Nasi specjaliści przeanalizują Twoje konto Google Ads pod względem budowy technicznej, wyników i pozycji na tle konkurencji. Wystarczy, że udzielisz nam dostępu do swojego konta.
Bez obaw, na koncie nie dokonamy żadnych zmian, lecz posłuży nam ono jedynie do historycznej analizy.
Na koniec przedstawimy możliwości zwiększenia skuteczności prowadzonych kampanii Google Ads.
Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.
Wyślij zapytanie, aby:
1
Sprawdzić poprawność swoich kampanii
2
Zwiększyć rentowność wszystkich prowadzonych działań na koncie
3
Rozwinąć działania i zyskać świeże spojrzenie na kampanię
Dlaczego warto
Audyt Google Ads - czego się dowiesz?
Czy warto skorzystać z darmowego audytu Google Ads? Chociaż nic nie zapłacisz za audyt Ads, zyskasz wartościowe źródło informacji na temat swoich działań reklamowych. Audyt Google Ads pozwala na analizę Twojego konta pod różnymi względami. Co najważniejsze, nie wyślemy Ci jedynie niezrozumiałych wykresów. Stawiamy jasną diagnozę i sugerujemy konkretne działania. To od Ciebie zależy, czy zechcesz je z nami wdrożyć i poprawić swoje kampanie tak, aby wreszcie zaczęły przynosić efekty. W ramach darmowego audytu i analizy konta Google Ads sprawdzimy takie aspekty jak m.in.:
1
Konfiguracja i optymalizacja konta i kampanii
Niska efektywność kampanii Google Ads może mieć korzenie już w samej konfiguracji konta i kampanii. Sprawdzimy, czy wybrane ustawienia są zgodne z Twoimi celami biznesowymi i czy są zasadne w kontekście grupy docelowej. Sprawdzimy zasadność i poprawność ustawionych celów konwersji. Niezwykle ważna jest również aktywność na koncie, dlatego upewnimy się, że na koncie prowadzone są regularnie działania optymalizacyjne. Na tym etapie skupiamy się na konfiguracji i technicznych aspektach kampanii Google Ads.
2
Dobór i liczba słów kluczowych w grupach reklam
Ten krok ma znaczenie w przypadku kampanii w sieci wyszukiwania. Sprawdzimy, czy wybrane słowa kluczowe mają sens w kontekście prowadzonego biznesu, reklamowanych produktów i usług oraz budżetu. Nasi specjaliści sprawdzą również dobór typów dopasowań słów kluczowych - mają one duże znaczenie w kwestii dotarcia do właściwych odbiorców, z zachowaniem opłacalności kampanii. Zwrócimy uwagę na słowa wykluczające. Do częstych błędów należy brak wykluczeń lub zbyt wiele słów wykluczających, co znacząco obniża zasięgi kampanii.
3
Treści i ustawienia reklam
Ustawienia reklam to często decydujący moment, jeśli chodzi o pozyskanie trafnych odbiorców. Od treści reklamy zależy, jak duży i jakiej jakości ruch pozyskamy na stronę. Sprawdzimy stosowanie rozszerzeń reklam w sieci wyszukiwania oraz dobór typów reklam. Zwrócimy uwagę, czy stosujesz różnorodne treści reklamowe i czy wykorzystujesz potencjał reklam elastycznych.
4
Ustawienia stawek i dobór budżetu reklamowego
Możesz mieć świetnie skonfigurowaną kampanię, chwytliwe reklamy i dopasowane do nich słowa kluczowe, ale jeśli nie masz odpowiedniego budżetu, skuteczność Twoich kampanii Google Ads będzie niska. Przeanalizujemy Twoje cele, odbiorców i konkurencję, aby upewnić się, że dobrany budżet jest wystarczający. Przyjrzymy się również stawkom za kliknięcia lub inne działania wybrane w kampanii, aby sprawdzić opłacalność oraz konkurencyjność Twoich ustawień. Jeśli mierzysz pozyskiwanie konwersji, to również będzie dla nas istotne w ocenie opłacalności - koszt pozyskania konwersji to ważny element oceny rentowności działań Google Ads.
Proces
Co powinien obejmować kompleksowy audyt konta Google Ads?
Celem audytu konta Google Ads jest znalezienie przestrzeni do poprawy kampanii i tym samym zwiększenie jej efektywności. Zobacz, co konkretnie prezentujemy w naszym audycie Ads:
Historia zmian na koncie
Sprawdzamy, czy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wprowadzano na koncie jakiekolwiek zmiany optymalizacyjne. Zgodnie z najlepszą praktyką zarządzania kontem Google Ads, niezbędna jest regularna optymalizacja ustawień. Brak optymalizacji często bywa wynikiem niedostatecznej lub nieumiejętnej analizy efektów.
Ustawione konwersje
Sprawdzimy, czy w Twoich kampaniach są ustawione cele konwersji. Kampania bez ustawionych konwersji nie może być poprawnie oceniona w kontekście wpływu na Twój biznes. Bez konwersji nie dowiesz się również, czy kampanie są opłacalne.
Lokalizacje w kampaniach
Jeśli chcesz docierać wyłącznie do użytkowników z wybranego obszaru, brak geolokalizacji to przepalanie budżetu. I na odwrót - biznes ogólnopolski, który bez uzasadnienia reklamuje się tylko na wybrane lokalizacje, nie wykorzystuje w pełni potencjału Google Ads. Sprawdzimy, czy w Twoim przypadku lokalizacje wykorzystywane są efektywnie.
Podział na grupy reklam
Przemyślana struktura kampanii z podziałem na grupy reklam ma wpływ na efektywność działań, a nawet na ocenę całego konta Ads przez Google. Analizujemy, czy grupy reklam są odpowiednio zawężone tematycznie, tak aby treści reklam i słowa kluczowe były zawsze trafne. Brak prawidłowego podziału na grupy reklam skutkuje wyższymi kosztami, niską efektywnością kampanii i rzadkim wyświetlaniem się reklam.
Podział pliku produktowego w PLA
Plik produktowy dotyczy kampanii dla sklepów internetowych (PLA). Częstą praktyką jest dodawanie wyłącznie wygenerowanego automatycznie ze sklepu pliku produktowego. Jednak taki plik nie jest zoptymalizowany w wyczerpujący sposób, dlatego dobrą praktyką jest dodatkowa ręczna optymalizacja przynajmniej wybranych grup produktów. Sprawdzimy, czy Twój plik produktowy ma szanse z konkurencją.
Ustawiony język w kampaniach
Ustawienie języka w kampanii zwiększa prawdopodobieństwo dotarcia do właściwej grupy odbiorców. Po pierwsze wybór wyłącznie języka ojczystego dla danego obszaru nie jest wystarczający, po drugie może zupełnie nie pasować do kampanii. To szczególnie istotne w kampaniach zagranicznych dla ekspatów i emigrantów oraz w kampaniach prowadzonych na obszary wielojęzyczne.
Harmonogramy reklam w kampaniach
Harmonogram reklam pozwala na optymalne zarządzanie budżetem, szczególnie, gdy liczy się każda złotówka. Sprawdzimy, czy w Twojej kampanii harmonogram jest zasadny i czy jest poprawnie ustawiony.
Liczba i rodzaj słów kluczowych w grupie reklam w sieciach wyszukiwania
Czy wiesz, że dobór słów kluczowych nie powinien w 100% polegać na sugestiach narzędzi? To, jakie słowa kluczowe trafią do kampanii, powinno być wynikiem analizy naszej grupy docelowej, oferty i celów. Z czasem, w efekcie optymalizacji pierwotny dobór fraz też będzie się zmieniał, na rzecz tych najlepiej konwertujących i najbardziej opłacalnych. Sprawdzimy, czy u Ciebie nie brakuje takiej optymalizacji, a frazy są odpowiednio dobrane i posegregowane wg grup reklam.
Liczba i rodzaje reklam w grupie reklam w sieciach wyszukiwania
Różnorodność treści reklamowych w obrębie grupy reklam zwiększa szanse na dotarcie do trafnych użytkowników. Sprawdzimy, czy korzystasz z chwytliwych tekstów reklamowych, atrakcyjnych formatów reklam i czy wykorzystujesz w pełni możliwości systemu Google Ads w zakresie tworzenia reklam.
Rozszerzenia reklam Google Ads w sieciach wyszukiwania
Rozszerzenie reklam zwiększają atrakcyjność treści reklamowych, dostarczają dodatkowe informacje i pozwalają wyróżnić się w wynikach wyszukiwania. Sprawdzimy, czy korzystasz z rozszerzeń, czy się w ogóle wyświetlają i czy są dobrze wdrożone.
Dostosowania stawek na urządzeniach
Czy wiesz, że stawki za kliknięcia mogą się różnić w zależności od urządzenia? Jeśli w Twojej kampanii stawki za kliknięcia na mobile są wysokie i przy tym kliknięcia nie prowadzą do konwersji, warto rozważyć wdrożenie dostosowania stawek. Dzięki temu efektywniej wykorzystasz budżet na całą kampanię.
Wykluczenia
Nawet rewelacyjnie dobrane słowa kluczowe mogą okazać się pułapką. Wystarczy, że słowo ma różne znaczenia lub używane jest w różnych kontekstach, aby Twój budżet wyklikany był przez użytkowników, szukających zupełnie czegoś innego. Dobór wykluczeń to niemal codzienna praca. Sprawdzimy, czy na Twoim koncie została wykonana.
Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Sukces
Historie Sukcesów
Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.
Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 114 głosów
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej
Google Analytics 4 spędza Ci sen z powiek?
Pobierz nasz bezpłatny poradnik o GA 4 i poznaj najważniejsze raporty.