SEO

Skuteczne Pozycjonowanie Stron

Optymalizacja SEO i skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w naszym wydaniu to znacznie więcej niż dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania Google.

Jesteśmy skoncentrowani na konwersji i sukcesywnym wzroście wskaźnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem w pozycjonowaniu strony internetowej jest stały wzrost widoczności w Google na wszystkie frazy związane z Twoją ofertą.

Pozycjonowanie Stron - dlaczego my:

 • Najkorzystniejsza cenowo inwestycja w promocję Twojej strony
 • Nielimitowana liczba fraz
 • Bez długoterminowych umów
 • Skutecznie - Nasze kampanie finansują się same!
 • Zwiększamy sprzedaż
 • 20 lat doświadczeń

Zamów Bezpłatny Audyt SEO

Szukasz skutecznej agencji SEO?

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce.

 

 Wyślij Zapytanie

 

 

Opinie
250 pozytywnych opinii

Ponad 250 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebook'u i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje.

dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
dobre opinie o agencji widoczni w Google
 • dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
 • dobre opinie o agencji widoczni w Google

 

Wyślij Zapytanie

 

Pełen zakres usług pozycjonowania

U NAS W POZYCJONOWANIU DOSTAJESZ WIĘCEJ...

Dajemy Ci nie tylko wymierne efekty pozycjonowania, ale również szereg dodatkowych korzyści. W ramach pozycjonowania zrealizujemy także wysokiej jakości treści na stronę, a także przeprowadzimy optymalizację współczynnika konwersji. Dodatkowo wszystkim klientom dajemy możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego na naszych szkoleniach. Sprawdź poniżej, dlaczego nasza oferta SEO daje więcej niż oczekujesz.

zobacz, co dodajemy do pakietu usług SEO:

Jak wygląda proces pozycjonowania strony?

SEO optymalizacja stron to szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google i pozyskanie wartościowych odwiedzin, zakończonych konwersją. Chociaż każda strona ma inne potrzeby i strategia optymalizacji może się różnić, nie może zabraknąć w niej najważniejszych działań. Jakie działania w ramach pozycjonowania przeprowadzą dla Ciebie nasi eksperci?

Sprawdź, jak wygląda nasz proces pozycjonowania i dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie stron!

 

Wyślij Zapytanie

 

Proces pozycjonowania strony internetowej

Pozycjonowanie stron www to złożony proces, który dla każdego klienta projektowany jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami jego biznesu. Można jednak wyróżnić poszczególne etapy pozycjonowania, których możesz się spodziewać podejmując z nami współpracę.

1. Analiza i strategia

Kluczowy etap definicji założeń projektu pozycjonowania strony. Współpracę w zakresie projektu pozycjonowania strony internetowej rozpoczynamy od zbadania obecnego stanu Twojej strony, jak również pozostałych obszarów, które będą miały wpływ na prowadzoną przez nas kampanię.

Tylko w ten sposób możemy określić mocne i słabe strony Twojej witryny, aby dopasować strategie kampanii pozycjonowania stron do specyfiki Twojej grupy odbiorców.

Przeprowadzimy analizę rynku w Twojej branży, zbadamy konkurencję i zbudujemy profil potencjalnego Klienta. Nasi analitycy podzielą cały proces na poszczególne etapy pozycjonowania. Dzięki odpowiednio dobranym narzędziom do pozycjonowania odkryją intencje i frazy jakich mogą używać potencjalni Klienci aby dotrzeć do Twojej oferty. Zbadamy, które z nich prowadzą do zapytania ofertowego lub zakupu.

 • Analiza branży - pozycjonowanie stron uwzględnia także podstawy takie jak analizę\a rynku w Twojej branży, zidentyfikowanie grupy docelowej oraz jej potrzeb i oczekiwań.  Na tej podstawie zbudujemy profil potencjalnego Klienta. 
 • Analiza fraz - w procesie profilowania lingwistycznego z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi budujemy macierz słów kluczowych powiązanych z Twoją ofertą oraz potrzebami i intencjami Twoich Klientów. Frazy oceniamy pod względem popularności, trendów wyszukiwań a także wartości dla pozyskania konwersji.
 • Analiza konkurencji - sprawdzamy strony internetowe Twojej bezpośredniej konkurencji, która już znajduje się w top 10. Dzięki temu obieramy sobie punkt wyjścia i robimy wszystko, aby Twoja strona wkrótce znalazła się na wyższej pozycji niż strony konkurencji.

 

 2. Audyt i optymalizacja

Przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych pod kątem pozycjonowania. Przeanalizujemy Twój serwis od strony technicznej, zbadamy m.in. kod, adresy URL, metatagi, strukturę treści pod kątem budowy silosów tematycznych, linkowanie wewnętrzne, schemat nawigacji, prędkość działania i inne potencjalne ograniczenia widoczności w wyszukiwarkach.

To ściśle techniczna i strategiczna praca, która daje nam podstawy do przeprowadzenia dalszych działań w zakresie pozycjonowania. Możesz być pewien, że nasi eksperci, którzy robili to już setki razy wiedzą jak zbudować skuteczne zalecenia optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania.

Niezależnie od rodzaju pozycjonowania, na który się zdecydujesz otrzymasz od nas zestaw zaleceń dotyczących poprawy funkcjonalności i użyteczności serwisu pod kątem optymalizacji konwersji. Pozwoli to zwiększyć zysk z prowadzonych kampanii - większa część odwiedzających zostanie Twoim Klientami. To, ile trwa pozycjonowanie stron www zależy właśnie od wdrożenia wszystkich zaleceń.

 

3. Content marketing

Rozbudowa treści strony www w nowe teksty, zoptymalizowane z myślą o pozycjonowaniu, to jedyny bezpieczny i efektywny sposób dodania na stronę fraz. Jednocześnie treści stanowią wartość dla użytkowników, którzy otrzymują wysokiej jakości opisy produktów, kategorii, artykuły eksperckie i poradnikowe.

Same frazy wyszukane dzięki narzędziom pozycjonowania to za mało. Google ocenia strony pod względem przydatności dla użytkowników, dlatego tak istotny jest unikalny, ciekawy i wyczerpujący content na stronie. Realizujemy tematy, które są często wyszukiwane, tym samym edukując Twoich potencjalnych klientów.

Nie bez znaczenia jest także spójność tematyczna treści, dlatego bazując na macierzy fraz przygotowanych w ramach procesu pozycjonowania strony internetowej realizujemy rozbudowę, która ułatwia Google określenie tematyki Twojej witryny.

 

 • Inbound Marketing - to jeden z podstawowym elementów skutecznej strategii pozycjonowania stron. Etap ten polega na kierowaniu ruchu na stronę z powiązanych tematycznie portali. Uczestniczymy w wartościowych dyskusjach na forach i blogach, które wzbudzają zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami.
 • Social Media - poszerzamy naturalny zasięg postów publikowanych w mediach społecznościowych i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów.
 • Wartościowe linki - dzięki profesjonalnym narzędziom pozycjonowania przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię jego rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz  tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi.

 

4. Budowa profilu linków

Budowa wartościowego profilu linków przychodzących w procesie pozycjonowania strony internetowej jest jednym z ważniejszych czynników rankingowych algorytmu wyszukiwarki Google.

Przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię pozycjonowania i rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi. Możesz być pewien, że nasi eksperci w sposób naturalny i bezpieczny pozyskają wysokie jakościowo linki prowadzące do Twojej strony skutecznie zwiększając jej popularność.

Stawiamy nie tylko na klientów, którzy korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego dbamy o obecność Twojej firmy także w mediach społecznościowych, na forach i w katalogach firmowych. Ta strategia niesie za sobą podwójną korzyść – szersze dotarcie do użytkowników oraz pozyskanie wartościowych linków przychodzących do Twojej strony www.

 

5. Optymalizacja i konwersja

Stale zwiększamy Zysk z Inwestycji (ROI). Ten etap pozycjonowania stron jest niezwykle istotny. W ramach usługi SEO strony otrzymujesz od nas cenną usługę optymalizacji konwersji.

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO.

W ramach optymalizacji konwersji dokonujemy zmian w wyglądzie, budowie i treści strony internetowej, a także bieżące modyfikacje w kampaniach marketingowych. Celem jest wykorzystanie potencjału pozyskiwanego ruchu na stronę i wygenerowanie jak największej liczby konwersji.

 

6. Pomiar i optymalizacja

Stale ulepszamy proces pozycjonowania strony internetowej i dobieramy najlepsze strategie. Tak jak Google nieustannie rozwija swoje algorytmy, tak zmienia się branża SEO i marketing w wyszukiwarkach. Naszym zadaniem jest śledzić te zmiany i odpowiednio reagować, dostosowując strategię pozycjonowania strony do bieżących trendów. Cyklicznie badamy możliwości i sprawdzamy, jak jeszcze można poprawić pozycjonowanie strony.

Zaletą pozycjonowania strony są mierzalne efekty – nie tylko rosnąca pozycja słów kluczowych i odwiedziny na stronie, ale przede wszystkim rosnąca liczba konwersji tj. zapytań lub zakupów. Od początku współpracy z klientem, dbamy o regularne raportowanie efektywności naszych działań. To, ile trwa pozycjonowanie stron zależy od szybkości wdrożenia zaleceń oraz branży klienta.

Monitorujemy, analizujemy, wyciągamy wnioski i cyklicznie optymalizujemy prowadzone kampanie pozycjonowania w jednym głównym celu: stałego zwiększania zysku z inwestycji (ROI - Return On Investment).

 

Wyślij Zapytanie

 

Ile trwa pozycjonowanie stron

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt pozycjonowanych przez nas stron, żeby sprawdzić:

Pytanie, ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania strony to jedno z najczęstszych pytań od klientów. Nie ma jednej odpowiedzi na to, ile trwa pozycjonowanie. Ma na to wpływ wiele czynników - nie tylko wiedza i praca pozycjonera, ale także konkurencja i zmiany algorytmu Google, a także kondycja i jakość Twojej strony. Jednak po kilkunastu latach optymalizacji stron w Google, zauważamy pewne schematy. Aby łatwiej było Ci zrozumieć, ile trwa pozycjonowanie i jakie zmienne mają wpływ na efektywność pracy, wybraliśmy 3 przykładowe strony. Od lokalnej strony, po ogólnopolski sklep, aby na ich przykładzie opisać, jakie cechy strony realnie wpływają na to, kiedy pojawią się efekty SEO. Zobacz, z którym typem strony się identyfikujesz i ile może trwać proces SEO dla Twojej witryny. Sprawdź nasz artykuł: Ile trwa pozycjonowanie stron i sklepów?

 

Wyślij Zapytanie

 

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Prowadzone przez nas kampanie pozycjonowania nie są ani drogie ani tanie - są przede wszystkim skuteczne. W ofercie posiadamy kilka pakietów cenowych o różnym zakresie działań i liczbie fraz szczególnie istotnych tj. tych na które w pierwszej kolejności kładziemy nacisk w zakresie zwiększenia widoczności.

 

Pozycjonowanie Stron - Efekty

Firmy, które skorzystały z naszej usługi pozycjonowania, obserwują regularny i stopniowy wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży z kampanii SEO. Nasze pozycjonowanie stron internetowych to więcej niż pozycje!

Wzrost współczynnika e-commerce w sklepie internetowym z branży dziecięcej. Konwersje pochodzą z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Wzrost liczby użytkowników w na stronie firmy z branży motoryzacyjnej. Ruch pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Wzrost liczby użytkowników w sklepie z branży ogrodniczej, która cechuje się dużą sezonowością. Na wykresie porównano liczbę użytkowników w tych samych okresach przed wdrożeniem pozycjonowania i w okresie, gdy pozycjonowanie już przyniosło efekty.

Skuteczne Pozycjonowanie każdego systemu CMS

Oferta naszego pozycjonowania stron przewiduje obsługę różnych systemów CMS. Realizujemy pozycjonowanie stron internetowych bez względu na to, jaki posiadają system do zarządzania treścią (CMS). Mamy szerokie doświadczenie zarówno z optymalizacją stron z najpopularniejszymi CMS-ami, jak i z tymi mniej rozpowszechnionymi oraz autorskimi. Każdy CMS daje inny zakres możliwości dla naszych ekspertów SEO i ekspertów optymalizacji technicznej stron internetowych. Jednocześnie jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji od skutecznego pozycjonowania stron www w Polsce na Facebook'u i Google.

Szczególne doświadczenie posiadamy w zakresie pozycjonowania stron i optymalizacji najpopularniejszych systemów CMS wg builthwith.com

Wordpress, Joomla i Drupal to najpopularniejsze systemy CMS, które pozycjonujemy. Nasze doświadczenie pozwala nam jednak na skutecznego pozycjonowanie każdego systemu CMS, m.in. takich jak: Blogger, Squarespace, Wix, Laravel, Typo3, SiteCore, CMS Made Simple, Website x5, Apache Lenya, Batflat, Bitweaver, Concrete5, e107, Geeklog, MoziloCMS, MySource Matrix, Orchard Project, PHP-Fusion, PHP-Nuke, SilverStripe, Textpattern, Quick.CMS, Modx, Expression Engine.

 

Wyślij Zapytanie

Bez długo-
-terminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron internetowych nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie, dlatego że muszą.

 

 

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja strony internetowej to istotny element pozycjonowania. Pozwala ulepszyć stronę zarówno z myślą o robotach Google, jak i z myślą o użytkowniku. Dzięki dobrze zoptymalizowanej stronie masz większe szanse na wyświetlanie się na pierwszej stronie Google. Zwiększaj efektywność swojej strony www dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie optymalizacji pod pozycjonowanie.

 

OPTYMALIZACJA KONWERSJI W CENIE POZYCJONOWANIA STRONY WWW!

Realizując kampanie pozycjonowania stron www do oferty SEO dołączamy także optymalizację konwersji i sukcesywne zwiększanie  współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI).  Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO dla firm.

Skutecznie budujemy sprzedaż. Nasze kampanie finansuje się same

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w optymalizacji współczynnika konwersji, dzięki pozycjonowaniu W Google nie tylko pozyskujemy ruch na Twoją stronę internetową, ale przede wszystkim kierujemy nim w taki sposób, aby jak najefektywniej go wykorzystać.

 

Pozycjonowanie stron to najlepsza inwestycja

Pozycjonowanie stron internetowych w Google opłacane zgodnie ze stałym comiesięcznym abonamentem (Sprawdź cennik pozycjonowania) jest niczym dobra inwestycja. Z każdym kolejnym miesiącem trwania kampanii SEO efekty pozycjonowania są coraz lepsze: stopniowo rośnie liczba trafnych odwiedzin na stronie oraz liczba konwersji. Tym samym przy stałej opłacie za kampanię SEO średni koszt konwersji z czasem jest coraz niższy. Chociaż na efekty trzeba poczekać, skuteczne pozycjonowanie stron w internecie w dłuższej perspektywie czasu jest jedną z najbardziej opłacalnych usług marketingu internetowego.

Co więcej, jeśli zrezygnujesz z pozycjonowania, wypracowane efekty nie są tracone z dnia na dzień. W trakcie współpracy otrzymujesz m.in. optymalizację techniczną, rozbudowane treści na stronę, wskazówki optymalizacyjne oraz rozbudowę profilu linków przychodzących. Przeciwieństwem są kampanie Adwords, które chociaż przynoszą natychmiastowe efekty, po wstrzymaniu działań nie zostawiają żadnych korzyści.

Skala
Widoczni w liczbach
lat doświadczenia w branży
Współpracuj z najlepszymi!
certyfikowanych specjalistów
Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
 • lat doświadczenia w branży
  Współpracuj z najlepszymi!
 • certyfikowanych specjalistów
  Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
 • rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
  Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
 • rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
  Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie

Jak sprawdzić pozycjonowanie stron?

To naturalne, że zanim zapłacisz za pozycjonowanie strony, chcesz mieć pewność, że ona w ogóle tego potrzebuje. Szczególnie, jeśli już do tej pory korzystałeś z usług optymalizacji strony w wyszukiwarce Google. Po pierwsze zanim cokolwiek dla Ciebie zrobimy, przeprowadzimy audyt strony, aby ocenić, jakie działania będą niezbędne i w jakiej kondycji jest Twoja strona internetowa. Zobacz, na czym polega audyt SEO dla strony internetowej.

A jak możesz to sprawdzić we własnym zakresie? Skorzystaj z narzędzi. My polecamy sprawdzać pozycjonowanie strony, a w zasadzie jej optymalizację, widoczność i frazy za pomocą takich narzędzi jak:

 • Senuto
 • SEMSTORM
 • Surfer SEO
 • Ahrefs
 • Searchmetrics

A jeśli nie współpracujesz z żadna agencją SEO i nie masz dostępu do raportów z powyższych narzędzi, zajrzyj do Google Search Console i Google Analytics.

Sukces
Historie Sukcesów
20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski. Nasze kampanie finansują się same!
 • 20 krotna dynamika wzrostu sprzedaży
 • 3 razy więcej zapytań ofertowych rok do roku
 • Ponad 3500 fraz w czołówce Google
Protan Elmark
 • 250% wzrostu liczby rezerwacji na usługi USG
 • 130% wzrostu liczby wizyt w gabinetach
 • 4,5 razy więcej odwiedzających stronę
Centrum Medyczne Stanley
 • 500% wzrost wejść organicznych
 • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
 • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
Sanpol
 • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
Starter24
 • Kilkaset fraz w czołówce Google
 • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
Volkswagen
 • 270% wzrost współczynnika konwersji
Karlik
  • 250% wzrostu liczby rezerwacji na usługi USG
  • 130% wzrostu liczby wizyt w gabinetach
  • 4,5 razy więcej odwiedzających stronę
  Centrum Medyczne Stanley
  • 500% wzrost wejść organicznych
  • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
  • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
  Sanpol
  • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
  Starter24
  • Kilkaset fraz w czołówce Google
  • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
  Volkswagen
  • 270% wzrost współczynnika konwersji
  Karlik
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Jak pozycjonowanie stron działa na moją korzyść?

Nie wiesz, czy warto zainwestować w pozycjonowanie strony? Zobacz, jak działa pozycjonowanie i jak wspiera rozwój biznesu u naszych klientów:

 • pozycjonowanie poprawia widoczność strony w wynikach wyszukiwania - co oznacza, że z każdym miesiącem działań Twoja strona jest coraz bliżej pierwszej strony wyników wyszukiwania, by ostatecznie znaleźć się właśnie w pierwszej dziesiątce stron w Google
 • pozycjonowanie zwiększa liczbę odwiedzin na stronie - gdy w efekcie pozycjonowania Twoja strona jest już w top 10 wyników wyszukiwania dbamy o to, aby widoczność przekładała się na liczbę użytkowników, m.in. poprzez optymalizację treści widocznych w wynikach wyszukiwania Google oraz szereg innych działań w ramach optymalizacji SEO
 • pozycjonowanie zwiększa sprzedaż i generuje zyski - zbudowaliśmy widoczność, pozyskaliśmy ruch na stronę, ale to nie koniec - czas na to, aby zadbać o zwrot z inwestycji; analizujemy efektywność odwiedzin i realizujemy optymalizację współczynnika konwersji, czyli mówiąc prostym językiem robimy wszystko, aby osoby, które odwiedzają Twoją stronę mogły bez przeszkód dokonać zakupu lub wysłać zapytanie i to także jest element pozycjonowania stron.

 

 

Zobacz, jak wyglądają szkolenia dla klientów agencji widoczni

Szkolenia z marketingu internetowego? Nasi klienci otrzymują je w cenie!

Samo skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google, to nie wszystko. Naszym zdaniem klienci powinni świadomie korzystać z usług marketingu internetowego. Pojęcia, wykresy, strategie marketingowe...Aby marketing internetowy stał się skutecznym narzędziem w Twoich rękach, przygotowaliśmy cykl szkoleń “Oko w oko z marketingiem internetowym”. Rynkowa cena szkolenia to 1000 zł, ale nasi klienci korzystają ze szkoleń zupełnie za darmo, w ramach współpracy.

Czy to nie jest kolejny powód, aby to właśnie nam powierzyć pozycjonowanie swojej strony www lub sklepu?

Zobacz, co obejmują szkolenia

Czeka na Ciebie Dedykowany zespół ekspertów SEO

Jako jedyni na rynku, do każdego projektu pozycjonowania delegujemy cały zespół ekspertów: Specjalistę ds. pozycjonowania, Webmastera, Specjalistę ds. Budowy Profilu Linków, Specjalistę ds. Content Marketingu oraz Specjalistę ds. optymalizacji konwersji.

Sprawna komunikacja między zespołem ekspertów a Twoją firmą nie byłaby możliwa bez dedykowanego Specjalisty ds. Obsługi Klienta, który będzie czuwał nad przebiegiem kampanii SEO. To on będzie dostarczał Ci niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, wysyłał raporty, analizował wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określał kolejne cele dla Twojej strony internetowej.

Pozycjonowanie szerokie + pozycjonowanie lokalne

Prowadzimy pozycjonowanie szerokie w Google, które buduje zasięg, wizerunek i sprzedaż firmy na rynku ogólnopolskim, jak również atrakcyjne kosztowo pozycjonowanie lokalne dla firm działających wyłącznie na rynku lokalnym.

Popularność pozycjonowania lokalnego stron www, powiązanego z konkretnym miastem wynika z wielkości rynku, zapotrzebowania na usługę, a nawet z zaufania do lokalnych dostawców kampanii SEO. W oparciu o dane z narzędzia Google Keyword Planner prezentujemy średnią miesięczną liczbę wyszukiwań (za rok 2016) dla największych miast Polski. Kampanie SEO oparte o frazy lokalne mogą różnić się znacznie konkurencją i popularnością frazy, oto przykłady:

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla jakiego miasta chciałbyś prowadzić z nami pozycjonowanie?


Wyślij zapytanie o cenę

HIT! - OPTYMALIZUJEMY KONWERSJĘ W ... CENIE POZYCJONOWANIA STRONY WWW!

Realizując kampanie pozycjonowania stron www do oferty SEO dołączamy także optymalizację konwersji i sukcesywne zwiększanie współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO dla firm.

Nasze kampanie nie są więc szablonowym działaniem – wszystko, co robimy jest dostosowane do Twojej firmy i Twoich klientów. Inaczej pracujemy ze sklepem internetowym, inaczej z deweloperem czy firmą przemysłową.

Skutecznie budujemy sprzedaż. Nasze kampanie finansuje się same

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w optymalizacji współczynnika konwersji, dzięki pozycjonowaniu W Google nie tylko pozyskujemy ruch na Twoją stronę internetową, ale przede wszystkim kierujemy nim w taki sposób, aby jak najefektywniej go wykorzystać.

Wszystko w jednym celu - zwiększenia zysku dla Twojej firmy. Zobacz więcej na temat optymalizacji konwersji

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Kiedy zobaczę efekty pozycjonowania stron

Efekty kampanii pozycjonowania przychodzą powoli, lecz systematycznie: z tygodnia na tydzień. Po około 4-6 miesiącach osiągamy efekt optymalny, który następnie sukcesywnie ulepszamy. Czas oczekiwania na efekt pozycjonowania strony zależy od wielu czynników takich jak:

 • wiek i dotychczasowa historia domeny (czy była wcześniej pozycjonowana)
 • profil linków przychodzących
 • techniczna budowa serwisu
 • treści serwisu
 • zasięgu działalności firmy (lokalna, ogólnopolska, sklep internetowy)
 • ilości fraz szczególnie istotnych

 

2. Czy pozycjonowanie stron gwarantuje sprzedaż?

Pozycjonowanie strony pozwala budować pozycję strony w wynikach wyszukiwania, jednak efekty sprzedażowe zależą także od wielu innych czynników. Ponieważ nie możemy przewidzieć niektórych zmian w algorytmie Google, nie możemy także niczego gwarantować. Gwarantujemy jednak, że będziemy realizować pozycjonowanie zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i z uwzględnieniem zaleceń Google. O skuteczności naszych działań świadczą historie sukcesu naszych Klientów.

 

3. Jak ocenić skuteczność pozycjonowania?

Dobrze wypozycjonowana strona jest widoczna na wiele fraz w top 10 Google, co można sprawdzić w narzędziach SEO, a ruch na stronę stale rośnie. My efekty pozycjonowania strony mierzymy także w konwersjach – dokonanych zakupach i złożonych zapytaniach, bo to realne korzyści i zwrot z inwestycji w pozycjonowanie. Wierzymy, że pozycjonowanie stron to jedna z najlepszych metod generowania zysku online, dlatego właśnie Twój zysk w postaci wysokości sprzedaży i liczby zapytań ofertowych jest miarą sukcesu naszych działań SEO.

 

4. Jak będzie przebiegać pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to proces wieloetapowy. Zaczynamy go od audytu i określenia strategii. Następnie przeprowadzamy optymalizację techniczną strony. Po tym etapie zaczynają się działania cykliczne - optymalizacja treści strony, w tym wybór i wdrożenie fraz, linkowanie wewnętrzne, a także optymalizacja off-site. Efektywność pozycjonowania uzyskujemy także dzięki optymalizacji współczynnika konwersji.

 

5. Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena pozycjonowania stron różni się w zależności od zakresu działań, jakich wymaga strona, jej zasięgu i celów. Ceny pozycjonowania stron www w naszej agencji zaczynają się już od 1300 zł netto i różnią się w zależności od pakietu działań.

 

6. Co to jest SEO i co oznacza ten skrót?

SEO jest skrótem od Search Engine Optimization i oznacza optymalizację strony pod wyszukiwarki. W ramach optymalizacji realizowane są działania techniczne, działania w obrębie strony i poza nią, które mają podnieść wartość strony w ocenie algorytmu wyszukiwarki. Można realizować SEO dla różnych wyszukiwarek, jednak w Polsce działania pozycjonowania stron w większości skupiają się na wymaganiach i standardach wyszukiwarki Google.

 

7. Co jest lepsze SEO czy PPC? Co wybrać na początek?

Oba działania mają na celu wypromowanie firmy w Google. W efekcie SEO strona widoczna jest w bezpłatnych wynikach wyszukiwania - najczęściej w formie klasycznego tekstowego wyniku, ale również w formie video, graficznej, a także na tzw. pozycji zero, w featured snippetach.
W efekcie PPC reklama firmy wyświetli się u góry wyników wyszukiwania Google, ale w zależności od typu kampanii może być widoczna także jako reklama na popularnych portalach, w aplikacjach, na YouTube w formie tekstowej lub graficznej.
Oba działania pozwalają na skuteczne pozyskanie klientów. W pozycjonowaniu liczy się długoterminowa współpraca, a na efekty trzeba poczekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zaletą tej formy współpracy jest możliwość uzyskania rosnącej sprzedaży, przy zachowaniu stałego budżetu. Natomiast w PPC firma wyświetli się w Google nawet tego samego dnia, gdy zasilone jest konto Google Ads, a kampania poprawnie skonfigurowana. Jednak zwiększenie efektywności kampanii, najczęściej wymaga również zwiększania budżetu.
Na początek dobrze jest połączyć oba działania. Google Ads pozwoli natychmiast dotrzeć do potencjalnych klientów i zapełni lukę, którą jest oczekiwanie na efekty z pozycjonowania. Prowadzenie jednocześnie kampanii PPC i SEO zwiększa również szansę na pozyskanie sprzedaży.

 

8. Czy warto płacić za SEO? Czy nie lepiej wybrać inne działania?

Marketing internetowy daje duże możliwości. My specjalizujemy się w pozycjonowaniu, bo naszym zdaniem to najskuteczniejsza i najbardziej opłacalna forma pozyskania sprzedaży online. Wielu naszych klientów dodatkowo korzysta z kampanii PPC w systemach Google Ads i Facebook Ads. Realizujemy również dodatkowe działania w zakresie content marketingu. Dobór działań marketingu internetowego powinien bazować na testowaniu, analizie i ocenie skuteczności. Nie można żadnego działania uznać za nieskuteczne, dopóki się go nie sprawdzi na swoim, indywidualnym przypadku.

 

9. Czy warto realizować SEO samodzielnie?

Samodzielna praca w zakresie pozycjonowania stron z pewnością jest bardziej czasochłonna i jest większym wyzwaniem niż np. samodzielne prowadzenie profilu na Facebooku. Warto płacić za pozycjonowanie i powierzyć je specjalistom, którzy mają doświadczenie, wiedzę, a także umiejętności, by realizować techniczne aspekty pozycjonowania.

 

10. Czy pozycjonowanie jest dla każdego?

Nie, pozycjonowanie to usługa, która przede wszystkim jest skierowana do firm, które chcą w efekcie pozyskiwać sprzedaż. Skuteczne pozycjonowanie stron nie jest małym wydatkiem, więc wybór tej formy marketingu internetowego powinien wiązać się z celami komercyjnymi. Pozycjonowanie to dobry wybór dla właścicieli firm, dla sklepów internetowych i stron z usługami. Z czasem zyski wygenerowane przez pozycjonowanie znacznie przewyższą jego miesięczny koszt. Jeśli prowadzisz blog, z pewnością warto przeprowadzić podstawową optymalizację i usunąć błędy, które mogą źle wpływać na widoczność strony w Google. Dla blogerów, którzy dopiero zaczynają i nie nie wiedzą, w jaki sposób zarabiać na swoim blogu, pozycjonowanie może być poza zasięgiem finansowym.

 

11. Czy możemy rozliczać się za efekt?

W naszej agencji rozliczamy się abonamentowo. Rozliczenie za efekt zakłada, że klient płaci dopiero przy uzyskaniu efektu ustalonego w umowie. Przy takich ustaleniach priorytetem agencji jest doprowadzić jak najszybciej do rezultatu, który pozwoli wystawić fakturę. Doświadczenie pokazuje nam, że szybkie efekty w SEO wiążą się z ryzykiem i na dłuższą metę nie przynoszą korzyści. Dlatego my rozliczamy się abonamentowo, stawiając na naturalne działania, na które może trzeba czekać dłużej, ale efekty są długoterminowe. Do pozycjonowania podchodzimy strategicznie i planujemy efekty długookresowo.

 

12. Czy muszę coś zmieniać na stronie?

W ramach pozycjonowania realizujemy m.in. optymalizację techniczną strony oraz rozbudowę treści i nasycenie tekstów frazami. Te działania wiążą się z wprowadzaniem zmian na stronie zarówno w tekstach, w układzie, jak i w kodzie strony. Pozycjonowanie, które nie obejmuje zmian na stronie musiałoby sprowadzać się do działań off-page. W naszej ocenie taki ograniczony zakres działań nie przyniesie oczekiwanej skuteczności.

 

13. Czy możecie pozycjonować moją stronę bez dodawania fraz? Boję się, że będą nienaturalnie wyglądać.

Celem pozycjonowania jest wyświetlanie się strony w Google na ważne biznesowo frazy. Aby wyszukiwarka powiązała stronę z frazami, muszą one na niej wystąpić w formie tekstowej. Nasi copywriterzy to doskonale wyszkoleni i doświadczeni specjaliści, którzy przygotowują teksty z frazami, zachowując naturalne brzmienie tekstu. Tworząc treści pod pozycjonowanie stron, myślą także o użytkownikach i o tym, jak teksty wpłyną na wizerunek strony w oczach odbiorcy. Dodawanie fraz do treści strony jest jednym z najważniejszych działań SEO i przynosi dobre efekty.

 

14. Jak będziecie mnie informować o efektach pozycjonowania?

Nasi klienci otrzymują cyklicznie raporty. Niezależnie od raportów wysyłamy co jakiś czas informacje o bieżących postępach, a opiekun kontaktuje się telefonicznie, aby omówić działania i efekty. Nie zostawiamy naszych klientów bez informacji i nie oczekujemy od nich znajomości skomplikowanych narzędzi. Raporty zawierają objaśnienia i są skonstruowane w przyjazny sposób, nie wymagający specjalistycznej wiedzy. Jednak jeśli klient chce sam śledzić postępy, pomocne będą szkolenia, które oferujemy w zakresie obsługi Google Analytics.

 

15. Czy w ramach współpracy będę w coś zaangażowany? Czy potrzebna będzie wiedza techniczna?

Większość działań w ramach pozycjonowania strony realizuje zespół przydzielony do projektu: pozycjonerzy, copywriter i opiekun. Jednak w trakcie realizacji ich działań niezbędna jest Twoja praca: akceptacja wybranych słów kluczowych, zmian na stronie, treści przed publikacją oraz, co bardzo ważne, wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych, które dotyczą m.in. błędów technicznych czy też zmian w obrębie kodu strony. Do tych działań wielu klientów korzysta ze współpracy ze swoim informatykiem, więc w praktyce nie potrzebna jest wiedzy techniczna, a jedynie umożliwienie nam realizowania działań poprzez bieżącą weryfikację, sprawne udzielanie akceptacji i zlecanie zaleceń swojemu informatykowi.

 

16. Czy musimy się spotykać?

Kontakt z klientem to coś, co wyróżnia nas na rynku. Chociaż pozycjonowanie nie wymaga spotkań, nadrabiamy to cyklicznymi rozmowami i telekonferencjami. Nie musisz poświęcać czasu na spotkania, wszystkie ważne kwestie związane z pozycjonowaniem Twojej strony internetowej od lat z powodzeniem omawiamy online i telefonicznie. Jeśli tylko chcesz i potrzebujesz tego, możemy zorganizować spotkanie. Świetną okazją, aby się poznać są szkolenia, które organizujemy cyklicznie dla klientów.

 

17. Czy mogę zrezygnować, jeśli stwierdzę, że pozycjonowanie jest nie dla mnie?

Zanim podpiszesz umowę z agencją SEO zwróć uwagę na okres wypowiedzenia. Wciąż można spotkać agencje SEO, które próbują zatrzymać klienta umowami bez możliwości wypowiedzenia nawet przez parę lat. My nie stosujemy takich chwytów, ponieważ wierzymy, że jakość naszych działań, obsługi klienta i przede wszystkim nasza efektywność są powodem, aby współpracować z nami przez lata. Mamy krótkie okresy wypowiedzenia i jeśli z jakiegokolwiek powodu zechcesz zrezygnować z pozycjonowania, zakończymy współpracę w czasie określonym w umowie.

 

18. Jaki typ pozycjonowania wybrać? Jaki będzie odpowiedni dla mojej firmy?

To ważne pytanie, zwłaszcza w kontekście kosztów. W swojej ofercie dzielimy działania na pozycjonowanie lokalne, szerokie pozycjonowanie stron, pozycjonowanie sklepów. Każda z tych form różni się zakresem działań, nakładem pracy i celami. Pozycjonowanie lokalne zakłada dotarcie do użytkowników z okolicy i będzie dobre dla niedużych serwisów www. Pozycjonowanie szerokie to uniwersalna usługa, która skierowana jest do klientów o zasięgu ogólnopolskim, ale też takich, którzy mają rozbudowane strony internetowe, dużą konkurencję i bogatą ofertę do wypromowania. Sklepy internetowe natomiast mają odrębny pakiet działań, co wynika z dużej liczby podstron i treści do optymalizacji. Nie musisz sam decydować, do której grupy najlepiej pasujesz. Nasi specjaliści realizują bezpłatne audyty SEO i na podstawie oceny kondycji Twojej strony i Twoich celów biznesowych podpowiedzą, która usługa SEO będzie dla Ciebie najlepsza.

 

Jak efektywnie współpracować z agencją SEO?

Zlecasz pozycjonowanie agencji, więc możesz zapomnieć o tym i zająć się swoimi zadaniami? Nie, jeśli zależy Ci na efektach. Współpraca z pozycjonerem pozwala mu nie tylko lepiej dopasować strategię do Twoich potrzeb, ale wręcz uzyskiwać znacznie lepsze efekty. Co możesz zrobić, aby pozycjonowanie Twojej strony było jak najbardziej efektywne?

I. Współpraca z agencją

Podzieliliśmy działania na dwa obszary - współdziałanie z agencją i działania dodatkowe, wykraczające poza pozycjonowanie. W przypadku współpracy z agencją, chodzi przede wszystkim o wdrażanie zalecanych zmian i o sprawną komunikację. Agencja potrzebuje zielonego światła, by działać, więc niezbędny jest Twój czas i zaangażowanie szczególnie na początku współpracy. Zobacz, w jakich obszarach agencja potrzebuje Twojego wsparcia.

a) Wdrażanie zaleceń optymalizacyjnych

Zwykle współpraca z agencją SEO zaczyna się od audytu. U nas audyt obejmuje znacznie więcej niż tylko kwestie techniczne strony. Oceniamy także potencjał sprzedażowy Twojej strony - czy jest przyjazna dla użytkownika, czy łatwo dokonać zakupu lub nawiązać kontakt. Efektem jest szereg zaleceń optymalizacyjnych, dotyczących pozycjonowania i pozyskiwania konwersji. Wdrożenie zaleceń to podstawowy krok w całym procesie. Nieważne, co dalej zrobi pozycjoner. Jeśli nie wdrożysz na stronie rekomendowanych zmian, możesz nigdy nie uzyskać oczekiwanych efektów. Dlaczego klienci nie wdrażają zaleceń optymalizacyjnych? Mogą nie wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli też masz taki problem, skorzystaj z pomocy informatyka lub zgłoś to swojej agencji, a być może ona kogoś zarekomenduje. Nie zostawiaj jednak zaleceń w szufladzie. 

b) Akceptacja strategii pozycjonowania

Agencja przygotowuje strategię pozycjonowania, ale nie zna specyfiki Twojej firmy tak dobrze jak Ty. Jest to kolejny krok, w którym potrzebne jest Twoje zaangażowanie. Agencje stosują różne modele: wysyłają plan działań do wglądu, organizują spotkanie, my umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której omawiamy nadesłaną strategię i wspólnie ją zatwierdzamy. Nie chodzi o to, by rzucić okiem na strategię i zaakceptować ją “dla świętego spokoju”. To ważny etap, o którego zależy efektywność dalszych działań. Wygospodaruj więc czas, aby rzetelnie ocenić propozycję agencji i ewentualnie nanieść swoje uwagi, modyfikacje.

c) Weryfikacja listy pozycjonowanych fraz

W zależności, co proponuje agencja, powinieneś otrzymać listę z określoną liczbą fraz do pozycjonowania. Tutaj Twoja akceptacja powinna obejmować zarówno merytorykę fraz, jak i ich przydatność dla pozyskania klienta. Osoba, która wybiera frazy korzysta z analizy konkurencji i różnych narzędzi do wyszukiwania fraz, jednak nie jest ekspertem w Twojej branży. Może się zdarzyć, że narzędzia podpowiedzą frazę niepasującą do Twojej oferty, dlatego liczymy na Twoje wsparcie. Przejrzyj frazy i oceń je pod względem merytorycznym. W kwestii biznesu, warto ocenić także, czy frazy dotyczą strategicznych produktów i usług. Jeśli fraza opisuje produkt, który chce wycofać albo usługę, która ma niską marżę, zmienimy to, ale również potrzebe jest Twoje zaangażowanie.

d) Zgoda na zmiany na stronie pod pozycjonowanie

Pozycjonowanie może wymagać zmian w wyglądzie strony internetowej. Najczęściej jest to dodanie pól tekstowych. Treści to jeden z filarów pozycjonowania, więc jeśli Twoja strona składa się wyłącznie z grafik, przygotuj się na zmiany. Zapewne pozycjoner zaproponuje rozwiązanie, które pozwoli zachować charakter strony, np. poprzez umieszczenie tekstów niżej na stronie. Niczego jednak nie zrobi bez Twojej zgody. To kolejny przykład, kiedy Twój udział, nawet niewielki, jest potrzebny, aby prace postępowały.

e) Wprowadzenie zaleceń optymalizacji konwersji

Optymalizacja współczynnika konwersji może być elementem oferty pozycjonowania, ale nie należy to do standardów. Jeśli już masz to szczęście i agencja SEO poza zaleceniami optymalizacji technicznej, podpowiada Ci, co możesz zmienić na stronie, aby ułatwić życie klientom - korzystaj. My tak robimy, ale jednocześnie wiemy, że te drobne zalecenia od nas czasami są bagatelizowane. Może dostaniesz listę małych zmian, ale wszystkie razem, wdrożone czynią różnicę.

 

II. Działania, które towarzyszą pozycjonowaniu

Pozycjonowanie nie załatwi wszystkiego. Równolegle z inwestowaniem w pozycjonowanie strony, trzeba zadbać także o pozostałe aspekty sprzedażowe strony, nie tylko o jej popularność w Google. Jakie to działania?

a) Prowadzenie bloga firmowego

Prowadzenie bloga na stronie firmowej lub w sklepie internetowym niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze blog to przestrzeń do budowania relacji z użytkownikami (jeszcze nie klientami). Warunek jest taki, że treści muszą być wartościowe - to miejsce do dzielenia się wiedzą, a nie do sprzedawania. Korzyścią szczególnie ważną z perspektywy pozycjonowania jest dostarczanie wartościowej treści bogatej we frazy typu long-tail. To właśnie blog pozwoli wypozycjonować stronę w Google na frazy poradnikowe i frazy wpisywane przez osoby niezorientowane w ofercie. Agencja może Ci pomóc w prowadzeniu bloga przygotowując zestaw fraz z długim ogonem do wykorzystania lub przejmując na siebie tworzenie treści z Twoim merytorycznym wsparciem.

b) Udoskonalenie oferty

Możemy wypozycjonować Twoją stronę w top 10 i pozyskać odwiedziny potencjalnych klientów. Jednak o tym, czy ostatecznie skorzystają z Twojej oferty, decyduje wiele czynników. Klienci będą porównywać Cię z konkurencją, więc upewnij się, że:

c) Obsługa klienta

Załóżmy, że masz ładną stronę, wypozycjonowaną w top 10 Google i do tego świetną ofertę, ale...obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Nie odpisujesz na maile, a kontakt telefoniczny nie wchodzi w grę? Nie nadążasz z obsługą zleceń? To rzutuje na decyzję zakupową. Dobra obsługa przed i po sprzedaży przyczynia się do budowy grona lojalnych klientów. Sprawdź, jak Twoim pracownicy komunikują się z klientami, czy nie trzeba zbyt długo czekać na zamówienie, a realizowane usługi są na najwyższym poziomie.

d) Wizerunek w sieci

W procesie zakupowym ważną rolę odgrywają opinie w sieci. O negatywne opinie łatwo, ale o pozytywne - trzeba się postarać. Warto wdrożyć system, który będzie przypominał klientom o możliwości wystawienia opinii w jak najprostszy sposób. Weź przykład z portali, które bez opinii nie odniosłyby takiego sukcesu, np. Booking.com. Gdyby portal nie pozyskiwał aktywnie opinii użytkowników, nie byłby tak wiarygodny. Po każdym pobycie otrzymujemy maila z pytaniem, jak oceniamy miejsce pobytu. Kwestionariusz skonstruowany jest tak, aby poświęcić jak najmniej czasu na wystawienie opinii. Podobnie działa Google. Jeśli korzystasz z Androida, z dużym prawdopodobieństwem otrzymujesz pytania o miejsce, które właśnie odwiedzasz (restauracje, punkty usługowe, sklepy, a nawet instytucje). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainspirować się tą strategią i również prosić klientów, aby wystawili opinię, jeśli są zadowoleni. Warto dodać, że ostatnimi czasy mówi się o opiniach jako o kolejnym czynniku rankingowym, więc korzyść jest podwójna.

e) Rekomendacje i historie sukcesu

Czymś więcej niż opinie są historie współpracy. Jeśli tylko możesz opisać proces realizowania usługi dla jakiegoś klienta, z podaniem wyzwań, efektów, a nawet konkretnych danych liczbowych - dajesz jeszcze lepszy powód, aby to właśnie Ciebie wybrał kolejny klient. Szukasz inspiracji? Zobacz, jak my opisujemy historie sukcesu.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, Twoja pomoc jest naprawdę ważna dla pozycjonerów. Pewnie znajdą się tacy, którzy w 100% przejmą pracę i nie będą o nic pytać, ale...czy masz wtedy pewność, że działają tak, jak Twoja firma tego potrzebuje? Stawiamy na bliską współpracę z klientem, bo wiedza techniczna nie wystarczy przy budowaniu strategii pozycjonowania. Potrzebna jest tez solidna wiedza o branży, Twoich klientach i przede wszystkim o Twoim biznesie. Wreszcie, wdrożenie wszystkich wskazówek i rekomendacji od agencji SEO będzie kosztować Cię czas i pracę, ale zwróci się w postaci widocznych efektów.

 

JAK MIERZYĆ SKUTECZNOŚĆ POZYCJONOWANIA? POZNAJ NARZĘDZIA I WSKAŹNIKI.

Czy rosnąca liczba odwiedzin lub duża liczba słów kluczowych w top 10 zawsze stanowią o sukcesie pozycjonowania? Pomiar pozycjonowania powinien uwzględniać wyniki sprzedażowe i cele biznesowe firmy. Jednak po drodze do sprzedaży mamy jeszcze szereg innych oznak tego, że pozycjonowanie jest realizowane dobrze. Jak mierzyć skuteczność pozycjonowania na każdym etapie działań? Zobacz, jak samodzielnie ocenić efekty SEO za pomocą popularnych narzędzi!

WIDOCZNOŚĆ FRAZ W GOOGLE

Jednym z bardziej oczywistych efektów pozycjonowania jest widoczność strony w Google. Na początku jednak wzrost widoczności będzie dotyczył awansów na odległych stronach wyników wyszukiwania. Trudno byłoby więc sprawdzać to ręcznie. Dzięki odpowiednim narzędziom prześledzimy, na ile słów kluczowych strona jest widoczna w Google i jak widoczność rośnie na przestrzeni czasu (lub spada, jeśli działania prowadzone są nieskutecznie).

Do zbadania widoczności można wykorzystać polskie narzędzia Senuto i SEMSTORM. My polecamy oba do analizy polskich stron. Dowiemy się z nich, na ile fraz strona widoczna jest w top 10 i w top 3. Poznamy też najpopularniejsze frazy oraz porównamy stronę z konkurencją. Jak wyglądają dane z takich narzędzi?

Powyższe narzędzia pozwalają stwierdzić, czy widoczność strony rośnie. To ważne szczególnie na początku procesu pozycjonowania, gdy strona pojawia się w top 10 co najwyżej na frazy z nazwą firmy lub marki.

Czy zawsze jest tak kolorowo? Z narzędzi można przecież wywnioskować, że widoczność wcale nie wzrasta. Wtedy pozycjoner powinien zmienić strategię. Być może dobrał zbyt ambitnie słowa kluczowe lub nie uwzględnił dużej konkurencji. Często brak zmian w widoczności to efekt...niewprowadzonych zmian na stronie, które zalecił pozycjoner. Wtedy należy jak najszybciej to nadrobić, a przełoży się to na widoczność i lepsze efekty pozycjonowania strony.

Pomiar ruchu na stronie

Niewątpliwie pierwszym “namacalnym” efektem pozycjonowania będzie wzrost ruchu na stronie. Można go przeanalizować za pomocą Google Analytics, sprawdzając takie statystyki jak: odsłony, sesje i użytkownicy. Warto skorzystać z możliwości Google Analytics i zestawić rosnący ruch na stronie z liczbą konwersji, a także źródłem odwiedzin.

Tutaj istotne jest sprawdzenie, czy ruch pochodzi z wyników organicznych Google. Zwłaszcza jeśli obok pozycjonowania, prowadzone są inne kampanie - PPC, social media itp. Zakładamy, że efektem pozycjonowania jest właśnie wzrost ruchu z kanału organic, ale częściowo widać go również w kanałach referral i direct.

W odniesieniu do punktu o widoczności strony, warto mieć na uwadze, że nie od razu pojawią się odwiedziny. Nie wiesz, kiedy możesz się ich spodziewać? Zobacz nasz artykuł o tym, ile trwa pozycjonowanie strony.

CTR STRONY W GOOGLE

Warto analizować stosunek liczby kliknięć do wyświetleń za pomocą narzędzia Google Search Console. CTR pokazuje, czy opis i tytuł strony w wynikach wyszukiwania motywuje użytkowników do odwiedzin. Jeśli mamy dużą liczbę wyświetleń i bardzo niską liczbę kliknięć warto wziąć pod uwagę, czy optymalizacja meta title i description uwzględniała nie tylko pozycjonowanie, ale również potrzeby użytkownika.

Celem jest nie tylko wyświetlanie się w Google, ale przede wszystkim pozyskanie klienta. Jeśli już się wyświetliliśmy w wynikach wyszukiwania, wykorzystajmy tę szansę, aby zmotywować użytkownika do odwiedzin i zapoznania się z ofertą.

JAKOŚĆ ODWIEDZIN NA STRONIE

Po wielu miesiącach pozycjonowania możesz być zadowolony z rosnącego ruchu na stronę. Jednak sama objętość jeszcze nie daje korzyści Twojej firmie. Przeanalizuj jakość odwiedzin, czyli to, czy przyczyniają się do wzrostu sprzedaży. W tym wypadku również przyda się Google Analytics.

W raporcie konwersje w Google Analytics możesz sprawdzić, z jakiego kanału pochodzą konwersje. Uwaga, dla pełnego obrazu sytuacji, lepiej skorzystać z raportu najpopularniejszych ścieżek konwersji. Gdybyśmy skorzystali z raportu konwersji celu, dowiemy się z jakiego kanału pochodzą odwiedziny, podczas których dokonano konwersji.

Ale droga użytkownika do konwersji często jest długa i złożona z wielu wcześniejszych odwiedzin. Równie ważne jest więc, skąd przyszedł po raz pierwszy na stronę. Tego dowiemy się właśnie, analizując najpopularniejsze ścieżki konwersji. Możemy zauważyć na przykład sytuację, w której pierwsze odwiedziny pochodzą z pozycjonowania, a ostatnie - te z konwersją, na przykład z remarketingu.

Warto inwestować we wszystkie kanały, które występują w najpopularniejszych ścieżkach, nie tylko w ten ostatni, konwertujący.

POMIAR SPRZEDAŻY Z POZYCJONOWANIA

Poruszyliśmy temat sprzedaży. Można ją mierzyć za pomocą narzędzi, ale przecież nie w każdym biznesie pozostaje ślad online po kliencie. Jeśli prowadzisz biznes lokalny, stacjonarny albo sprzedajesz głównie przez telefon, kluczowe będzie mierzenie sprzedaży i zestawianie jej z rosnącym ruchem na stronę internetową.

Warto także mierzyć odwiedziny na podstronach, które odgrywają rolę w procesie sprzedaży są to np.: strony ofertowe, strony z danymi kontaktowymi, strona z adresem firmy, strona z cenami itp. W przypadku stacjonarnych biznesów nie zmierzymy konwersji online, ale sprawdzimy, ile osób widziało ofertę i numer telefonu, a następnie porównamy z wizytami w sklepie lub salonie i liczbą telefonów od klientów.

CO JESZCZE MIERZYĆ W POZYCJONOWANIU?

Powyższe zestawienie, jak mierzyć pozycjonowanie, jest stworzone dla właścicieli i administratorów stron. Ta grupa, do której być może także należysz, chce przede wszystkim wiedzieć, jak i czy pozycjonowanie pomaga w rozwoju biznesu. Po drodze jednak jest szereg innych elementów, które my, agencja, badamy, aby ocenić skuteczność pozycjonowania są to takie elementy jak:

 

PODSUMOWANIE

Pomiar pozycjonowania z punktu widzenia klienta, który korzysta z tej usługi powinien obejmować analizę widoczności strony, odwiedzin i sprzedaży. We wszystkich etapach pomoce będą narzędzia, ale również wiedza ekspertów. My zawsze dołączamy do raportów wnioski. Szczególnie na początku zamiast efektów, lepiej analizować działania. W pierwszych miesiącach sprawdź więc, co konkretnie agencja zrobiła dla Twojej strony. 

JAK SZYBKO SPRAWDZIĆ AGENCJĘ SEO/SEM I OCENIĆ JEJ SKUTECZNOŚĆ?

Agencja agencji nierówna. Pozycjonowanie może obejmować skrajnie różne działania, a więc i efekty mogą znacząco się różnić. Jak oceniać i kontrolować pracę agencji SEO, aby mieć pewność, że wszystko idzie w dobrą stronę?

Na naszym blogu pisaliśmy już o pytaniach, które warto zadać agencji SEO zanim zdecydujemy się na współpracę. W tym artykule zajmiemy się tym, jak sprawdzać co robi agencja SEO. Niezależnie od tego, czy pracujesz z jedną agencją od miesiąca czy 10 lat, dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jak analizować pracę i kiedy rozważyć zmianę agencji pozycjonującej Twoją stronę.

 

 

STANDARDY OBSŁUGI KLIENTA W AGENCJI SEO

Zaczniemy od samej współpracy z agencją SEO. Można mieć podejście, że skoro są efekty pozycjonowania, to nieważne, jak mnie traktują. Są jednak sytuacje, kiedy działania agencji musisz raportować do przełożonych i brak informacji zwrotnej uderza także w Ciebie. Pozycjonowanie to współpraca długoterminowa, istotne jest też z kim współpracujesz i jak traktują Cię w agencji. Na co zwrócić więc uwagę?

 

1. Raportowanie efektów pozycjonowania

W jaki sposób agencja SEO raportuje efekty pozycjonowania? Czy poza standardowymi raportami, poświęca czas na przygotowanie analizy i wniosków z raportu? Czy zasypuje Cię trudnymi do zrozumienia pojęciami, czy raportuje działania w przejrzysty i prosty sposób? Jeśli na podstawie otrzymanego raportu nie jesteś w stanie stwierdzić, czy pozycjonowanie dało efekt, coś jest nie tak. Zastanów się, czy możesz liczyć na kogoś z agencji, kto pomoże Ci przeanalizować i zrozumieć raport, przynajmniej na początku współpracy, gdy wszystko jest dla Ciebie nowością.

 

2. Jak często agencja kontaktuje się z Tobą?

Czy agencja kontaktuje się z Tobą poza regularnymi raportami z działań? W pozycjonowaniu nie wystarczy raz ustalić plan działań. Dobra agencja SEO obserwuje efekty i nie boi się modyfikować działań, w zależności od rynku, potrzeb klienta, sezonu. A do tego przecież niezbędny jest kontakt. Zadaj sobie więc pytanie, czy to agencja kontaktuje się z Tobą, czy może to Ty musisz zabiegać o kontakt.

 

3. W jakim stopniu agencja angażuje się realizację pozycjonowania dla Ciebie?

Można zaproponować jeden plan działań optymalizacyjnych, a potem tylko odhaczać kolejne kroki, ale trudno wtedy oczekiwać spektakularnych efektów pozycjonowania. Jeśli agencja jest zaangażowana i faktycznie zależy jej na Twoim sukcesie, nie będzie ograniczała się do schematycznych działań. Czasami zaangażowanie oznacza, że agencja wskaże problemy z Twoją stroną, które nie mają związku z pozycjonowaniem, ale wpływają na sprzedaż. Dobre agencje SEO analizują konkurencję i na tej podstawie informują Cię, jak wypada Twoja strona na tle branży i co warto zmienić, aby zyskać większą sprzedaż.

 

4. Jak dobrze znasz osobę z agencji SEO, która się z Tobą kontaktuje?

Być może za każdym razem kontaktuje się z Tobą inna osoba, więc nawet nie ma okazji poznać Twojej firmy. Trudno wtedy o ciągłość komunikacji. Za każdym razem musisz wdrażać rozmówcę w swój biznes. Do tego jeszcze dochodzi kwestia kompetencji. Czy rozmawiasz z osobą, która ma wiedzę i doświadczenie? Czy potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania lub pozyskać sprawnie odpowiedzi od bardziej doświadczonych kolegów? Czy w ogóle masz szansę porozmawiać z pozycjonerem? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, bo jeśli płacisz abonament, obsługa klienta powinna być elementem usługi. A może Twój konsultant lub pozycjoner jest na LinkedInie? Wtedy możesz sam sprawdzić, jakie ma doświadczenie i co robił wcześniej.

 

STRATEGIA I JAKOŚĆ POZYCJONOWANIA

Podpisałeś umowę i dowiadujesz się, że na efekty trzeba czekać. Łatwiej się czeka, mając pewność, że agencja prowadzi działania w oparciu o dobrą strategię, z optymalnie dopasowanymi działaniami do Twojego biznesu. Poniżej sugestie, co warto sprawdzić w tym kontekście, zanim będzie za późno:

1. Ilu klientów jednocześnie obsługuje Twój pozycjoner?

W agencjach bywa różnie. Zdarza się, że jeden pozycjoner ma pod opieką nawet 100 klientów i więcej. Miesiąc ma około 160 godzin roboczych. Wynika z tego, że dla Ciebie taki pozycjoner ma zaledwie półtorej godziny w miesiącu. To niewiele czasu, aby móc działać kreatywnie i wdrażać nowe rozwiązania.

 

2. Kim jest pozycjoner?

Pozycjoner pozycjonerowi nie równy. Sprawdź więc, jaką wiedzę i doświadczenie ma osoba, której powierzasz los swojej strony. Może to ktoś, kto wczoraj przeczytał kilka artykułów o pozycjonowaniu i dziś będzie testował zdobytą wiedzę na Twojej stronie. A może to ktoś, kto etap testowania dawno ma za sobą i przez wiele lat wypracował wiedzę na temat skutecznych działań. Zapytaj lub sprawdź na LinkedInie, z kim współpracujesz.

 

3. Jaka jest strategia pozycjonowania?

Pozycjonowanie dla każdego może znaczyć coś innego. Warto więc dowiedzieć się, co oznacza dla Twojej agencji. Zapytaj: w jaki sposób agencja zamierza pracować na widoczność Twojej strony, jaki jest harmonogram działań, ile czasu chce poświęcić na poszczególne działania.

 

4. Czy agencja pyta o wyniki sprzedaży?

Efekty SEO można mierzyć w narzędziach, ale nie zawsze. W niektórych biznesach efekty pozycjonowania strony widać stacjonarnie - w liczbie telefonów od klientów albo w sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Aby optymalizować strategię SEO, agencja potrzebuje takich informacji. Czy Twoja agencja w ogóle interesuje się tym, jak rozwija się Twoja sprzedaż?

 

5. Jak budowany jest profil linków przychodzących?

Link building jest jednym z ważniejszych filarów pozycjonowania. Linkowanie może przynieść rewelacyjne efekty albo zaszkodzić Twojej stronie. Dlatego tak istotne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób agencja zamierza pozyskiwać linki, z jakich źródeł i w jakiej liczbie miesięcznie. Zapytaj, czy agencja korzysta z własnych stron zapleczowych w procesie pozycjonowania. Możesz też na bieżąco sprawdzać profil linków dla Twojej strony w narzędziach typu Ahrefs lub Majestic.

 

6. Jak agencja mierzy efekty pozycjonowania?

Co oznacza dla agencji, że pozycjonowanie przyniosło efekt? Czy to tylko obecność strony na wybrane frazy w top 10? Zapytaj, na jakie wskaźniki agencja będzie zwracać uwagę przy ocenie efektywności. Sprawdź też, jakich narzędzi używa. To ważne - warto wybrać agencję, która ma dostęp do zaawansowanych, płatnych narzędzi SEO, a nie wyłącznie do Google Analytics i Google Search Console. Jakie narzędzia mamy tu na myśli? Chociażby Senuto, SEMSTORM, Searchmetrics, Ahrefs, Majestic, Netpeak, Surfer SEO i inne narzędzia o podobnych funkcjach.

 

7.Czy agencja przeprowadziła analizę konkurencji?

Wiedza o rynku i konkurencji jest niezbędna, aby przygotować skuteczny plan działań. Pozycjonowanie w wysoko konkurencyjnej branży przebiega inaczej niż w niszowej: jest inny nakład i czas pracy, inny zakres działań. Upewnij się, że Twoja agencja wzięła to pod uwagę.

 

8. Czy agencja realizuje optymalizację współczynnika konwersji?

Gdy nie ma efektów SEO, zawsze można powiedzieć, że to wina strony internetowej. Tutaj agencja powinna podzielić się swoimi spostrzeżeniami z klientem i, nawet jeśli sama nie zajmuje się tego typu optymalizacją, zaproponować optymalizację strony pod względem pozyskiwania sprzedaży. Jeśli nawet nie wspomni o tym, że nie wystarczy pozyskanie ruchu, bo na sprzedaż wpływa też jakość strony www i sama oferta, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenia. Pozycjoner wie, że wpływ SEO na sprzedaż nie kończy się na widoczności w Google. W wielu przypadkach, aby SEO przyniosło sprzedaż niezbędna jest optymalizacja strony pod kątem pozyskania konwersji.

 

9. Czy agencja pozycjonuje tak, aby wspierać sprzedaż?

Pozycjonowanie powinno współgrać z działaniami sprzedażowymi, więc dobrym sygnałem jest, gdy agencja interesuje się, jak wygląda Twój proces sprzedażowy i jaka jest specyfika grupy docelowej. Jest wiele działań w obrębie pozycjonowania, które mają też wpływ właśnie na komunikację z klientem i wizerunek marki. Dobrze więc, aby agencja wiedziała, jak takie działania prowadzić w zgodzie z Twoją strategią.

 

Sami wiemy, jak ważne we współpracy agencja - klient jest wzajemne zaufanie. Znamy jednak rynek i historie naszych klientów, zanim do nas trafili. Obok wielu świetnych agencji w Polsce, są też firmy, które nie dbają ani o jakość pozycjonowania, ani o swoich klientów. Warto więc być czujnym i mieć wiedzę, która pozwoli na weryfikowanie agencji w trakcie realizacji umowy. Liczy się zarówno standard obsługi klienta, jak także szczegóły realizowanych działań. Nie daj się zwieść kolorowym raportem, tylko pytaj, jakie działania są obecnie realizowane i upewnij się, że firma dba przede wszystkim o zgodność strategii SEO z Twoją strategią biznesową. Jeśli do tego dodasz widoczne efekty, wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie - wróć do naszego artykułu Jak wybrać i zatrudnić agencję SEO.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to kompleksowe działanie promujące stronę w internecie i przy okazji nasza specjalność. Dzięki pozycjonowaniu to właśnie Twoja witryna wyświetla się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google (w top 10). Wysokie pozycje w Google przekładają się na większy ruch na stronę i w efekcie - na większą sprzedaż.

Cele pozycjonowania stron to:

 • poprawa widoczności strony w Google
 • osiągnięcie widoczności strony w top 10 Google
 • zwiększenie liczby odwiedzin na stronie
 • zwiększenie sprzedaży

 

Jak działa wyszukiwarka i algorytm Google?

Dlaczego w wynikach wyszukiwania Google widzisz właśnie te strony, a nie inne? Celem Google jest dostarczać swoim użytkownikom wartościowe i dopasowane do ich potrzeb treści. Jest to możliwe dzięki coraz doskonalszym algorytmom, które rozumieją treść i cele strony internetowej. Poznaj najważniejsze aspekty działania Google i dowiedz się, dlaczego pozycjonowanie stron odgrywa tak dużą rolę w dotarciu do top 10.

Jak dodać stronę do Google?

Publikacja strony w internecie nie oznacza automatycznie, że jest ona dostępna w Google. W internecie jest tak dużo treści, że samo stworzenie strony internetowej bez dodatkowej promocji nie ma dziś dużej wartości. Drogę od publikacji strony do dotarcia do odbiorcy w Google można podzielić na kilka obszarów:

 • crawling
 • indeksowanie
 • pozycjonowanie

Po pierwsze strona musi być dostępna dla robotów Google. Crawling to właśnie proces, w którym Google wysyła swoje roboty na stronę, aby poznały jej treść. Warto wiedzieć, że czasami nieświadomie, szczególnie w przypadku stron na Wordpressie, wyłączamy zgodę na odwiedziny robotów na stronie. Tym samym szanse na to, że witryna wyświetli się w Google są praktycznie zerowe. Są jednak przypadki, gdy wybrane podstrony witryny celowo blokujemy przed robotami, ale są to szczególne przypadki i strona w większości powinna być dostępna dla robotów Google.

W wyniku crawlingu roboty indeksują stronę, czyli dodają ją do wyników wyszukiwania Google. Nie oznacza to, że automatycznie strona wyświetli się w top 10. Może być widoczna w Google np. na 30 lub 130 stronie wyników wyszukiwania. Dlaczego algorytm miałby wyświetlić nową witrynę na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? O miejsce w czołówce Google trzeba zawalczyć. 

Indeksowanie to proces, który odbywa się bez naszego udziału. Możemy go usprawnić np. poprzez przygotowanie mapy strony, ale jeśli nie zrobimy nic, prędzej czy później strona będzie zaindeksowana. Postępy możemy śledzić w Google Search Console w raporcie stanu zaindeksowania. Jeśli Google zauważy przeszkody w indeksowaniu lub błędy, tam również znajdziemy informację na ten temat. Bez poprawnego indeksowania strony nie ma sensu realizowanie pozycjonowania. 

Pozycjonowanie stron

Nawet w całości zaindeksowana strona może nigdy nie trafić do odbiorców. Stron dotyczących tej samej tematyki jest tysiące, a tymczasem użytkownicy ograniczają się zwykle do sprawdzenia witryn z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Jakie strony zobaczą? Przez lata Google wypracowało algorytm, który nie tylko ocenia jakość i wartość stron z perspektywy użytkowników jako grupy, ale także dobiera je indywidualnie dla każdego z nas. Oznacza to, że każdy użytkownik widzi inne strony w top 10. 

To, jakie czynniki Google bierze pod uwagę przy wyborze stron pozostaje w sferze domysłów. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem przedstawicieli Google wyniki wyszukiwania są personalizowane pod względem historii przeglądania oraz lokalizacji. Wśród ekspertów SEO pojawiają się jednak domysły, że przy personalizacji może być brane pod uwagę notoryczne pomijanie przez użytkownika określonych stron z wyników wyszukiwania, a nawet bardzo krótki czas pobytu na stronie. 

 

Co wpływa na pozycjonowanie stron? Czynniki rankingowe.

Na pozycję strony w wynikach wyszukiwania wpływają czynniki rankingowe, czyli czynniki, które bierze pod uwagę Google przy ocenie strony internetowej. Nie są to wytyczne określone jednoznacznie przez Google, lecz działania, wynikające z doświadczeń pozycjonerów. Na przestrzeni czasu, wraz ze zmianą algorytmu Google, zmieniają się też czynniki rankingowe. Niektóre działania przestają być skuteczne lub wręcz mogą przyczyniać się do nałożenia filtra na stronę przez Google. Żadne z tych działań nie jest receptą na sukces i należy je traktować jako wskazówkę, a nie zasadę. Możemy przyjąć podział czynników rankingowych na:

 • on-page - działania w obrębie strony internetowej
 • off-page - działania poza stroną, w tym pozyskiwanie linków
 • użyteczność/funkcjonalność - działania, które mają poprawić komfort użytkowników na stronie

 

Czynniki off-page:
 • Liczba domen, z których pochodzą linki
 • Liczba stron, z których pochodzą linki
 • Linkowany tekst (anchor)
 • Alt Tag na zdjęciach z linkami przychodzącymi
 • Linki pochodzące z domen .gov i .edu
 • Autorytet strony linkującej
 • Autorytet domeny linkującej
 • Linki ze stron konkurencji
 • Linki ze stron wątpliwej wartości, z tzw. złego sąsiedztwa
 • Autorytet strony głównej w linkującej witrynie
 • Linki nofollow
 • Wiek domeny, z której pochodzą linki
 • Wiek domeny
 • Fraza w nazwie domeny, a najlepiej jako pierwsze słowo w nazwie domeny
 • Historia domeny
 • Exact match domain (nazwa domeny = słowo kluczowe)
 • Domain Authority
 • Długość adresu URL
 • Domain Trust/Trust Rank
 • Lokalizacja serwera
 • Certyfikat SSL
 • Zróżnicowane typy linków
 • Linki ze stron z przekierowaniem 301
 • Frazy podlinkowane wewnętrznie, pomiędzy podstronami
 • Title linku
 • Umiejscowienie linku w tekście
 • Umiejscowienie linku na stronie
 • Zgodność tematyczna z treścią dostępną pod linkującą domeną
 • Zgodność tematyczna z treścią strony, z której pochodzi link
 • Fraza w formie nazwy Twojej marki/strony w title strony linkującej
 • Regularny przyrost linków do strony
 • Linki ze stron z dużym autorytetem
 • Linki z sekcji źródeł na Wikipedii
 • Wiek linków
 • Naturalny profil linków
 • Wzajemne linkowanie z innymi stronami
 • Linki z User Generated Content - treści tworzonej przez użytkowników
 • Linki z przekierowań 301
 • TrustRank linkujących stron
 • Liczba wychodzących linków ze strony
 • Linki z forum
 • Objętość treści, z której pochodzi link
 • Jakość treści, z której pochodzi link
 • Linki typu site-wide, dostępne z każdej podstrony
 • Publiczne informacje o domenie w systemie WhoIs
 • Kara nałożona na właściciela domeny w WhoIs
Czynniki on-page
 • Fraza w title
 • Fraza pierwszym słowem w title
 • Fraza w description
 • Fraza w nagłówku h1
 • Objętość treści na stronie
 • Aktywny spis treści na stronie
 • Nasycenie treści słowami kluczowymi
 • Słowa dodatkowe w treści budujące jego tematykę
 • Słowa budujące tematykę treści w title i description
 • Merytoryka treści
 • Szybkość ładowania się strony w oparciu o HTML
 • Szybkość ładowania się strony w oparciu o dane z Chrome
 • Duplikacja treści
 • Linki kanoniczne
 • Optymalizacja zdjęć i grafik na stronie
 • Zakres aktualizacji treści na stronie (duże vs. małe zmiany)
 • Historia zmian na stronie
 • Zawartość słowa kluczowego w pierwszych 150 znakach tekstu
 • Frazy w nagłówkach h2, h3, h4
 • Jakość linków wychodzących
 • Zgodność tematyczna ze stronami, do których linkujesz
 • Poprawność tekstów - gramatyka, ortografia, literówki
 • Kopiowanie treści z innych stron (np. stron producentów)
 • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
 • Funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnych
 • Brak dostępu do istotnych treści na urządzeniu mobilnym
 • Dodatkowa, przydatna treść uzupełniająca tekst na stronie
 • Treść w rozwijanych polach tekstowych
 • Liczba linków wychodzących
 • Materiały graficzne, video i inne multimedialne treści
 • Liczba linków wewnętrznych kierujących do podstrony
 • Jakość linków wewnętrznych kierujących do podstrony
 • Niedziałające linki
 • Błędy w kodzie HTML, brak walidacji W3C
 • Listy numerowane, wypunktowania w treści
 • Wiek strony
 • Projekt strony przyjazny dla użytkownika
 • Wartościowa treść, która daje korzyść użytkownikom
 • Strona kontakt
 • Architektura strony
 • Częstotliwość dodawania nowych treści na stronę
 • Dodanie mapy strony
 • Publikacja polityki prywatności i regulaminu serwisu
 • Duplikacja meta danych
 • Menu okruszkowe
 • Materiały osadzone z Youtube
Czynniki User Interaction - podnoszące komfort użytkowników na stronie:
 • RankBrain
 • CTR w Google dla najważniejszych strategicznie fraz
 • CTR w Google dla wszystkich fraz
 • Współczynnik odrzuceń
 • Ruch z kanału direct
 • Powracający użytkownicy
 • Pogosticking, czyli uciekanie ze strony i wybór innej w wynikach wyszukiwania
 • Zablokowane strony
 • Dodanie strony do zakładek w Chrome
 • Liczba komentarzy
 • Czas spędzony na stronie

 

Co to jest SERP?

SERP to skrót od Search Engine Results Page i oznacza wyniki wyszukiwania Google. Wygląd wyników wyszukiwania w ostatnich latach przeszedł rewolucję. Z 10 tekstowych wyników i reklam, wyniki wyszukiwania przeobraziły się w tablicę z odpowiedziami, grafikami i filmami. Przeanalizujmy wygląd wyników wyszukiwania:

 apple screen

W wynikach wyszukiwania Google możemy zobaczyć:

 • do 10 tekstowych bezpłatnych wyników wyszukiwania - liczba ta może się zmieniać, jeśli poza tekstowymi wynikami wyświetlają się też video lub featured snippety
 • płatne wyniki wyszukiwania - reklamy Google Ads w formie tekstowej lub w formie Google Zakupów, czyli zdjęć produktów z cenami, krótkim opisem i linkiem bezpośrednio do produktu w sklepie
 • featured snippety - wyniki wyszukiwania w formie gotowych odpowiedzi u góry strony lub po prawej stronie SERP; zazwyczaj mają postać fragmentu tekstu zaciągniętego ze strony, który stanowi gotową odpowiedź dla użytkownika Google, np. przepis, informacja, krótka definicja
 • local pack - wyniki wyszukiwania miejsc związanych z wybraną lokalizacją wraz z oznaczeniem ich na mapie

Warto zwrócić uwagę, że klasyczne tekstowe wyniki wyszukiwania również się zmieniły i dziś możemy trafić na ich bogate wersje. Dzięki zastosowaniu kodu schema widzimy ocenę w formie gwiazdek, dostęp w magazynie, cenę itp. Są też wyniki tekstowe z dodatkową treścią np. w formie rozwijanych pytań i odpowiedzi. 

 

 

Blog
Ostatnio na blogu
Zobacz jak prosty sposób zarządzać i korzystać z Google Analytics!
więcej
Zobacz, jak znaleźć frazy do pozycjonowania strony. Narzędzia + sprytne metody
więcej
Zastanawiasz się jak stworzyć mapę swojej witryny internetowej, tak by Google mogło ją zindeksować? Sprawdź poradnik od widoczni.com!
więcej
Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas

Szukasz skutecznej agencji SEO

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce.

 

 Wyślij Zapytanie

 

 

Oceń ten artykuł
Pozycjonowanie stron
Średnia ocen użytkowników 4.61 na podstawie 125 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO