Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Skuteczne pozycjonowanie sklepów Zwiększ z nami swoją sprzedaż. Nasze kampanie finansują się same.
Pozycjonowanie e commerce

Pozycjonowanie sklepu internetowego.
Nowa oferta SEO ecommerce na 2024 rok.

 

Zwiększ sprzedaż i zyskaj nowych klientów

Z nami zrealizujesz skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego e-commerce. Bo to przede wszystkim nasi klienci są #zawszewidoczni. Dzięki naszym ekspertom SEO Twój sklep będzie widoczny w Google na najważniejsze sprzedażowo frazy, osiągnie wzrost ruchu, a w efekcie Ty będziesz cieszyć się rosnącą sprzedażą i napływem nowych klientów.

Naszym celem w pozycjonowaniu sklepów jest wysoka skuteczność mierzona w postaci konwersji i zwrotu z inwestycji (ROI). Łączymy potencjał pozycjonowania i optymalizacji, analityki i UX, aby generować efekty, które pozwolą Ci rozwijać swój biznes. Zobacz, co sprawia, że nasi klienci są #zawszewidoczni!

Pozycjonowanie sklepu internetowego z agencją widoczni to:

1
Koncentracja na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży
2
Bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO
3
Ponad 150 doświadczonych specjalistów
4
Przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy
5
Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania
6
Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania internetowego
Spis treści

• Kiedy zobaczę efekty SEO?

• Cena pozycjonowania e-commerce

• Jak przebiega pozycjonowanie sklepu

• Dlaczego my?

• Dla kogo pozycjonowanie sklepu

• Zalety pozycjonowania e-commerce

Dyżur eksperta

Darmowa konsultacja bez zobowiązań

Masz dość wielogodzinnych, nudnych prezentacji handlowych? U nas Ci to nie grozi. Daj nam 30 minut, a bezpłatnie zdiagnozujemy Twoją stronę www i wskażemy możliwe rozwiązania. Bez nadęcia, bez zobowiązań i bez marnowania Twojego czasu. W ramach bezpłatnych konsultacji dajemy Ci:

 • Analizę aktualnej sytuacji Twojego biznesu w obszarze digital marketingu
 • Audyt prowadzonych działań i uzyskiwanych efektów - niezależnie czy działasz z pozycjonowaniem czy kampaniami płatnymi
 • Analizę podstawowych aspektów UX
 • Omówienie celów, które chcesz osiągnąć
 • Rekomendacje dedykowanego zestawu działań i budżetów
Zobacz więcej
widoczni 138
GA4

Przejdź na Google Analytics 4 bez stresu

Skorzystaj z naszych usług pozycjonowania stron lub sklepów, a bezpłatnie przeprowadzimy dla Ciebie konfigurację Google Analytics 4. 

Czy wiesz, że od 1 lipca 2023 r. Twoje dotychczasowe konto GA przestało zbierać dane? Czas przejść na nową wersję, ale wymaga to konfiguracji, ustawienia konwersji i innego podejścia do pomiaru danych. Jeśli ustawianie narzędzi, to nie Twój konik, nasi specjaliści zrobią to w ramach pozycjonowania stron i sklepów. Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zobacz więcej

Wyślij zapytanie
widoczni 46
Dla kogo pozycjonowanie sklepu

Kiedy warto wybrać pozycjonowanie sklepów? 

Zastanawiasz się nad inwestycją w pozycjonowanie sklepów? To jedna z najbardziej opłacalnych długoterminowo metod promocji sklepu w sieci. Dzięki pozycjonowaniu nie tylko zbudujesz popularność swojego biznesu e-commerce, ale przede wszystkim zwiększysz sprzedaż. Masz wątpliwości? Postaw na pozycjonowanie sklepów z agencją widoczni, jeśli:

 

1. Masz sklep internetowy, ale nie masz sprzedaży
2. Chcesz skutecznie rozwijać swój sklep i markę
3. Widzisz odwiedziny, ale nie kończą się transakcją
4. Chcesz dotrzeć do nowych klientów i zatrzymać obecnych
5. Szukasz skutecznych i opłacalnych metod promocji biznesu
6. Chcesz zwiększyć wartość pozyskiwanej sprzedaży

Pozycjonowanie sklepów internetowych, jest taktyką długoterminową, co oznacza, że stopniowo pozwala realizować wszystkie biznesowe cele - od budowania zasięgu, dotarcia do właściwej grupy odbiorców, po optymalizację i pozyskiwanie sprzedaży. Daj szansę swojemu sklepowi na rozwój z pozycjonowaniem w agencji widoczni. Zapytaj o szczegóły doradcę.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Dlaczego my?

Zleć pozycjonowanie sklepu sprawdzonym ekspertom

Chcesz skutecznie wypromować swój sklep w internecie? Wybierz doświadczony zespół ponad 100 specjalistów marketingu internetowego - agencję widoczni. Mamy na swoim koncie prowadzenie SEO dla e-commerce o najróżniejszym zasięgu, grupie docelowej i ofercie. Od początkujących sklepów po znane i duże biznesy e-commerce. Zobacz, dlaczego warto z nami współpracować.

1

Zwiększamy sprzedaż w Twoim sklepie

Pozycjonowanie sklepów internetowych sprawia, że sklep widoczny jest w top 10 Google na najważniejsze frazy. Ale co z tego? Dla nas budowanie widoczności to tylko etap pozycjonowania e-commerce, na którym nie zamierzamy się zatrzymywać. SEO dla sklepów w wydaniu agencji widoczni to przede wszystkim praca nad budowaniem sprzedaży. Nie zadowoli nas duży ruch z Google - naszym celem jest przekuć ten ruch w sprzedaż. Jak to robimy? Nieustannie optymalizujemy Twój sklep na najważniejsze frazy związane z Twoją ofertą, tworzymy i optymalizujemy opisy produktów i realizujemy techniczne zmiany w sklepie. Tak u nas robi się SEO dla e-commerce, które generuje sprzedaż.

2

Poprawiamy doświadczenia Twoich klientów

My nie zwiększamy po prostu ruchu w Twoim sklepie. Naszym celem jest zwiększyć ruch kupujących użytkowników. Osiągamy ten cel poprzez optymalizację konwersji i UX. Optymalizacja konwersji jest dla nas istotnym krokiem procesu pozycjonowania. Obejmuje analizę zachowań użytkowników w sklepie, diagnozowanie przeszkód na drodze do zakupu, testowanie i wdrażanie rozwiązań oraz zaawansowaną analitykę. Wprowadzamy w Twoim sklepie zmiany, które znacząco poprawiają doświadczenia użytkowników i ułatwiają im dokonanie zakupu. Jeśli korzystasz również z innych form marketingu internetowego, nie tylko z pozycjonowania sklepu, idealną usługą dla Ciebie jest nasza oferta Pro SXO, w której realizujemy kompleksową optymalizację konwersji dla różnych kanałów.

3

Działamy w przejrzysty sposób, bez długoterminowych umów

Nasi klienci współpracują z nami, dlatego że chcą, a nie dlatego że muszą. Nie zatrzymujemy przy sobie klientów umowami, lecz skutecznością i jasnymi zasadami współpracy. Największą motywacją dla właścicieli sklepu jest obserwowanie, jak w wyniku naszej pracy rośnie widoczność, ruch i sprzedaż w sklepie. Gdy raz doświadczą efektów, które dostarczamy, zostają z nami na lata. Czasem zdarza się, że klienci rezygnują ze współpracy, w poszukiwaniu nowych pomysłów i metod na promocję sklepu. Jednak po czasie do nas wracają, bo trudno im znaleźć agencję o tak przejrzystym modelu współpracy, z taką efektywnością i podejściem do klienta.

4

Jesteśmy jedną z największych agencji SEO / ADS w Polsce

Czy wiesz, że jesteśmy zespołem ponad 100 specjalistów marketingu internetowego? W tak dużym zespole nie brakuje pomysłów, wiedzy i doświadczenia, aby realizować pozycjonowanie sklepów z najwyższą skutecznością. Na sukces Twojego biznesu pracują osoby z nawet kilkunastoletnim doświadczeniem w SEO dla e-commerce. Duży dział pozycjonowania to dla Ciebie gwarancja ciągłości i intensywności działań. Mamy własny zespół specjalistów ds. content marketingu, który gwarantuje najwyższej jakości treści, zoptymalizowane zgodnie z zaleceniami działu pozycjonowania. Wreszcie naszym dużym atutem jest dział Customer Success - Twoje okno na świat pozycjonowania. Specjaliści z tego działu dbają o regularny kontakt z Tobą, wyjaśniają prostym językiem trudne zagadnienia i podpowiadają rozwiązania, które zwiększą efektywność sklepu.

5

Stawiamy na wysokie standardy obsługi klienta

U nas nie znajdziesz anonimowego call center. Mamy dział doskonale przeszkolonych specjalistów Customer Success, którzy znają i rozumieją Twój biznes. Od początku pracujesz z jedną osobą i kontaktujesz się tylko z nią. To komfortowe warunki do wspólnej pracy nad Twoim sklepem, dzielenia się pomysłami i rekomendacjami nowych działań. Na początku współpracy przedstawiamy Ci także cały zespół działający na rzecz Twojego sklepu: specjalistów z działu SEO dla sklepu, content marketingu, Google Ads i innych. Standardy pracy z klientami opisaliśmy na stronie Etyka pracy, zobacz czego możesz się spodziewać.

6

Przejrzyste i proste raportowanie wyników pozycjonowania sklepów

Raporty z pozycjonowania e-commerce mogą przyprawić o zawroty głowy. Dlatego my przygotowujemy raporty wyników SEO dla sklepu w taki sposób, aby zrozumiała je nawet początkująca osoba. Regularnie dostaniesz od nas raport z opisem, interpretacją i wnioskami. Skupiamy się w nim wyłącznie na danych, które faktycznie wskazują na efektywność naszej pracy i są związane z pozycjonowaniem sklepu i budowaniem sprzedaży. Do sporządzania raportów SEO dla sklepów korzystamy z najlepszych narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics, Google Search Console, Senuto, Surfer, Ahrefs, Netpeak i inne. Klienci mają możliwość udziału w szkoleniu z podstaw analityki, aby móc jeszcze lepiej rozumieć raporty, zobaczyć narzędzia analityczne od środka i poznać zasady analityki internetowej i interpretacji danych.

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

1
10
11
2
4
5
7
8
ekogram logo
stanleymed logo
nasi klienci sanpol
Zalety pozycjonowania e-commerce

Poznaj korzyści z pozycjonowania sklepów w agencji widoczni

1

Dotrzesz do nowych klientów

Większość użytkowników w poszukiwaniu produktów sięga po wyszukiwarkę Google. Dzięki pozycjonowaniu poprawisz pozycje sklepu w Google. Im więcej fraz w top 10 Google, tym większy zasięg zyskasz i tym większe masz szanse na dotarcie do nowych klientów.

2

Zwiększysz sprzedaż z Google

Im większy ruch z Google pozyskasz, tym większe prawdopodobieństwo, że pośród odwiedzających sklep są Twoi klienci. Dzięki strategicznie dobranym frazom w pozycjonowaniu sklepu, dotrzesz do swojej grupy docelowej - osób poszukujących konkretnych produktów w Google.

3

Zwiększysz wartość dotychczasowych klientów

Twoi obecni klienci też korzystają z Google. Nie pozwól, aby to konkurencja dotarła do nich ze swoją ofertą. Widoczność Twojego sklepu na najważniejsze frazy buduje zaufanie i prestiż do Twojego sklepu.

4

Zbudujesz markę eksperta w sieci

Pozycjonowanie sklepu spowoduje, że wyświetlisz się w Google także, gdy Twoi klienci będą szukać porad, recenzji czy porównań produktów. To dzięki pozycjonowaniu sklepu na frazy poradnikowe zbudujesz relacje i zaufanie u przyszłych klientów.

5

Poprawisz atrakcyjność całej oferty

Pozycjonowanie sklepu obejmuje również budowę, rozbudowę i optymalizację opisów produktów, kategorii produktowych, a niekiedy całej struktury sklepu. Twoi klienci docenią wartościowe treści i wygodę przeglądania ulubionych produktów.

6

Inwestujesz w rozwój swojego biznesu

Pozycjonowanie sklepu to długoterminowa taktyka marketingu internetowego. Inwestujesz w działanie długofalowe, które pozwoli Ci skutecznie planować rozwój swojego sklepu na najbliższe lata i obserwować stały wzrost sprzedaży z SEO dla ecommerce.

7

Wybierasz jedno z najlepiej opłacalnych działań

Dzięki temu, że pozycjonowanie jest długoterminowe, jest również wysoce opłacalne. Z czasem zyskujesz coraz większą sprzedaż, przy zachowaniu tych samych nakładów finansowych. Pozycjonowanie buduje wysokie pozycje, dobrze zoptymalizowany sklep i sprzedaż. Czego chcieć więcej?

8

Zostawiasz konkurencję daleko w tyle

Sklep, który się nie pozycjonuje lub korzysta z niskiej jakości SEO dla sklepu, nie ma szans dotrzeć do klientów z Google. Pozycjonowanie sklepu pozwala Ci zbudować lub zachować pozycję lidera w swojej branży. A dzięki dominacji wyników wyszukiwania zmniejszasz ryzyko utraty klientów na rzecz konkurencyjnych sklepów.

SEO + UX

Potrzebujesz czegoś więcej? Wybierz Pro SXO

Postaw na kompleksową usługę Pro SXO. W zakres działań SXO wchodzą m.in.:

 • Pozycjonowanie
 • Zaawansowana analityka
 • Optymalizacja konwersji
 • Optymalizacja UX

Pro SXO to usługa, która łączy w sobie skuteczne pozycjonowanie i optymalizację konwersji. Wybierając Pro SXO otrzymujesz zaawansowaną analitykę strony i działań marketingu internetowego. To idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz już z pozycjonowania i chcesz maksymalizować wypracowywane efekty.

Łączymy moc analityki, user experience i pozycjonowania. Zobacz pełną ofertę.

Zobacz ofertę
widoczni24056

Optymalizacja konwersji w cenie pozycjonowania sklepu internetowego!

 

Doskonale wiemy, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w Twoim sklepie online w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO. Mówić w skrócie - pozycjonowanie w internecie po prostu Ci się opłaci!

Optymalizujemy ścieżkę zakupową i zmniejszamy porzucenia koszyka

Skuteczna optymalizacja konwersji sklepu internetowego obejmuje prace nie tylko na poziomie stron ofertowych i strony głównej, ale przede wszystkim zmniejszenie współczynnika porzuceń koszyka poprzez optymalizację ścieżki zakupowej w sklepie. Przed rozpoczęciem działań pozycjonowania sklepów internetowych testujemy proces zakupowy, aby wyłonić te etapy, które zniechęcają użytkowników do dokonania zakupu.

Skutecznie budujemy sprzedaż. Nasze kampanie finansuje się same

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w zakresie skutecznej optymalizacji SEO sklepu internetowego i optymalizacji współczynnika konwersji, nie tylko pozyskujemy ruch do Twojego sklepu, ale przede wszystkim kierujemy do niego potencjalnych klientów, aby zbudować sprzedaż.

 

Wszystko w jednym celu - zwiększenia zysku Twojego sklepu z kampanii SEO.

Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Efekty u naszych klientów

Agencja SEO, która dostarcza realne efekty

Szukasz efektywnej agencji SEO dla swojego sklepu internetowego? Zobacz, historie współpracy i wywiady z naszymi klientami. Zapoznaj się również z setkami opinii naszych klientów. Głos naszych klientów to najlepsze potwierdzenie naszej skuteczności i jakości obsługi. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Wzrost widoczności sklepu z kursami dla maturzystów

Sklepy internetowe, które skorzystały z naszej usługi pozycjonowania ecommerce, obserwują regularny i stopniowy wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży. Powyżej przykład wzrostu fraz w TOP10 Google u naszego klienta matura100procent.pl

18-krotny wzrost przychodów w sklepie motoryzacyjnym

 

Wzrost przychodów w sklepie internetowym z częściami samochodowymi - Ivemax, dzięki naszemu pozycjonowaniu zwiększył się 18-krotnie! Więcej na ten temat w linku poniżej.

7-krotny wzrost odwiedzin w sklepie z zasłonami i firanami

 

Poprawa pozycji sklepu w Google wiąże się z poprawą kliknięć i ruchu na stronie. Ponad 7-krotny wzrost wyświetleń i kliknięć w Google Search Console u naszego kolejnego klienta - MSstyl.pl - sklepu internetowego z zasłonami i firanami

SEO dla sklepu

Pozycjonowanie i optymalizacja SEO wszystkich typów sklepów internetowych e-commerce

Doświadczenie budowane od 1999 r. i super opinie dla pozycjonowania i optymalizacji SEO sklepów internetowych e-commerce

Od 1999 r. pozycjonowaliśmy praktycznie wszystkie istniejące na rynku platformy sklepowe. Jednocześnie jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebook'u i Google.

Szczególne doświadczenie posiadamy w zakresie pozycjonowania i optymalizacji SEO dla sklepu internetowego na platformach:

Pozostałe platformy ecommerce - pozycjonowanie sklepów

Oprócz tego mamy doświadczenie przy ecommerce SEO dla następujących platform sklepów internetowych:

Cstore
iStore
Selly
Sklepy Nazwa.pl
e-sklepy.pl
Venditor
Volution
Big Commerce
LemonStand
Core Commerce
3d Cart
SquareSpace
Big Cartel

Realizujemy także pozycjonowanie autorskich systemów e-commerce.

 

Pozycjonowanie i optymalizacja wszystkich sklepów internetowych

Od lat pozycjonujemy sklepy internetowe wykorzystujące różne platformy e-commerce. Warto wiedzieć, że nie każda platforma sprzyja wprowadzaniu zmian optymalizacyjnych. Niezależnie, czy wykorzystujesz platformę sklepową przyjazną dla SEO, czy też korzystasz z rozwiązań wymagających wiedzy programistycznej, możesz powierzyć nam swój sklep. A jeśli dopiero rozważasz otwarcie sklepu, zobacz, które platformy są przystępne dla procesu SEO i poprawy pozycji sklepu w Google.

Jaką platformę e-commerce wybrać pod SEO?


Jeśli szukasz platformy, przystępnej w procesie pozycjonowania. Zwróć uwagę na takie aspekty jak:

 • odrębne adresy URL dla wszystkich podstron
 • możliwość modyfikacji h1, title i description w panelu
 • dostęp do optymalizacji zdjęć
 • zakres możliwości rozbudowy treści
 • ustawianie przekierowań 301
 • wybór funkcji wspierających sprzedaż
 • prezentacja produktu
 • filtrowanie produktów na stronie

Powyższa lista nie wyczerpuje cech platformy e-commerce, które są przydatne podczas pozycjonowania sklepu. Każda platforma ma plusy i minusy, dlatego warto wszystkie opcje analizować indywidualnie.

Jak skutecznie pozycjonować sklep osCommerce?

Down arrow

Darmowa platforma typu open source. Jakie wady i zalety posiada ta platforma e-commerce w kontekście pozycjonowania i optymalizacji?

Platforma jest względnie łatwa w obsłudze, a tym samym łatwo można przeprowadzić optymalizację. Administrator ma możliwość wyboru, czy produkt, które nie ma na magazynie ma być nadal widoczny - to ważne dla SEO. Pod względem optymalizacji konwersji, sklep jest również poprawny - ma przyjazny dla klienta koszyk oraz menu.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Shoplo?

Down arrow

Shoplo to platforma, która dostępna jest na rynku stosunkowo od niedawna. Zwraca uwagę jej podobieństwo do Shopera, ale pod względem pozycjonowania wiele funkcji Shoplo wyprzedza konkurenta. Pozycjonowanie i wprowadzanie optymalizacji do sklepu Shoplo nie powinno sprawiać trudności. Platforma jest przygotowana na takie działania jak: zmiana adresów URL, optymalizacja meta danych, ustawianie przekierowań czy też zapobieganie powstawaniu duplikatów. Jeśli jakieś zmiany nie są możliwe, można liczyć na wsparcie obsługi Shoplo.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Redcart?

Down arrow

Twórcy platformy Redcart zapewniają, że ich system pozycjonuje się sam. Warto z dystansem podejść do takich obietnic i mieć świadomość, że wszelkie automatyczne działania optymalizacyjne to tylko zalążek całego procesu pozycjonowania. Pomijając obietnice, rzeczywiście platforma posiada wiele funkcji ułatwiających optymalizację. Redcart posiada specjalną zakładkę SEO, która instruuje, jakie elementy warto uzupełnić na stronie pod kątem pozycjonowania. Użytkownik bez problemu przeprowadzi także optymalizację zdjęć w sklepie Redcart. Platforma umożliwia bogatą rozbudowę treści, która jest kolejnym istotnym elementem pozycjonowania sklepu w Google. Sklep posiada także funkcje tworzenia mapy strony, włączania przyjaznych adresów URL oraz automatycznego generowania meta danych w oparciu o treści.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Lemonstand?

Down arrow

Lemonstand to przede wszystkim kreator stron www, ale z funkcją e-commerce pozwala prowadzić skutecznie sklep internetowy. Chociaż nie jest to wiodące oprogramowanie dla sklepów internetowych, na rynku amerykańskim zwróciło uwagę wielu użytkowników. Po pierwsze sklep Lemonstand jest przystosowany do urządzeń mobilnych i nie straszny mu algorytm mobile-first indexing. W panelu sklepu wdrożymy takie zmiany optymalizacyjne pod kątem SEO jak: włączenie przyjaznych adresów URL, zmiana meta title, description i nagłówków.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Zen Cart?

Down arrow

Użytkownicy platformy Zen Cart mogą pobrać rozszerzenia, które ułatwią optymalizację pod wyszukiwarki. Mimo to uciążliwy jest fakt, że do tak podstawowych zmian optymalizacyjnych jak wdrożenie przyjaznych adresów URL trzeba specjalnie instalować wtyczkę. Oznacza to, że w podstawowej wersji sklep nie posiada zbyt wielu użytecznych dla SEO opcji. Dla użytkownika podstawowego platforma ta może być zbyt skomplikowana, bo z poziomu panelu administratora daje bardzo ograniczone możliwości. Innym utrudnieniem jest fakt, że twórcy nie przewidzieli wsparcia dla użytkowników. Tym samym z problemami można zgłaszać się wyłącznie do innych użytkowników.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Click Shop?

Down arrow

To rozwiązanie e-commerce dostępne na home.pl. Pozycjonowanie sklepu Click Shop jest prostsze dzięki możliwościom wprowadzenia zmian optymalizacyjnych na poziomie panelu zarządzania. W konfiguracji sklepu zmienimy m.in. meta dane i URL-e. Jednak system naraził także na spadki pozycji wiele sklepów internetowych poprzez dodawanie nieusuwalnych linków pozycjonujących. Mimo że platforma jest płatna, klient nie zawsze wie, za co płaci.

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

widoczni 120
Jak przebiega pozycjonowanie sklepu

Proces pozycjonowania sklepu internetowego

Proces pozycjonowania sklepu internetowego jest wieloetapowy i wymaga czasu, wiedzy i zaangażowania całego zespołu specjalistów.

W przeciwieństwie do niewielkich witryn ofertowych złożonych z kilku podstron, usługa pozycjonowania dla sklepu internetowego jest o wiele bardziej złożona, a tylko kompleksowa realizacja SEO dla ecommerce daje spodziewane efekty. Kluczowe są przede wszystkim odpowiednio dobrane strategie pozycjonowania sklepu online.

 

Zobacz, jak przebiega pozycjonowanie sklepu internetowego zgodne z naszymi metodami.

Analiza i strategia pozycjonowania sklepu

Down arrow

Jakie strategie pozycjonowania pomogą w rozwoju sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepów internetowych rozpoczyna się od działań analitycznych. To etap przygotowawczy, ale kluczowy dla powodzenia całego procesu optymalizacji sklepu internetowego. Dzięki niemu możemy opracować strategię pozycjonowania sklepu, a także dobrze poznać klienta, jego branżę i ofertę. Promowanie sklepu internetowego poprzedzają działania analityczne oraz budowa strategii.

 

Audyt i analityka sklepu internetowego

Strona nowego klienta poddawana jest audytowi, który ocenia jej stan pod kątem optymalizacji, treści, budowy i aspektów technicznych. Dzięki temu wiemy, czy będziemy prowadzić pozycjonowanie sklepu internetowego zupełnie od zera, czy musimy zacząć od poprawiania błędów poprzedników, a może przejmujemy dobrze technicznie zoptymalizowany sklep, który wymaga intensywnej pracy nad pozyskaniem konwersji. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja ma spore znaczenie dla rozwoju sklepu internetowego w sieci online.

Diagnozujemy też mocne i słabe strony sklepu internetowego. Wyznaczamy kluczowe pod kątem popularności oraz marży grupy produktowe i produkty. Wszystko w jednym celu, aby nic nie stało na przeszkodzie, aby móc realizować kolejne etapy pozycjonowania. Pozycjonowanie produktu polega na działaniach związanych z doborem najlepszych słów kluczowych dla sklepu internetowego.

 

Analiza branży i konkurencji sklepu

Niezbędne jest dokładne rozpoznanie branży, konkurencji i oferty klienta. Stosujemy narzędzia analityczne i diagnostyczne, które pozwalają stwierdzić ewentualne błędy lub szkodliwe elementy na stronie. Badamy dotychczasowy profil linków przychodzących, analizujemy treść i przechodzimy testowo przez cały proces zakupowy.

Wynikiem są obszerne zalecenia optymalizacyjne, harmonogram prac i pomysł na promowanie sklepu internetowego w Google. Ten etap pozwala określić wspólnie cele i priorytety pozycjonowania, a wnioski z analizy są podstawą w tworzeniu strategii krótko- i długoterminowej, na podstawie której odbywa się pozycjonowanie sklepu internetowego.

 

Opracowanie strategii reklamy i pozycjonowania

Analityka sklepu internetowego to kompleksowa usługa, ale przy tym nieszablonowa. Strategia powinna określać, które działania będą miały największe znaczenie dla budowy pozycji, jakie słowa kluczowe będą priorytetowe w sklepie internetowym oraz jaki będzie terminarz prac. Każdy sklep ma inną specyfikę, innego odbiorcę i inny budżet – te zmienne mają wpływ na ostateczny kształt strategii i na pozycjonowanie sklepów internetowych.

Chociaż za każdym razem podejmujemy te same działania w ramach pozycjonowania sklepów internetowych, u każdego klienta kładziemy różny nacisk na poszczególne etapy prac, tak aby była to usługa dopasowana właśnie do niego. U jednego klienta sprawdzi się optymalizacja kroków zakupowych, u innego intensywne blogowanie.

Wyszukiwanie fraz do pozycjonowania sklepu internetowego

Down arrow

Pierwszym krokiem przy wyszukiwaniu fraz pod pozycjonowanie sklepu internetowego jest rozmowa z klientem i poznanie jego oferty, biznesu i celów. Na tym etapie uzyskujemy zwykle kilkanaście naprowadzających nas słów kluczowych, które są punktem wyjścia do zbudowania macierzy fraz złożonej z kilkudziesięciu fraz powiązanych z ofertą. Kolejne etapy to:

Narzędzia do wyszukiwania fraz

Najbardziej efektywnym sposobem wyszukiwania słów kluczowym dla sklepu internetowego jest korzystanie z narzędzi. My stosujemy m.in.: Keyword Planner, Keyword Tool, ahrefs, Senuto, SEMStorm, Google Trends, Answer the Public i wiele innych.

Analiza branży i konkurencji

Badamy, na jakie frazy pozycjonuje się Twoja konkurencja i na tej podstawie uzupełniamy listę fraz. Analizujemy też branżę pod kątem stosowanego nazewnictwa i synonimów.

Analiza sugestii Google

Sprawdzamy podobne wyszukiwania do wybranych przez nas fraz – to doskonałe źródło zapytań typu long tail.

Optymalizacja sklepu internetowego

Down arrow

Działania poprawiające jakość, działanie i skuteczność sklepu

Optymalizacja sklepu internetowego jest niezbędnym elementem w rozwoju biznesu online. Obejmuje optymalizację techniczną, a także działania on-site i off-site. Do podstawowych działań w ramach tego etapu należą: optymalizacja sklepu internetowego pod kątem metadanych, adresów URL, tytułów i nagłówków, walidacja kodu, linkowanie wewnętrzne, linkowanie zewnętrzne, generowanie mapy strony, nasycenie treści frazami i wiele innych działań.

Efekty optymalizacji sklepu internetowego

Efektem naszych prac jest większa widoczność Twojego sklepu internetowego, a tym samym rosnąca liczba klientów i dokonanych zakupów.

O ile techniczna optymalizacja sklepu internetowego prowadzona jest jednorazowo, działania z zakresu optymalizacji konwersji wymagają cyklicznych prac. Jest to bezpośrednio powiązane z analityką sklepu internetowego, bieżącym testowaniem zmian, oceną ich efektywności i ewentualną modyfikacja strategii pozycjonowania. Wszystko po to, aby Twój sklep internetowy rozwijał się i generował zyski.

Content marketing w e-commerce

Down arrow

Budujemy sprzedaż i wizerunek za pomocą tekstów

Treści w sklepie internetowym to nie tylko bardzo ważny element pozycjonowania, ale również narzędzie wspierające sprzedaż i reklama sklepu internetowego. Jednak wielu właścicieli sklepów internetowych bagatelizuje ten obszar. Do najczęstszych problemów należą: kopiowanie opisów produktów od producentów, duplikacja treści, zbyt ubogie opisy, brak zdjęć, niezrozumiałe nazwy produktów, brak tekstu na stronie głównej, a także brak stron informacyjnych.

Wielowymiarowa rozbudowa treści w sklepie internetowym

Pozycjonowanie produktu za pomocą treści, polega na:

 • weryfikacji obecnej treści – w wyniku wstępnej analizy treści, oceniamy, czy treść jest unikalna, czy zawiera słowa kluczowe, a także jakiej jest objętości
 • tworzeniu tekstu na stronie głównej – budujemy wartościowy tekst, z najważniejszymi frazami dla sklepu
 • tworzeniu lub wzbogacanie opisów grup produktowych i produktów – na tym etapie tworzymy lub modyfikujemy opisy produktów i kategorii produktowych, tak aby były bogate merytorycznie, unikalne i zawierały niezbędne frazy
 • budowie bloga lub poradnika – kontynuujemy rozbudowę treści strony w postaci wartościowych treści, które z jednej strony stanowią wsparcie dla pozycjonowania, a z drugiej są bogatym źródłem wiedzy dla potencjalnego klienta; to także skuteczna reklama sklepu internetowego

Budowa wizerunku w e-commerce

Down arrow

Poszerzenie zasięgu i pozyskanie wartościowych linków przychodzących

Na sprzedaż w sklepie internetowym ma wpływ to, czy klienci Ci ufają. Równolegle z optymalizacją techniczną sklepu internetowego i tworzeniem treści, podejmujemy działania w kierunku budowy popularności sklepu. Realizujemy promowanie sklepu internetowego w mediach społecznościowych, blogosferze oraz na portalach branżowych.

Podstawą w wizerunkowym rozwoju sklepu internetowego jest dotarcie na fora branżowe, blogi i portale tematyczne oraz do mediów społecznościowych. Efekt takiej metody działania jest podwójny – budujemy rozpoznawalność Twojej marki, a także pozyskujemy naturalne linki przychodzące z wartościowych stron zewnętrznych.

Budowa wizerunku eksperta

Ten punkt jest dodatkiem w skutecznej strategii pozycjonowania. Tworzymy wartościowe treści, prezentujące Ciebie i Twój sklep jako eksperta w branży. Treści promujemy w kanałach, które pozwalają dotrzeć do Twoich odbiorców. Angażujemy blogerów, influencerów i współpracujemy z magazynami branżowymi.

Social media dla ecommerce

poszerzamy naturalny zasięg postów publikowanych w mediach społecznościowych i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów

Wartościowe linki

Przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię jego rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi.

Optymalizacja konwersji i funkcjonalności w sklepie internetowym

Down arrow

Zwiększamy sprzedaż w sklepie dzięki zmianom na stronie

Pozyskanie ruchu do sklepu to nie wszystko. O sukcesie decyduje, czy wykorzystasz ten ruch, motywując i doprowadzając użytkowników do dokonania transakcji.

Aby zwiększyć Twoje szanse na zysk, ułatwiamy klientom poruszanie się po sklepie:

 • dostosowujemy nawigację,
 • analizujemy i optymalizujemy ścieżkę zakupową,
 • skracamy drogę do danych kontaktowych,
 • przygotowujemy zalecenia, które przyspieszą działanie sklepu,
 • a nawet sugerujemy inne, bardziej zrozumiałe nazewnictwo.

Zasada 3 kliknięć w drodze do produktu

Bardzo ważną zasadą w rozwoju sklepu internetowego jest zasada 3 kliknięć. Zakłada ona, że skuteczny sklep to taki, w którym wystarczy dokonać 3 kliknięć, aby znaleźć się na karcie produktowej.

Ten etap polega na pozbywaniu się wszelkich przeszkód stojących na drodze użytkownika do dokonania zakupu. Mogą to być przeszkody natury technicznej, ale również zła budowa nawigacji w sklepie, niefunkcjonalne menu, czy też brak możliwości łatwego nawiązania kontaktu.

Testowanie, optymalizacja i analityka sklepu internetowego

Down arrow

Analizujemy, wyciągamy wnioski i stale ulepszamy proces pozycjonowania strony

Pozycjonowanie nie jest skończonym procesem i wymaga cyklicznych prac. Po każdym etapie konieczne jest raportowanie i analiza efektów, które świadczą o skuteczności obranej strategii. Jeśli efekty nie są zadowalające, strategia pozycjonowania jest modyfikowana. Zawsze można osiągnąć jeszcze lepsze efekty, dlatego nawet przy dużej liczbie konwersji i zadowalających wynikach sprzedażowych przeprowadzamy testy, które pozwalają na stały rozwój sklepu internetowego i coraz lepsze efekty.

Statystyki e-commerce Google Analytics - analityka sklepu internetowego

Przez cały proces pozycjonowania śledzimy statystyki e-commerce. Mierzymy, analizujemy i wyciągamy wnioski. Pomiar polega na analizie danych, które świadczą o powodzeniu działań, takich jak:

 • liczba odwiedzin
 • liczba nowych zarejestrowanych użytkowników
 • liczba pozyskanych transakcji
 • wartość sprzedaży
 • wartość pojedynczej transakcji
 • przychód
 • skuteczność produktu
 • skuteczność sprzedaży
Dlaczego widoczni?

U nas w pozycjonowaniu dostajesz więcej

Dajemy Ci nie tylko wymierne efekty pozycjonowania, ale również szereg dodatkowych korzyści. W ramach pozycjonowania zrealizujemy także wysokiej jakości treści na stronę, a także przeprowadzimy optymalizację współczynnika konwersji. Dodatkowo wszystkim klientom dajemy możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego na naszych szkoleniach. Sprawdź poniżej, dlaczego nasza oferta SEO daje więcej niż oczekujesz.

Zobacz, co dodajemy do pakietu usług SEO:

1

Content marketing

Tworzymy i publikujemy na stronie wartościowe treści. Zoptymalizowane pod SEO dopasowane do potrzeb odbiorców.

2

Optymalizacja konwersji

Usuwamy wszelkie przeszkody na drodze Twojego klienta do zakupu lub nawiązania współpracy.

3

Bezpłatne szkolenia

Dzielimy się wiedzą i zapraszamy naszych klientów na bezpłatne szkolenia z zagadnień marketingu internetowego.

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Mamy rozwiązanie!

Person
Artboard
FAQ

Co trzeba wiedzieć o pozycjonowaniu sklepu internetowego? Pytania i odpowiedzi

Chcesz skorzystać z usługi pozycjonowania w sieci sklepów internetowych, ale potrzebujesz dodatkowych informacji? A może zastanawiasz się, co warto wiedzieć przed pozycjonowaniem sklepu?

Zapoznaj się z naszymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania klientów z zakresu SEO dla ecommerce, np. Jak pozycjonować sklep internetowy? Wszystkie zebraliśmy poniżej. Na wszystkie Twoje pytania odpowiedzą też nasi doradcy klienta, skontaktuj się z nimi.

widoczni24005
widoczni24007 widoczni24031
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Co wpływa na efekty pozycjonowania sklepu e-commerce?

Down arrow

Na efektywność pozycjonowania sklepu wpływa zakres i intensywność prac pozycjonerów, stosowanie się do zaleceń pozycjonerów, skuteczność działań konkurencji w zakresie pozycjonowania, zmiany w Google i oferta sklepu. W pozycjonowaniu sklepu najważniejsze obszary działań obejmują:

 • optymalizację techniczną
 • optymalizację on-site
 • optymalizację off-site
 • optymalizację konwersji
 • analitykę

Oprócz jakości działań, znaczenie ma także intensywność. Przy niskim budżecie te same działania realizowane są w dłuższym okresie, a przez to czas oczekiwania na efekty pozycjonowania się wydłuża.

Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania sklepu internetowego?

Down arrow

Słowa kluczowe w sklepie internetowym powinny być różnorodne. Istotnym elementem strategii fraz dla sklepu są frazy z długiego ogona, które precyzują zamiary użytkownika. Frazy dla sklepu powinny nie tylko ogólnie opisywać oferty, ale także dotyczyć poszczególnych kategorii produktowych, produktów, a nawet marek z oferty. Przy tworzeniu strategii słów kluczowych warto skorzystać z narzędzi do wyszukiwania fraz - od bezpłatnych jak Keyword Planner i Answer the Public, po moduły w płatnych narzędziach: Surfer, Senuto, SEMSTORM, Ahrefs.

Dlaczego warto wybrać pozycjonowanie sklepu internetowego?

Down arrow

Dzięki pozycjonowaniu sklepu dotrzesz do użytkowników, którzy szukają produktów w Google. W branży e-commerce ruch z wyszukiwarki Google to źródło stale rosnącego ruchu, przy zachowaniu tych samych comiesięcznych kosztów. Warto jednak podkreślić, że pozycjonowanie sklepów nie jest najtańszą usługą, a na efekty trzeba czekać wiele miesięcy. Tym samym nie jest to dobra usługa przy niskim budżecie i braku sprzedaży z innych kanałów. Coraz więcej sklepów decyduje się na pozycjonowanie w internecie, więc zaniechanie tych działań to wybór, aby zostać w tyle za konkurencją w kwestii widoczności sklepu w Google.

Czy można wypozycjonować sklep internetowy samodzielnie?

Down arrow

Zastanawiasz się, jak pozycjonować sklep i czy jesteś w stanie zrobić to samodzielnie? Pozycjonowanie e-commerce to działania dużo bardziej złożone niż standardowe pozycjonowanie stron. Tutaj dochodzą dodatkowe dwa bardzo istotne elementy: optymalizacja konwersji i UX. W naszej agencji masz je w cenie pozycjonowania internetowego. Osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności w SEO nie jest w stanie przeprowadzić takich działań samodzielnie. Warto w tej kwestii zaufać ekspertom z wieloletnim doświadczeniem w e-commerce.

Jak sprawdzić pozycję sklepu internetowego w Google?

Down arrow

Aby sprawdzić pozycje sklepu w Google na najważniejsze frazy, warto skorzystać z narzędzi analitycznych np. Senuto, Ahrefs, Surfer i SEMSTORM. Dzięki nim dowiesz się dokładnie, na jakie frazy sklep jest widoczny w top 3, top 10 i top 50 wyników wyszukiwania. Możesz również porównać się do konkurencji. Nie masz dostępu do narzędzi? Wpisz wybraną frazę w Google w trybie incognito, a dowiesz się, czy Twój sklep jest widoczny w top 10. Możesz również sprawdzić pozycje sklepu w Google Search Console, które jest bezpłatnym narzędziem.

Co to jest pozycjonowanie e-commerce?

Down arrow

Pozycjonowanie e-commerce to usługa pozycjonowania sklepów internetowych. W efekcie optymalizacji, sklep widoczny jest w wynikach wyszukiwania Google na najważniejsze frazy związane z branżą i ofertą. Pozycjonowanie sklepów obejmuje takie działania jak: optymalizacja techniczna, on-site, off-site, budowa i optymalizacja treści, a także działania w zakresie optymalizacji konwersji.

Czy każdy sklep może skorzystać z pozycjonowania?

Down arrow

Tak, pozycjonowanie jest usługą dla wszystkich typów sklepów - mniejszych, większych, zbudowanych na różnych platformach i działających w różnych branżach. Jednak czas potrzebny na wypracowanie efektów sprzedażowych, nakłady finansowe oraz zakres działań będzie się różnił. Pozycjonowanie zaleca się każdemu sklepowi, ale dla każdego będzie to działanie o nieco innym zakresie i intensywności.

Kiedy zobaczę efekty SEO?

Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego?

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt stron klientów, żeby sprawdzić:

Wybraliśmy 3 najczęściej występujące warianty stron - od małego sklepu po stronę lokalną, aby na podstawie naszych doświadczeń określić ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania e-commerce?

Cena pozycjonowania e-commerce

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu?

Oferujemy pozycjonowanie sklepów internetowych dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości

Cennik pozycjonowania sklepu internetowego ustalany jest indywidualnie w oparciu o takie czynniki jak m.in.:

 • aktualna pozycja i widoczność sklepu w Google
 • specyfika Twojej branży + strategia pozycjonowania się przez Twoją konkurencję
 • warunki techniczne wykorzystywanego oprogramowania (stopień możliwości dostosowania pod kątem pozycjonowania w sieci)
 • liczba kategorii i pozycji asortymentowych (podstron w Twoim sklepie internetowym)

Po wstępnej analizie możemy opracować najskuteczniejszą strategię reklamy i promocji, która będzie dostosowana także do Twoich możliwości. Dzięki takiemu podejściu realizujemy skuteczną optymalizację sklepów online, które jest dostępne dla każdego – od małego, początkującego sklepu po duże platformy e-commerce.

Twoi eksperci od pozycjonowania w internecie

Sekret skutecznego pozycjonowania sklepów? Zespół ekspertów widoczni

Nasi specjaliści wiedzą, jak pozycjonować sklep internetowy. Jako jedyni na rynku, do każdego projektu SEO dla e-commerce delegujemy cały zespół ekspertów: specjalistę ds. pozycjonowania, webmastera, specjalistę ds. optymalizacji off-site, specjalistę ds. content marketingu oraz specjalistę ds. optymalizacji konwersji.

Sprawna komunikacja między zespołem ekspertów a Twoją firmą nie byłaby możliwa bez dedykowanego specjalisty ds. obsługi klienta, który będzie czuwał nad przebiegiem kampanii. To on będzie dostarczał Ci niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, od audytu SEO dla sklepu internetowego po wysyłkę raportów, analizę wpływu kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określał kolejne cele.

widoczni24008
#Zawszewidoczni

Wiemy, jak skutecznie pozycjonować sklep internetowy.

Zobacz, jak to robimy.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w Google (SEO dla e-commerce) jest kompleksową usługą marketingu internetowego, która ma na celu zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie poprzez:

 • pozyskanie wartościowego ruchu użytkowników z wyszukiwarki do Twojego sklepu
 • optymalizację konwersji, czyli wygenerowanie jak największej sprzedaży w Twoim sklepie z już istniejącego ruchu.

Pozycjonowanie sklepów internetowych sprawia, że użytkownik staje się klientem. Działania z zakresu SEO dla sklepu internetowego obejmują więc m.in. dobór słów kluczowych pod pozycjonowanie i skuteczną optymalizację sklepów internetowych pod kątem treści, prace nad strukturą sklepu oraz jego funkcjonalnością.

 

Jak wygląda proces pozycjonowania sklepu w agencji widoczni

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest złożonym i wieloetapowym procesem. Każdy etap SEO dla ecommerce pozwala dopracować inne aspekty sklepu internetowego od technicznej optymalizacji po budowę sprzedaży i wizerunku.

Skutecznie realizujemy wszystkie kroki procesu pozycjonowania sklepu:

 1. analiza i opracowanie strategii pozycjonowania ecommerce
 2. audyt SEO sklepu internetowego
 3. wybór słów kluczowych do pozycjonowania szerokiego - profilowanie lingwistyczne
 4. optymalizacja techniczna sklepu pod kątem pozycjonowania
 5. content marketing - czyli rozwój i optymalizacja SEO treści
 6. budowa popularności i wizerunku
 7. optymalizacja konwersji i funkcjonalności sklepu
 8. pomiar, testowanie i ponowna optymalizacja

Zwiększ sprzedaż z pozycjonowaniem sklepu w agencji widoczni

Poprawa pozycji sklepu internetowego w Google to nie lada wyzwanie. Nasi eksperci wiedzą jak to robić. W przypadku pozycjonowania sklepów internetowych zwracamy szczególną uwagę, aby strona była odpowiednio zoptymalizowania na potrzeby użytkowników i tym samym zachęcała ich do dokonania zakupu. Głównym celem reklamy sklepu internetowego jest generowanie sprzedaży, dlatego nie wystarczy pozyskać duży ruch, trzeba umieć go wykorzystać.

Podejmując się reklamy sklepu internetowego, sprawdzamy, czy witryny są funkcjonalne i czy dokonanie zakupu jest proste. Pod uwagę bierzemy m.in. takie elementy sklepu jak:

 • ścieżka zakupowa
 • podział na kategorie
 • budowa menu na stronie głównej
 • łatwy dostęp do kontaktu
 • możliwość prowadzenia analizy e-commerce

W efekcie powyższych działań klient otrzymuje szereg zaleceń optymalizacji pod kątem SEO dla ecommerce, których wdrożenie może znacząco wpłynąć na wysokość współczynnika konwersji na stronie.

 

Rzetelnie mierzymy skuteczność pozycjonowania sklepów internetowych

Głównym celem pozycjonowania sklepów internetowych, a więc reklamy sklepu internetowego jest zwiększenie sprzedaży. Aby analizować efekty prowadzonych działań, niezbędna jest instalacja modułu e-commerce w Google Analytics. Dzięki temu prace w zakresie SEO dla sklepu są w pełni mierzalne – badamy m.in:

 • liczbę i wartość transakcji oraz przychody z poszczególnych produktów
 • średnia wartość zamówienia
 • liczba zakończonych transakcji
 • unikalne zakupy
 • współczynnik konwersji e-commerce

Dzięki modułowi można śledzić także efektywność sprzedaży w oparciu o konkretne produkty. Zaletą jest możliwość badania źródła zakupów - jak wielu klientów odwiedza sklep z pozycjonowania w Google, Adwords, po wpisaniu adresu sklepu w wyszukiwarce lub z innych kanałów.

 

Obszary SEO

Jak wypozycjonować sklep internetowy? Od SEO do optymalizacji konwersji

Uważamy, że pozycjonowanie dla sklepu internetowego powinno skutecznie zwiększać sprzedaż. Aby tak się stało, warto spojrzeć na działania pozycjonowania e-commerce dużo szerzej, a za cel nie stawiać sobie wyłącznie widoczności w Google. Obok standardowych działań SEO dla ecommerce, w agencji widoczni przeprowadzamy także kroki usprawniające działanie i zwiększające atrakcyjność sklepu internetowego. Jakich działań możesz się spodziewać rozpoczynając współpracę z agencją widoczni w zakresie optymalizacji sklepu?

 

1. Optymalizacja title i description w sklepie internetowym

Down arrow

Title to tytuł, a w zasadzie link do strony w wynikach wyszukiwania Google, description to opis, który się pod nim znajduje. Te elementy wykorzystujemy zarówno w SEO sklepu internetowego, wplatając tu ważne frazy, jak i w sprzedaży w internecie – zachęcając użytkowników do odwiedzenia strony z Google i informując, jakie korzyści wiążą się z odwiedzinami. To nie powinien być tekst złożony z samych fraz, ale treść o charakterze reklamowym. Description oraz title potraktuj jako jedyną szansę na zachęcenie użytkownika do odwiedzin na stronie. Optymalizacja sklepów internetowych i skuteczne pozycjonowanie nie istnieje bez optymalizacji title i description.

Warto wiedzieć, że nie zawsze w wynikach wyszukiwania wyświetli się stworzony przez nas opis pod pozycjonowanie. Często Google pobiera jako opis strony fragment treści ze strony docelowej. Zawsze jednak pogrubia kilka słów kluczowych, które wykorzystał użytkownik przy wyszukiwaniu w Google.

Pole na description ma ograniczoną przestrzeń, dlatego warto zawsze sprawdzić, czy drobiazgowo ułożony opis wyświetla się w całości i czy przypadkiem nie kończy się...tuż przed skutecznym nawołaniem do akcji. Aby to sprawdzić, można skorzystać z narzędzi dostępnych online lub z takich narzędzi SEO jak na przykład Screaming Frog. Nasze metody na skuteczne title i description? Oto kilka przykładowych narzędzi do podglądu SERP snippet:

 • https://totheweb.com/learning_center/tool-test-google-title-meta-description-lengths/
 • http://www.seomofo.com/snippet-optimizer.html
 • https://www.portent.com/serp-preview-tool

Warto też śledzić, jak wyświetla się opis pod pozycjonowanie w top 10 wyników wyszukiwania, ale to jest możliwe dopiero, gdy wypozycjonujemy sklep internetowy. Warto więc wykorzystać raporty z narzędzi, aby wiedzieć ile dzieli nas od dotarcie do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania Google.

2. Optymalizacja treści pod pozycjonowanie sklepu

Down arrow

Ten etap chociaż jest pozornie prosty, przy dużych witrynach – wymaga czasu i pracy. Teksty w sklepie internetowym podobnie jak wspomniane wcześniej meta tagi powinny pracować zarówno na korzyść pozycjonowania, jak i sprzedaży ze strony. Skupmy się jednak na aspektach optymalizacji witryny, które wpływają na budowę widoczności strony:

 • Frazy (inaczej: słowa kluczowe) – to słowa, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarce i jednocześnie słowa kluczowe, na które chcesz być widoczny w Google.
 • Frazy kluczowe powinny zostać wykorzystane w treściach w sklepie internetowym. Dotyczy to zarówno tekstów na stronie głównej, opisów produktów, jak i wszelkich treści poradnikowych z witryny - wszystkie wymagają dodania słów kluczowych.
 • Słowa kluczowe wykorzystujemy w naturalny sposób. Nie wpadaj w pułapkę przesycenia strony frazami. Więcej nie znaczy lepiej dla Twojej witryny. Frazy powinny być odmienione, wykorzystane poprawnie gramatycznie i przede wszystkim nie mogą być sednem tekstu strony. W trosce o obecność fraz łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze – o przekazie tekstu. Niskiej jakości, nieciekawe lub, co gorsza, skopiowane treści nie będą pracować na korzyść strony, chociaż będą zawierały frazy. Nadmierna zawartość słów kluczowych może szkodzić.

Skąd pozyskać słowa kluczowe?

Jeśli wybierasz frazy kluczowe dla swojego własnego sklepu internetowego, zacznij od spisania fraz kluczowych, które Tobie kojarzą się z Twoim biznesem. Liczy się skuteczny dobór słów kluczowych. Jesteś ekspertem w tej dziedzinie, więc wykorzystaj to. We współpracy z pozycjonerami także warto podzielić się swoimi sugestiami odnośnie fraz kluczowych. Możesz przecież znać więcej określeń na jeden produkt niż jakikolwiek pozycjoner. Twoje sugestie mogą być dla niego punktem wyjścia do dalszych poszukiwań słów kluczowych pod pozycjonowanie.

Kolejnym źródłem słów kluczowych są wyniki wyszukiwania Google. Niemal dla każdej frazy Google sugeruje podobne wyszukiwania - to gotowe frazy kluczowe pod pozycjonowanie. Jeśli są one zgodne z Twoją ofertą, wykorzystaj je.

Sięgnij po narzędzia do wyszukiwania fraz

W sieci znajdziesz duży wybór narzędzi od płatnych po bezpłatne. Pamiętaj jednak, aby wygenerowane listy fraz sprawdzić pod kątem merytorycznym, ponieważ mogą zdarzyć się nietrafne dopasowania fraz do tematu witryny. Narzędzia nie dostarczają też fraz dla strony typu long-tail w zadowalającej liczbie, więc tutaj również warto wesprzeć się researchem – strony firm z branży, konkurencyjnych stron z top 10 oraz sugestii Google. Link do narzędzi znajdziesz na naszym blogu na temat fraz do pozycjonowania strony.

Nagłówki w sklepie internetowym

W tekstach dla sklepu internetowego czy jakiejkolwiek innej witryny ważną rolę pod pozycjonowanie stron i pozycjonowanie sklepów internetowych odgrywa także odpowiednia edycja opisów produktów. Zadbaj o obecność nagłówków <h1>, <h2>, <h3> itd.

Nagłówkiem każdej podstrony powinien być <h1> i występować tylko raz. To między innymi ten nagłówek sygnalizuje robotom Google tematykę danej podstrony i treść opisów produktów, co jest ważne w przypadku pozycjonowania sklepu online. Jeśli będzie ich więcej, komunikat dla Google będzie niejasny. Wszelkie pozostałe nagłówki na danej podstronie sklepu online mogą wystąpić dowolną liczbę razy i też wspierają pozycjonowanie stron i budowę pozycji w Google całego sklepu.

W nagłówkach warto zawrzeć frazy i synonimy słów kluczowych, dzięki nim wspieramy poprawę pozycji sklepu w Google. Jednak i w tym przypadku nie powinny stanowić jedynie sposobu na wykorzystanie fraz. Nagłówek to także ułatwienie dla użytkownika, bo mówi, o czym jest treść danego akapitu, streszcza jego zawartość i zachęca do czytania. Nie ma znaczeni, czy nagłówek to będzie link czy też nieklikalna treść. Ale skuteczne pozycjonowanie na pewno wymaga, aby w ogóle w treści strony był link.

 

Podział tekstu na akapity

Google prawdopodobnie lepiej ocenia strony internetowe sklepu online, których treści są uporządkowane. Skuteczniej zadziała w pozycjonowaniu w wyszukiwarce tekst podzielony na akapity oraz różnorodny niż jeden blok tekstu. Warto zawsze wykorzystać wypunktowania, pogrubienia ważnych elementów (nie samych fraz) oraz cytaty. Pod uwagę warto wziąć także takie aspekty jak wielkość fontu, a nawet jego kolor względem tła strony. Celem powinno być przejrzyste zedytowanie tekstu, który łatwo się czyta.

 

Objętość tekstów a pozycjonowanie

Wreszcie, istotną rolę w przypadku pozycjonowania stron sklepu odgrywa objętość tekstu. Nie można tu mówić o jedynej właściwej objętości, która działa z korzyścią na pozycjonowanie. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że szczególnie początkujące strony i sklepy internetowe powinny zadbać o bogatą treść. Oczywiście nie warto zaniedbywać funkcjonalności strony. Klient chce przede wszystkim widzieć produkty, dlatego objętość i rozmieszczenie tekstu dopasujmy tak, aby mimo wszystko nie trzeba było scrollować w poszukiwaniu produktów. W większości sklepów, dla których tworzymy opisy oznacza to około 750-1000 znaków tekstu.

3. Optymalizacja struktury sklepu internetowego

Down arrow

W pozycjonowaniu i optymalizacji sklepu istotna jest również struktura sklepu internetowego oraz linkowanie wewnętrzne. Dla klientów ten aspekt także ma duże znaczenie. Dobra struktura sklepu ułatwia poruszanie się po nim i odnajdywanie produktów. Na co zwrócić uwagę?

 

Budowa menu

Z obu względów budowa menu strony powinna być logiczna tematycznie - od ogółu do szczegółu. Przy czym budowa całego sklepu pod pozycjonowanie sklepów internetowych może być dużo głębsza niż kategoria produktowa > podkategoria > produkt. Możemy tworzyć dziesiątki podstron tematycznych dla danego produktu, o charakterze poradnikowym, recenzje oraz porównania. Być może klient nigdy do nich nie dotrze, ale Google może uznać je za wartość dodaną i tym samym lepiej oceniać sklep z taką bogatą treścią.

 

Nawigacja w sklepie internetowym

Struktura sklepu internetowego powinna maksymalnie ułatwiać nawigację, dlatego konieczne jest zadbanie m.in. o czytelne adresy URL - link powinien mówić użytkownikowi na jakim etapie strony się znajduje. Początkujący właściciele sklepów zapominają o tym aspekcie i tym samym w ich sklepie adresy URL to ciągi liczb i znaków. Użytkownik na pewno skorzysta na adresie URL, który pokaże, w którym miejscu w sklepie się znajduje. Na przykład klient sklepu odzieżowego może zobaczyć taki link:

sklep.pl/odziez/sukienki/maxi/

Tym samym z łatwością cofnie się do kategorii “sukienki” lub “odzież”, jeśli tylko będzie chciał, modyfikując link.

Podobnie może działać menu okruszkowe, które również pokazuje ścieżkę, jaką odbył klient do danego miejsca, podając link do poszczególnych etapów. Natomiast kłopotliwym rozwiązaniem byłoby cofanie się do strony głównej, aby móc wybrać inną podkategorię.

 

Linkowanie wewnętrzne sklepu internetowego

O ile produkty zwykle podlinkowane są z kategorii, a kategorie z menu na stronie głównej, wszelkie inne strony mogą podlegać innemu sposobowi linkowania. Robot Google indeksuje stronę, wchodząc kolejno na podstrony od stron najwyższego poziomu do coraz niższego poprzez dostępny link. Tym samym zaniedbanie linkowania może sprawić, że robot nigdy nie dotrze do niektórych treści. Nie będą one miały wtedy wartości z punktu widzenia skutecznego pozycjonowania sklepu internetowego, nie pojawią się także w wynikach wyszukiwania Google. Niezbędny jest tutaj link building.

Linkowanie wewnętrzne sklepu internetowego można wykonać na przykład poprzez podlinkowanie fraz kluczowych na stronie nadrzędnej. Można także tworzyć wszelkiego rodzaju graficzne zestawienia kategorii, które zawierają link i są podlinkowane do stron podrzędnych.

 

Błędy w linkowaniu

Przy okazji tematu linkowania wewnętrznego w sklepie internetowym trzeba pamiętać o błędnym linkowaniu. Zmieniające się produkty, kategorie i adresy URL sprawiają, że trudno zapanować nad aktualnością niektórych linków. Strony z błędem 404 nie są korzystne dla pozycjonowania sklepu, dlatego warto monitorować sklep za pomocą narzędzi i eliminować błędne linki. Czasami błąd wynika z banalnej literówki w adresie URL, więc nawet w małych sklepach, z małą liczbą produktów może się przytrafić strona 404.

Powyższe działania należą do najbardziej podstawowych kroków w zakresie pozycjonowania. Nie są wystarczające, ale ich wdrożenie jest niezbędne. Innym działaniem, które prowadzone jest w ramach pozycjonowania sklepu to linkbuilding, jednak w tym tekście nie będziemy poruszać tej kwestii. Linkowanie przychodzące we własnym zakresie, prowadzone bez dostatecznej wiedzy, może przyczynić się do całkowitej utraty widoczności w wynikach wyszukiwania. Sklep nie pojawi się w Google nawet na frazy z nazwą firmy.

Pominęliśmy także aspekt content marketingu, czyli budowania treści w sklepie internetowym.

4. Optymalizacja współczynnika konwersji w pozycjonowaniu sklepu

Down arrow

Pierwsze kroki wraz z odpowiednio prowadzonym content marketingiem powinny przynieść efekt w postaci rosnącej liczby odwiedzin w sklepie. To nie koniec pozycjonowania i nie chodzi tylko o dodawanie słów kluczowych. Odwiedziny nie wygenerują sprzedaży, jeśli użytkownik napotka szereg przeszkód, sklep będzie mało atrakcyjny, a oferta niedopracowana. Na tym etapie przychodzi czas na działania optymalizacyjne.

 

Analiza i audyt sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego w każdym przypadku może oznaczać zupełnie co innego. Problemy z pozyskaniem sprzedaży wynikają z różnych powodów, dlatego należy je przede wszystkim zdiagnozować. Przychodzą tu z pomocą narzędzia do analizy ruchu i zachowań na stronie, np.:

 • https://mouseflow.com
 • https://www.hotjar.com
 • https://www.crazyegg.com
 • https://metrica.yandex.com

Warto sprawdzić takie aspekty jak:

 • kiedy klient opuszcza sklep - czy zniechęca się już na stronie głównej, czy może dopiero na etapie transakcji
 • w jaki sposób klient porusza się po sklepie - czy korzysta chętnie z menu, czy może woli wyszukiwarkę produktów
 • poprzez jakie strony wchodzi do sklepu - czy przychodzi do sklepu z wyszukiwarki prosto na kartę produktu, ale się zniechęca, czy może
 • wchodzi do sklepu przez poradnik i wychodzi, bo potrzebuje czasu na decyzję
 • co sprawia klientowi problem - czy próbował dokonać zakupu, ale nie poradził sobie z obsługą strony, czy nie wiedział, jak powiększyć obrazek lub nie zauważył dodatkowych opcji?

Poza tym oczywiście należy sprawdzić podstawową kwestię, czyli poprawne działanie sklepu: szybkość i poprawność ładowania się stron, działanie filtrów produktów, poprawne przyporządkowanie produktów do kategorii, jakość opisów i zdjęć.

 

Jak zachęcić klienta do zakupu?

Gdy znamy już przyczyny niskiej sprzedaży mimo wysokiej liczby odwiedzin, możemy przejść do działania prosprzedażowego.

Jedną z form wykorzystania ruchu użytkowników, jest sugerowanie produktów. Warto wdrożyć system polecanych produktów. Gdy klient ogląda produkt, powinien widzieć propozycję podobnych produktów dostępnych w sklepie. To samo można wdrożyć na poszczególnych etapach zakupów.

Świetnie robią to linie lotnicze, które na poszczególnych etapach zakupu biletu, proponują wynajęcie pokoju w docelowym miejscu, wynajem samochodu, zakup ubezpieczenia czy też zwiększenie standardu lotu (więcej miejsca na nogi, dodatkowy bagaż).

Inną strategią jest sugerowanie komplementarnych produktów, czyli zestawienia typu “klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również”. Tym samy do spodni polecamy buty, koszulę i zegarek.

 

Remarketing dla sklepu internetowego

Te same działania można prowadzić w formie remarketingu Google Ads (reklama PPC). Wyświetlać podobne lub komplementarne produkty klientom, którzy już dokonali zakupu. W przypadku klientów, którzy opuścili sklep bez zakupu, remarketing Google Ads również będzie pełnił rolę prosprzedażową. W tym wypadku sprawdzi się wyświetlanie konkretnego produktu, który był oglądany przez użytkownika. Reklama PPC wyróżnia się korzystną formą rozliczenia - za kliknięcie.

 

Jak zachęcić klienta do powrotu do sklepu?

Warto troszczyć się nie tylko o potencjalnych klientów dla strony, ale również o tych, którzy mogą do strony powrócić. Niezwykle istotna jest obsługa posprzedażowa. Wiele sklepów wysyła maile z opcjonalnymi ankietami - pytają w nich o jakość realizacji zamówienia, zgodność produktu z oczekiwaniami oraz proszą o sugestie w kwestii lepszej obsługi czy też poprawy funkcjonalności strony. Osobiście podchodzę sceptycznie do ankiet, ale w przypadku bardzo niezadowolonych klientów mogą być zbawieniem dla Twojej witryny. Niezadowolony klient jest zmotywowany do zostawiania negatywnych opinii dla strony. Lepiej wysłuchać jej bezpośrednio niż później czytać ją w Google Maps lub na Facebooku.

SEO a sprzedaż

Czy działania SEO dla sklepów budują sprzedaż? Bez wątpienia!

SEO dla sklepów w naszym wydaniu to więcej niż poprawa pozycji sklepu w Google i pozyskiwanie ruchu. Naszym celem jest zatrzymanie użytkowników w Twoim sklepie i zachęcenie ich do zakupu. W tym celu w ramach pozycjonowania sklepów realizujemy również optymalizację konwersji i przygotowujemy szereg zaleceń UX/UI, które mają na celu zwiększenie sprzedaży. Jakie działania możemy zaproponować?

Usprawnienie procesu zakupowego Podniesienie atrakcyjności oferty Poprawę doświadczeń użytkownika

Ścieżka zakupowa powinna być dobrze zaprojektowana, tak aby nie sprawiać trudności użytkownikom. W ramach działań SEO dla sklepów, możemy zaproponować rozwiązania, które ułatwią użytkownikowi poruszanie się po stronie oraz realizację zakupu, m.in. poprzez optymalizację menu kategorii, przebudowę kroków zakupowych i sposobu finalizacji zakupu.

Nawet najlepiej wypozycjonowany sklep nie da spodziewanych efektów sprzedażowych, jeśli to konkurencja będzie miała ciekawszą ofertę. Może nie zaproponujemy Ci polityki cenowej czy zmiany asortymentu, ale podpowiemy jak atrakcyjnie zaprezentować produkty w sklepie, aby SEO dla sklepów było skuteczne.

W ramach poprawy doświadczeń użytkowników możemy zasugerować szereg rozwiązań, które docenią klienci, np. zróżnicowanie metod kontaktu ze sklepem, wdrożenie różnych metod płatności i form dostawy. Dzięki temu mamy większe szanse zamienić użytkowników pozyskanych z SEO dla sklepów, w wartościowych klientów.

Specjaliści od content marketingu z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu treści SEO

Tworzymy skuteczne treści w pozycjonowaniu sklepów

Content marketing dla e-commerce - skuteczna rozbudowa treści sklepu internetowego

Praca nad skuteczną optymalizacją SEO i pozycjonowaniem sklepu internetowego w Google wiąże się także z usługą content marketingu. Bogate treści na stronie podnoszą wartość Twojej witryny w ocenie Google i tym samym stanowią nieodłączny element SEO dla sklepu internetowego. W celu poprawy pozycji sklepu w Google zalecimy rozbudowę treści strony w teksty poradnikowe i eksperckie, przydatne także dla Twoich klientów. Przyjrzymy się także opisom produktów oraz grup produktowych - czy są bogate, czytelne i czy zawierają wszystkie istotne dla kupujących informacje.

Sklepy internetowe często czerpią opisy produktów od producentów, co skutkuje duplikacją treści pomiędzy podstronami oraz pomiędzy wieloma sklepami o tym samym asortymencie. Istotnym elementem pozycjonowania sklepów internetowych jest rozbudowa treści w unikalne i wartościowe opisy produktów i kategorii. Bogata treść wspiera skuteczne promowanie sklepów internetowych.

Potrzebujesz treści w sklepie internetowym, aby skutecznie pozycjonować sklep w Google, ale również by komunikować się z klientami i budować sprzedaż. Mamy na to rozwiązanie. Nasz dedykowany zespół copywriterów ma wieloletnie doświadczenie w poprawie pozycji strony sklepu za pomocą skutecznych treści.

Teksty dla sklepów internetowych pełnią złożoną rolę, dlatego błędem jest zaniedbywanie tej sfery. Content marketing nie jest już działaniem dla nielicznych, lecz taktyką must have dla każdego właściciela sklepu internetowego. Jak tworzyć skuteczne treści do sklepu internetowego pod kątem SEO dla ecommerce?

 

Content marketing a pozycjonowanie sklepu


Istotna pozycja content marketingu w procesie pozycjonowania sklepu internetowego sprawia, że trudno jest budować widoczność sklepu w Google bez treści wartościowych także dla potencjalnych klientów. Nie wystarczy optymalizacja techniczna i link buiding, aby zobaczyć efekty i korzyści jakie daje pozycjonowanie. Pozycjonowanie to także dbałość o treści od opisów produktów po wysokiej jakości eksperckie teksty na blog.

Na co zwrócić uwagę, aby treść w sklepie internetowym faktycznie budowała wysokie pozycje w Google i powodowała zwiększenie widoczności? Na pewno liczy się dobór słów kluczowych i tworzenie wartościowej, unikalnej treści.

 

Słowa kluczowe w pozycjonowaniu sklepów


Treści pod SEO dla ecommerce powinny być wzbogacone o frazy. Przy czym zastosowanie fraz pod pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania nie powinno obniżać jakości tekstu dla klienta i odbywać się kosztem jego sensu. Frazy pod pozycjonowanie są tylko naturalnym elementem treści SEO, która jest zgodna z obraną tematyką Twojego sklepu. Do lamusa odeszły typowe treści SEO w sklepach internetowych, które składały się z nic nieznaczących zdań, z nieodmienionymi frazami pod pozycjonowanie. Dziś stawiamy na naturalność, poprawność i wartość dla klienta Twojego sklepu. Jak więc zadbać o poprawę pozycji sklepu w Google?

W sklepie internetowym warto zwrócić uwagę na dobór fraz zgodny z intencjami użytkownika. Szczególnie ważną rolę odgrywają frazy long-tail (z długim ogonem), czyli składające się z kilku słów pod pozycjonowanie. To właśnie takie frazy najlepiej oddają oczekiwania użytkownika. Poniżej przykłady:

 • Buty - taka fraza nie mówi nic o intencjach użytkownika w wynikach wyszukiwania. Trudno ocenić, czy chce kupić buty z Twojego sklepu, dobrać buty do swojego stroju, a może chce sprawdzić, jak przetłumaczyć to słowo na obcy język lub wysłać link do butów koleżance. Grupa użytkowników, wpisujących słowo buty jest tak różnorodna, że mamy nikłe szanse, aby większość z nich była gotowa na dokonanie zakupu w naszym sklepie, więc pozycjonowanie na taką frazę jest nieefektywne.
 • Buty sportowe damskie - ta fraza jest już bardziej precyzyjna z uwagi na pozycjonowanie kategorii produktu. Wiemy, że użytkownik jest kobietą i szuka konkretnych butów - sportowych. Mimo to nie znamy intencji, może chce kupić, a może szuka na razie porady? Szukajmy jak najlepiej sprecyzowanych słów kluczowych pod pozycjonowanie w Google.
 • Buty do biegania nike free run damskie różowe - użytkownik wpisał w wyszukiwarce Google konkretny model, a nawet kolor butów. Można założyć, że ma sprecyzowane oczekiwania i rozważa zakup z Twojego sklepu. Jak można się domyślić, grupa takich użytkowników jest mniej liczna niż przy frazie buty. Jednak prawdopodobieństwo pozyskania klienta z Google jest wyższe.
 • Jakie buty do biegania do 200 zł? - ta fraza kluczowa również świetnie precyzuje oczekiwania użytkownika Google, ale wskazuje na potrzebę pozyskania porady. To również grupa odbiorców dla Twojego sklepu internetowego! Po uzyskaniu porady użytkownik będzie chciał dokonać zakupu, dlatego warto go do siebie zbliżyć, rzetelnie doradzając wybrane produkty lub usługę.


Na podstawie powyższego podziału fraz, można opracować zapotrzebowanie na treści w sklepie pod pozycjonowanie. Od czego warto zacząć?

Opisy produktów z myślą o SEO dla e-commerce

Jak wygląda poprawa pozycji sklepu w Google? Na budowanie pozycji w wynikach organicznych pozytywnie wpływają opisowe tworzone zgodnie z zasadami seo dla ecommerce. Ich celem nie jest jedynie zachęcenie klientów do zakupu, ale budowanie ruchu i wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarek. W jaki sposób tworzyć skuteczne opisy produktowe seo dla e-commerce?

 • Przeprowadź optymalizację słów kluczowych - opisy powinny zawierać słowa kluczowe istotne w seo dla ecommerce, jednocześnie należy zadbać o odpowiednie zagęszczenie i stosowanie fraz z długim ogonem, a także umieszczanie fraz w adresach URL, nagłówkach i opisach alternatywnych obrazów
 • Wprowadź unikalne opisy produktów i kategorii - kopiowanie opisów ze stron producenta lub tworzenie takich samych szablonów dla wielu produktów utrudnia pracę algorytmów wyszukiwarek i jednocześnie obniża pozycję strony.
 • Zastosuj przyjazną strukturę opisów - tworząc opisy produktów należy kierować się wytycznymi seo dla e-commerce oraz potrzebami użytkownika. Należy przeanalizować sposób przeglądania strony i odpowiednio wyróżnić tekst nagłówkami, wypunktowaniami, wybudowaniem i podziałem na akapity.
 • Uzupełnij opisy zdjęciami - wzbogacenie opisu zdjęciami lub filmem jest niemal podstawowym zabiegiem seo dla e-commerce. Materiały powinny odznaczać się wysoką jakością, opisem alternatywnym, a produkty powinny być zaprezentowane z każdej perspektywy, najlepiej w momencie ich wykorzystania.

 

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie sklepu

Średnia ocen użytkowników4.60 na podstawie 137 głosów

SEO dla e-commerce

Optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepów internetowych sprawi, że Twój sklep będzie generował coraz większe zyski. Dzięki odpowiednim zmianom technicznym na stronie i optymalizacji treści sklepu, dotrzesz do użytkowników Google i zyskasz nowych klientów. Zobacz, jakie działania prowadzimy w ramach optymalizacji SEO dla sklepów.

 

Co to jest optymalizacja sklepu internetowego?

Optymalizacja dla sklepu internetowego może być rozumiana różnie w zależności od kontekstu. Można optymalizować sklep pod kątem sprzedaży, funkcjonalności, działania. My skupiamy się na optymalizacji sklepów, która jest częścią usługi pozycjonowania w Google.

Sklepy zwykle składają się z wielu podstron, dlatego w przypadku sklepów optymalizacja jest znacznie bardziej czasochłonnym działaniem niż w przypadku stron ofertowych. W sklepach występuje też więcej problemów związanych np. z duplikacją treści. Zobacz, co konkretnie przeprowadzimy w ramach optymalizacji e-sklepu i dlaczego to takie ważne.

Optymalizacja techniczna sklepu internetowego

Niezależnie od tego, czy wybierzesz PrestaShop, Magento, Shopera czy jakąkolwiek inną platformę e-commerce, przeprowadzimy najważniejsze działania w ramach optymalizacji technicznej sklepów. Mamy duże doświadczenie i wiedzę o wszystkich platformach e-commerce, dzięki czemu jesteśmy świadomi najczęstszych błędów i problemów z optymalizacją pod pozycjonowanie PrestaShop, Magento czy Shopera.

Co realizujemy w ramach optymalizacji sklepu internetowego? Do naszych działań należą m.in.:
1
optymalizacja meta danych
2
optymalizacja nagłówków
3
optymalizacja adresów URL
4
wykrywanie i usuwanie duplikacji treści
5
realizacja przekierowań
6
wdrożenie breadcrumbs
Artboard
Kompleksowa opieka techniczna nad Twoją stroną

Zainwestuj w support SEO razem z pozycjonowaniem!

Szukasz ekspertów, którzy nie tylko zrealizują pozycjonowanie, ale także w kompleksowy sposób wdrożą zmiany techniczne na Twojej stronie? Połącz pozycjonowanie z usługą support SEO, w ramach której otrzymasz wsparcie ekspertów w zakresie zmian na stronie i technicznej optymalizacji pod kątem pozycjonowania. Nie masz działu IT, wprowadzasz częste zmiany na stronie i chciałbyś postawić na przewidywalne koszty? Support SEO jest dla Ciebie!

Support SEO to dodatkowa usługa dla klientów, którzy decydują się na pozycjonowanie stron i sklepów w naszej agencji. Obejmują kompleksową opiekę techniczną nad Twoją stroną lub sklepem. W pierwszych 6 miesiącach zrealizujemy wszelkie zmiany techniczne dotyczące SEO - od wdrożenia mapy strony, przez optymalizację mobilną, optymalizację linkowania wewnętrznego i danych strukturalnych, aż po poprawę prędkości strony. Od 7. miesiąca zyskasz w miesiącu 3 godziny wsparcia eksperta technical SEO, który wdroży zmiany - przygotowane samodzielnie lub takie, które sam zasugerujesz. A to wszystko otrzymasz za jedynie 800 złotych miesięcznie, które dopiszemy do standardowej ceny pakietu SEO.

widoczni24066
widoczni24017 widoczni24009

Optymalizacja platform e-commerce

Czy wszystkie platformy e-commerce są przystosowane do działań optymalizacji pod pozycjonowanie? Warto skonsultować wybór platformy z pozycjonerem, który zna wady i zalety danego systemu.

Nasi pozycjonerzy mają doświadczenie z optymalizacją sklepów internetowych na wszystkich platformach.

Z uwagi na pozycjonowanie i doświadczenia użytkownika polecają zwykle Shopera, PrestaShop i Magento. Są to rozwiązania najbardziej przyjazne optymalizacji sklepu pod SEO. Co warto wiedzieć o optymalizacji SEO Magento, Shoper i PrestaShop?

1
Optymalizacja sklepu Magento

Sklep Magento jest przystosowany do optymalizacji pod pozycjonowanie. W panelu przeprowadzimy optymalizację SEO Magento pod względem nagłówków, URLi, optymalizację stron produktowych i stron kategorii. Wielu użytkowników zwraca uwagę, że podczas optymalizacji sklepu Magento warto przeprowadzić dodatkowo, poza panelem takie zmiany jak: modyfikacja pliku Robots.txt, wykrywanie i usuwanie duplikacji, ustawienie przekierowań, a nawet dodanie możliwości blogowania. Podstawowa optymalizacja sklepu Magento może być zrealizowana bez znajomości programowania i zamknąć się w działaniach na poziomie panelu zarządzania.

2
Optymalizacja sklepu Prestashop

Optymalizacja SEO sklepu PrestaShop również jest możliwa na poziomie panelu. PrestaShop umożliwia modyfikację podstawowych elementów związanych z pozycjonowaniem sklepu: meta dane, nagłówki, adresy URL i przekierowania. Optymalizacja sklepu PrestaShop jest więc intuicyjna i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych czy też pracy z kodem.

Optymalizacja sklepu internetowego w 5 krokach

Uzyskanie wysokich not w rankingu Google to przede wszystkim rezultat bogatej treści oraz dobrej optymalizacji SEO sklepu internetowego. Aktualne artykuły o rozbudowanej strukturze to domena portali informacyjnych czy też edukacyjnych, dlatego właściciele sklepów internetowych nierzadko wpadają w pułapkę zbyt ubogiej treści, zupełnie zapominając o roli marketingu internetowego w podnoszeniu wyników sprzedaży.

Jak opracować treść sklepu, aby nie tylko była dobrze oceniana przez Google, ale również by sprzedawała?

1. Optymalizacja sklepu - od czego zacząć?

Down arrow

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w sklepach internetowych jest kopiowanie opisów produktów od producentów. Szczególnie w przypadku szerokiego asortymentu sprzedawcy decydują się na taką praktykę.

Warto jednak poświęcić więcej czasu na ten etap budowy sklepu, ponieważ Google ocenia treści nie tylko pod względem objętości, ale również unikalności. Jeśli zespół pracowników sklepu jest za mały, aby poradzić sobie z tworzeniem setek opisów produktów, na pomoc może przyjść agencja marketingu internetowego, która zatrudnia doświadczonych copywriterów.

Często koszt takiej usługi jest znacznie niższy niż koszt angażowania uwagi sprzedawców, którzy w tym czasie mogliby zająć się pozyskiwaniem klientów i planowaniem strategii sprzedażowej. W przypadku optymalizacji sklepu internetowego cena może być nieco wyższa, ale korzystając z pomocy doświadczonych fachowców od SEO dla ecommerce, mamy pewność, że zmiany zostaną przeprowadzone profesjonalnie.

2. Opisy w sklepach internetowych, które sprzedają

Down arrow

Tworząc zoptymalizowane pod SEO opisy produktów nie można zapominać o ich podstawowej roli, czyli informowaniu o produkcie. Zgodnie z badaniami z użyciem eye trackera, osoby wchodzące na strony internetowe czytają jej treści w kształcie odwróconej litery L. Oznacza to, że poświęcają czas na przeczytanie pierwszych 2-3 wersów, a pozostałe tylko pobieżnie przeglądają.

Aby przemycić najważniejsze treści, należy przygotować opisy produktów zgodnie z tą tendencją.

Opis powinien bezwzględnie zawierać pogrubienia najważniejszych treści oraz wypunktowanie cech produktu, które mogą zdecydować o jego zakupie. Opis tekstowy nie powinien być duży objętościowo.

Nie jest to jednak regułą, ponieważ są grupy klientów, które chętniej zagłębiają się w treści opisów.

Może to dotyczyć kobiet, które zwykle potrzebują szczegółowego opisu kosmetyków czy produktów dla dzieci, troszcząc się o ich bezpieczeństwo. W sklepie ze sprzętem komputerowym natomiast, rozbudowany opis może nie być trafionym pomysłem.

3. Optymalizacja treści

Down arrow

Stworzenie odpowiednich, unikalnych opisów produktów nie wystarczy by spełnić kryterium bogatej i często aktualizowanej treści, niezbędnej dla pozycjonowania dla ecommerce. W sklepie internetowym istnieje jednak możliwość stworzenia przestrzeni dla wartościowych treści, które będą odgrywać jednocześnie rolę content marketingu.

Można zlecić tego typu usługę agencji marketingowej, która zaproponuje prowadzenie bloga z poradami i newsami z branży lub tworzenie artykułów pomagających w dokonaniu zakupu i w bogaty sposób opisujących dostępne w sklepie grupy produktowe. Tego typu teksty to korzyść zarówno dla ecommerce SEO w postaci lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania, jak także sposób na zainteresowanie użytkowników ofertą sklepu.

Świetnym darmowym narzędziem do wyszukiwania fraz jest Answer the Public.

4. Jak promować sklep internetowy?

Down arrow

Nowo powstały sklep internetowy zwykle potrzebuje wsparcia w postaci reklam, aby zaistnieć wśród użytkowników Internetu.

Jedną z najskuteczniejszych form promocji jest pozycjonowanie sklepu lub kampania reklamowa Google Ads. W przeciwieństwie do tradycyjnych form reklamy, przy kampanii SEO i SEM dla ecommerce łatwo możemy zmierzyć efekty za pomocą Google Analytics.

Co warto wiedzieć, gdy decydujemy się na tego typu kampanię? Warto pytać zatrudnianą do obsługi agencję, czy prowadzi raporty efektów i czy zmiany w treści reklam będą dodatkowo płatne (jest to szczególnie istotne, gdy zechcemy komunikować okresowe obniżki cen i wyprzedaże).

Profesjonalna agencja powinna zacząć od konfiguracji konta w taki sposób, aby możliwe było śledzenie dokonywanych zakupów.

Dane w postaci liczby odsłon reklamy i kliknięć to za mało, by ocenić skuteczność kampanii dla sklepów internetowych, należy mierzyć sprzedaż.

Rolą kampanii Google Ads w sprzedaży online jest bowiem nie tylko kreowanie wizerunku, ale również generowanie konwersji w postaci pozytywnie zakończonych transakcji.

5. UX w sklepie internetowym

Down arrow

Gdy już zadbamy o zoptymalizowane pod SEO treści, które zapewnią nam wysoką pozycję w Google, warto także przyjrzeć się funkcjonalności samego sklepu.

Aby przekonać się, czy sklep internetowy jest przyjazny dla użytkowników, można zamówić profesjonalny audyt ecommerce badający treść sklepu, trudność dokonania zakupu i uzyskania podstawowych informacji związanych z samym sprzedawcą.

Efektem takiego audytu może być znaczący wzrost liczby kupujących, poprzez uproszczenie procesu zakupowego.

Optymalizacja sklepu internetowego niezależnie czy na platformie Shoper, czy Prestashop to proces, który warto powierzyć profesjonalistom. Szczególnie jeśli jest to mały sklep z 1-2 osobowym zespołem. Praca nad treścią oraz użytecznością sklepu jest czasochłonna i wymaga doświadczenia, o które trudno na początku kariery w e-commerce.

FAQ

Częste pytania o optymalizację sklepów

Co to jest optymalizacja sklepu?
Down arrow

To kompleksowy proces, dzięki któremu sklep jest przyjazny dla klientów, ale również wyświetla się w Google. Możemy prowadzić optymalizację SEO, UX, sprzedaży, treści.

 

Jak przeprowadzić optymalizację sklepu?
Down arrow

Optymalizacja powinna obejmować takie etapy jak analiza, określenie słabych stron, wybór rozwiązania i testowanie rozwiązania. Optymalizacja pod pozycjonowanie obejmuje stałe ulepszanie sklepu.

 

Jak wypromować sklep internetowy?
Down arrow

Najskuteczniejszą metodą jest marketing internetowy. Można wybrać takie działania jak pozycjonowanie sklepu, reklamy Google Ads, Facebook Ads i inne działania online.

 

Jak tworzyć skuteczne opisy produktów?
Down arrow

Skuteczne opisy produktów wpływają zarówno na sprzedaż, jak i na pozycjonowanie sklepu. Warto zadbać o ich unikalność, odpowiednią długość, a także o zawartość fraz.

 

Co to jest audyt sklepu internetowego?
Down arrow

Wyróżniamy różne audyty sklepu internetowego. Audyt SEO pozwala ocenić stopień optymalizacji sklepu i wykryć ewentualne problemy, które sprawiają, że sklep nie wyświetla się w Google.

 

Optymalizacja seo sklepu internetowego - jakie niesie korzyści?

Sprzedaż internetowa niesie wiele korzyści, dlatego klienci coraz częściej decydują się włączyć wyszukiwarkę niż wejść do galerii handlowej. Dlaczego decydując się na sprzedaż online warto uwzględnić optymalizację seo sklepu internetowego?

 • Umożliwia wysoką pozycję w rankingach wyszukiwarki Google.
 • Wysokość konwersji również jest zależna od optymalizacji seo sklepu internetowego.
 • Rośnie rozpoznawalność marki i prezentuje się jako ekspert branżowy.
 • Optymalizacja seo sklepu internetowego buduje wartościowych ruch na stronie.

Przede wszystkim nie można zapomnieć, że optymalizacja seo sklepu internetowego to działanie długofalowe. Proporcjonalnie z czasem rosną efekty.

 

Optymalizacja e-commerce przez pryzmat strony produktowej

Dlaczego to takie istotne, aby optymalizacja e-commerce uwzględniała stronę produktową? Analizując drogę zakupową klienta łatwo zauważy, że to strona produktowa jest ostatnim etapem lejka sprzedażowego. Jest miejscem, gdzie klient ostatecznie decyduje się na zakup. W ramach optymalizacji e-commerce, należy zamieścić na stronie:

 • wyczerpujący opis produktu,
 • zwroty CTA,
 • zdjęcia z różnych perspektyw,
 • recenzje produktu,
 • informacje na temat wysyłki, płatności, dostawy, zwrotu,
 • możliwość zakupu bez zakładania konta.

Optymalizacja e-commerce strony produktowej to przede wszystkim zadbanie o doświadczenie klienta ze stroną, czyli inaczej działania UX. W tym przypadku optymalizacja e-commerce strony dotyczy m.in. jej przejrzystości, intuicyjnej nawigacji, bezpieczeństwa, szybkości ładowania, dostosowania do wersji mobile.

 

Ecommerce optymalizacja konwersji

W ramach ecommerce optymalizacja konwersji może dotyczyć różnych działań np. kontakt z klientem, obejrzenie filmu, kliknięcie w reklamę. Jednak największe zainteresowanie budzi cel związany z dokonaniem zakupu. Jakich działań należy się podjąć pod względem ecommerce optymalizacji konwersji?

 • Przebudować menu główne - powinno być intuicyjne, łatwe w obsłudze z przemyślanym podziałem na kategorie.
 • Ułatwić dostęp do kontaktu - widoczne i łatwo dostępne dane kontaktowe wpływają na zaufanie klientów, jest to podstawą ecommerce optymalizacji.
 • Zoptymalizować formularz rejestracyjny - należy wybrać najważniejsze pola, zbyt duża liczba zniechęca użytkowników, którzy rezygnują z zakupu.
 • Zaopatrzyć ofertę w wysokiej jakości zdjęcia - zdjęcia mają na celu zrekompensować brak możliwości bezpośredniego sprawdzenia produktu, warto w ecommerce optymalizacji uwzględnić technologię zdjęć 360 stopni.
 • Przeredagować zwroty CTA - mają na celu zachęcić do zakupy, lecz zbyt intensywne lub częste dają przeciwny efekt.
 • Zrezygnować z konieczności rejestracji przed dokonaniem zakupu - taka ecommerce optymalizacja jest szczególnie doceniana przez klientów oraz usprawnia cały proces.
Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.