Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Audyt user experience Czy Twoja strona jest zoptymalizowana pod UX?
artboard

Audyt UX dla stron internetowych

Audyt UX dla strony internetowej to szczególny rodzaj audytu strony skoncentrowany na doświadczeniach użytkownika. User experience (UX) jest już nieodzownym elementem pozycjonowania strony, dlatego w ramach usługi Pro SXO analizujemy Twoją stronę pod względem funkcjonalności, użyteczności i wrażeń użytkowników. W wyniku audytu poznasz możliwości ulepszenia swojej strony www, aby była atrakcyjna dla odbiorcy i umożliwiała mu realizację celów. Dlaczego warto zlecić audyt UX w agencji widoczni?

Wybierz audyt user experience, jeśli:

1
Chcesz ocenić atrakcyjność swojej strony www dla użytkownika
2
Masz ruch na stronie, ale nie przekłada się na wyniki sprzedażowe
3
Masz dużą konkurencję i chcesz zawalczyć o klienta doświadczeniami
Dlaczego warto
Na czym polega audyt UX w agencji widoczni?

Jako agencja SEO/ ADS dostrzegamy rosnące znaczenie user experience strony www w pozyskiwaniu wyników pozycjonowania czy też reklam PPC. Doświadczenia użytkownika wpływają na jego decyzje zakupowe i motywują do nawiązania relacji z Twoją firmą. Nie wystarczy pozyskać duży ruch na stronę, jeśli w następnym etapie klient boryka się z nieprzejrzystą stroną, trudnymi formularzami i skomplikowaną strukturą oferty. Te wszystkie elementy bierzemy pod lupę wykonując audyt UX dla Twojej strony. Audyt UX w agencji widoczni wykonasz w ramach usługi Pro SXO. Co zbadamy?

 • Analiza grupy docelowej - jej potrzeb, problemów i upodobań
 • Analiza zachowania użytkowników na stronie
 • Analiza strony w oparciu o najlepsze praktyki UX (techniczne kwestie, design itp.)
 • Analiza strony w kontekście realizacji celów kampanii

Jak przeprowadzić audyt UX? Proces

 

 

Analiza strony www w kontekście UX

Zbieranie danych do raportu UX

Stworzenie raportu, wraz z wnioskami oraz zaleceniami

Na tym etapie realizujemy cały proces analityczny. Korzystamy z narzędzi UX, ale przede wszystkim kierujemy się naszą wiedzą, najlepszymi praktykami i doświadczeniem. Aby skutecznie zbadać UX strony www, niezbędne jest jednak szersze spojrzenie. Dlatego poza samą stroną analizujemy także inne obszary Twojej działalności. W skład audytu UX wchodzą m.in. analizy takich kwestii jak:

 • rynek i panujące trendy
 • konkurencja w sieci i na rynku
 • analiza grupy docelowej
 • analiza dotychczasowych klientów
 • techniczne błędy na stronie
 • atrakcyjność i użyteczność treści na stronie
 • budowa strony (struktura, menu, formularze, CTA) i wiele innych.

Kolejnym krokiem jest zbieranie danych z różnych źródeł. Ważnym narzędziem będzie tu Google Analytics, który dostarczy wiedzy o ruchu na stronie, użytkownikach i ścieżkach konwersji. W poszukiwaniu informacji o rynku sięgniemy po narzędzia i raporty odpowiednie dla Twojej branży. Przeprowadzimy również niezbędne wywiady na temat Twoich klientów, konkurencji czy też oferty.

Ostatni etap to przekucie zebranych danych i informacji w przejrzysty raport. Nie zostawimy Cię z analizą, dlatego audyt UX w naszym wykonaniu skupia się na rozwiązaniach i zaleceniach. Podpowiemy, co możesz wdrożyć, aby poprawić UX swojej strony. Wskażemy, które elementy poprawisz z nami, a które możesz zlecić swojemu administratorowi strony/informatykowi. Raport omówimy w trakcie wideokonferencji, dając Ci przestrzeń na zadawanie pytań.

Dla kogo audyt UX?

Zobacz, kiedy warto skorzystać z audytu UX dla strony

Audyt UX jest zalecany każdemu, kto chce zwiększać efektywność i opłacalność swojej strony lub sklepu. W dobie wysokiej konkurencji, gdy użytkownik może znaleźć tę samą lub bardzo podobną ofertę na różnych stronach www, optymalizacja UX jest tym, co może wyróżnić Cię na tle konkurencji. Audyt jest pierwszym krokiem do skutecznej optymalizacji. W szczególności audyt UX sprawdzi się w przypadku firm, które:

1

Chcą zweryfikować i porównać UX swojej strony lub sklepu internetowego na tle konkurencji i w odniesieniu do aktualnych trendów w zachowaniach i preferencjach użytkowników, a w efekcie chcą, aby ich strona odpowiadała najlepszym praktykom UX dla stron.

2

Planują gruntowną przebudowę, odświeżenie lub wdrożenie zupełnie nowej strony www lub sklepu. Dzięki audytowi UX projektu nowej strony unikniesz niepotrzebnych kosztów i przede wszystkim zapobiegniesz utracie klientów.

3

Wdrożyły ostatnio szereg zmian optymalizacyjnych i chcą się upewnić z zewnętrznym ekspertem, że w wyniku zmian strony nadal są użyteczne i atrakcyjne dla użytkowników.

4

Chcą stale rozwijać swoje strony www, a audyt i analiza UX pozwalają im porównywać działanie strony rok do roku. Pozostawiają również ślad w zakresie dotychczasowej efektywności strony przy konkretnych ustawieniach, strukturze czy designie.

FAQ

Wszystko, co chcesz wiedzieć o audycie user experience

Ile kosztuje audyt UX?

Down arrow

Cena audytu UX na rynku zależy od zakresu analizy, doświadczenia firmy, wykonującej audyt i tego, co chcesz w ramach audytu otrzymać. Może oscylować w granicach kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za audyt UX. W agencji widoczni cena audytu UX zawarta jest w cenie usługi Pro SXO. Natomiast usługę tę wyceniamy w oparciu o analizę i rozmowę przed podpisaniem umowy. Dzięki temu masz pewność, że zakres usług, budżet i cele są zgodne z Twoimi celami biznesowymi.

Co to jest UX?

Down arrow

UX, czyli user experience to doświadczenia użytkowników. W kontekście strony www UX określa, jak użytkownicy reagują na Twoją stronę, czy korzystanie ze strony jest dla nich przyjemne czy trudne oraz czy pozwala zrealizować im ich potrzeby. Na doznania użytkowników może wpływać każdy aspekt strony www od wyglądu, poprzez treści po działanie techniczne.

Co jest efektem audytu UX?

Down arrow

Bezpośrednim wynikiem audytu UX jest raport i zalecenia optymalizacji UX. Pośrednim natomiast poprawa UX, większe zaangażowanie użytkowników, a tym samym większy współczynnik konwersji i sprzedaż ze strony lub sklepu.

Kto robi audyty UX dla stron?

Down arrow

Audyty UX wykonuja specjaliści analityki internetowej i analityki UX, z doświadczeniem w marketingu internetowym. Warto szukać usługi audytu UX w agencja marketingu internetowego, firmach realizujących strony www i agencjach specjalizujących się w UX. Audyt UX strony wykonasz również w agencji widoczni w ramach usługi Pro SXO, czyli usługi, która łączy pozycjonowanie, optymalizację konwersji i UX.

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Oceń ten artykuł:
Audyt UX dla stron internetowych

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 114 głosów