Cennik

Pozycjonowanie stron - cennik, koszt SEO

Ile kosztuje pozycjonowanie? Cena pozycjonowania stron różni się w zależności od rodzaju i zakresu prowadzonych działań, ale również od tego, kto będzie je realizował. Przede wszystkim pozycjonowanie nie jest kosztem, a inwestycją, która zwraca się w wyniku efektywnej optymalizacji strony i pozyskiwania sprzedaży. W efekcie działań Twoje wydatki na promocję strony będą tylko ułamkiem tego, ile na niej zarobisz.

Wypracowaliśmy cennik pozycjonowania, który uwzględnia zarówno potrzeby stron lokalnych, jak i dużych serwisów e-commerce. Oferujemy regularne i kompleksowe działania dla Twojej strony w cenie comiesięcznej, niezmiennej opłaty.

Cena pozycjonowania stron i sklepów w naszej agencji różni pomiędzy poszczególnymi pakietami pozycjonowania i zaczyna się już od 1300 zł netto miesięcznie. Jeśli tylko potrzebujesz czegoś ekstra, przygotujemy także indywidualną wycenę dodatkowych działań. Z nami możesz więcej :)

 

Wyślij zapytanie o cenę

Szukasz skutecznej agencji SEO?

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce.

 

 Wyślij Zapytanie

 

 

Porównanie naszego cennika z cenami innych agencji

AGENCJA WIDOCZNI
Budowa sprzedaży + pozycjonowanie
przykładowe ceny na rynku
stare rozliczenie za pozycje
wszystkie frazy związane z ofertą pozycja frazy 5 fraz 10 fraz 20 fraz
cena pozycjonowania już od 1300 zł 1-3 350zł 700zł 1400zł
4-7 250zł 500zł 1000zł
8-10 150zł 300zł 600zł

*Są to uśrednione ceny, wynikające z analizy cenników agencji, które stosują model rozliczania za frazy, dla fraz średnio konkurencyjnych - wyszukiwalność na poziomie do 500 wyszukiwań miesięcznie.

Co wynika z tabeli kosztów pozycjonowania?

Jak widać ceny pozycjonowania mogą być przedstawiane w formie rozliczania za frazy. Ta metoda zdecydowanie ogranicza możliwości Twojej strony. Zamiast budować pozycję całego serwisu i dążyć do pozyskania konwersji, agencja robi tylko tyle, ile wystarczy, aby osiągnąć pozycje na kilka – kilkadziesiąt wybranych fraz

W ramach naszego modelu rozliczeń skupieni jesteśmy przede wszystkim na konwersji, czyli realizacji założonego celu kampanii pozycjonowania. Konwersją może być zakup w sklepie internetowym lub wysyłka zapytania ofertowego z pozycjonowanej strony. 

Szczególny nacisk kładziemy w pierwszej kolejności na zwiększenie widoczności strony w Google na wybrane frazy szczególnie istotne. Po skutecznym osiągnięciu pełnej widoczności strony na frazy szczególnie istotne, cyklicznie powiększamy listę pozycjonowanych fraz w oparciu o profilowanie lingwistyczne (proces wyboru najważniejszych fraz i zwrotów wpisywanych do wyszukiwarki przez poszukujących Twojego produktu lub usługi).

Strona z miesiąca na miesiąc jest widoczna na coraz więcej fraz przy stałym co miesięcznym koszcie pozycjonowania strony. Przekłada się to na coraz większy ruch z wyników organicznych (wyniki pozycjonowania), a co za tym idzie na coraz większa liczbę konwersji.

Nasz cennik pozycjonowania nie uwzględnia opłat za same frazy. Istotną częścią naszej usługi jest optymalizacja konwersji. Celem SEO jest generować sprzedaż dla klientów, a nie widoczność w top 10 Google na kilka fraz. 

Dlaczego pozycjonowanie jest warte swojej ceny?

Porównujesz różne usługi marketingu internetowego pod względem ceny? Zwróć uwagę na to jak cena pozycjonowania wypada na tle korzyści, jakie generuje. Koszt pozycjonowania w modelu rozliczeniowym, jaki my proponujemy, jest stały i comiesięczny. Oznacza to, że:

 • nie ponosisz większych kosztów SEO, mimo że ruch na stronie rośnie
 • nie płacisz za kliknięcie w link, ale za optymalizację strony w Google
 • śpisz spokojnie, co miesiąc dostaniesz fakturę na taką samą, ustaloną w umowie kwotę, żadnych niespodziewanych kosztów pozycjonowania

Początkowo możesz odczuwać koszty pozycjonowania, bo efekty SEO nie będą od razu widoczne. Jednak z czasem, gdy na Twoją stronę zaczną napływać kolejni użytkownicy, a sprzedaż rosnąć - koszt pozycjonowania strony nie będzie odczuwalny. To dlatego że nasze kampanie finansują się same :)

 

 

INWESTYCJA TEJ SAMEJ KWOTY
W POZYCJONOWANIE I ADWORDS

Jak wyceniamy pozycjonowanie stron i sklepów?

Mamy wyjściowy cennik pozycjonowania, ale żeby wycenić działania, które będziemy dla Ciebie realizować musimy poznać Twoją stronę, cele biznesowe i z czym się mierzysz. Dlatego większość wycen stron odbywa się w oparciu o rozmowę z Tobą. Dla każdej strony realizujemy audyt, który pokazuje:

 • jaki jest poziom i poprawność optymalizacji strony
 • jakie strona ma pozycje, na ile fraz jest widoczna w Google
 • jak wygląda konkurencja, czy jest duża

Następnie potrzebujemy do Ciebie informacji o tym:

 • do kogo chcesz dotrzeć (pozycjonowanie lokalne vs. ogólnopolskie)
 • na czym polega Twój biznes, jakie masz cele
 • czy do tej pory korzystałeś z usług pozycjonowania strony lub sklepu
 • czy prowadzisz jakieś inne działania marketingu internetowego

Zebrane informacje pozwalają nam ocenić nakład pracy potrzebny, aby wypozycjonować Twoją stronę na wybrane frazy. Na tej podstawie możemy zaproponować Ci także konkretny zakres działań:

 • pozycjonowanie lokalne - najtańsza usługa z naszej oferty pozycjonowania, skierowana do firm, które chcą dotrzeć do odbiorców z lokalnego rynku
 • pozycjonowanie szerokie - oferta dla stron o zasięgu ogólnopolskim lub na wiele lokalizacji, obejmuje optymalizację strony na wybrany zakres fraz, jest odpowiednie dla stron rozbudowanych
 • pozycjonowanie sklepów - oferta dla sklepów internetowych, która uwzględnia większą liczbę podstron w sklepie.

Osobnym przypadkiem są strony i sklepy, które mają nałożony filtr. W takiej sytuacji wyceniamy również pracę potrzebną, aby pozbyć się filtra. 

 

Co wpływa na cenę pozycjonowania?

Dlaczego cennik pozycjonowania jest akurat tak zbudowany? Co wpływa na cenę pozycjonowania sklepu lub strony? Ponad 20 lat doświadczenia nauczyło nas, jak ustalać koszt pozycjonowania, aby dostarczyć Ci usługi najwyższej jakości, bez kompromisów. Zastanawiasz się, jak to jest, że u jednych pozycjonowanie kosztuje 200 zł, a u nas od 1300 zł wzwyż? Zobacz listę czynników, które mają wpływ na cenę pozycjonowania sklepów i stron.

 

1. Domena internetowa a cena pozycjonowania strony

 • Wiek domeny – strona internetowa, która istnieje od wielu lat zazwyczaj będzie wyżej ocenia przez algorytm Google niż strona, która dopiero powstała. Przypuszczalnie, strony istniejące od wielu lat zawierają więcej treści i są bardziej wartościowe niż te, które dopiero są rozbudowywane. Dodatkowo wiek domeny świadczy o tym, że strona nie jest narzędziem spamera – taka działalność zwykle wiąże się z częstymi zmianami domen, tym samym spamerska strona nie ma okazji wypracować długiego stażu.

 • Historia domeny – duże znaczenie ma historia działań na stronie. Jeśli stosowane były zakazane praktyki SEO, strona z dużym prawdopodobieństwem została ukarana filtrem ręcznym lub automatycznym. Taki epizod w historii znacznie zaniża notowania strony w ocenie Google, a tym samym wiąże się z dużym nakładem pracy w celu odzyskania zaufania i zbudowania treści o wysokiej wartości dla użytkowników i wyszukiwarki.

 • Przyszłość domeny – jeśli domena została opłacona na kilka lat z góry, jest to sygnał dla Google, że strona nie znajduje się w rękach spamera. Tym samym można założyć, że jest miejscem, w którym będzie rozbudowywana wartościowa treść, będzie tworzony biznes online, blog lub inna działalność, która sprawia, że strona jest interesująca dla użytkowników.

2. Linki przychodzące a cennik pozycjonowania

 • Rozbudowany profil linków przychodzących – z każdą aktualizacją Google restrykcje względem linków przychodzących do strony są coraz bardziej surowe. Z tego rozbudowany profil linków nie zawsze jest pomocny dla pozycjonerów. Jeśli w rezultacie audytu okaże się, że duża część linków może być potencjalnie szkodliwa dla pozycji strony, potrzebne będą działania w zakresie ich usunięcia.

 • Brak profilu linków przychodzących – całkowity brak linków przychodzących nie grozi co prawda filtrem Google, ale znacząco obniża szanse strony na top 10. Mając na uwadze bezpieczeństwo strony, pozyskujemy tylko wartościowe linki, co jednak oznacza większy nakład pracy i trwa dłużej.

3. Budowa strony a ceny pozycjonowania

 • Liczba podstron – rozbudowa treści strony wiąże się z rozbudową struktury strony. Brak możliwości tworzenia nowych podstron i wprowadzania zmian w architekturze strony, jest czynnikiem utrudniających pozycjonowanie, a jednocześnie wymuszającym niestandardowy zakres prac.

 • Budowa techniczna strony – pozycjonowanie wiąże się z optymalizacją techniczną, dlatego ważne jest, czy będziemy mieć możliwość wprowadzania technicznych zmian. Trudności mogą wynikać ze specyfiki posiadanego CMS, a nawet ze sposobu współpracy z administratorem strony.

4. Treść strony

 • Teksty i opisy na stronie – w zależności od tego, czy oferta na stronie jest wyczerpująco opisana, czy tworzony jest blog, a treści są unikalne i dobrze zoptymalizowane, dostosowujemy naszą ofertę. Strona może wymagać dużego nakładu pracy naszych copywriterów lub być na tyle rozbudowana, że wystarczy przeprowadzić podstawową optymalizację tekstów.

5. Frazy

 • Wybór fraz – im bardziej rozbudowana oferta na stronie, tym więcej jest istotnych fraz do pozycjonowania. To z kolei generuje pracę zarówno nad optymalizacją strony, rozbudową treści, jak także budową profilu linków przychodzących. Im więcej jest fraz szczególnie istotnych, tym koszt pozycjonowania staje się wyższy.

 • Konkurencja na frazy – pozycjonowanie strony na wysoce konkurencyjne frazy jest trudniejsze i trwa dłużej. W takiej sytuacji strategia pozycjonowania odbiega od zakresu standardowych działań i wymaga podjęcia dodatkowych wysiłków. Koszt pozycjonowania na frazy bez dopełnień czy zawężeń (tematycznych, lokalizacyjnych) będzie wyższy.

6. Zasięg kampanii pozycjonowania

 • Lokalny czy ogólnopolski – pozycjonowanie stron na rynku lokalnym wiąże się z mniejszą konkurencją, a także lepiej sprecyzowaną grupą docelową. Tym samym efekt osiągany jest szybciej i mniejszym nakładem prac niż w przypadku pozycjonowania z zasięgiem na cały kraj.

7. Gotowość na zmiany

 • Zmiany na stronie – pozycjonowanie w dużej mierze niesie za sobą wprowadzanie zmian na stronie. Zalecamy tylko te zmiany, których skuteczności jesteśmy pewni. Mimo to klient może nie być gotowy na zmiany w treściach, liczbie podstron czy w budowie menu. W takiej sytuacji niezbędne jest tworzenie nowych rozwiązań, które pozwolą w inny sposób wypracować wartość strony w Google.

 

 

Czynniki decydujące o cenie pozycjonowania sklepu

Powyższe czynniki kształtujące cenę pozycjonowania dotyczą zarówno stron, jak i sklepów, jednak w sklepach patrzymy również na inne aspekty. To, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego, zależy od wstępnej analizy sklepu, celów sprzedażowych oraz branży.
Stały cennik pozycjonowania dla e-commerce nie jest dobrym rozwiązaniem, także dlatego że inaczej przebiegają prace dla małego sklepu, a inaczej dla rozbudowanej platformy e-commerce. Niektóre agencje posiadają cennik, w którym znajdziemy tanie pozycjonowanie stron już od kilkuset złotych Taka współpraca może okazać się bardzo ryzykowna i doprowadzić do nałożenia przez Google filtra na stronę. Wiesz już, że cena pozycjonowania w dużej mierze odzwierciedla jego jakość. Eksperci SEO i dobre agencje od pozycjonowania uwzględniają wiele czynników biznesu online i w oparciu o nie ustalają cennik pozycjonowania sklepu online. 

Co jeszcze decyduje o kosztach pozycjonowania sklepu internetowego?

 

1. Zakres prac a cena pozycjonowania sklepu internetowego

Każdy biznes online jest inny i nie chodzi tylko o ofertę. Aby ocenić, jaki będzie koszt pozycjonowania sklepu internetowego dla Ciebie, sprawdzamy:

 • od jak dawna na rynku jest Twój sklep,
 • czy korzystałeś/aś już z usług agencji pod pozycjonowanie sklepu internetowego,
 • czy prowadziłeś/aś takie działania jak optymalizacja sklepu internetowego lub linkowanie na własną rękę,
 • czy w wyniku wcześniejszych działań nie wynikły błędy na stronie,
 • czy nie dodano wcześniej zmian zagrażających pozycji sklepu,
 • czy sklep nie został ukarany filtrem przez Google.

Te i inne podobne pytania pozwalają określić punkt wyjściowy do dalszych prac nad stroną. Im większy zakres prac, tym koszt pozycjonowania w Google będzie wyższy. To, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego, zależy od tego, czy dana strona otrzymała Filtr Google. Usunięcie go jest bardzo kosztowne, gdyż wiąże się z ponownym przywróceniem sklepu w wyszukiwarkę.

2. Objętość witryny a cennik SEO dla sklepu

Na cenę pozycjonowania sklepu internetowego ma wpływ także budowa witryny, a w szczególności liczba podstron. Im więcej podstron, tym więcej pracy. Objętość witryny odróżnia e-sklep od każdej innej pozycjonowanej strony. Tanie pozycjonowanie sklepu internetowego w swoim cenniku może zawierać wyłącznie optymalizacje strony głównej. W naszej agencji pracom podlegają również strony informacyjne, kategorie produktowe i wreszcie karty produktowe. Koszt pozycjonowania sklepu internetowego będzie zależeć od ilość produktów i zaawansowania witryny.

3. Branża a cena pozycjonowania sklepu internetowego

Uzyskanie efektów pozycjonowania dla e-sklepu w wysoko konkurencyjnej branży jest bardziej pracochłonne. Wymaga opracowania strategii i wybrania niszy, w której Twój sklep ma największe szanse na dotarcie do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania. Jeśli działasz w branży zdominowanej przez gigantów e-commerce, trudniej będzie zawalczyć o top 10 Google niż w przypadku sklepów działających w niszowych, wąskich branżach. Cennik pozycjonowania sklepu internetowego w konkurencyjnej branży będzie będzie wyższy niż koszt pozycjonowanie sklepu niszowego.

 

Bez długo-
-terminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron internetowych nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie, dlatego że muszą.

Dlaczego nie rozliczamy się za pozycje?

Współpracując z agencją SEO pewnie zwracasz uwagę na to, ile kosztuje pozycjonowanie stron. Zwróć jednak też uwagę na sposób rozliczenia. Biorąc pod uwagę cel i wysoką efektywność pozycjonowania, nie rozliczamy się za pozyskane pozycje czy też za liczbę pozycjonowanych fraz. Cena pozycjonowania strony w modelu rozliczeń za frazy opiera się na działaniach, za które klient płaci dopiero wtedy, gdy strona osiągnie określone w umowie pozycje na kilka wybranych fraz.

Działanie w takim systemie wiąże się z dążeniem do szybkich efektów – agencja musi zarabiać. Szybki efekt w pozycjonowaniu to duże ryzyko dla strony. Niekiedy w dążeniu do wysokich pozycji strony, pozycjonerzy stosują zabronione przez Google metody, narażając stronę na trwałe usunięcie z wyników wyszukiwania. Po uzyskaniu pozycji usługa ustaje. Niestety, tak wypracowane efekty równie szybko znikają – często zanim zdążą przyciągnąć pierwszych klientów.

Zamiast tego oferujemy comiesięczną, stałą płatność za kompleksową usługę, która nie kończy się na pozycjach w Google. Pozycjonowanie stron www obejmuje w cenniku m.in. takie usługi jak: rozbudowa treści strony, inbound marketing, optymalizacja konwersji i inne działania, które skupione są na budowie kanału sprzedaży i pozyskiwaniu klienta online.

Porównanie modeli rozliczeń

Rozliczanie za pozycje Rozliczanie z widoczni
DBAŁOŚĆ O ZYSK KLIENTA + OPTYMALIZACJA KONWERSJI Brak
Agencji nie interesuje zysk Klienta. Zależy jej wyłącznie na osiągnięciu zysku za wprowadzenie określonych na starcie fraz na płatne pozycje. Agencji nie interesuje, czy idzie to w parze z rosnącą liczbą zapytań i sprzedaży (konwersje), czy rosnącą liczbą wejść z pozycjonowania.
Najważniejsza
Budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż. Skupiamy się na optymalizacji konwersji na założone cele (np. zapytania ofertowe) zwiększając zyski z prowadzonych kampanii w ramach tego samego budżetu. Na sukces strony składa się wiele elementów, które w naszym przypadku realizowane są w jednym budżecie tj.

a) pozycjonowanie szerokie
b) optymalizacja konwersji na założone cele (np. zapytania)
c) zwiększenie użyteczności strony
d) content marketing
e) inbound marketing na forach internetowych
f) analityka internetowa
LICZBA POZYCJONOWANYCH FRAZ Ściśle określona
Przez cały okres trwania umowy stała bez możliwości zmiany. Zagrożenie: wybór nieodpowiednich fraz, za które musisz płacić, a nie będą przynosić zysku (np. konwersji w postaci otrzymanych zapytań ofertowych).
Stale rosnąca
Na starcie określona + cykliczne poszerzamy listę fraz o Twoje nowe sugestie oraz frazy wpisywane do Google przez użytkowników poszukujących Twojego produktu lub usługi.
POMOC W OPTYMALNYM DOBORZE FRAZ Jednorazowa
Jednorazowy dobór fraz przed startem umowy.
Cykliczna
Cykliczny dobór optymalnych fraz czyli takich, które zapewnią stały wzrost konwersji (np. zapytań) oraz stały wzrost ruchu na stronie.
DODATKOWA OPŁATA ZA NOWE FRAZY Tak
Każda dodatkowa fraz wiąże się z nową opłatą.
Nie
Listę fraz i ich priorytety można dowolnie poszerzać w trakcie trwania umowy.
KOSZT POZYSKANIA KLIENTA (KONWERSJI) Stały w czasie
Agencja skupia się wyłącznie na określonej liście słów kluczowych, przez co nie jest w stanie stale zwiększać ani ilości odwiedzin, ani liczby konwersji.
Malejący w czasie
Dzięki temu, że strona jest:

a) zoptymalizowana pod kątem użyteczności i optymalizacji konwersji
b) widoczna w wynikach Google na coraz większą liczbę fraz zwiększa się ilość wejść z pozycjonowania, a co za tym idzie rośnie liczba konwersji.
SPRZECZNOŚĆ INTERESU AGENCJI Z TWOIM INTERESEM Tak
Agencja pozwoli Tobie wybrać dowolne frazy, zasugeruje własne (często mało konkurencyjne), a następnie:

a) aby szybko osiągnąć efekt i mieć przychód skupi się na pozycjonowaniu wyłącznie najłatwiejszych fraz, często zasugerowanych Klientowi i mało konkurencyjnych

b) w przypadku zbyt wysokich kosztów związanych z osiągnięciem efektów na trudniejsze frazy, agencja zaprzestanie ich pozycjonowania, dlatego prawdopodobnie Twoja strona nigdy się na te frazy nie pojawi w wynikach.
Nie
Zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu efektu w postaci zwiększenia ilości zapytań i sprzedaży z Twojej strony dlatego robimy wszystko aby:

a) zwiększać ilość konwersji (np. zapytań)
b) zapewnić najwyższą widoczność w Google na jak największą liczbę (frazy główne i ich dopełnienia)
c) zwiększać ruch organiczny (z pozycjonowania).
RYZYKO NAŁOŻENIA FILTRA PRZEZ GOOGLE Wysokie
Bardzo często agencja w celu osiągnięcia jak najszybszego efektu dodaje za pomocą programów automatów masowo dużą liczbę linków na konkretne frazy, albo pozycjonuje agresywnie niezgodnie z wytycznymi Google (Black Hat SEO)
Niskie
Działamy bezpiecznie tylko zgodnie z zasadami Google. Każdą czynnaość w procesie pozycjonowania wykonuje u nas Człowiek co sprawia, że są one traktowane dla Google jako bardziej naturalne (White Hat SEO)
CZAS TRWANIA UMOWY Określony (zwykle długi na wiele miesięcy)
Nieokreślony
OKRES WYPOWIEDZENIA Długi lub jego brak
1 m-c
ZAGROŻENIE STRAT Tak
Jesteś związany z agencją na wiele miesięcy. Jeśli agencji nie uda się osiągnąć efektu nic nie zarobi, ale to Ty przez cały ten czas ponosisz straty – utraconych potencjalnych klientów i sprzedaż.
Nie
Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań, dlatego nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie dlatego że muszą.

Za co płacisz w pozycjonowaniu? Formy rozliczeń

Oferta pozycjonowania za frazy czy abonamentowo? Jak formy rozliczeń wpływają na koszt pozycjonowania stron? U nas otrzymasz wyłącznie ofertę pozycjonowania strony w rozliczeniu abonamentowym. Taka forma jest najbardziej adekwatna do charakteru usługi SEO, która jest długofalową strategią, opartą o cykliczne działania i stałą optymalizację.

 

1. Rozliczenie za efekt

Forma rozliczenia za efekt wydaje się na pierwszy rzut oka rozsądną formą współpracy z agencją SEO. Dlaczego ktoś miałby płacić, jeśli nie widać efektów? Poniżej znajdziesz przykłady modeli rozliczeń za efekt oraz ich wady:

Rozliczenie za frazy

Taka forma współpracy przy kampanii SEO oznacza, że płacisz wyłącznie za osiągnięcie widoczności na wybrane kilka fraz. Często taka współpraca zakłada, że nie płacisz nic do czasu osiągnięcia efektu ustalonego w umowie. Pozycjonowanie nie lubi nagłych i nieprzemyślanych działań, a jednak agencja, która rozlicza się w ten sposób chce jak najszybciej osiągnąć efekt, aby móc wystawić fakturę. Dlaczego taka forma rozliczenia kosztów optymalizacji może być ryzykowna?

 • agencja ucieka się do działań, które dają szybki, ale krótkotrwały efekt
 • szybkie efekty mogą oznaczać działania o wysokim ryzyku i w efekcie nałożenie filtra na stronę przez Google
 • do umowy często wybierane są mało istotne frazy, na które łatwo się wypozycjonować lub na które firma już ma dobre pozycje
 • działania są wąskie, nie przyczyniają się do uzyskania korzyści ani dla całego serwisu, ani dla marki

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych opiera się na optymalizacji SEO całej witryny i pracy nad słowami kluczowymi, które odzwierciedlają różne etapy na drodze klienta do konwersji. Ograniczenie się do kilku fraz nie przyniesie takich efektów. 

 

Rozliczenie za ruch na stronie

W tym modelu możesz otrzymać propozycję działań, za które zapłacisz dopiero, gdy ruch na Twojej stronie osiągnie określony w umowie poziom, podawany np. w liczbie użytkowników. W krótkim czasie możesz dostać raport z Google Analytics, który potwierdzi, że cel pozycjonowania i optymalizacji został osiągnięty, jednak weź pod uwagę kilka kwestii:

 • duży ruch na stronie nie równa się dużej liczbie konwersji
 • duży ruch na stronie pozyskany w sposób, który wprowadza użytkownika w błąd może skończyć się wysokim współczynnikiem odrzuceń
 • jeśli agencja osiągnęła bardzo duży ruch na stronie w krótkim czasie mogła zrobić to za pomocą ryzykownych działań, które mogą spowodować nałożenie filtra na stronę
 • pozyskanie szybko dużego ruchu na stronie nie gwarantuje, że osiągnięty poziom się utrzyma, a co dopiero, że będzie nadal rosnąć (a taki jest cel pozycjonowania)

Podsumowując rozliczenie pozycjonowania i optymalizacji seo strony na podstawie osiągniętej liczby odwiedzin (liczby użytkowników), nie oznacza wcale, że zachowasz taki stan, ani że z pozyskanego ruchu zdobędziesz klientów. Celem pozycjonowania jest budowanie ruchu na stronę, ale w taki sposób, aby jednocześnie zwiększać liczbę konwersji. Nie warto pozyskiwać przypadkowych użytkowników, ale takich którzy potencjalnie są zainteresowani ofertą.

 

Rozliczenie za sprzedaż

Inna forma współpracy spotykana w branży SEO to rozliczenie za sprzedaż pozyskaną dzięki pozycjonowaniu. Ten typ rozliczenia nie uwzględnia jednak, że wysokie pozycje, a nawet duży ruch na stronie to jeszcze nie jest 100% pracy, jaką trzeba wykonać, aby pozyskać sprzedaż. Z tego powodu agencje SEO niechętnie korzystają z takiej formy rozliczenia. Niesie ona duże ryzyko, dlatego że efekty zależą także:

 • od jakości strony internetowej i jej funkcjonalności (wymagana jest praca nad UI/UX i CRO)
 • od jakości obsługi klienta
 • od oferty prezentowanej na stronie w porównaniu do oferty konkurencji
 • od zmian wprowadzanych na stronie przez klienta agencji - niekonsultowane zmiany mogą zaprzepaścić miesiące pracy
 • od zmian w algorytmie Google, które wymagają gruntownej zmiany strategii lub wpływają na obniżenie pozycji strony

Inną kwestią jest możliwość dokładnego pomiaru relacji między pozycjonowaniem a sprzedażą. To niepewna sytuacja dla obu stron: zarówno agencja może przypisywać sobie pozyskanie sprzedaży, jak i klient może uznać, że sprzedaż pochodziła z innego kanału. Szczególnie taka sytuacja może występować w biznesach, w których sprzedaż odbywa się stacjonarnie, a nie poprzez stronę czy nawet formularz, e-mail itp. Agencja w takiej sytuacji zdaje się na klienta w ocenie efektywności działań, ponieważ sprzedaży stacjonarnej nie zmierzy w żadnym narzędziu. Takie nieścisłości powodują, że rozliczenie za sprzedaż jest wbrew pozorom bardzo trudne dla obu stron. 

2. Rozliczenie abonamentowe

To właśnie w tym modelu rozliczamy się z naszymi klientami. Koszt pozycjonowania strony lub sklepu jest stały, chyba że zdecydujesz w trakcie, że chcesz realizować dodatkowe działania, których nie było w umowie. Dlaczego naszym zdaniem taki sposób płacenia za pozycjonowanie jest najlepszy? 

Koszt pozycjonowania to w praktyce koszt pracy pozycjonerów, copywriterów, koszt dostępu do narzędzi i realizacji działań, wymagających dodatkowej opłaty. Płacisz więc nie za same pozycje, ale za to, że Twoja strona jest od pierwszego dnia współpracy optymalizowana. Nie musimy stosować ryzykownych metod na nienaturalnie szybki wzrost widoczności Twojej strony. Działamy w sposób naturalny, korzystny dla Twojej strony, ale również dla Twoich użytkowników. 

Minusem tej formy rozliczenia jest konieczność płacenia jeszcze zanim agencja osiągnie pierwsze efekty. Plusy rozliczenia kosztów pozycjonowania w abonamencie to:

 • naturalne działania, lubiane przez algorytmy Google, minimum automatyzacji
 • praca nad optymalizacją i widocznością całego serwisu, a nie wybranych podstron
 • budowanie silnej pozycji strony i następnie utrzymywanie wypracowanych efektów
 • optymalizacja strony nie tylko pod Google, ale też pod użytkownika
 • działanie zgodnie z najlepszymi praktykami, a nie poprzez triki, które mogą zakończyć się karą od Google
 • budżet wystarczający na zespół specjalistów, którzy nie są obciążeni jednoczesną pracą nad setkami różnych stron
 • budżet pokrywający dostęp do płatnych, zaawansowanych narzędzi SEO, umożliwiających opracowywanie skutecznych strategii i planów pozycjonowania - opartych na liczbach i danych, a nie domysłach

Czy pozycjonowanie może być tanie? Co obejmuje koszt pozycjonowania

Cena pozycjonowania strony lub sklepu internetowego może różnić się pomiędzy agencjami. Na rynku znajdziesz tanie pozycjonowanie, ale i pozycjonowanie za kilka, kilkanaście i więcej tysięcy złotych. Cennik nie powinien decydować o tym, jaką ofertę pozycjonowania wybierzesz. Znacznie ważniejsze jest to, co zawiera się w cenie. Analizując oferty agencji warto sprawdzić:

Czy pozycjonowanie jest drogie? To zależy, jakimi środkami dysponujesz i na jakim etapie rozwoju firmy jesteś. Naszą usługę wyceniamy odpowiednio do wkładanej pracy, zaangażowania i doświadczenia naszego zespołu, a przede wszystkim naszej skuteczności. Jednym z warunków skutecznego pozycjonowania stron internetowych lub skutecznego pozycjonowania sklepów jest stała praca nad jakością strony internetowej. 

Nasze pozycjonowanie nie jest tanie lub drogie - ono przede wszystkim jest skuteczne. Wymaga długoterminowej strategii, ciągłych działań, dostępu do profesjonalnych narzędzi i przede wszystkim pracy specjalistów z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w SEO dla stron i sklepów. Czy tanie pozycjonowanie może Ci to zapewnić? Jeśli stawiasz na jakość i efekty w postaci sprzedaży, zapytaj o cenę pozycjonowania dla swojej strony. Zaproponujemy Ci stałe koszty i zakres działań dostosowany do specyfiki Twojej firmy i strony internetowej.

 

 

Ilu klientów obsługuje pozycjoner?

Im intensywniejsze działania, tym większe szanse na szybsze efekty. Trudno jednak mówić o intensywnych działań w kontekście pozycjonowania stron i sklepów, jeśli pozycjoner ma pod opieką kilkuset klientów. W takiej sytuacji poświęci Twojej stronie maksymalnie kilka godzin miesięcznie. Widzisz ofertę na nieprawdopodobnie tanie pozycjonowanie? Dowiedz się, czy przypadkiem nie wynika to z niskiego nakładu czasu i pracy miesięcznie.

W naszej agencji pozycjoner ma maksymalnie kilkudziesięciu klientów, a przy tym do pomocy młodszych pozycjonerów i specjalistów ds. content marketingu, którzy realizują zlecone przez niego zadania.

Kto pracuje nad widocznością mojej strony lub sklepu?

Cena pozycjonowania sklepów i stron wynika również z zaangażowania zespołu. W naszej agencji nad jedną stroną pracuje specjalnie przydzielony zespół złożony z pozycjonerów on-site i off-site, specjalisty ds. content marketingu, a także opiekuna, który dba o terminowy przebieg działań ustalonych w umowie. Dzięki opiekunowi wiesz także z kim się kontaktować. Zauważ, że oferty taniego pozycjonowania często oznaczają, że nad Twoją stroną pracuje jedna osoba, która nawet nie ma czasu odpisać na maila lub odebrać telefonu. Rozważ, czy takiej współpracy oczekujesz.

Z jakich narzędzi korzysta agencja SEO?

Narzędzia Google są darmowe, ale nie są wystarczające. Dlatego agencje SEO korzystają z płatnych narzędzi, które m.in. pozwalają na analizę konkurencji i monitoring pozycji i linków. Ceny tych narzędzi wahają się w okolicach kilkuset złotych miesięcznie. Przykładowo narzędzie Ahrefs to koszt w najniższym pakiecie 99$. Jeśli dziwi Cię cena pozycjonowania sklepu rzędu kilkaset złotych miesięcznie, zapytaj o dostęp agencji do narzędzi. Być może realizując tak tanią usługę, nie może sobie pozwolić na dostęp do nich. Dla nas analityka jest bardzo ważna i jest podstawą strategii SEO, dlatego korzystamy m.in. z takich narzędzi jak:

 • Senuto
 • SEMSTORM
 • Surfer
 • Ahrefs
 • Netpeak
 • Supermetrics

i wiele innych!

ahrefs logo kopia answerthepublic busssumo moz
screamingfrog deepcrawl netpeak searchmetrics
google analytics majestic semrush google trends
semstorm senuto surferseo yandex metrica

Jakie działania optymalizacyjne będą realizowane jednorazowo, a jakie cyklicznie?

Zamiast prosić o cennik pozycjonowania sklepów i stron, lepiej zapytaj o zakres działań. Tanie pozycjonowanie często oznacza ograniczony zakres działań.

a) optymalizacja techniczna
Zdarza się, że w ramach pozycjonowania realizowana jest tylko optymalizacja techniczna. Warto wiedzieć, że optymalizację techniczną przeprowadza się tylko raz, na początku współpracy. Może być prostym zadaniem, jeśli strona wcześniej była już pozycjonowana i nie ma błędów utrudniających dalszą optymalizację. Może jednak być też czasochłonnym zadaniem, jeśli strona wymaga gruntownych technicznych zmian.

b) działania na stronie
Na tym etapie dużym zadaniem jest optymalizacja treści i nasycenie strony frazami. Warto dowiedzieć się, czy agencja w cenie pozycjonowania przewidziała tworzenie nowych tekstów i publikację na stronie. Jeśli niska cena oferty pozycjonowania wynika z tego, że te działania spadną na Ciebie, możesz nie doczekać się efektów - czy to z braku czasu, czy też braku umiejętności pisania tekstów pod pozycjonowanie.

c) działania off-site
Trzecim filarem pozycjonowania jest optymalizacja off-site. Warto zapytać, jakie działania zawarte są w cenie. Liczy się różnorodność i regularność działania. Inną ważną kwestią jest doświadczenie agencji w optymalizacji off-site, która wiąże się z ryzykiem otrzymania filtra. Te działania nie powinny być także jedynymi sposobami na budowę widoczności strony.

d) optymalizacja konwersji
Dobrze, jeśli w cenie pozycjonowania zawarte są działania, które budują sprzedaż. Pozycjonowanie skutecznie buduje widoczność strony i pozwala pozyskiwać rosnący ruch użytkowników. Jednak ten ruch nie zawsze przekłada się na sprzedaż. Optymalizacja konwersji, ale również praca nad UX strony, pozwalają wykorzystać ruch użytkowników, znoszą wszelkie przeszkody na drodze do konwersji i tym samym zwiększają skuteczność pozycjonowania.

e) content marketing
Opisy produktów i kategorii to nie wszystko. W późniejszych etapach pozycjonowania dobrą praktyką jest tworzenie dłuższych, merytorycznych treści poradnikowych. Zapytaj, czy cena pozycjonowania w wybranej przez Ciebie agencji przewiduje takie działania i w jakim zakresie. Weź pod uwagę, że prędzej czy później będziesz potrzebował wartościowych artykułów, więc początkowo niska cena SEO i tak wzrośnie.

Spośród powyższych działań miej na uwadze, że optymalizacja techniczna jest jednorazowa, natomiast wszystkie pozostałe muszą być realizowane cyklicznie. Z jaką częstotliwością zależy już od obranej strategii, jednak nie wystarczy napisanie tekstów w pierwszym miesiącu współpracy, dlatego zapytaj, co będzie realizowane co miesiąc, co kwartał itp.

Więcej w cenie pozycjonowania stron i sklepów w agencji widoczni

Do wybranych pakietów pozycjonowania stron i sklepów dodajemy szkolenia z marketingu internetowego. Za symboliczną złotówkę otrzymujesz usługę wartą 1000 zł na rynku. Szkolenie prowadzą praktycy, z wieloletnim doświadczeniem i dzielą się z Tobą wiedzą z zakresu analityki internetowej, podstaw pozycjonowania, reklamy Google Ads i wykorzystania LinkedIna do rozwoju marki. Dlaczego dzięki tym szkoleniom oszczędzasz?

 • Uczysz się analizować kampanie samodzielnie
 • Poznajesz tajniki Google Analytics i wreszcie wykorzystujesz jego potencjał
 • Rozumiesz jak działa pozycjonowanie, sprawniej komunikujesz się z agencją
 • Nabierasz pewności w zarządzaniu swoim budżetem na SEO i PPC
 • Swobodnie podejmujesz decyzje z zakresu marketingu internetowego

 

 

Częste pytania i odpowiedzi

1. Ile kosztuje pozycjonowanie stron?
Cena pozycjonowania stron zaczyna się od ok. 800 zł, ale nie ma górnej granicy. Im większa strona, im więcej pracy wymaga tym miesięczne koszty będą większe. Niski budżet to też niska intensywność działań.

2. Od czego zależy cena pozycjonowania stron?
Na koszty pozycjonowania stron wpływa wiele czynników, m.in. wielkość strony, jej dotychczasowa historia i prowadzone działania, jakość w kontekście SEO itp. Na cenę ma wpływ również branża oraz konkurencja.

3. Czy opłaca się tanie pozycjonowanie?
Zbyt niska cena pozycjonowania może wskazywać na nieefektywne działania lub stosowanie ryzykownych strategii. Warto mieć świadomość, jakie koszty ponosi agencja i następnie zestawić to z ceną. Jeśli jest nierealnie niska, istnieje ryzyko, że takie pozycjonowanie zaszkodzi stronie.

4. Czy opłaca się płacić za pozycjonowanie?
Pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod promowania strony w sieci. Znacząco wpływa na zwiększenie sprzedaży, rozpoznawalność marki i zasięg strony internetowej.

5. Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu?
Cena pozycjonowania sklepu zależy od obranej strategii, ale zwykle minimalny budżet na SEO dla e-commerce to 2500-3000 zł miesięcznie.

6. Co wpływa na cenę pozycjonowania sklepu?
Koszty pozycjonowania sklepu są zależne od wielu czynników. Przy określaniu ceny brane pod uwagę są dotychczasowe działania optymalizacyjne, jakość i liczba treści, problemy techniczne, zakres prac, ewentualne dodatkowe działania, ale również konkurencyjność branży.

7. Czy warto pozycjonować sklep?
Pozycjonowanie to skuteczna forma promocji sklepu w internecie. Przyczynia się do większej liczby wyświetleń w Google, a tym samym pozwala zwiększyć sprzedaż.

8. Ile trwa pozycjonowanie sklepu?
Pozycjonowanie jest działaniem długoterminowym. Na efekty pozycjonowania sklepu trzeba czekać nawet 8 miesięcy, ale wszystko zależy od konkurencji, budżetu oraz przyjętych działań.

 

Pozycjonowanie stron - cena w agencji widoczni

1. Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i solidni eksperci

Pozycjonowanie sklepu internetowego realizowane jest przez zespół doświadczonych ekspertów – pozycjonerów, specjalistów od link buildingu i marketingu internetowego, copywriterów. Nie jest to usługa zautomatyzowana, lecz dobrze zaprojektowany proces, oparty o cele biznesowe indywidualnego klienta.

Co więcej klient obejmowany jest stałą opieką pozycjonera, który pracuje nad efektywnością strony nie tylko w pierwszych tygodniach współpracy, ale przez cały okres trwania umowy. W ten sposób uzyskujemy w pełni spersonalizowaną usługę najwyższej jakości. Koszt pozycjonowania sklepu internetowego może się zwrócić już po kilku miesiącach.

2. Efektywność pozycjonowania sklepu internetowego a cennik SEO

Cena pozycjonowania sklepu internetowego wynika także z koncentracji na pozyskaniu konwersji. Nasza praca nie kończy się na etapie pozyskania wysokich pozycji w top 10 Google. Cena pozycjonowania dla e-commerce zawiera najważniejszy cel - pozyskanie dla Twojego sklepu internetowego jak największej liczby konwersji, co wymaga pracy w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji.

Płacisz więc nie tylko za pozycjonowanie sklepu rozumiane jako budowa wysokich pozycji strony w wynikach wyszukiwania, lecz za SEO zorientowane na sprzedaż. Dzięki temu ponoszony co miesiąc koszt pozycjonowania zwracaja się w formie przychodu generowanego przez pozyskanych w procesie pozycjonowania użytkowników.

Co więcej, z każdym miesiącem liczba konwersji wzrasta, chociaż Ty wciąż płacisz ten sam abonament. W efekcie cena pojedynczej konwersji maleje wraz z upływem czasu.

pozycjonowanie stron opinie
Mamy świetną opinię

Ponad 200 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebook'u i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje.

dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
dobre opinie o agencji widoczni w Google
 • dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
 • dobre opinie o agencji widoczni w Google

 Sprawdź opinie o naszej agencji

 

 

 

 

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Sukces
Historie Sukcesów
19 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski. Nasze kampanie finansują się same!
 • 20 krotna dynamika wzrostu sprzedaży
 • 3 razy więcej zapytań ofertowych rok do roku
 • Ponad 3500 fraz w czołówce Google
Protan Elmark
 • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
 • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
 • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
Carnet
 • 500% wzrost wejść organicznych
 • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
 • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
Sanpol
 • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
Starter24
 • Kilkaset fraz w czołówce Google
 • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
Volkswagen
 • 270% wzrost współczynnika konwersji
Karlik
  • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
  • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
  • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
  Carnet
  • 500% wzrost wejść organicznych
  • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
  • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
  Sanpol
  • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
  Starter24
  • Kilkaset fraz w czołówce Google
  • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
  Volkswagen
  • 270% wzrost współczynnika konwersji
  Karlik
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
Skala
Widoczni w liczbach
lat doświadczenia w branży
Współpracuj z najlepszymi!
certyfikowanych specjalistów
Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
 • lat doświadczenia w branży
  Współpracuj z najlepszymi!
 • certyfikowanych specjalistów
  Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
 • rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
  Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
 • rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
  Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Oceń ten artykuł
Cennik pozycjonowanie
Średnia ocen użytkowników 4.98 na podstawie 174 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO