Znosimy wszelkie przeszkody na drodze użytkownika do konwersji (nawiązania kontaktu lub wysyłki zapytania). Zyskasz nie tylko odwiedziny na stronie, lecz przede wszystkim nowych klientów.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 60 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Dlaczego my?

Dlaczego warto powierzyć pozycjonowanie agencji widoczni?

Poznaj zalety współpracy z jedną z największych agencji SEO/PPC w Polsce

Wiesz już, że pozycjonowanie stron to must-have w Twojej strategii marketingowej? Czas na wybór zespołu, który zrealizuje je dla Ciebie. W agencji widoczni płacisz za najwyższą jakość obsługi i działania, które przynoszą wymierne efekty. Zobacz, dlaczego warto wybrać właśnie nas!

1

Koncentrujemy się na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży

Pozycjonowanie stron można, a nawet trzeba raportować na każdym etapie działań. Na początku dowiesz się, jakie działania optymalizacyjne zostały przeprowadzone. Z czasem raport SEO będzie prezentował wzrosty w widoczności strony na wybrane frazy. Wreszcie dowiesz się, że dzięki wysokim pozycjom w Google, Twoja strona ma coraz więcej odwiedzin. Wiele agencji zatrzymuje się właśnie tutaj, traktując pozycje i ruch jako cel pozycjonowania. Ale nie my! Nasz zespół skupia się na tym, aby profesjonalne pozycjonowanie stron przynosiło efekty w postaci sprzedaży. Dlatego podejmując z nami współpracę będziesz mierzyć efektywność SEO przez pryzmat swoich zysków.

2

Stawiamy na bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO

Nie masz pojęcia, kto właściwie pracuje nad Twoją stroną? Nie w agencji widoczni! Zaraz po rozpoczęciu współpracy dowiesz się, jacy specjaliści będą zajmować się poszczególnymi działaniami na Twojej stronie. Co za tym idzie, poznasz swojego specjalistę ds. pozycjonowania i dostaniesz bezpośredni kontakt do niego. To znacznie ułatwia współpracę i podejmowanie decyzji odnośnie Twojej strony. Poznasz również swojego opiekuna, który czuwa nad przebiegiem i jakością współpracy, swojego specjalistę ds. content marketingu i inne osoby, zaangażowane w projekt.

3

Działamy w branży od 1999 roku

Pozycjonowanie to dynamiczna branża i wciąż trzeba trzymać rękę na pulsie. Jednak pozycjonowanie i optymalizacja stron www wyróżnia pewne niezmienne podstawy. Ugruntowana przez lata wiedza i doświadczenie z setkami firm z najróżniejszych branż to przewaga agencji widoczni nad wieloma agencjami, które dopiero szukają swojej metody na współpracę z klientem. Znamy branżę SEO od podszewki, czas testowania i stawiania pierwszych kroków mamy dawno za sobą. Czego nas nauczyła obecność w tej branży od 1999 roku? Najważniejsza jest rzetelna praca i przemyślane reagowanie na nowości lub zmiany. Stale poszerzamy nasze kompetencje, bierzemy udział w konferencjach branżowych i wymieniamy się doświadczeniem z czołowymi ekspertami SEO na całym świecie. Działamy zgodnie z najlepszymi praktykami SEO, więc możesz być przekonany, że przełoży się to na efekty pozycjonowania Twojej strony.

4

Stosujemy przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy

Nasi klienci są z nami, dlatego że chcą, a nie dlatego że muszą. Wypracowywane regularnie efekty dla stron naszych klientów są najlepszą motywacją dla długoterminowej współpracy. W swoim portfolio mamy klientów, którzy są z nami niemal od początku istnienia agencji, ale nie dlatego że zatrzymujemy ich skomplikowanymi umowami bez możliwości wypowiedzenia umowy. Nasza udana współpraca bazuje na efektywności naszej pracy, na dobrych relacjach i najwyższej jakości obsługi. Zdarza się, że klienci odchodzą, w poszukiwaniu nowej agencji, która ma inne pomysły na ich stronę. Niejednokrotnie jednak wracają, ponieważ trudno znaleźć agencję działającą w tak przejrzystym modelu współpracy, z taką efektywnością i podejściem do klienta.

5

Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania i optymalizacji

Nasi klienci nie czują się zagubieni, gdy dostają od nas raporty. Dbamy o to, by były nie tylko przejrzyste i zawierały wszystkie niezbędne informacje do oceny jakości naszych działań. Przede wszystkim nasze raporty są zrozumiałe, wzbogacone o interpretację i wnioski. Nie musisz zastanawiać się, czy zawarte w raporcie wskaźniki są na korzystnym poziomie, bo z wniosków dowiadujesz się, co zrobiliśmy, jak przekłada się to na efektywność Twojej strony i jaki mamy dalszy plan działań. Korzystamy wyłącznie z najlepszych narzędzi: Google Analytics, Google Search Console, Senuto, Ahrefs i Surfer. Co więcej, nasi klienci cyklicznie mają okazję brać udział w szkoleniu z podstaw analityki, dzięki czemu jeszcze lepiej rozumieją nadsyłane raporty. Działania raportujemy cyklicznie, nie musisz nigdy prosić o raport działań. Dodatkowo Twój opiekun regularnie będzie się kontaktował, aby zbadać efekty pozycjonowania, których nie można zmierzyć w narzędziach, takie jak sprzedaż w sklepie stacjonarnym czy też liczba zapytań telefonicznych.

6

Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania

Pozycjonowanie nie kończy się dla nas w momencie uzyskania wysokich pozycji dla Twojej strony. Wyświetlanie się strony w Google na najważniejsze frazy to duży sukces, ale jeszcze nie gwarantuje sprzedaży. Pozyskany w ten sposób ruch użytkowników trzeba zamienić w kupujących klientów. W tym celu pracujemy także nad doświadczeniem użytkowników na Twojej stronie, torujemy mu drogę do dokonania konwersji i ułatwiamy podjęcie decyzji o zakupie czy też o złożeniu zapytania. To złożony proces, który nazywa się optymalizacją współczynnika konwersji. Usługę też realizujemy w ramach pozycjonowania stron, dla ruchu pozyskiwanego z Google. Jednak, jeśli myślisz o wdrożeniu optymalizacji konwersji dla swojej strony w szerszym zakresie, możesz skorzystać z dodatkowej usługi CRO, która łączy w sobie UX, analitykę i optymalizację konwersji.

7

Czeka na Ciebie dedykowany zespół ekspertów

Jako jedyni na rynku, do każdego projektu pozycjonowania firmy delegujemy cały zespół ekspertów: Specjalistę ds. pozycjonowania, Webmastera, Specjalistę ds. Budowy Profilu Linków, Specjalistę ds. Content Marketingu oraz Specjalistę ds. optymalizacji konwersji. Sprawna komunikacja między zespołem ekspertów a Twoją firmą nie byłaby możliwa bez dedykowanego Specjalisty ds. Obsługi Klienta, który będzie czuwał nad przebiegiem kampanii SEO. To on będzie dostarczał Ci niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, wysyłał raporty, analizował wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określał kolejne cele dla Twojej strony internetowej. 

Promocja wiosenna

25% zniżki na pierwszą fakturę SEO i Ads

 

Oferta ważna do 31 maja

Podpisz umowę na pozycjonowanie lub/i Google Ads do 31 maja, a otrzymasz zniżkę 25% na pierwszą fakturę. Więcej informacji uzyskasz bezpośrednio u naszych doradców.

Wyślij zapytanie
widoczni 84
Dlaczego SEO

Czy wiesz, że pozycjonowanie stron to najlepsza inwestycja?

Pozycjonowanie stron w Google jest jedną z najlepszych inwestycji w promocję strony w internecie.

Nieważne, w jakiej działasz branży i jaki zasięg ma Twoja firma. Dzięki pozycjonowaniu swojej strony dotrzesz do wybranej grupy docelowej, wypromujesz swoją ofertę, pozyskasz leady, klientów i w efekcie - sprzedaż. Chociaż na efekty trzeba poczekać, skuteczne pozycjonowanie stron w internecie w dłuższej perspektywie czasu jest jedną z najbardziej opłacalnych usług marketingu internetowego.

Zoom

Stały wzrost sprzedaży, malejące koszty pozyskania

Z każdym kolejnym miesiącem kampanii SEO, efekty pozycjonowania są coraz lepsze: regularnie rośnie liczba trafnych odwiedzin na stronie oraz liczba konwersji. Tym samym przy stałej opłacie za kampanię SEO średni koszt konwersji z czasem jest coraz niższy. 

Zoom

Długotrwałe efekty i korzyści dla całej strony

Jeśli zrezygnujesz z pozycjonowania i optymalizacji, nie stracisz wypracowanych efektów z dnia na dzień. W trakcie współpracy dostajesz od nas m.in. optymalizację techniczną, rozbudowane treści na stronę, wskazówki optymalizacyjne oraz rozbudowę profilu linków przychodzących.

Zoom

Większa funkcjonalność i UX strony

W ramach pozycjonowania stron realizujemy również optymalizację konwersji i UX w zakresie, który jest niezbędny do uzyskania sprzedaży z pozycjonowania. Dzięki temu inwestujesz nie tylko w skuteczne dotarcie do klientów, lecz także w optymalizację strony w myślą o użytkownikach. Wszystko w ramach jednej usługi pozycjonowania.

Zoom

Skuteczność na każdym etapie lejka sprzedażowego

Pozycjonowanie stron umożliwia dotarcie do odbiorcy na każdym etapie świadomości produktu i usługi. Dzięki rozbudowanej strategii SEO możesz docierać zarówno do osób, które potrzebują porady, jak i osób, które szukają konkretnych rozwiązań.

Zoom

Budowanie świadomości marki

Obecność w wynikach wyszukiwania to nie tylko pierwszy krok do pozyskania sprzedaży, ale również forma budowy marki. Pozycjonowanie i optymalizacja stron www sprawdzi się więc zarówno dla rozpoznawalnych marek, jak i tych, które dopiero budują swoją wartość i zasięg. Większa obecność w Google to Twoja szansa na zwiększenie rozpoznawalności i zaufania wśród klientów. Pozycjonowanie możesz wykorzystać m.in. by zbudować popularność swojej marki w kontekście opinii, ocen, recenzji.

Zoom

Opłacalny element strategii online

Profesjonalne pozycjonowanie stron doskonale współgra z innymi działaniami marketingu internetowego. Dzięki SEO zoptymalizujesz koszty reklam Google Ads, wzmocnisz zasięg kampanii wizerunkowych, zapewnisz ciągłość ścieżki klienta, który odnalazł Cię dzięki innym kanałom. Nie musisz wybierać między pozycjonowaniem, a innymi działaniami. Najlepszy efekt uzyskasz łącząc ze sobą różne kanały.

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
Współpraca z agencją widoczni

Proces pozycjonowania strony internetowej w Google

 

Jakie działania zrealizujemy dla Ciebie w ramach pozycjonowania stron?

SEO optymalizacja stron to szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google i pozyskanie wartościowych odwiedzin, zakończonych konwersją. Chociaż każda strona ma inne potrzeby i strategia optymalizacji może się różnić, nie może zabraknąć w niej najważniejszych działań. Pozycjonowanie z agencją widoczni to kompleksowe podejście do budowania sprzedaży i pozyskiwania klientów ze strony www.

Jakie działania w ramach pozycjonowania w internecie przeprowadzą dla Ciebie nasi eksperci? Sprawdź, jak wygląda nasz proces pozycjonowania i dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie stron Google z agencją widoczni.

1. Analiza strony i strategia pozycjonowania

Down arrow

To kluczowy etap i czas na ustalenie założeń projektu skutecznego pozycjonowania strony. Współpracę w zakresie projektu pozycjonowania strony internetowej w Google rozpoczynamy od zbadania obecnego stanu Twojej strony, jak również pozostałych obszarów, które będą miały wpływ na prowadzoną przez nas kampanię.

Tylko w ten sposób możemy określić mocne i słabe strony Twojej witryny, aby dopasować strategie kampanii pozycjonowania stron w wyszukiwarce do specyfiki Twojej grupy odbiorców.

Przeprowadzimy analizę rynku w Twojej branży, zbadamy konkurencję i zbudujemy profil potencjalnego Klienta. Nasi analitycy podzielą cały proces na poszczególne etapy pozycjonowania. Dzięki odpowiednio dobranym narzędziom do pozycjonowania serwisów www odkryją intencje i frazy jakich mogą używać potencjalni Klienci aby dotrzeć do Twojej oferty. Zbadamy, które z nich prowadzą do zapytania ofertowego lub zakupu.

 • Analiza branży - pozycjonowanie stron w Google uwzględnia także podstawy takie jak analizę na rynku w Twojej branży, zidentyfikowanie grupy docelowej oraz jej potrzeb i oczekiwań. Na tej podstawie zbudujemy profil potencjalnego Klienta.
 • Analiza fraz - w procesie profilowania lingwistycznego z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi budujemy macierz słów kluczowych powiązanych z Twoją ofertą oraz potrzebami i intencjami Twoich Klientów. Frazy oceniamy pod względem popularności, trendów wyszukiwań a także wartości dla pozyskania konwersji.
 • Analiza konkurencji - sprawdzamy strony internetowe Twojej bezpośredniej konkurencji, która już znajduje się w top 10. Dzięki temu obieramy sobie punkt wyjścia i robimy wszystko, aby Twoja strona wkrótce znalazła się na wyższej pozycji niż strony konkurencji.

2. Audyt SEO i optymalizacja techniczna strony

Down arrow

Przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych pod kątem pozycjonowania firmy w internecie. Przeanalizujemy Twój serwis od strony technicznej, zbadamy m.in. kod, adresy URL, metatagi, strukturę treści pod kątem budowy silosów tematycznych, linkowanie wewnętrzne, schemat nawigacji, prędkość działania i inne potencjalne ograniczenia widoczności w wyszukiwarkach.

To ściśle techniczna i strategiczna praca, która daje nam podstawy do przeprowadzenia dalszych działań w zakresie skutecznego pozycjonowania www. Możesz być pewien, że nasi eksperci, którzy robili to już setki razy wiedzą jak zbudować skuteczne zalecenia optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania. Oferty agencji SEO przeważnie zawierają tego rodzaju działania.

Niezależnie od rodzaju SEO, na który się zdecydujesz otrzymasz od nas zestaw zaleceń dotyczących poprawy funkcjonalności i użyteczności serwisu pod kątem optymalizacji konwersji. Pozwoli to zwiększyć zysk z prowadzonych kampanii - większa część odwiedzających zostanie Twoim Klientami. To, ile trwa pozycjonowanie stron www zależy właśnie od wdrożenia wszystkich zaleceń.

Może się zdarzyć, że w wyniku audytu SEO wykryjemy filtr nałożony przez Google na Twoją stronę. W tej sytuacji przeprowadzimy dla Ciebie usuwanie filtra Google, zanim przejdziemy do jakichkolwiek działań optymalizacyjnych.

3. Wybór fraz i tworzenie skutecznych treści w pozycjonowaniu

Down arrow

Rozbudowa treści strony www w nowe teksty, zoptymalizowane z myślą o pozycjonowaniu bezpiecznie, to jedyny rzetelny i efektywny sposób dodania na stronę fraz. Jednocześnie treści stanowią wartość dla użytkowników, którzy otrzymują wysokiej jakości opisy produktów, kategorii, artykuły eksperckie i poradnikowe.

Same frazy wyszukane dzięki narzędziom pozycjonowania serwisów www to za mało. Google ocenia strony pod względem przydatności dla użytkowników, dlatego tak istotny jest unikalny, ciekawy i wyczerpujący content na stronie. Realizujemy tematy, które są często wyszukiwane, tym samym edukując Twoich potencjalnych klientów.

Nie bez znaczenia jest także spójność tematyczna treści, dlatego bazując na macierzy fraz przygotowanych w ramach procesu pozycjonowania firmy w internecie realizujemy rozbudowę, która ułatwia Google określenie tematyki Twojej witryny. 

 • Inbound Marketing - to jeden z podstawowym elementów skutecznej strategii pozycjonowania stron w Google. Etap ten polega na kierowaniu ruchu na stronę z powiązanych tematycznie portali. Uczestniczymy w wartościowych dyskusjach na forach i blogach, które wzbudzają zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami.
 • Social Media - poszerzamy naturalny zasięg postów publikowanych w mediach społecznościowych i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów.
 • Wartościowe linki - dzięki profesjonalnym narzędziom pozycjonowania bezpiecznie i rzetelnie przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię jego rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi.

4. Budowa profilu linków i pozycjonowanie strony off-site

Down arrow

Budowa wartościowego profilu linków przychodzących w procesie skutecznego wypozycjonowania strony internetowej jest jednym z ważniejszych czynników rankingowych algorytmu wyszukiwarki Google.

Przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię pozycjonowania i rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi. Możesz być pewien, że nasi eksperci w sposób naturalny i bezpieczny pozyskają wysokie jakościowo linki prowadzące do Twojej strony skutecznie zwiększając jej popularność.

Stawiamy nie tylko na klientów, którzy korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego dbamy o obecność Twojej firmy także w mediach społecznościowych, na forach i w katalogach firmowych. Ta strategia niesie za sobą podwójną korzyść – szersze dotarcie do użytkowników oraz pozyskanie wartościowych linków przychodzących do Twojej strony www.

5. Optymalizacja współczynnika konwersji i zwiększenie sprzedaży z pozycjonowania

Down arrow

Stale zwiększamy Zysk z Inwestycji (ROI). Ten etap pozycjonowania stron w wyszukiwarce jest niezwykle istotny. W ramach usługi SEO strony otrzymujesz od nas cenną usługę optymalizacji konwersji.

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO.

W ramach optymalizacji konwersji dokonujemy zmian w wyglądzie, budowie i treści strony internetowej, a także bieżące modyfikacje w kampaniach marketingowych. Celem jest wykorzystanie potencjału pozyskiwanego ruchu na stronę i wygenerowanie jak największej liczby konwersji, dzięki pozycjonowaniu w wyszukiwarkach internetowych

6. Pomiar efektów pozycjonowania i dalsza optymalizacja strony

Down arrow

Stale ulepszamy proces pozycjonowania stron, wiemy co i jak i dobieramy najlepsze strategie. Tak jak Google nieustannie rozwija swoje algorytmy, tak zmienia się branża SEO i marketing w wyszukiwarkach. Naszym zadaniem jest śledzić te zmiany i odpowiednio reagować, dostosowując strategię skutecznego pozycjonowania strony do bieżących trendów. Cyklicznie badamy możliwości zwiększenia widoczności witryn i sprawdzamy, jak jeszcze można poprawić pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Zaletą usługi SEO i pozycjonowania strony są mierzalne efekty – nie tylko rosnąca pozycja słów kluczowych i odwiedziny na stronie, ale przede wszystkim rosnąca liczba konwersji tj. zapytań lub zakupów. Od początku współpracy z klientem, dbamy o regularne raportowanie efektywności naszych działań. To, ile trwa pozycjonowanie stron zależy od szybkości wdrożenia zaleceń oraz branży klienta.

Monitorujemy, analizujemy, wyciągamy wnioski i cyklicznie optymalizujemy prowadzone kampanie pozycjonowania w jednym głównym celu: stałego zwiększania zysku z inwestycji (ROI - Return On Investment).

SEO + UX

Potrzebujesz czegoś więcej? Wybierz Pro SXO

Postaw na kompleksową usługę Pro SXO. W zakres działań SXO wchodzą m.in.:

 • Pozycjonowanie
 • Zaawansowana analityka
 • Optymalizacja konwersji
 • Optymalizacja UX

Pro SXO to usługa, która łączy w sobie skuteczne pozycjonowanie i optymalizację konwersji. Wybierając Pro SXO otrzymujesz zaawansowaną analitykę strony i działań marketingu internetowego. To idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz już z pozycjonowania i chcesz maksymalizować wypracowywane efekty.

Łączymy moc analityki, user experience i pozycjonowania. Zobacz pełną ofertę.

Zobacz ofertę
widoczni 67
Zwiększaj konwersje

Hit! Optymalizujemy konwersję w cenie pozycjonowania strony www

Realizując kampanie pozycjonowania stron www, do oferty SEO dołączamy także optymalizację konwersji i sukcesywne zwiększanie współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Wszystko w jednym celu - zwiększenia zysku dla Twojej firmy. To właśnie sekret opłacalności naszych działań.

Optymalizacja strony internetowej to istotny element pozycjonowania w internecie. Pozwala ulepszyć stronę zarówno z myślą o robotach Google, jak i z myślą o użytkowniku. Dzięki dobrze zoptymalizowanej stronie masz większe szanse na wyświetlanie się na pierwszej stronie Google, a dzięki dodatkowej optymalizacji konwersji - zwiększasz szanse na pozyskanie sprzedaży.

Maksymalizuj efektywność swojej strony www dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie optymalizacji pod pozycjonowanie WWW.

 

Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży z kampanii SEO dla firm

Nasze kampanie SEO nie są więc szablonowym działaniem. Wszystko, co robimy jest dostosowane do potrzeb Twojej firmy i Twoich klientów. Inaczej pracujemy z firmą o zasięgu lokalnym, z korporacją czy też stronami z różnych branż. Cel jednak mamy zawsze ten sam - aby pozycjonowanie strony budowało sprzedaż dla Twojego biznesu.

 

Nasze kampanie finansują się same, dzięki optymalizacji konwersji

Realizujemy kompleksowe pozycjonowanie stron, którego elementem jest optymalizacja współczynnika konwersji. Skupiamy się nie tylko na pozyskaniu ruchu na stronę, ale przede wszystkim na wykorzystaniu go do budowania sprzedaży. Upewniamy się, że Twój potencjalny klient bez trudu znajdzie ofertę, dane kontaktowe czy też wypełni sprawnie formularz. Zatrzymujemy użytkowników na stronie i skracamy im drogę do Ciebie.

 

Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Efekty pozycjonowania stron, które Cię przekonają

Zobacz historie naszych klientów

Nie ma lepszego potwierdzenia skuteczności agencji SEO niż efekty, które wypracowała u swoich klientów. W agencji widoczni nie brakuje przykładów firm, które dzięki naszemu pozycjonowaniu rozwinęły się, zbudowały sprzedaży i zyskały nowych klientów. Poznaj historie współpracy z firmami z najróżniejszych branż i zobacz, jak możemy wesprzeć Twój biznes w sieci.

Pozycjonowanie certyfikowanej agencji pracy

 

Firmy, które skorzystały z naszej usługi pozycjonowania, obserwują regularny i stopniowy wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży z kampanii SEO. Powyżej przykład naszego klienta - pflegerin24.pl - agencji opiekunek osób starszych, gdzie odnotowaliśmy ponad 6,5 - krotny wzrost unikalnych użytkowników odwiedzających stronę.

Pozycjonowanie dystrybutora części samochodowych

Wzrost przychodów w sklepie internetowym z częściami samochodowymi - Ivemax, dzięki naszemu pozycjonowaniu zwiększył się 18-krotnie! Więcej na ten temat w linku poniżej.

Pozycjonowanie dystrybutora artykułów ortopedycznych

9,5-krotny wzrost liczby użytkowników u naszego klienta ortezy.pl - sklepu internetowego z ortezami. Ruch pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego

4,5-krotny wzrost fraz w TOP3 Google u naszego klienta - Termedis - sklepu internetowego ze sprzętem rehabilitacyjnym

To robi wrażenie

Sprawdź efekty naszych działań

Nie musisz dłużej się zastanawiać, czy pozycjonowanie się u Ciebie sprawdzi. Przygotowaliśmy zestawienie branż, z wypracowanymi wynikami. Przekonaj się, że dla agencji widoczni nie ma stron i branż niemożliwych do wypozycjonowania. Różne historie stron, zasięgi, budżety - a my zawsze znajdziemy sposób. Zobacz efekty pozycjonowania stron w agencji widoczni.

Zobacz efekty u naszych klientów
widoczni 54
Artboard
Historie sukcesów

Obejrzyj wywiady z naszymi klientami

Chcesz poznać historie naszych klientów? Zobacz rozmowy z przedstawicielami firm z różnych branż, którzy opowiadają o tym, jak przebiega nasza współpraca, jak pozycjonowanie i reklamy wpłynęły na ich biznes oraz jakie wyniki wspólnie osiągnęliśmy.

Pytamy naszych klientów o największe wyzwania, trudności i perspektywy rozwoju ze wsparciem marketingu internetowego.

Zobacz, jak takie firmy jak Twoja korzystają z potencjału pozycjonowania i reklam Google Ads.

bakowski kadr
dalpo wywiad bm cat okaldka yt
Dlaczego widoczni?

U nas w pozycjonowaniu dostajesz więcej

Dajemy Ci nie tylko wymierne efekty pozycjonowania, ale również szereg dodatkowych korzyści. W ramach pozycjonowania zrealizujemy także wysokiej jakości treści na stronę, a także przeprowadzimy optymalizację współczynnika konwersji. Dodatkowo wszystkim klientom dajemy możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego na naszych szkoleniach. Sprawdź poniżej, dlaczego nasza oferta SEO daje więcej niż oczekujesz.

Zobacz, co dodajemy do pakietu usług SEO:

1

Content marketing

Tworzymy i publikujemy na stronie wartościowe treści. Zoptymalizowane pod SEO dopasowane do potrzeb odbiorców.

2

Optymalizacja konwersji

Usuwamy wszelkie przeszkody na drodze Twojego klienta do zakupu lub nawiązania współpracy.

3

Bezpłatne szkolenia

Dzielimy się wiedzą i zapraszamy naszych klientów na bezpłatne szkolenia z zagadnień marketingu internetowego.

Jakie działania obejmuje pozycjowanie stron?

Pozycjonowanie stron obejmuje szereg różnych działań, które można pogrupować na pozycjonowanie on-site, off-site i techniczne seo. Na czym polegają poszczególne filary pozycjonowania i optymalizacji stron www?

 

Co to jest pozycjonowanie stron on-site?

Pozycjonowanie stron on-site koncentruje się na optymalizacji w obrębie witryny. Jest składową strategii SEO, obok pozycjonowania off-site i optymalizacji technicznej. Działania dotyczą zarówno treści widocznych dla użytkowników, jak i optymalizacji kodu strony. Są to np. takie kroki jak:

 • rozbudowa treści strony
 • wzbogacenie treści we frazy
 • optymalizacja meta title
 • linkowanie wewnętrzne (pomiędzy podstronami)
 • optymalizacja nagłówków h1, h2, h3 itd.
 • optymalizacja struktury strony i wiele innych.

Celem optymalizacji on-site jest zarówno podniesienie jakości strony dla użytkowników, jak również umożliwienie robotom Google zrozumienie intencji, tematyki i wartości strony. Realizując on-page SEO chcemy mieć pewność, że Google zrozumie powiązanie między zapytaniem użytkownika w wyszukiwarce, a treścią naszej strony. W efekcie to właśnie nasza strona trafi do wyników wyszukiwania. Nie oznacza to jednak, że optymalizacja on-site koncentruje się wyłącznie na robotach Google. Wręcz przeciwnie. Po części ma za zadanie również wykorzystać pozyskany z Google ruch, utwierdzając użytkowników w przekonaniu, że znaleźli się na właściwej stronie i zrealizują na niej swój cel.

Dużym obszarem on-site SEO jest content marketing, który dostarcza użytkownikom wysokiej jakości, unikalną i pomocną treść, np.: opisy produktów, opisy usług, poradniki, artykuły blogowe, recenzje i zestawienia. Dodatkowo treści te powinny być wzbogacone w słowa kluczowe oraz odpowiednio zaprezentowane - w czytelny i przejrzysty sposób.

 

Co to jest pozycjonowanie stron off-site?

Pozycjonowanie off-site (można spotkać nazwę off-page) odnosi się do optymalizacji pod pozycjonowanie stron, realizowanej poza Twoją stroną internetową internetową. Chociaż kojarzy się głównie z link buildingiem, jest znacznie szerszym pojęciem, a sednem nie jest wyłącznie pozyskanie linków do strony. Off-site SEO dąży do poprawy jakości strony w ocenie Google, w szczególności do poprawy w obszarach, które nazwane zostały EAT od 3 słów: expertise, authority i trustworthiness. Wysiłki w zakresie pozycjonowania off-site stron zmierzają do lepszego odbioru strony przez użytkowników i do przekonania botów Google, że treść strony jest godna zaufania, rzetelna i profesjonalna. Świadczyć mają o tym np. wzmianki o stronie na renomowanych portalach, artykuły gościnne, a nawet zdaniem niektórych - wzmianki o firmie lub udostępnienia w mediach społecznościowych.

Pozycjonowanie stron off-site mimo wszystko ma związek z linkami. Warto skupić się na dywersyfikacji profilu linków przychodzących i inwestować nie tylko w link building, ale również w influencer marketing, content marketing oraz kreatywne strategie pozyskiwania linków. Warto wyróżnić kilka typów linków:

 • pozyskane z naturalny sposób - dzięki aktywności użytkowników, którzy z własnej inicjatywy udostępniają link do strony na forach, w komentarzach czy też na swoich stronach internetowych
 • ręczne pozyskiwanie linków - np. poprzez nawiązywanie współpracy, wymianę artykułów czy też wysyłanie próśb o dodanie linków do stron, na których już jest nieklikalna wzmianka o firmie
 • ręczne dodawanie linków - np. w katalogach firmowych, listach firm, na portalach ogłoszeniowych i w innych miejscach tego typu

Optymalizacja off-page jest jednym z filarów pozycjonowania stron i powinna być elementem strategii SEO. Profil linków przychodzących, który obejmuje wartościowe linki, przyrastające stale, ale regularnie ma znaczący wpływ na pozycjonowanie strony w Google.

 

Co to jest optymalizacja techniczna w pozycjonowaniu stron?

Optymalizacja techniczna może być traktowana jako element on-site SEO, z uwagi na to, że działania realizowane są w obrębie strony. Jest to jednak specyficzny typ działań skierowanych na optymalizację struktury strony, ułatwienie robotom odwiedzania poszczególnych podstron, przyspieszenie indeksowania. Techniczna optymalizacja zajmuje się również takimi aspektami jak przyspieszenie ładowania strony, niwelowanie duplikacji technicznej czy też naprawa błędów, które uniemożliwiają poprawne indeksowanie strony.

Optymalizacja techniczna to np. takie działania jak:

 • optymalizacja szybkości ładowania się strony
 • optymalizacja i zadbanie o poprawność pliku Robots.txt
 • optymalizacja tagów meta robots
 • niwelowanie linków prowadzących do stron z błędem 404
 • niwelowanie duplikacji technicznej
 • wdrożenie https
 • wdrożenie danych strukturalnych (Schema.org)
 • wdrożenie mapy strony i dodanie jej do Google Search Console
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person

Co wpływa na pozycjonowanie stron? Czynniki rankingowe.


Na pozycję strony w wynikach wyszukiwania wpływają czynniki rankingowe, czyli czynniki, które bierze pod uwagę Google przy ocenie strony internetowej. Nie są to wytyczne określone jednoznacznie przez Google, lecz działania, wynikające z doświadczeń pozycjonerów. Na przestrzeni czasu, wraz ze zmianą algorytmu Google, zmieniają się też czynniki rankingowe. Dlatego tak ważen jest, aby pozycjonowanie i optymalizacja stron www prowadzić regularnie. Niektóre działania przestają być skuteczne lub wręcz mogą przyczyniać się do nałożenia filtra na stronę przez Google. Żadne z tych działań nie jest receptą na sukces i należy je traktować jako wskazówkę, a nie zasadę. Możemy przyjąć podział czynników rankingowych na:

 • on-page - działania w obrębie strony internetowej
 • off-page - działania poza stroną, w tym pozyskiwanie linków
 • użyteczność/funkcjonalność - działania, które mają poprawić komfort użytkowników na stronie

Czynniki off-page:

 • Liczba domen, z których pochodzą linki
 • Liczba stron, z których pochodzą linki
 • Linkowany tekst (anchor)
 • Alt Tag na zdjęciach z linkami przychodzącymi
 • Linki pochodzące z domen .gov i .edu
 • Autorytet strony linkującej
 • Autorytet domeny linkującej
 • Linki ze stron konkurencji
 • Linki ze stron wątpliwej wartości, z tzw. złego sąsiedztwa
 • Autorytet strony głównej w linkującej witrynie
 • Linki nofollow
 • Wiek domeny, z której pochodzą linki
 • Wiek domeny
 • Fraza w nazwie domeny, a najlepiej jako pierwsze słowo w nazwie domeny
 • Historia domeny
 • Exact match domain (nazwa domeny = słowo kluczowe)
 • Domain Authority
 • Długość adresu URL
 • Domain Trust/Trust Rank
 • Lokalizacja serwera
 • Certyfikat SSL
 • Zróżnicowane typy linków
 • Linki ze stron z przekierowaniem 301
 • Frazy podlinkowane wewnętrznie, pomiędzy podstronami
 • Title linku
 • Umiejscowienie linku w tekście
 • Umiejscowienie linku na stronie
 • Zgodność tematyczna z treścią dostępną pod linkującą domeną
 • Zgodność tematyczna z treścią strony, z której pochodzi link
 • Fraza w formie nazwy Twojej marki/strony w title strony linkującej
 • Regularny przyrost linków do strony
 • Linki ze stron z dużym autorytetem
 • Linki z sekcji źródeł na Wikipedii
 • Wiek linków
 • Naturalny profil linków
 • Wzajemne linkowanie z innymi stronami
 • Linki z User Generated Content - treści tworzonej przez użytkowników
 • Linki z przekierowań 301
 • TrustRank linkujących stron
 • Liczba wychodzących linków ze strony
 • Linki z forum
 • Objętość treści, z której pochodzi link
 • Jakość treści, z której pochodzi link
 • Linki typu site-wide, dostępne z każdej podstrony
 • Publiczne informacje o domenie w systemie WhoIs
 • Kara nałożona na właściciela domeny w WhoIs

Czynniki on-page

 • Fraza w title
 • Fraza pierwszym słowem w title
 • Fraza w description
 • Fraza w nagłówku h1
 • Objętość treści na stronie
 • Aktywny spis treści na stronie
 • Nasycenie treści słowami kluczowymi
 • Słowa dodatkowe w treści budujące jego tematykę
 • Słowa budujące tematykę treści w title i description
 • Merytoryka treści
 • Szybkość ładowania się strony w oparciu o HTML
 • Szybkość ładowania się strony w oparciu o dane z Chrome
 • Duplikacja treści
 • Linki kanoniczne
 • Optymalizacja zdjęć i grafik na stronie
 • Zakres aktualizacji treści na stronie (duże vs. małe zmiany)
 • Historia zmian na stronie
 • Zawartość słowa kluczowego w pierwszych 150 znakach tekstu
 • Frazy w nagłówkach h2, h3, h4
 • Jakość linków wychodzących
 • Zgodność tematyczna ze stronami, do których linkujesz
 • Poprawność tekstów - gramatyka, ortografia, literówki
 • Kopiowanie treści z innych stron (np. stron producentów)
 • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
 • Funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnych
 • Brak dostępu do istotnych treści na urządzeniu mobilnym
 • Dodatkowa, przydatna treść uzupełniająca tekst na stronie
 • Treść w rozwijanych polach tekstowych
 • Liczba linków wychodzących
 • Materiały graficzne, video i inne multimedialne treści
 • Liczba linków wewnętrznych kierujących do podstrony
 • Jakość linków wewnętrznych kierujących do podstrony
 • Niedziałające linki
 • Błędy w kodzie HTML, brak walidacji W3C
 • Listy numerowane, wypunktowania w treści
 • Wiek strony
 • Projekt strony przyjazny dla użytkownika
 • Wartościowa treść, która daje korzyść użytkownikom
 • Strona kontakt
 • Architektura strony
 • Częstotliwość dodawania nowych treści na stronę
 • Dodanie mapy strony
 • Publikacja polityki prywatności i regulaminu serwisu
 • Duplikacja meta danych
 • Menu okruszkowe
 • Materiały osadzone z Youtube

Czynniki User Interaction - podnoszące komfort użytkowników na stronie:

 • RankBrain
 • CTR w Google dla najważniejszych strategicznie fraz
 • CTR w Google dla wszystkich fraz
 • Współczynnik odrzuceń
 • Ruch z kanału direct
 • Powracający użytkownicy
 • Pogosticking, czyli uciekanie ze strony i wybór innej w wynikach wyszukiwania
 • Zablokowane strony
 • Dodanie strony do zakładek w Chrome
 • Liczba komentarzy
 • Czas spędzony na stronie

 

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

Wyślij zapytanie
widoczni 114
czas

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt pozycjonowanych przez nas stron, żeby sprawdzić:


Pytanie, ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania strony w wyszukiwarkach to jedno z najczęstszych pytań od klientów. Nie ma jednej odpowiedzi na to, ile trwa pozycjonowanie witryny. Ma na to wpływ wiele czynników - nie tylko wiedza i praca pozycjonera, ale także konkurencja i zmiany algorytmu Google, a także kondycja i jakość Twojej strony. Jednak po kilkunastu latach optymalizacji stron w Google, zauważamy pewne schematy. Aby łatwiej było Ci zrozumieć, ile trwa skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google i jakie zmienne mają wpływ na efektywność pracy, wybraliśmy 3 przykładowe strony. Od lokalnej strony, po ogólnopolski sklep, aby na ich przykładzie opisać, jakie cechy strony realnie wpływają na to, kiedy pojawią się efekty SEO. Zobacz, z którym typem strony się identyfikujesz i ile może trwać proces SEO dla Twojej witryny. Sprawdź nasz artykuł: Ile trwa pozycjonowanie stron i sklepów?

Pozycjonowanie oferta

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie - oferty cenowe od ekspertów

Prowadzone przez nas kampanie skutecznego pozycjonowania www nie są ani drogie ani tanie - są przede wszystkim skuteczne. Trudno mówić o jednej cenie pozycjonowania stron, ponieważ zależy ona od wielu czynników i musi być określana indywidualnie po analizie strony i potrzeb Twojej firmy. Koszt pozycjonowania będzie więc różny, ale zawsze dobierany również do Twoich możliwości. 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania - pozycjonowanie stron FAQ

Jeśli zastanawiasz się, co to jest pozycjonowanie stron, jak to działa i jakie efekty przynoszą te działania, już pędzimy z odpowiedzią! Sprawdźcie poniżej najczęściej zadawane pytania - pozycjonowanie stron FAQ

Jak ocenić skuteczność pozycjonowania?

Down arrow

Dobrze wypozycjonowana strona jest widoczna na wiele fraz w top 10 Google, co można sprawdzić w narzędziach SEO, a ruch na stronę stale rośnie. My efekty pozycjonowania strony mierzymy także w konwersjach – dokonanych zakupach i złożonych zapytaniach, bo to realne korzyści i zwrot z inwestycji w pozycjonowanie Google. SEO to jedna z najlepszych metod generowania zysku online, dlatego właśnie Twój zysk w postaci wysokości sprzedaży i liczby zapytań ofertowych jest miarą sukcesu naszych działań SEO.

Jak sprawdzić pozycjonowanie stron w internecie?

To naturalne, że zanim zapłacisz za pozycjonowanie strony, chcesz mieć pewność, że ona w ogóle tego potrzebuje. Szczególnie, jeśli już do tej pory korzystałeś z usług optymalizacji strony w wyszukiwarce Google. Po pierwsze zanim cokolwiek dla Ciebie zrobimy, przeprowadzimy audyt strony, aby ocenić, jakie działania będą niezbędne i w jakiej kondycji jest Twoja strona internetowa. Zobacz, na czym polega audyt SEO dla strony internetowej.

A jak możesz to sprawdzić we własnym zakresie? Skorzystaj z narzędzi. My polecamy sprawdzać pozycjonowanie strony, a w zasadzie jej optymalizację, widoczność i frazy za pomocą takich narzędzi jak:

 • Senuto
 • SEMSTORM
 • Surfer SEO
 • Ahrefs
 • Searchmetrics


A jeśli nie współpracujesz z żadna agencją SEO i nie masz dostępu do raportów z powyższych narzędzi, zajrzyj do Google Search Console i Google Analytics.

Co obejmuje usługa pozycjonowania stron?

Down arrow

Pozycjonowanie stron to proces wieloetapowy. Zaczynamy go od audytu i określenia strategii. Następnie przeprowadzamy optymalizację techniczną strony. Po tym etapie zaczynają się działania cykliczne - optymalizacja treści strony, w tym wybór i wdrożenie fraz, linkowanie wewnętrzne, a także optymalizacja off-site. Efektywność pozycjonowania uzyskujemy także dzięki optymalizacji współczynnika konwersji.

Co to jest pozycjonowanie stron?

Down arrow

Pozycjonowanie to kompleksowe działanie promujące stronę w internecie i przy okazji nasza specjalność. Dzięki pozycjonowaniu to właśnie Twoja witryna wyświetla się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google (w top 10). Wysokie pozycje w Google przekładają się na większy ruch na stronę i w efekcie - na większą sprzedaż.

Cele pozycjonowania stron to:

 • poprawa widoczności strony w Google
 • osiągnięcie widoczności strony w top 10 Google
 • zwiększenie liczby odwiedzin na stronie
 • zwiększenie sprzedaży

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie w Google?

Skuteczne pozycjonowanie stron w Google wymaga wykonania szeregu działań zgodnych z wytycznymi wyszukiwarki. Dzięki temu twoja witryna zyskuje wyższe pozycje w wynikach, zwiększa się ruch na stronie, konwersje, a ostatecznie również zysk firmy. Nie są znane wszystkie czynniki skutecznego pozycjonowania w Google, jednak główne czynniki rankingowe to:

 • linki wychodzące,
 • linki wewnętrzne,
 • dane strukturalne,
 • linki przychodzące,
 • słowa kluczowe,
 • szybkość strony,
 • certyfikat SSL.

Spośród szeregu zabiegów pozycjonowania stron w wyszukiwarkach, warto zastosować:

 • dokładny opis oferty - roboty Google potrzebują treści do przeanalizowania
 • ukierunkowanie tematyczne podstrony - przyporządkowanie podstron pod konkretne treści usprawni pozycjonowanie strony w Google i poprawi wrażenia użytkowników
 • opis alternatywny obrazków - roboty wyszukiwarki nie czytają zawartości zdjęć, filmów, animacji, dlatego konieczny jest opis
 • linki przychodzące - jednym z czynników rankingowych jest liczba i jakość linków ze stron zewnętrznych, ważne jednak, aby zostały pozyskane naturalnie.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach wymaga bycia na bieżąco z panującymi zasadami i trendami, dlatego warto zdecydować się na współpracę ze specjalistami SEO.

Efektywne pozycjonowanie dla nowej strony

Stawiasz swoje pierwsze kroki w sieci? Zastanawiasz się nad efektywnym pozycjonowaniem? Nie wahaj się, pozycjonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów wypromowania swojej strony w internecie. Na efektywne pozycjonowanie strony składa się kilka kroków.

 • Wybór prostej i chwytliwej nazwy strony - powinna być krótka i wpadać w ucho, dzięki czemu zostanie zapamiętana przez użytkowników.
 • Stworzenie intuicyjnego szkieletu nowej strony - przede wszystkim powinien odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom klientów. Sama struktura powinna mieć kolejność hierarchiczną, czyli od szczegółu do ogółu.
 • Zaplanowanie treści - efektywne pozycjonowanie zależy od spójnej treści opartej na słowach kluczowych. Internet szczególnie docenia regularne publikacje.
 • Zaplanowanie optymalizacji SEO - warto wyuczyć się dobrych praktyk SEO już na starcie, etapy systematycznych działań pozycjonowania dzielą się na: optymalizację techniczną, optymalizację onsite i optymalizację offsite.
 • Sprawdzenie statystyk i popularności nowej strony - analiza pozwoli wykryć błędy na stronie, nieefektywne i efektywne strategie pozycjonowania.
 • Śledzenie trendów w branży - reklama w internecie i trendy szybko się zmieniają, aby nie pozostać daleko w tyle za konkurencją, warto śledzić artykuły specjalistów z branży.

Optymalizacja techniczna i pozycjonowanie strony www

Dobre pozycjonowanie strony składa się z szeregu przeprowadzonych działań w ramach strony internetowej. Jednym z nich jest optymalizacja i pozycjonowanie strony www pod kątem technicznym. Obejmuje działania na wszystkich elementach strony poza jej treścią:

 • przygotowanie i wdrożenie mapy strony,
 • utworzenie i dodanie na stronie pliku robots.txt,
 • wdrożenie i optymalizację meta tagów,
 • wdrożenie certyfikatu SSL,
 • optymalizację adresów URL,
 • wdrożenie danych strukturalnych,
 • prawidłowe wdrożenie przekierowań i linków kanonicznych
 • zapobieganie duplikacji treści,
 • optymalizacja szybkości strony,
 • optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych.

Optymalizacja i pozycjonowanie techniczne mają za zadanie stworzyć stronę przystępną dla robotów Google i przyjazną dla użytkownika. Zastanawiasz się czy twoja strona tego potrzebuje? Możesz to sprawdzić poprzez przeprowadzenie audytu lub zlecenie go agencji. Dobre pozycjonowanie strony, jak również audyt SEO wymaga specjalistycznych narzędzi i doświadczenia, dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Co to jest SEO?

Down arrow

SEO jest skrótem od Search Engine Optimization i oznacza optymalizację strony pod wyszukiwarki. W ramach optymalizacji realizowane są działania techniczne, działania w obrębie strony i poza nią, które mają podnieść wartość strony w ocenie algorytmu wyszukiwarki. Można realizować SEO dla różnych wyszukiwarek, jednak w Polsce działania pozycjonowania stron w większości skupiają się na wymaganiach i standardach wyszukiwarki Google.

Jakie są najczęstsze błędy w SEO/ pozycjonowaniu stron www?

Pozycjonowanie strony www jest jedną z najskuteczniejszych sposobów wypromowania swojej marki. Jednak żeby przyniosło zadowalające efekty trzeba uważać na błędy pozycjonowania. O czym musisz pamiętać decydując się na pozycjonowanie serwisów www?

Nie popełniaj błędu i nie rezygnuj z działań po 2-3 miesiącach. Na sukces pozycjonowania stron www trzeba poczekać, jednak ostatecznie wyniki są długotrwałe i efektywne. Pierwsze zauważalne efekty to zwiększenie widoczności i ruchu na stronie. Możesz się ich spodziewać po kilku miesiącach współpracy z specjalistą ds. seo. Jednak wzrost z przychodów następuje najczęściej po około 1,5 roku. Nie chcesz zmarnować pieniędzy? Zdecyduj się na długotrwałą strategię i systematyczną optymalizację strony.

Rozpocząłeś pozycjonowanie strony www swojej marki i co dalej? Nie zapominaj o regularnym analizowaniu wyników. Jest to dość popularny błąd, ale niebezpieczny. To ten etap pozwoli ci stwierdzić, czy działania seo są skuteczne, wskaże błędy oraz pomoże zaplanować zmiany. Specjaliści ds. seo korzystają z narzędzi takich jak Google Analytics i Google Search Console. Jeśli zdecydowałeś się na współpracę i nie masz wystarczającej wiedzy z tej branży, nie przejmuj się. Specjaliści ds. pozycjonowania serwisów www przygotują raport najistotniejszymi informacjami, a następnie go z tobą omówią.

Są to tylko podstawowe błędy w pozycjonowaniu stron www, możesz się również spotkać z błędami na etapie pozycjonowania technicznego lub budowy profilu linków.

Co wybrać SEO czy PPC?

Down arrow

Oba działania mają na celu wypromowanie firmy w Google. W efekcie SEO strona widoczna jest w bezpłatnych wynikach wyszukiwania - najczęściej w formie klasycznego tekstowego wyniku, ale również w formie video, graficznej, a także na tzw. pozycji zero, w featured snippetach.
W efekcie PPC reklama firmy wyświetli się u góry wyników wyszukiwania Google, ale w zależności od typu kampanii może być widoczna także jako reklama na popularnych portalach, w aplikacjach, na YouTube w formie tekstowej lub graficznej.
Oba działania pozwalają na skuteczne pozyskanie klientów. W pozycjonowaniu liczy się długoterminowa współpraca, a na efekty trzeba poczekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zaletą tej formy współpracy jest możliwość uzyskania rosnącej sprzedaży, przy zachowaniu stałego budżetu. Natomiast w PPC firma wyświetli się w Google nawet tego samego dnia, gdy zasilone jest konto Google Ads, a kampania poprawnie skonfigurowana. Jednak zwiększenie efektywności kampanii, najczęściej wymaga również zwiększania budżetu.
Na początek dobrze jest połączyć oba działania. Google Ads pozwoli natychmiast dotrzeć do potencjalnych klientów i zapełni lukę, którą jest oczekiwanie na efekty z pozycjonowania. Prowadzenie jednocześnie kampanii PPC i SEO zwiększa również szansę na pozyskanie sprzedaży.

Czy można pozycjonować stronę samodzielnie?

Down arrow

Zastanawiasz się, jak zrobić pozycjonowanie strony bez pomocy fachowców? Samodzielna praca w zakresie pozycjonowania stron z pewnością jest bardziej czasochłonna i jest większym wyzwaniem niż np. samodzielne prowadzenie profilu na Facebooku. Jeśli nie ma doświadczenia w tym temacie i nie wiesz, jak pozycjonować stronę w oparciu o aktualne algorytmy Google , warto płacić za pozycjonowanie i powierzyć je specjalistom, którzy mają wiedzę i umiejętności, by realizować techniczne aspekty pozycjonowania i optymalizacji strony w Google.

Jak pozycjonować stronę internetową?

Działasz w sieci i zastanawiasz się, jak pozycjonować strony internetowe? Pozycjonowanie strony w internecie to złożony proces, na który składa się kilka odrębnych etapów. Możesz zdecydować się na samodzielnie przeprowadzenie działań seo, jednak konieczna jest specjalistyczna wiedza i wspomagające narzędzia, bardzo często płatne. Dlatego, jeśli interesuje Cię, jak dobrze pozycjonować stronę, warto zdecydować się na współpracę z agencją marketingową. Specjaliści ds. pozycjonowania strony w internecie dzielą działania na:

 • działania wstępne - przeprowadzenie audytu SEO, analizy konkurencji i stworzenie strategii seo
 • optymalizację techniczną - optymalizacja elementów takich jak: plik robots.txt, certyfikat SSL, szybkość strony, responsywność mobile, duplikacje treści, niedziałające lub uszkodzone linki,
 • optymalizację on-site - działania na stronie, przede wszystkim contentowe,
 • optymalizację off-site - budowanie profilu linków,
 • analitykę - analiza działań i wyników.

W zależności od rodzaju pozycjonowania strony w internecie, proces może zawierać dodatkowe działania lub etapy.

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej? - samodzielna optymalizacja onsite

Jak się pozycjonuje stronę internetową? Czy można ją przeprowadzić samodzielnie? Część działań może wykonać na własną rękę, jednak pozostałe wymagają wiedzy, doświadczenie i dostępu do narzędzi SEO. Dodatkowo na proces ten należy poświęcić sporo czasu i uwagi. Optymalizacja i pozycjonowanie składa się z kilku etapów, jednym z nich są działania onsite, czyli w obrębie strony. Jakie etapy obejmuje optymalizacja onsite?

 • Optymalizacja treści
 • Optymalizacja linków wychodzących i wewnętrznych
 • Optymalizacja techniczna
 • Optymalizacja adresów URL
 • Optymalizacja Meta danych
 • Optymalizacja kodu Schema
 • Optymalizacja User Experience

Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych onsite to złożony proces, który można podzielić na działania jednorazowe i cykliczne. Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? Wlicza się w nie również systematyczne odnawiania wiedzy na temat trendów i najnowszych rozwiązań Google. Zastanów się, czy zaoszczędzając pieniądze na współpracy z agencja, nie poświęcisz zbyt dużo swojego czasu.

Czy pozycjonowanie stron to usługa dla każdego?

Down arrow

Nie, pozycjonowanie to usługa, która przede wszystkim jest skierowana do firm, które chcą w efekcie pozyskiwać sprzedaż. Skuteczne pozycjonowanie stron nie jest małym wydatkiem, więc wybór tej formy marketingu internetowego powinien wiązać się z celami komercyjnymi. Pozycjonowanie to dobry wybór dla właścicieli firm, dla sklepów internetowych i stron z usługami. Z czasem zyski wygenerowane przez pozycjonowanie znacznie przewyższą jego miesięczny koszt. Jeśli prowadzisz blog, z pewnością warto przeprowadzić podstawową optymalizację i usunąć błędy, które mogą źle wpływać na widoczność strony w Google. Dla blogerów, którzy dopiero zaczynają i nie nie wiedzą, w jaki sposób zarabiać na swoim blogu, pozycjonowanie i optymalizacja strony w Google może być poza zasięgiem finansowym.

Czy pozycjonowanie stron wiąże się ze zmianami na stronie?

Down arrow

W ramach pozycjonowania realizujemy m.in. optymalizację techniczną strony oraz rozbudowę treści i nasycenie tekstów frazami. Te działania wiążą się z wprowadzaniem zmian na stronie zarówno w tekstach, w układzie, jak i w kodzie strony. Pozycjonowanie, które nie obejmuje zmian na stronie musiałoby sprowadzać się do działań off-page. W naszej ocenie taki ograniczony zakres działań nie przyniesie oczekiwanej skuteczności.

Czy możliwe jest pozycjonowanie stron bez dodawania fraz na stronę?

Down arrow

Celem pozycjonowania jest wyświetlanie się strony w Google na ważne biznesowo frazy. Aby wyszukiwarka powiązała stronę z frazami, muszą one na niej wystąpić w formie tekstowej. Nasi copywriterzy to doskonale wyszkoleni i doświadczeni specjaliści, którzy przygotowują teksty z frazami, zachowując naturalne brzmienie tekstu. Tworząc treści pod pozycjonowanie stron, myślą także o użytkownikach i o tym, jak teksty wpłyną na wizerunek strony w oczach odbiorcy. Dodawanie fraz do treści strony jest jednym z najważniejszych działań SEO i przynosi dobre efekty.

Czy dostanę raport z pozycjonowania mojej strony?

Down arrow

Nasi klienci otrzymują cyklicznie raporty. Niezależnie od raportów wysyłamy co jakiś czas informacje o bieżących postępach, a opiekun kontaktuje się telefonicznie, aby omówić działania i efekty. Nie zostawiamy naszych klientów bez informacji i nie oczekujemy od nich znajomości skomplikowanych narzędzi. Raporty zawierają objaśnienia i są skonstruowane w przyjazny sposób, nie wymagający specjalistycznej wiedzy. Jednak jeśli klient chce sam śledzić postępy, pomocne będą szkolenia, które oferujemy w zakresie obsługi Google Analytics.

Czy pozycjonowanie stron wymaga ode mnie zaangażowania?

Down arrow

Większość działań w ramach pozycjonowania strony realizuje zespół przydzielony do projektu: pozycjonerzy, copywriter i opiekun. Jednak w trakcie realizacji ich działań niezbędna jest Twoja praca: akceptacja wybranych słów kluczowych, zmian na stronie, treści przed publikacją oraz, co bardzo ważne, wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych, które dotyczą m.in. błędów technicznych czy też zmian w obrębie kodu strony. Do tych działań wielu klientów korzysta ze współpracy ze swoim informatykiem, więc w praktyce nie potrzebna jest wiedzy techniczna, a jedynie umożliwienie nam realizowania działań poprzez bieżącą weryfikację, sprawne udzielanie akceptacji i zlecanie zaleceń swojemu informatykowi.

Czy muszę się spotykać z agencją SEO w trakcie współpracy?

Down arrow

Kontakt z klientem to coś, co wyróżnia nas na rynku. Chociaż pozycjonowanie nie wymaga spotkań, nadrabiamy to cyklicznymi rozmowami i telekonferencjami. Nie musisz poświęcać czasu na spotkania, wszystkie ważne kwestie związane z pozycjonowaniem Twojej strony internetowej od lat z powodzeniem omawiamy online i telefonicznie. Jeśli tylko chcesz i potrzebujesz tego, możemy zorganizować spotkanie. Świetną okazją, aby się poznać są szkolenia, które organizujemy cyklicznie dla klientów.

Czy mogę w każdej chwili zrezygnować z pozycjonowania?

Down arrow

Zanim podpiszesz umowę z agencją SEO zwróć uwagę na okres wypowiedzenia. Wciąż można spotkać agencje SEO, które próbują zatrzymać klienta umowami bez możliwości wypowiedzenia nawet przez parę lat. My nie stosujemy takich chwytów, ponieważ wierzymy, że jakość naszych działań, obsługi klienta i przede wszystkim nasza efektywność są powodem, aby współpracować z nami przez lata. Mamy krótkie okresy wypowiedzenia i jeśli z jakiegokolwiek powodu zechcesz zrezygnować z pozycjonowania, zakończymy współpracę w czasie określonym w umowie.

Jaki typ pozycjonowania wybrać?

Down arrow

To ważne pytanie, zwłaszcza w kontekście kosztów. W swojej ofercie dzielimy działania na pozycjonowanie lokalne, szerokie pozycjonowanie stron, pozycjonowanie sklepów. Każda z tych form różni się zakresem działań, nakładem pracy i celami. Pozycjonowanie lokalne zakłada dotarcie do użytkowników z okolicy i będzie dobre dla niedużych serwisów www. Pozycjonowanie szerokie to uniwersalna usługa, która skierowana jest do klientów o zasięgu ogólnopolskim, ale też takich, którzy mają rozbudowane strony internetowe, dużą konkurencję i bogatą ofertę do wypromowania. Sklepy internetowe natomiast mają odrębny pakiet działań, co wynika z dużej liczby podstron i treści do optymalizacji. Nie musisz sam decydować, do której grupy najlepiej pasujesz. Nasi specjaliści realizują bezpłatne audyty SEO i na podstawie oceny kondycji Twojej strony i Twoich celów biznesowych podpowiedzą, która usługa SEO będzie dla Ciebie najlepsza.

Jakie istnieją typy pozycjonowania?

Oferta SEO zawiera szeroki wachlarz działań, uwzględnia również odmienne kategorie stron i potrzeby firm. Pozycjonowanie stron medycznych, będzie się różniło od pozycjonowania stron firm z Wieliczki lub Pszczyny. Jak najlepiej pozycjonować stronę? Specjaliści z naszej agencji chętnie dostosują ofertę do Twoich celów biznesowych. Poznaj jakie masz możliwości.

 • Pozycjonowanie szerokie - jeśli twoja strona jest kierowana do wszystkich mieszkańców Polski to oferta dla Ciebie. Dzięki niej zbudujesz szerokie grono odbiorców, poprawisz widoczność i ruch na stronie.
 • Pozycjonowanie lokalne - skupia się na działaniach w obrębie danej lokalizacji. Dzięki mniejszej konkurencji niż w przypadku pozycjonowania szerokiego, opcja ta staje się tańsza, a wyniki pojawiają się znacznie szybciej. Interesuje Cię pozycjonowanie stron w Pszczynie, a może pozycjonowanie strony w Wieliczce? Ta oferta jest dla Ciebie!
 • Pozycjonowanie sklepów - szukasz pozycjonowania dla strony medycznej z sprzedażą online? Oferta ta przeznaczona jest dla każdego sklepu internetowego, również dla Ciebie. Oprócz standardowych działań SEO uwzględnia również strategię skoncentrowaną na wzroście sprzedaży.

Jak wygląda pozycjonowanie stron firmy lokalnie?

Pozycjonowanie firmy w internecie różni się w zależności od specyfiki samej firmy. Należy zwrócić uwagę na cele firmy, ofertę, zakres działań, długość funkcjonowania na rynku. Jeśli Twoja firma działa w obrębie konkretnej lokalizacji, pozycjonowanie strony firmowej lokalnie jest najkorzystniejszym wyborem. SEO lokalne skupia się na wzroście widoczności na słowa kluczowe popularne lokalnie, zwiększenie ruchu na stronie i zysku dla firmy. Wyróżnia się mniejszą konkurencją niż pozycjonowanie firmy w internecie na skalę całej Polski. Dzięki temu można szybciej zaobserwować wyniki działań seo, a budżet pozostaje niższy. Jakie działania powinny charakteryzować pozycjonowanie stron firmy lokalnej?

 • Wyznaczenie lokalnych słów kluczowych
 • Stworzenie lokalnej treści
 • Zadbanie o widoczne dane kontaktowe
 • Pozyskanie linków zewnętrznych z lokalnych stron
 • Pozyskanie opinii i recenzji klientów

Pamiętaj, że pozycjonowanie strony firmowej może zrealizować agencja SEO z Polski. Wybierając agencje, kieruj się jej ofertą i specjalistami, a nie lokalizacją.

Jak pozycjonować stronę usługową? Poznaj seo dla stron usługowych

Pozycjonowanie stron usługowych to złożony proces mający na celu zwiększenie widoczności w organicznych, czyli bezpłatnych, wynikach wyszukiwania, zwiększenie ruchu na stronie i konwersji. Ostatecznie działania mają doprowadzić do głównego celu, jakim jest wzrost zysku dla firmy z realizacji usług. Pozycjonowanie usług obejmuje podstawowe działania seo wspólne dla różnych typów stron, ale również działania charakterystyczne dla e-commerce. Podstawowe działania seo dla stron usługowych to:

 • audyt seo,
 • analiza konkurencji,
 • optymalizacja techniczna strony,
 • tworzenie treści,
 • pozyskiwanie linków zewnętrznych,
 • analiza działań.

Jakie działania są przeznaczone bezpośrednio dla pozycjonowania stron usługowych? Przede wszystkim należy zadbać o jak najwyższy komfort użytkownika i jego doświadczenie z stroną, czyli UX. Należy zwrócić uwagę na aspekty takie jak szybkość ładowania strony, intuicyjna nawigacja strony, treść zrozumiała i unikalna dla odbiorców, call to action. Wprowadzenie przejrzystego menu, łatwego i szybkiego procesu zakupu usługi, widocznych zasad płatności i realizacji to fundamenty pozycjonowania usług.

Również recenzje i opinie klientów wpływają pozytywnie na pozycjonowanie dla stron. Opinie nie tylko są jednym z czynników rankingowych, ale również budują zaufanie dla danej firmy. Popraw pozycjonowanie strony usługowej poprzez zachęcenie klientów do napisania recenzji. Przypominaj o tym mailowo lub skuś rabatem.

Czy możliwe jest pozycjonowanie bez umowy?

Down arrow

Pozycjonowanie bez umowy jest bardzo ryzykowne. Często proponują je freelancerzy, którzy nie maja zarejestrowanej działalności gospodarczej. Taka współpraca nie daje gwarancji rzetelnej i profesjonalnej realizacji SEO. Pozycjonowanie stron w Google warto powierzyć osobom z doświadczeniem, najlepiej renomowanych agencjom SEO, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. 

Jak efektywnie współpracować z agencją SEO?

Down arrow

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dąży do pozyskania większej sprzedaży. Jednak jest to rozbudowany proces i większość działań SEO wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i wspomagających narzędzi. Dlatego najbezpieczniejszym wyjściem jest rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową? Zobacz jak możesz wspomóc Twoją agencje SEO.

 • Przygotuj dokładny brief - specjaliści znają się na seo, ale niekoniecznie na twojej firmie. Im bardziej szczegółowy będzie brief, tym skuteczniej specjaliści dobiorą działania.
 • Nie zwlekaj z feedbackiem - sprawna komunikacja to podstawa skutecznego pozycjonowania stron internetowych. Postaraj się jak najszybciej odpowiadać, a jeśli nie jesteś zadowolony, wskaż konkretnie, co byś chciał zmienić.
 • Właściwie określ priorytety - efekty pozycjonowania wymagają czasu, dlatego priorytety planujemy długoterminowo.
 • Konsultuj zmiany z pozycjonerem - nawet drobna zmiana może odbić się na wynikach pozycjonowania, dlatego warto uprzedzić je konsultacją ze specjalistą.

Na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej pracuje cały zespół - pozycjoner, link builder, copywriter, ale również Ty. W naszej agencji wierzymy w siłę sprawnej komunikacji i przyjaznej atmosfery.

Co to jest SERP?

Down arrow

SERP to skrót od Search Engine Results Page i oznacza wyniki wyszukiwania Google. Wygląd wyników wyszukiwania w ostatnich latach przeszedł rewolucję. Z 10 tekstowych wyników i reklam, wyniki wyszukiwania przeobraziły się w tablicę z odpowiedziami, grafikami i filmami. Przeanalizujmy wygląd wyników wyszukiwania:

W wynikach wyszukiwania Google możemy zobaczyć:

 • do 10 tekstowych bezpłatnych wyników wyszukiwania - liczba ta może się zmieniać, jeśli poza tekstowymi wynikami wyświetlają się też video lub featured snippety
 • płatne wyniki wyszukiwania - reklamy Google Ads w formie tekstowej lub w formie Google Zakupów, czyli zdjęć produktów z cenami, krótkim opisem i linkiem bezpośrednio do produktu w sklepie
 • featured snippety - wyniki wyszukiwania w formie gotowych odpowiedzi u góry strony lub po prawej stronie SERP; zazwyczaj mają postać fragmentu tekstu zaciągniętego ze strony, który stanowi gotową odpowiedź dla użytkownika Google, np. przepis, informacja, krótka definicja
 • local pack - wyniki wyszukiwania miejsc związanych z wybraną lokalizacją wraz z oznaczeniem ich na mapie

Warto zwrócić uwagę, że klasyczne tekstowe wyniki wyszukiwania również się zmieniły i dziś możemy trafić na ich bogate wersje. Dzięki zastosowaniu kodu schema widzimy ocenę w formie gwiazdek, dostęp w magazynie, cenę itp. Są też wyniki tekstowe z dodatkową treścią np. w formie rozwijanych pytań i odpowiedzi.

Jak działa wyszukiwarka i algorytm Google?

Down arrow

Dlaczego w wynikach wyszukiwania Google widzisz właśnie te strony, a nie inne? Celem Google jest dostarczać swoim użytkownikom wartościowe i dopasowane do ich potrzeb treści. Jest to możliwe dzięki coraz doskonalszym algorytmom, które rozumieją treść i cele strony internetowej. Poznaj najważniejsze aspekty działania Google i dowiedz się, dlaczego pozycjonowanie stron odgrywa tak dużą rolę w dotarciu do top 10.

Jak dodać stronę do Google?


Publikacja strony w internecie nie oznacza automatycznie, że jest ona dostępna w Google. W internecie jest tak dużo treści, że samo stworzenie strony internetowej bez dodatkowej promocji nie ma dziś dużej wartości. Drogę od publikacji strony do dotarcia do odbiorcy w Google można podzielić na kilka obszarów:

 • crawling
 • indeksowanie
 • pozycjonowanie


Po pierwsze strona musi być dostępna dla robotów Google. Crawling to właśnie proces, w którym Google wysyła swoje roboty na stronę, aby poznały jej treść. Warto wiedzieć, że czasami nieświadomie, szczególnie w przypadku stron na Wordpressie, wyłączamy zgodę na odwiedziny robotów na stronie. Tym samym szanse na to, że witryna wyświetli się w Google są praktycznie zerowe. Są jednak przypadki, gdy wybrane podstrony witryny celowo blokujemy przed robotami, ale są to szczególne przypadki i strona w większości powinna być dostępna dla robotów Google.

W wyniku crawlingu roboty indeksują stronę, czyli dodają ją do wyników wyszukiwania Google. Nie oznacza to, że automatycznie strona wyświetli się w top 10. Może być widoczna w Google np. na 30 lub 130 stronie wyników wyszukiwania. Dlaczego algorytm miałby wyświetlić nową witrynę na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? O miejsce w czołówce Google trzeba zawalczyć.

Indeksowanie to proces, który odbywa się bez naszego udziału. Możemy go usprawnić np. poprzez przygotowanie mapy strony, ale jeśli nie zrobimy nic, prędzej czy później strona będzie zaindeksowana. Postępy możemy śledzić w Google Search Console w raporcie stanu zaindeksowania. Jeśli Google zauważy przeszkody w indeksowaniu lub błędy, tam również znajdziemy informację na ten temat. Bez poprawnego indeksowania strony nie ma sensu realizowanie pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach


Nawet w całości zaindeksowana strona może nigdy nie trafić do odbiorców. Stron dotyczących tej samej tematyki jest tysiące, a tymczasem użytkownicy ograniczają się zwykle do sprawdzenia witryn z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Jakie strony zobaczą? Przez lata Google wypracowało algorytm, który nie tylko ocenia jakość i wartość stron z perspektywy użytkowników jako grupy, ale także dobiera je indywidualnie dla każdego z nas. Oznacza to, że każdy użytkownik widzi inne strony w top 10.

To, jakie czynniki Google bierze pod uwagę przy wyborze stron pozostaje w sferze domysłów. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem przedstawicieli Google wyniki wyszukiwania są personalizowane pod względem historii przeglądania oraz lokalizacji. Wśród ekspertów SEO pojawiają się jednak domysły, że przy personalizacji może być brane pod uwagę notoryczne pomijanie przez użytkownika określonych stron z wyników wyszukiwania, a nawet bardzo krótki czas pobytu na stronie.

Czy pozycjonowanie jest skuteczne?

Down arrow

Szukasz sposobu na wypromowanie strony, ale nie wiesz czy pozycjonowanie jest skuteczne? Przychodzimy z pomocą! Do korzyści z SEO przekonało się już tysiące firm, zarówno lokalnych, jak również na szeroką skalę. Jak przejawia się skuteczne SEO?

 • Widoczność w Google - prawie wszyscy użytkownicy w Polsce korzystają z Google, pozycjonowanie na konkretne frazy pozwoli pojawić się twojej stronie wysoko w wynikach wyszukiwarki i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
 • Ruch na stronie - poprawiona widoczność strony przekłada się na wyższy ruch. Jak użytkownicy mają dotrzeć do Twojej witryny skoro jej nie widzą?
 • Zysk dla firmy - czy pozycjonowanie jest skuteczne? Sprawdź dostępne raporty skuteczności seo. Zoptymalizowana i widoczna strona zachęca użytkowników do skorzystania z oferty.
 • Niskie koszty w przyszłości - chociaż na efekty trzeba trochę poczekać, to inwestycje się zwracają, a ruch rośnie mimo stałego budżetu.
 • Wizerunek eksperta - wysokiej jakości strona i treść, a także wysokie wyniki w Google budują wizerunek eksperta. Jednocześnie rośnie zaufanie do strony i firmy.
 • Dotarcie do konkretnej grupy odbiorców - zoptymalizowane działania seo pozwalają dotrzeć do osób zainteresowanych ofertą. W ten sposób budżet nie jest przepalany na nietrafionych odbiorców.

Skuteczne SEO zależy jednak specjalistów do których się udasz. Przed rozpoczęciem współpracy poznaj opinie na ich temat, doświadczenie w branży oraz zakres oferty.

Skuteczne pozycjonowanie www - jak je mierzyć?

Zastanawiasz się jak działa pozycjonowanie Twojej strony? Czy przynosi skuteczne efekty i czy warto je kontynuować? W przeciwieństwie do tradycyjnych form reklamy, efekty pozycjonowania łatwo zmierzyć. Z drugiej strony musisz uważać, aby nie zgubić się w gąszczu informacji. Jeśli chcesz przeanalizować, czy prowadzisz skuteczne pozycjonowanie www, wyznacz wskaźniki sukcesu (KPI).

Najpierw określ swoje cele oraz działania które prowadzą do ich realizacji. Na ich podstawie dobiera się odpowiednie wskaźniki sukcesu. Warto podzielić je zgodnie ze strategicznymi celami, przykładowo mogą dotyczyć:

 • świadomości odbiorców (przykładowe KPI: ruch na stronie, liczba polubień na fb)
 • zaangażowania (przykładowe KPI: współczynniki jakościowe odwiedzin)
 • konwersji (przykładowe KPI: liczba pozyskiwanych zapytań, współczynnik konwersji, średnia wartość zamówienia)

Pamiętaj, skuteczne pozycjonowanie www wiąże się z regularnym nadzorowaniem wyników. Analityka pozwala:

 • sprawdzić, jak działa pozycjonowanie strony,
 • analizować efektywności poszczególnych działań w ramach SEO,
  wyciągać istotne wnioski,
 • pokazać wymierne rezultaty pozycjonowania,
 • szybko identyfikować spadek efektywności.

Jak wygląda pozycjonowanie stron za granicą?

Down arrow

Zastanawiasz się jak pozycjonować stronę za granicą? Bez wątpienia różni się od działań nakierowanych na Polskę. O co należy zadbać podczas pozycjonowania na stronie za granicą?

 • Wybierz kraj docelowy - jeśli chcesz zmieścić się w ograniczonym czasie i budżecie, zdecyduj się na jeden kraj.
 • Zdecyduj się na domenę - zapomnij o domenie .pl i wybierz adekwatną do wybranego kraju lub ogólną .com.
 • Ustaw język strony - przygotuj wersję całej strony w języku obowiązującym w danym kraju.
 • Ustaw geolokalizacja - jeśli masz swój oddział w kraju docelowym nie zapomnij dodać go w Google My Business.
 • Zbuduj lokalny profil linków - skuteczne pozycjonowanie na stronie za granicą wymaga pozyskania linków z wybranego kraju.
 • Stwórz treść - content to podstawa, dlatego zadbaj o treść w odpowiednim języku i ciekawą dla tamtejszych użytkowników
 • Wyznacz nowe założenia kampanii - nie popełnij błędu i nie skopiuj założeń kampanii prowadzonej w Polsce. W nowym miejscu obowiązują inne zasady, potrzeby i typy wyników.

Co to jest pozycjonowanie firmy w Google Maps?

Down arrow

Szukasz efektywnego sposobu pozycjonowania dla firm? Sprawdź czy twoje działania seo obejmują pozycjonowanie firmy w Google. Jest to kluczowy element pozycjonowania lokalnego. Dzięki obecności w wynikach wyszukiwania Map zwiększasz widoczność swojej strony wśród użytkowników znajdujących się niedaleko i faktycznie zainteresowanych ofertą. Tym samym poprawiasz wyniki sprzedaży. Jakie obszary obejmuje pozycjonowanie firm w Google Maps?

 • Optymalizacja strony - obejmuje wszystkie działania pod kątem lokalnym, a więc lokalne słowa kluczowe, content, linki przychodzące
 • Optymalizacja wizytówki w Profilu Firmy w Google - dobrze uzupełniona i na bieżąco aktualizowana wizytówka, pozwoli pojawić się Twojej firmie w jednej z trzech pozycji w local packu, czyli wynikach wyszukiwarki uwzględniającej Google Maps
 • Pozyskiwanie opinii i ocen - są to jedne z istotniejszych czynników rankingowych w Google. Specjaliści ds. pozycjonowania firm muszą wykonać serię działań w celu ich pozyskania.

Google Maps cieszą się popularnością zwłaszcza w przypadku użytkowników smartfonów. Z tego względu konieczne jest, aby proces pozycjonowania dla firm uwzględniał optymalizację strony pod kątem wersji mobile.

Oferta SEO

Pozycjonowanie szerokie + pozycjonowanie lokalne

Prowadzimy najskuteczniejsze pozycjonowanie szerokie w Google, które buduje zasięg, wizerunek i sprzedaż firmy na rynku ogólnopolskim, jak również atrakcyjne kosztowo pozycjonowanie lokalne dla firm działających wyłącznie na rynku lokalnym.

Interesuje Cię profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych na Śląsku, a może w Wielkopolsce? Popularność pozycjonowania lokalnego stron www, powiązanego z konkretnym miastem wynika z wielkości rynku, zapotrzebowania na usługę, a nawet z zaufania do lokalnych dostawców kampanii SEO. W oparciu o dane z narzędzia Google Keyword Planner prezentujemy średnią miesięczną liczbę wyszukiwań (za rok 2016) dla największych miast Polski. Kampanie SEO oparte o frazy lokalne mogą różnić się znacznie konkurencją i popularnością frazy, oto przykłady:

Dla jakiego miasta chciałbyś prowadzić z nami najskuteczniejsze pozycjonowanie stron w internecie?

 

Eksperci

Skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach każdego systemu CMS

Sprawdź, jak skutecznie pozycjonować stronę www na różnych CMS-ach

 

Oferta naszego pozycjonowania stron przewiduje obsługę różnych systemów CMS. Realizujemy profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach bez względu na to, jaki mają system do zarządzania treścią (CMS). Mamy szerokie doświadczenie zarówno z pozycjonowaniem i optymalizacją stron www z najpopularniejszymi CMSami, jak i z tymi mniej rozpowszechnionymi oraz autorskimi. Każdy CMS daje inny zakres możliwości dla naszych ekspertów SEO i ekspertów optymalizacji technicznej stron internetowych. Jednocześnie jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji od skutecznego pozycjonowania stron www w Polsce na Facebooku i Google.

Szczególne doświadczenie posiadamy w zakresie pozycjonowania stron i optymalizacji najpopularniejszych systemów CMS wg builthwith.com

 • Wordpress
 • Joomla
 • Drupal
 • Silverstripe
 • Blogger
 • Bitrix
 • Typo3
 • Wix

Wordpress, Joomla i Drupal to najpopularniejsze systemy CMS, które pozycjonujemy. Nasze doświadczenie pozwala nam jednak na skutecznego pozycjonowanie w Google każdego systemu CMS, m.in. takich jak: Blogger, Squarespace, Wix, Laravel, Typo3, SiteCore, CMS Made Simple, Website x5, Apache Lenya, Batflat, Bitweaver, Concrete5, e107, Geeklog, MoziloCMS, MySource Matrix, Orchard Project, PHP-Fusion, PHP-Nuke, SilverStripe, Textpattern, Quick.CMS, Modx, Expression Engine.

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

60+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

130+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

20+
lat na rynku

Współpraca z agencjami

Standardy obsługi klienta w agencji SEO

Zaczniemy od samej współpracy z agencją SEO. Można mieć podejście, że skoro są efekty pozycjonowania na stronie, to nieważne, jak mnie traktują. Są jednak sytuacje, kiedy działania agencji musisz raportować do przełożonych i brak informacji zwrotnej uderza także w Ciebie. Usługa pozycjonowania to współpraca długoterminowa, istotne jest też z kim współpracujesz i jak traktują Cię w agencji. Na co zwrócić więc uwagę?

Jak wygląda raportowanie efektów pozycjonowania w Google?

Jak często agencja kontaktuje się z Tobą?

W jakim stopniu agencja angażuje się realizację pozycjonowania dla Ciebie?

Jak dobrze znasz osobę z agencji SEO, która się z Tobą kontaktuje?

W jaki sposób agencja SEO raportuje efekty pozycjonowania? Czy poza standardowymi raportami, poświęca czas na przygotowanie analizy i wniosków z raportu? Czy zasypuje Cię trudnymi do zrozumienia pojęciami, czy raportuje działania w przejrzysty i prosty sposób? Jeśli na podstawie otrzymanego raportu nie jesteś w stanie stwierdzić, czy usługa pozycjonowania strony firmowej dała efekt, coś jest nie tak. Zastanów się, czy możesz liczyć na kogoś z agencji, kto pomoże Ci przeanalizować i zrozumieć raport, przynajmniej na początku współpracy, gdy wszystko jest dla Ciebie nowością.

Czy agencja kontaktuje się z Tobą poza regularnymi raportami z działań? W pozycjonowaniu nie wystarczy raz ustalić plan działań. Dobra agencja SEO obserwuje efekty i nie boi się modyfikować działań, w zależności od rynku, potrzeb klienta, sezonu. A do tego przecież niezbędny jest kontakt. Zadaj sobie więc pytanie, czy to agencja kontaktuje się z Tobą, czy może to Ty musisz zabiegać o kontakt.

Można zaproponować jeden plan działań optymalizacyjnych, a potem tylko odhaczać kolejne kroki, ale trudno wtedy oczekiwać spektakularnych efektów pozycjonowania. Jeśli agencja jest zaangażowana i faktycznie zależy jej na Twoim sukcesie, nie będzie ograniczała się do schematycznych działań. Czasami zaangażowanie oznacza, że agencja wskaże problemy z Twoją stroną, które nie mają związku z pozycjonowaniem, ale wpływają na sprzedaż. Dobre agencje SEO analizują konkurencję i na tej podstawie informują Cię, jak wypada Twoja strona na tle branży i co warto zmienić, aby zyskać większą sprzedaż.

Być może za każdym razem kontaktuje się z Tobą inna osoba, więc nawet nie ma okazji poznać Twojej firmy. Trudno wtedy o ciągłość komunikacji. Za każdym razem musisz wdrażać rozmówcę w swój biznes. Do tego jeszcze dochodzi kwestia kompetencji. Czy rozmawiasz z osobą, która ma wiedzę i doświadczenie? Czy potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania lub pozyskać sprawnie odpowiedzi od bardziej doświadczonych kolegów? Czy w ogóle masz szansę porozmawiać z pozycjonerem? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, bo jeśli płacisz abonament, obsługa klienta powinna być elementem usługi. A może Twój konsultant lub pozycjoner jest na LinkedInie? Wtedy możesz sam sprawdzić, jakie ma doświadczenie i co robił wcześniej.

Agencja SEO

Jak szybko sprawdzić agencję SEO/SEM i ocenić jej skuteczność?

Agencja agencji nierówna. Pozycjonowanie serwisów internetowych może obejmować skrajnie różne działania, a więc i efekty mogą znacząco się różnić. Jak oceniać i kontrolować pracę agencji SEO, aby mieć pewność, że wszystko idzie w dobrą stronę?

Na naszym blogu pisaliśmy już o pytaniach, które warto zadać agencji SEO zanim zdecydujemy się na współpracę. W tym artykule zajmiemy się tym, jak sprawdzać co robi agencja SEO. Niezależnie od tego, czy pracujesz z jedną agencją od miesiąca czy 10 lat, dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jak analizować pracę i kiedy rozważyć zmianę agencji pozycjonującej Twoją stronę.

10 zasad skutecznej współpracy z agencją SEO. Jak wspierać jej działania?
widoczni 29
Jakość agencji SEO

Jak ocenić strategię i jakość pozycjonowania w agencji SEO?

Podpisałeś umowę i dowiadujesz się, że na efekty trzeba czekać. Łatwiej się czeka, mając pewność, że agencja prowadzi działania w oparciu o dobrą strategię, z optymalnie dopasowanymi działaniami do Twojego biznesu.

Sami wiemy, jak ważne we współpracy agencja - klient jest wzajemne zaufanie. Znamy jednak rynek i historie naszych klientów, zanim do nas trafili. Obok wielu świetnych agencji w Polsce, są też firmy, które nie dbają ani o jakość pozycjonowania, ani o swoich klientów. Warto więc być czujnym i mieć wiedzę, która pozwoli na weryfikowanie agencji w trakcie realizacji umowy. Liczy się zarówno standard obsługi klienta, jak także szczegóły realizowanych działań. Nie daj się zwieść kolorowym raportem, tylko pytaj, jakie działania są obecnie realizowane i upewnij się, że firma dba przede wszystkim o zgodność strategii SEO z Twoją strategią biznesową. Jeśli do tego dodasz widoczne efekty, wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie - wróć do naszego artykułu Jak wybrać i zatrudnić agencję SEO.

Poniżej sugestie, co warto sprawdzić w tym kontekście, zanim będzie za późno:

1

Ilu klientów jednocześnie obsługuje Twój pozycjoner?

W agencjach bywa różnie. Zdarza się, że jeden pozycjoner ma pod opieką nawet 100 klientów i więcej. Miesiąc ma około 160 godzin roboczych. Wynika z tego, że dla Ciebie taki pozycjoner ma zaledwie półtorej godziny w miesiącu. To niewiele czasu, aby móc działać kreatywnie i wdrażać nowe rozwiązania.

2

Kim jest pozycjoner?

Pozycjoner pozycjonerowi nie równy. Sprawdź więc, jaką wiedzę i doświadczenie ma osoba, której powierzasz los swojej strony. Może to ktoś, kto wczoraj przeczytał kilka artykułów o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach i dziś będzie testował zdobytą wiedzę na Twojej stronie. A może to ktoś, kto etap testowania dawno ma za sobą i przez wiele lat wypracował wiedzę na temat skutecznych działań. Zapytaj lub sprawdź na LinkedInie, z kim współpracujesz.

3

Jaka jest strategia pozycjonowania Twojej firmy?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach dla każdego może znaczyć coś innego. Warto więc dowiedzieć się, co oznacza dla Twojej agencji. Zapytaj: w jaki sposób agencja zamierza pracować na widoczność Twojej strony, jaki jest harmonogram działań, ile czasu chce poświęcić na poszczególne działania.

4

Czy agencja pyta o wyniki sprzedaży?

Efekty usługi SEO można mierzyć w narzędziach, ale nie zawsze. W niektórych biznesach efekty pozycjonowania strony widać stacjonarnie - w liczbie telefonów od klientów albo w sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Aby optymalizować strategię SEO, agencja potrzebuje takich informacji. Czy Twoja agencja w ogóle interesuje się tym, jak rozwija się Twoja sprzedaż?

5

Jak budowany jest profil linków przychodzących?

Link building jest jednym z ważniejszych filarów pozycjonowania. Linkowanie może przynieść rewelacyjne efekty albo zaszkodzić Twojej stronie. Dlatego tak istotne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób agencja zamierza pozyskiwać linki, z jakich źródeł i w jakiej liczbie miesięcznie. Zapytaj, czy agencja korzysta z własnych stron zapleczowych w procesie pozycjonowania. Możesz też na bieżąco sprawdzać profil linków dla Twojej strony w narzędziach typu Ahrefs lub Majestic.

6

Jak agencja mierzy efekty pozycjonowania?

Co oznacza dla agencji, że pozycjonowanie przyniosło efekt? Czy to tylko obecność strony na wybrane frazy w top 10? Zapytaj, na jakie wskaźniki agencja będzie zwracać uwagę przy ocenie efektywności. Sprawdź też, jakich narzędzi używa. To ważne - warto wybrać agencję, która ma dostęp do zaawansowanych, płatnych narzędzi SEO, a nie wyłącznie do Google Analytics i Google Search Console. Jakie narzędzia mamy tu na myśli? Chociażby Senuto, SEMSTORM, Searchmetrics, Ahrefs, Majestic, Netpeak, Surfer SEO i inne narzędzia o podobnych funkcjach.

7

Czy agencja przeprowadziła analizę konkurencji?

Wiedza o rynku i konkurencji jest niezbędna, aby przygotować skuteczny plan działania usługi SEO. Pozycjonowanie w wysoko konkurencyjnej branży przebiega inaczej niż w niszowej: jest inny nakład i czas pracy, inny zakres działań. Upewnij się, że Twoja agencja wzięła to pod uwagę.

8

Czy agencja realizuje optymalizację współczynnika konwersji?

Gdy nie ma efektów SEO, zawsze można powiedzieć, że to wina strony internetowej. Tutaj agencja powinna podzielić się swoimi spostrzeżeniami z klientem i, nawet jeśli sama nie zajmuje się tego typu optymalizacją, zaproponować optymalizację strony pod względem pozyskiwania sprzedaży. Jeśli nawet nie wspomni o tym, że nie wystarczy pozyskanie ruchu, bo na sprzedaż wpływa też jakość strony www i sama oferta, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenia. Pozycjoner wie, że wpływ SEO na sprzedaż nie kończy się na widoczności w Google. W wielu przypadkach, aby SEO przyniosło sprzedaż niezbędna jest optymalizacja strony pod kątem pozyskania konwersji.

9

Czy agencja pozycjonuje tak, aby wspierać sprzedaż?

Profesjonalne pozycjonowanie stron powinno współgrać z działaniami sprzedażowymi, więc dobrym sygnałem jest, gdy agencja interesuje się, jak wygląda Twój proces sprzedażowy i jaka jest specyfika grupy docelowej. Jest wiele działań w obrębie pozycjonowania, które mają też wpływ właśnie na komunikację z klientem i wizerunek marki. Dobrze więc, aby agencja wiedziała, jak takie działania prowadzić w zgodzie z Twoją strategią.

Opłacalne pozycjonowanie

Jak efektywnie pracować z agencją SEO?

Nie masz pojęcia, co to jest pozycjonowanie strony internetowej i jak pozycjonować stronę www? Nic nie szkodzi. Od tego zadania są eksperci, którzy z chęcią Cię wyręczą. Pamiętaj jednak, że ważna jest wzajemna współpraca. Zlecasz pozycjonowanie witryny agencji, więc możesz zapomnieć o tym i zająć się swoimi zadaniami? Nie, jeśli zależy Ci na efektach usługi SEO. Współpraca z pozycjonerem pozwala mu nie tylko lepiej dopasować strategię do Twoich potrzeb, ale wręcz uzyskiwać znacznie lepsze efekty. Co możesz zrobić, aby pozycjonowanie Twojej strony było jak najbardziej efektywne?

Jak mogę wesprzeć działania agencji SEO?

Podzieliliśmy działania na dwa obszary - współdziałanie z agencją i działania dodatkowe, wykraczające poza pozycjonowanie WWW. W przypadku współpracy z agencją, chodzi przede wszystkim o wdrażanie zalecanych zmian i o sprawną komunikację. Agencja potrzebuje zielonego światła, by działać, więc niezbędny jest Twój czas i zaangażowanie szczególnie na początku współpracy. Zobacz, w jakich obszarach agencja potrzebuje Twojego wsparcia i jak możesz tym samym usprawnić jej działanie na rzecz swojej strony www.

 

Zaplanuj wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych

Zwykle współpraca z agencją SEO zaczyna się od audytu. U nas audyt obejmuje znacznie więcej niż tylko kwestie techniczne strony. Oceniamy także potencjał sprzedażowy Twojej strony - czy jest przyjazna dla użytkownika, czy łatwo dokonać zakupu lub nawiązać kontakt. Efektem jest szereg zaleceń optymalizacyjnych, dotyczących pozycjonowania w internecie i pozyskiwania konwersji. Wdrożenie zaleceń to podstawowy krok w całym procesie usługi SEO. Nieważne, co dalej zrobi pozycjoner. Jeśli nie wdrożysz na stronie rekomendowanych zmian, możesz nigdy nie uzyskać oczekiwanych efektów. Dlaczego klienci nie wdrażają zaleceń optymalizacyjnych? Mogą nie wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli też masz taki problem, skorzystaj z pomocy informatyka lub zgłoś to swojej agencji, a być może ona kogoś zarekomenduje. Nie zostawiaj jednak zaleceń w szufladzie.

 

Udziel sprawnej akceptacji strategii pozycjonowania strony

Agencja przygotowuje strategię pozycjonowania, ale nie zna specyfiki Twojej firmy tak dobrze jak Ty. Jest to kolejny krok pozycjonowania i optymalizacji strony www, w którym potrzebne jest Twoje zaangażowanie. Agencje stosują różne modele: wysyłają plan działań do wglądu, organizują spotkanie, my umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której omawiamy nadesłaną strategię i wspólnie ją zatwierdzamy. Nie chodzi o to, by rzucić okiem na strategię i zaakceptować ją “dla świętego spokoju”. To ważny etap profesjonalnego pozycjonowania, o którego zależy efektywność dalszych działań. Wygospodaruj więc czas, aby rzetelnie ocenić propozycję agencji i ewentualnie nanieść swoje uwagi, modyfikacje.

 

Zweryfikuj listę fraz do pozycjonowania stron

W zależności, co proponuje agencja w ramach usługi SEO, powinieneś otrzymać listę z określoną liczbą fraz do pozycjonowania. Tutaj Twoja akceptacja powinna obejmować zarówno merytorykę fraz, jak i ich przydatność dla pozyskania klienta. Osoba, która wybiera frazy korzysta z analizy konkurencji i różnych narzędzi do wyszukiwania fraz, jednak nie jest ekspertem w Twojej branży. Może się zdarzyć, że narzędzia podpowiedzą frazę niepasującą do Twojej oferty, dlatego liczymy na Twoje wsparcie. Przejrzyj frazy i oceń je pod względem merytorycznym. W kwestii biznesu, warto ocenić także, czy frazy dotyczą strategicznych produktów i usług. Jeśli fraza opisuje produkt, który chce wycofać albo usługę, która ma niską marżę, zmienimy to, ale potrzebne jest także Twoje zaangażowanie w pozycjonowanie w internecie. 

 

Udziel zgody na zmiany na stronie pod pozycjonowanie w Google

Pozycjonowanie witryny może wymagać zmian w wyglądzie strony internetowej. Najczęściej jest to dodanie pól tekstowych. Treści to jeden z filarów pozycjonowania, więc jeśli Twoja strona składa się wyłącznie z grafik, przygotuj się na zmiany. Zapewne pozycjoner zaproponuje rozwiązanie, które pozwoli zachować charakter strony, np. poprzez umieszczenie tekstów niżej na stronie. Niczego jednak nie zrobi bez Twojej zgody. To kolejny przykład, kiedy Twój udział, nawet niewielki, jest potrzebny, aby prace postępowały. 

 

Wprowadź zalecenia optymalizacji konwersji w terminie

Optymalizacja współczynnika konwersji może być elementem oferty profesjonalnego pozycjonowania, ale nie należy to do standardów. Jeśli już masz to szczęście i agencja SEO poza zaleceniami optymalizacji technicznej, podpowiada Ci, co możesz zmienić na stronie, aby ułatwić życie klientom - korzystaj. My tak robimy, ale jednocześnie wiemy, że te drobne zalecenia od nas czasami są bagatelizowane. Może dostaniesz listę małych zmian, ale wszystkie razem, wdrożone czynią różnicę.

  

Co możesz jeszcze zrobić, aby zwiększyć efektywność SEO i optymalizacji konwersji?

Pozycjonowanie witryny nie załatwi wszystkiego. Równolegle z inwestowaniem w pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, trzeba zadbać także o pozostałe aspekty sprzedażowe strony, nie tylko o jej popularność w Google. Jakie to działania? 

 

Prowadź blog firmowy

Prowadzenie bloga na stronie firmowej lub w sklepie internetowym niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze blog to przestrzeń do budowania relacji z użytkownikami (jeszcze nie klientami). Warunek jest taki, że treści muszą być wartościowe - to miejsce do dzielenia się wiedzą, a nie do sprzedawania. Korzyścią szczególnie ważną z perspektywy pozycjonowania jest dostarczanie wartościowej treści bogatej we frazy typu long-tail. To właśnie blog pozwoli wypozycjonować stronę w Google na frazy poradnikowe i frazy wpisywane przez osoby niezorientowane w ofercie. Profesjonalne pozycjonowanie może obejmować pomoc w prowadzeniu bloga. W tym wypadku agencja przygotowuje zestaw fraz z długim ogonem do wykorzystania lub przejmując na siebie tworzenie treści z Twoim merytorycznym wsparciem. 

 

Stale rozwijaj i udoskonalaj ofertę

Możemy wypozycjonować Twoją stronę w top 10 i pozyskać odwiedziny potencjalnych klientów. Jednak o tym, czy ostatecznie skorzystają z Twojej oferty, decyduje wiele czynników. Klienci będą porównywać Cię z konkurencją, więc upewnij się, że:

 • masz atrakcyjną ofertę - produkty i usługi, których klienci potrzebują, pokazane w sposób motywujący do zakupu (duże, ładne zdjęcia, niezbędne informacje w opisie, język korzyści)
 • oferujesz dobre ceny - to wcale nie oznacza, że zachęcamy do konkurowania ceną, ale jeśli w kilkunastu innych sklepach dokładnie ten sam produkt, na tych samych zasadach jest w niższej cenie...jest mała szansa, że klient wybierze Ciebie
 • nie wymagasz zbyt wiele od klienta - ile kroków musi dokonać klient, aby kupić coś u Ciebie, czy z łatwością znajdzie pożądany produkt, czy musi wypełniać przydługi formularz przed zakupem? Słowem - sprawdź, czy skorzystanie z Twojej oferty nie wymaga od klienta wysiłku.
 • Twoja strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika - ładna i funkcjonalna strona to nie tylko kwestia estetyki, ale również zaufania wizerunku.
 • Nieprofesjonalne logo może wydawać się odległym tematem w procesie sprzedaży. Jednak przez pryzmat takich drobiazgów, klient ocenia, czy chce wydać pieniądze właśnie w tym sklepie internetowym czy u tego wykonawcy. 

 

Dbaj o najwyższą jakość obsługi klienta

Załóżmy, że masz ładną stronę, wypozycjonowaną w top 10 Google i do tego świetną ofertę, ale...obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Nie odpisujesz na maile, a kontakt telefoniczny nie wchodzi w grę? Nie nadążasz z obsługą zleceń? To rzutuje na decyzję zakupową. Dobra obsługa przed i po sprzedaży przyczynia się do budowy grona lojalnych klientów. Sprawdź, jak Twoim pracownicy komunikują się z klientami, czy nie trzeba zbyt długo czekać na zamówienie, a realizowane usługi są na najwyższym poziomie.

 

Buduj pozytywny wizerunek marki w sieci

W procesie zakupowym ważną rolę odgrywają opinie w sieci. O negatywne opinie łatwo, ale o pozytywne - trzeba się postarać. Warto wdrożyć system, który będzie przypominał klientom o możliwości wystawienia opinii w jak najprostszy sposób. Weź przykład z portali, które bez opinii nie odniosłyby takiego sukcesu, np. Booking.com. Gdyby portal nie pozyskiwał aktywnie opinii użytkowników, nie byłby tak wiarygodny. Po każdym pobycie otrzymujemy maila z pytaniem, jak oceniamy miejsce pobytu. Kwestionariusz skonstruowany jest tak, aby poświęcić jak najmniej czasu na wystawienie opinii. Podobnie działa Google. Jeśli korzystasz z Androida, z dużym prawdopodobieństwem otrzymujesz pytania o miejsce, które właśnie odwiedzasz (restauracje, punkty usługowe, sklepy, a nawet instytucje). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainspirować się tą strategią i również prosić klientów, aby wystawili opinię, jeśli są zadowoleni. Warto dodać, że ostatnimi czasy mówi się o opiniach jako o kolejnym czynniku rankingowym, więc korzyść jest podwójna. 

 

Zbieraj rekomendacje i twórz historie sukcesu

Czymś więcej niż opinie są historie współpracy. Jeśli tylko możesz opisać proces realizowania usługi dla jakiegoś klienta, z podaniem wyzwań, efektów, a nawet konkretnych danych liczbowych - dajesz jeszcze lepszy powód, aby to właśnie Ciebie wybrał kolejny klient. Szukasz inspiracji? Zobacz, jak my opisujemy historie sukcesu.

Efekty SEO

Jak mierzymy skuteczność pozycjonowania Twojej strony?

Czy rosnąca liczba odwiedzin lub duża liczba słów kluczowych w top 10 zawsze stanowią o sukcesie pozycjonowania Google? SEO to bardziej skomplikowany proces. Pomiar pozycjonowania serwisów internetowych powinien uwzględniać wyniki sprzedażowe i cele biznesowe firmy. Jednak po drodze do sprzedaży mamy jeszcze szereg innych oznak tego, że pozycjonowanie WWW jest realizowane dobrze. Jak mierzyć skuteczność pozycjonowania na każdym etapie działań? Zobacz, jak samodzielnie ocenić efekty usługi SEO za pomocą popularnych narzędzi!

Sprawdzamy widoczność fraz w Google

Jednym z bardziej oczywistych efektów pozycjonowania witryn jest widoczność strony w Google. Na początku jednak wzrost widoczności będzie dotyczył awansów na odległych stronach wyników wyszukiwania. Trudno byłoby więc sprawdzać to ręcznie. Dzięki odpowiednim narzędziom prześledzimy, na ile słów kluczowych strona jest widoczna w Google i jak widoczność rośnie na przestrzeni czasu (lub spada, jeśli działania prowadzone są nieskutecznie).

Do zbadania widoczności można wykorzystać polskie narzędzia Senuto i SEMSTORM. My polecamy oba do analizy polskich stron. Dowiemy się z nich, na ile fraz strona widoczna jest w top 10 i w top 3. Poznamy też najpopularniejsze frazy oraz porównamy stronę z konkurencją. Jak wyglądają dane z takich narzędzi?

Powyższe narzędzia pozwalają stwierdzić, czy widoczność strony rośnie. To ważne szczególnie na początku procesu pozycjonowania, gdy strona pojawia się w top 10 co najwyżej na frazy z nazwą firmy lub marki.

Czy zawsze jest tak kolorowo? Z narzędzi można przecież wywnioskować, że widoczność wcale nie wzrasta, a usługi SEO nie są skuteczne. Wtedy pozycjoner powinien zmienić strategię. Być może dobrał zbyt ambitnie słowa kluczowe lub nie uwzględnił dużej konkurencji. Często brak zmian w widoczności to efekt...niewprowadzonych zmian na stronie, które zalecił pozycjoner. Wtedy należy jak najszybciej to nadrobić, a przełoży się to na widoczność i lepsze efekty pozycjonowania strony.

 

Mierzymy wielkość ruchu na stronie


Niewątpliwie pierwszym “namacalnym” efektem pozycjonowania w internecie będzie wzrost ruchu na stronie. Można go przeanalizować za pomocą Google Analytics, sprawdzając takie statystyki jak: odsłony, sesje i użytkownicy. Warto skorzystać z możliwości Google Analytics i zestawić rosnący ruch na stronie z liczbą konwersji, a także źródłem odwiedzin.

Tutaj istotne jest sprawdzenie, czy ruch pochodzi z wyników organicznych Google. Zwłaszcza profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych idzie w parze z innymi kampaniami - PPC, social media itp. Zakładamy, że efektem pozycjonowania witryn jest właśnie wzrost ruchu z kanału organic, ale częściowo widać go również w kanałach referral i direct.

W odniesieniu do punktu o widoczności strony, warto mieć na uwadze, że nie od razu pojawią się odwiedziny. Nie wiesz, kiedy możesz się ich spodziewać? Zobacz nasz artykuł o tym, ile trwa pozycjonowanie strony.

 

Analizujemy CTR strony w Google


Warto analizować stosunek liczby kliknięć do wyświetleń za pomocą narzędzia Google Search Console. CTR pokazuje, czy opis i tytuł strony w wynikach wyszukiwania motywuje użytkowników do odwiedzin. Jeśli mamy dużą liczbę wyświetleń i bardzo niską liczbę kliknięć warto wziąć pod uwagę, czy optymalizacja meta title i description uwzględniała nie tylko pozycjonowanie w internecie, ale również potrzeby użytkownika.

Celem usługi SEO jest nie tylko wyświetlanie się w Google, ale przede wszystkim pozyskanie klienta. Jeśli już się wyświetliliśmy w wynikach wyszukiwania, wykorzystajmy tę szansę, aby zmotywować użytkownika do odwiedzin i zapoznania się z ofertą.

Oceniamy jakość odwiedzin na stronie


Po wielu miesiącach pozycjonowania możesz być zadowolony z rosnącego ruchu na stronę. Jednak sama objętość jeszcze nie daje korzyści Twojej firmie. Przeanalizuj jakość odwiedzin, czyli to, czy przyczyniają się do wzrostu sprzedaży. W tym wypadku również przyda się Google Analytics.

W raporcie konwersje w Google Analytics możesz sprawdzić, z jakiego kanału pochodzą konwersje. Uwaga, dla pełnego obrazu sytuacji, lepiej skorzystać z raportu najpopularniejszych ścieżek konwersji. Gdybyśmy skorzystali z raportu konwersji celu, dowiemy się z jakiego kanału pochodzą odwiedziny, podczas których dokonano konwersji.

Ale droga użytkownika do konwersji często jest długa i złożona z wielu wcześniejszych odwiedzin. Równie ważne jest więc, skąd przyszedł po raz pierwszy na stronę. Tego dowiemy się właśnie, analizując najpopularniejsze ścieżki konwersji. Możemy zauważyć na przykład sytuację, w której pierwsze odwiedziny pochodzą z pozycjonowania, a ostatnie - te z konwersją, na przykład z remarketingu.

Warto inwestować we wszystkie kanały, które występują w najpopularniejszych ścieżkach, nie tylko w ten ostatni, konwertujący.

Mierzymy sprzedaż z pozycjonowania


Pozycjonowanie i optymalizacja stron www bezpośrednio dotyczy sprzedaży. Można ją mierzyć za pomocą narzędzi, ale przecież nie w każdym biznesie pozostaje ślad online po kliencie. Jeśli prowadzisz biznes lokalny, stacjonarny albo sprzedajesz głównie przez telefon, kluczowe będzie mierzenie sprzedaży i zestawianie jej z rosnącym ruchem na stronę internetową.

Warto także mierzyć odwiedziny na podstronach, które odgrywają rolę w procesie sprzedaży są to np.: strony ofertowe, strony z danymi kontaktowymi, strona z adresem firmy, strona z cenami itp. W przypadku stacjonarnych biznesów nie zmierzymy konwersji online, ale sprawdzimy, ile osób widziało ofertę i numer telefonu, a następnie porównamy z wizytami w sklepie lub salonie i liczbą telefonów od klientów.

Co jeszcze mierzymy w pozycjonowaniu?


Powyższe zestawienie, jak mierzyć profesjonalne pozycjonowanie w internecie, jest stworzone dla właścicieli i administratorów stron. Ta grupa, do której być może także należysz, chce przede wszystkim wiedzieć, jak i czy pozycjonowanie witryn pomaga w rozwoju biznesu. Po drodze jednak jest szereg innych elementów, które my, agencja, badamy, aby ocenić skuteczność pozycjonowania są to takie elementy jak:

 • profil linków przychodzących - sprawdzamy go w narzędziu Ahrefs
 • zaindeksowanie i widoczność poszczególnych podstron w Google
 • duplikacja treści - do tego wykorzystujemy narzędzia, spróbuj m.in. Sitelinera
 • widoczność na tle konkurencji - sprawdzamy, jakie jeszcze frazy warto uwzględnić w kampanii SEO, analizujemy konkurencję za pomocą
 • narzędzi: Senuto, SEMSTORM, Ahrefs, Surfer SEO.

 

Pozycjonowanie stron w dobie Page Experience

Page Experience to czynnik rankingowy w Google, który bazuje na doświadczeniach użytkownika ze stroną odwiedzaną z wyszukiwarki. Jak algorytm będzie oceniał strony? Jak to wpłynie na pozycjonowanie w internecie?Na co się przygotować i jak Page Experience wpłynie na pozycjonowanie stron? Zebraliśmy najważniejsze informacje i wskazówki, które warto wdrożyć już dziś w swojej strategii pozycjonowania stron.

 

Pozycjonowanie stron a doświadczenia użytkownika

Warto zaznaczyć, że doświadczenia użytkownika zawsze miały znaczenie w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach. Może nie były klasyfikowane jako czynnik rankingowy, ale z pewnością miały znaczenie w procesie pozyskiwania konwersji. Złe doświadczenia to stracony potencjał ruchu pozyskanego z usługi SEO. Można było uzyskiwać wysokie pozycje strony w wynikach wyszukiwania, mimo że działanie samej strony nie było idealne. Dziś to, co użytkownik widzi po wejściu na stronę, wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Google wymienia konkretne czynniki, wpływające na Page Experience i są to:

 • Core Web Vitals - szybkość ładowania się poszczególnych elementów strony
 • Mobile friendliness - dostosowanie do urządzeń mobilnych
 • Bezpieczeństwo przeglądania stron
 • Wdrożenie https
 • Rezygnacja z natrętnych reklam blokujących treść

 

Co to jest Core Web Vitals i jak wpływa na pozycjonowanie stron?

Core Web Vitals są to sygnały związane z szybkością ładowania się strony, które wpływają na pozycjonowanie w internecie. Już wcześniej były brane pod uwagę w ramach usługi SEO. Teraz ich znaczenie wzrosło i twórcy stron powinni szczególnie zadbać o wskazane przez Google sygnały takie, jak:

 • Largest Contentful Paint - czas potrzebny do załadowania się największego elementu na widocznym obszarze strony
 • First Input Delay - czas, który musi upłynąć, zanim strona zacznie reagować na działania użytkownika, np. kliknięcia
 • Cumulative Layout Shift - ten wskaźnik Google określa mianem stabilności wizualnej i określa on, na ile treść wizualna pozostaje po pełnym załadowaniu strony w takim samym układzie i miejscu, jak od początku ładowania się strony

Powyższe wskaźniki znajdziemy w Google Search Console. Jakie wyniki zdaniem Google będą zadowalające?

 • CLS mniejsze niż 0,1 (wartości od 0,25 uchodzą za krytyczne)
 • LCP mniejsze niż 2,5 sekundy (wynik +4 sekundy powinien być bezwzględnie niwelowany)
 • FID mniejsze niż 100 milisekund (wynik +300 milisekund powinien skłonić do działania)


Czym różni się więc Core Web Vitals od dotychczasowego spojrzenia na czas ładowania się strony w pozycjonowaniu stron? Dotychczas badaliśmy czas ładowania się strony w Page Speed Insights czy Pingdom bez uwzględniania potrzeb użytkownika. Core Web Vitals sprawia, że strategia pozycjonowania stron jest mocniej skupiona na użytkowniku. Nie tylko badamy jak szybko ładuje się sama strona, ale również jak szybko ładują się jej elementy, jak szybko można wejść w interakcję ze stroną i czy w procesie ładowania treść nie przesuwa się niespodziewanie, powodując niepoprawne kliknięcia czy też trudność z powrotem do przeglądanego miejsca na stronie.

Jak zadbać o dobre wyniki Core Web Vital w pozycjonowaniu?

Poszczególne metryki Core Web Vitals zależą głównie od jakości hostingu, jak i budowy samej strony internetowej. Przyjrzyjmy się poszczególnym elementom i co możemy zrobić, aby nie zrujnowały pracy włożonej w pozycjonowanie strony:

 

Działania poprawiające LCP w pozycjonowaniu stron

 • Audyt strony pod kątem zewnętrznych skryptów i usunięcie zbędnych, nieużywanych lub mało wydajnych skryptów; w przypadku stron na Wordpressie i innym CMSie korzystającym z zewnętrznych rozszerzeń, warto przejrzeć wtyczki (pluginy).
 • Przeanalizować stronę z użyciem Pagespeed Insights w celu wykrycia za dużych elementów, a następnie podjąć działanie - usunąć duże pliki lub zoptymalizować je.
 • Rozważyć inny hosting, jeśli obecny nie zapewnia najlepszych wyników szybkości strony.
 • Część specjalistów ds. usługi SEO zaleca także wdrożenie lazy load, czyli ładowania się treści wraz ze scrollowaniem, jednak tutaj zdania są podzielone w kontekście pozycjonowania witryn.


Działania poprawiające FID w pozycjonowaniu stron:

 • Minifikacja kodu JavaScript
 • Zredukuj liczbę skryptów zewnętrznych, rozważ korzystanie z GTM, który pozwala zminimalizować liczbę skryptów
 • Włącz cache, który umożliwi Twoim użytkownikom szybsze ładowanie treści przy ponownych odwiedzinach strony

 

Działania poprawiające CLS w pozycjonowaniu stron:

 • Upewnij się, że deweloper stosuje elementy graficzne w stałych rozmiarach dla konkretnego kanału
 • Stosuj tylko sprawdzone systemy reklamowe, które szybko się ładują i nie rozpychają treści w ostatniej chwili
 • Zredukuj liczbę dodatkowych elementów graficznych, które ładują się w ostatniej chwili i zmieniają układ treści, np. banery czy formularze


Pozostałe Web Vitals a pozycjonowanie stron

Core Web Vitals stanowi dopełnienie dotychczasowych sygnałów, które wpływały na pozycjonowanie stron. Niezmiennie więc należy zadbać o:

1. Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Sprawdzisz to w narzędziu Google Mobile-Friendly Test, warto jednak zajrzeć również do Page Speed Insights, gdzie przekonasz się, jak szybko strona ładuje się na urządzeniach mobilnych. Co szczególnie może wpłynąć na pozycjonowanie strony na urządzeniach mobilnych? Takie aspekty jak:

 • usability (użyteczność) - czy strona na urządzeniu mobilnym jest nadal zdatna do użycia, czy nie tracimy np. ważnych przycisków lub pozycji w menu? Częste błędy to np. zbyt blisko osadzone przyciski, za mały font lub treść, która nie mieści się w obszarze wyświetlacza
 • szybkość ładowania się strony - szczególnie na urządzeniach mobilnych szybkość jest wyzwaniem, wiele osób nie ma dostępu do szybkiego internetu mobilnego, a dodatkowo nie każdy korzysta z najnowszych modeli smartfonów
 • rozsądne korzystanie z okienek wyskakujących - reklamy, które wyskakują w trakcie przeglądania treści i utrudniają korzystanie ze strony, nie powinny być stosowane.

2. Wdrożenie https

Wystarczy skorzystać z bezpłatnych certyfikatów SSL, chyba że prowadzimy sklep lub świadczymy usługi bankowe itp. Wtedy zaleca się zainwestować w płatny certyfikat. Brak certyfikatu może znacząco wpłynąć na liczbę odwiedzin z pozycjonowania witryny - najpopularniejsze przeglądarki ostrzegają swoich użytkowników przed wchodzeniem na strony bez https. Co ciekawe, samo wdrożenie certyfikatu SSL nie jest uznawane za istotny czynnik rankingowy, tzn. nie poprawi wyraźnie efektów pozycjonowania. Jednak brak certyfikatu może je wyraźnie pogorszyć. Warto więc traktować w pozycjonowaniu stron https jako must have i standard.

 

3. Bezpieczeństwo przeglądania stron

Jest to dosyć zrozumiały czynnik pozycjonowania i optymalizacji stron www - strona nie powinna być zainfekowana przez złośliwe oprogramowanie, wyłudzać danych ani szkodzić użytkownikom. Tutaj istotną rolę odgrywa zarówno właściwe zabezpieczenie dostępu do kodu strony, jak i wybór hostingu, który może chronić przed niektórymi powtarzającymi się podejrzanymi działaniami botów. Ponownie można określić to jako standard, a nie czynnik, który poprawi efekty pozycjonowania w wyszukiwarkach.

 

4. Brak natrętnych reklam zasłaniających treść

Co wpływa negatywnie na pozycjonowanie w wyszukiwarkach? Google rekomenduje całkowitą rezygnację z pop-upów i reklam typu interstitial, które blokują korzystanie z treści przed upływem jakiegoś czasu lub wręcz wymagają ręcznego zamknięcia. Zdaniem Google jedyne wyskakujące okienka, jakie warto wdrożyć to informacja o plikach cookies, okno do logowania i ważne komunikaty związane z korzystanie ze strony.

 

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie stron

Średnia ocen użytkowników4.48 na podstawie 134 głosów

Oceń swoją stronę www

Bezpłatny audyt SEO

Nie wiesz, czy Twoja strona jest dobrze zoptymalizowana? Zleć nam bezpłatny audyt SEO, a sprawdzimy, czy i jakie działania warto podjąć, aby Twoja strona generowała konwersje i sprzedaż. Skorzystamy z najlepszych narzędzi SEO, dodamy do tego własną wiedzę i doświadczenie, aby przygotować ocenę widoczności i jakości Twojej strony w Google.

Co dalej? Audyt może być pierwszym krokiem do dalszej współpracy w ramach usługi SEO. Dostaniesz wiedzę i konkretne dane, które pomogą Ci podjąć decyzję o inwestycji w pozycjonowanie lub inne działania marketingu internetowego. Jeśli uznasz, że pozycjonowanie jest dla Ciebie, przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej strony i biznesu.

 

Zamów bezpłatny audyt
widoczni 141
Eksperci pozycjonowania

Nasz sekret? Skuteczny i doświadczony zespół SEO

Czy wiesz, że w naszym dziale pozycjonowania jest ponad 20 specjalistów? W tym eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach i jego efekty to zasługa pracy specjalistów. U nas masz pewność, że Twoją stroną zajmują się najlepiej wyszkolone osoby, z odpowiednimi zasobami i narzędziami, aby wypracować wyniki, jakich oczekujesz. Co jeszcze wyróżnia naszych specjalistów SEO?

1

Doświadczenie w różnych branżach

Nasi specjaliści ds. pozycjonowania witryn mają doświadczenie ze stronami firm o różnym profilu działalności i zasięgu. Dzięki temu znają już Twoją branżę i rynek, w którym działasz.

2

Znajomość najlepszych praktyk

W pozycjonowaniu nie ma sztywnych reguł, są jednak dobre praktyki, które są wynikiem doświadczenia w branży i wymiany wiedzy między najlepszymi specjalistami. Nasi specjaliści trzymają rękę na pulsie i mają zawsze aktualną wiedzę z pozycjonowania i optymalizacji stron www.

3

Stały rozwój i szkolenia

Dajemy naszym specjalistom ds. pozycjonowania w wyszukiwarkach przestrzeń do rozwoju i testowania nowych pomysłów. Dzięki temu masz pewność, że pracujesz z kreatywnymi ludźmi, którzy podchodzą nieszablonowo do pozycjonowania stron.

4

Dostęp do narzędzi SEO

Dużo inwestujemy w dostępy do najlepszych na świecie narzędzi SEO od crawlerów po narzędzia do analizy linków i widoczności strony. Jeśli tylko nasi specjaliści stwierdzą, że dla osiągania lepszych wyników potrzebują jakiegoś narzędzia, dostają je. U nas nie ma miejsca na oszczędności, gdy w grę wchodzi efektywność pracy naszych specjalistów.

Poznaj statystyki SEO

Liczby mówią same za siebie

Pozycjonowanie jest działaniem typu performance, co oznacza, że działania oraz efekty łatwo przełożyć na liczby i analizować za pomocą specjalistycznych narzędzi. Zebraliśmy dane na tematy SEO, które nie tylko przekonają Cię, że ta usługa to klucz do sukcesu Twojej firmy w sieci, ale również niezwykle opłacalna taktyka marketingu internetowego. Poznaj najważniejsze statystyki o pozycjonowaniu.

 • Pierwszy wynik wyszukiwania w Google odpowiada za 32% wszystkich kliknięć w Google
 • 68% osób zaczyna przeglądanie internetu od wyszukiwarki
 • Google ma największy udział w rynku wyszukiwarek z wynikiem 92,58%
 • zdaniem 61% specjalistów ds. marketingu B2B pozycjonowanie pozwala generować więcej leadów niż inne działania marketingowe
 • 63% wszystkich zakupów zaczyna się online, nawet jeśli sam zakup finalizowany jest w sklepie stacjonarnym
 • 70% marketerów online twierdzi, że SEO jest lepsze niż PPC w generowaniu sprzedaży
 • Pierwsza strona wymieniona w wynikach wyszukiwania Google ma średni wskaźnik klikalności wynoszący 25,6%. Druga ma szacowany wskaźnik klikalności na poziomie 10,25%
 • 75% ludzi nigdy nie przewija się poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania
 • Jak podaje Backlinko - 53% firm, które wydają na pozycjonowanie ponad 500 dolarów miesięcznie na pozycjonowanie jest zadowolonych z efektów SEO, dla porównania aż 75% firm, które wydają mniej niż 500 dolarów miesięcznie jest niezadowolonych z jakości pozycjonowania
 • 80% użytkowników rozpoczyna wyszukiwanie produktów online
 • 75% kliknięć przypada na trzy pierwsze wyniki wyszukiwania
 • 75% użytkowników odwiedza tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwania
 • 71% klientów B2B rozpoczyna wyszukiwania produktów i usług za pomocą wyszukiwarek
 • 70-80% użytkowników skupia się na wynikach wyszukiwania organicznego w przeciwieństwie do płatnych wyników
 • Ponad 70% osób robi research online przed podjęciem decyzji o zakupie lub wizycie w firmie
 • 51% użytkowników odkrywa nową firmę lub produkt po wyszukiwaniu w internecie
 • 25% użytkowników odwiedza drugą stronę wyników wyszukiwania
 • 21% użytkowników klika w wiele wyników wyszukiwania
 • Średnio użytkownik przeprowadza 3-4 wyszukiwania dziennie lub 1095 do 1460 wyszukiwań rocznie
 • Średnia sesja wyszukiwania trwa poniżej 1 minuty
 • Średnio użytkownik B2B dokonuje 12 wyszukiwań przed interakcją z witryną
 • Średnio użytkownik odwiedza około trzech stron na witrynach, które odwiedził dzięki wynikom wyszukiwania

 

Źródła:

 • inter-growth.co/seo-stats/
 • backlinko.com/seo-services-statistics
 • webfx.com/seo/statistics/

Masz dość problemów z pozycjonowaniem i agencjami SEO?

Trafiają do nas klienci z najróżniejszymi wyzwaniami, którzy stracili wiarę w sens pozycjonowania strony. Mamy jednak na to receptę. A nasz doświadczony zespół, dzięki swojej wszechstronności sprawi, że poznasz, co to znaczy skuteczne pozycjonowanie stron. Zobacz, jakie problemy klientów rozwiązujemy najczęściej. Rozpoznajesz te sytuacje u siebie?

1

To konkurencja ma lepsze pozycje w Google

2

Brakuje Ci w zespole specjalistów, którzy potrafią realizować marketing internetowy

3

Inne agencje Cię zawiodły i nie dostarczyły wyników

4

Ruch na Twojej stronie utknął w miejscu lub zaczął spadać

5

W Twoim biznesie nie ma sprzedaży i brakuje Ci klientów

6

Brakuje Ci zrozumiałej i empatycznej komunikacji ze strony specjalistów i agencji

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej