Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Grzegorz Strzelec okladka

Jak zostać specjalistą SEO?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Grzegorz Strzelec w Akademii widoczni

Opowiadając o SEO nie można pominąć osoby Grzegorza Strzelca. Pasjonuje się on tematem SEO amatorsko już od 1998 roku, a po dziesięciu latach działania przeszedł na ścieżkę w pełni profesjonalną. Tyle lat zbierania doświadczeń zachęciło go do dzielenia się swoją wiedzą z innym. Na ten czas prowadzi kursy dla 1300 klientów. W wywiadzie Grzegorz zdradził nam sekrety SEO i prowadzenia szkoleń.

 

 

Oko w Oko z Gościem

Jak zostać specjalistą SEO?

corner

Zobacz wywiad z Grzegorzem Strzelcem

Jak stworzyć wartościowe szkolenie?

Nawet mając olbrzymią wiedzę, dzielenie się nią nie musi być takie proste. Doświadczył tego również Grzegorz Strzelec. Po tylu latach w branży trzeba pamiętać, że dla początkujących wiele tematów nie jest jeszcze sprawą oczywistą. Grzegorz Strzelec przedstawia wiedzę przystępną dla początkujących oraz uporządkowaną na nowo dla weteranów SEO.

Przygotowanie kursu najlepiej zacząć od wypisania absolutnie wszystkich możliwych tematów oraz aspektów, które chciałoby się poruszyć. Grzegorz w procesie twórczym preferuje metody klasyczne - papier i długopis.

Tworzymy program edukacji, a jego nieodłącznym elementem jest grupa odbiorców. Powstaje pytanie kim oni są? Grzegorz początkowo kierował się do grupy specjalistów, którzy już pracują dla różnorodnych firm lub postanawiają zacząć pracę na konkretnym stanowisku. Z upływem lat postanowił poszerzyć ofertę dla osób, które nie pracują jako specjaliści SEO, jednak wiedza na ten temat byłaby dla nich korzystna.

 

Czym powinien charakteryzować się specjalista ds. SEO?

W dużej mierzy zależy to od formy zatrudnienia, czy jest freelancer czy pracownik agencji o węższej specjalizacji. W przypadku pierwszego z nich, programowanie, wiedza o HTML, CSS powinny być w małym paluszku. Jednak pracownik agencji najczęściej ma wyselekcjonowane zadania, w dalszym ciągu powinien znać jednak podstawy. Dla Grzegorza specjalista SEO powinien się wyróżniać:

  • umiejętnością sprawnej komunikacji
  • wiedzą z podstaw biznesowych
  • umiejętnościami analitycznymi

 Specjalista ds. SEO powinien potrafić wytłumaczyć klientowi sens wykonywanych zadań, czas ich realizacji, oraz wstępny okres uzyskania efektów. Klient najczęściej nie ma wiedzy na ten temat, umiejętność przedstawienia danych zwiększy prawdopodobieństwo nawiązania korzystnej umowy.


Obecne narzędzia SEO na rynku

Jako wieloletni specjalista w branży SEO, Grzegorz Strzelec odczuwa brak dopracowanych narzędzi on-sitowych oraz zajmującymi się zarządzaniem relacjami na płaszczyźnie SEO.

Z drugiej strony mamy do wyboru kilka naprawdę przydatnych narzędzi do tworzenia treści, a kolejne niedługo zostaną wprowadzone. Grzegorz w wywiadzie zwraca też uwagę na efektywne narzędzia do rearchu rynku z poziomu fraz kluczowych i linku np. Senuto, Ahrefs, Majestic.

 

Z wywiadu z Grzegorzem o SEO dowiesz się również

  • Jak powinna wyglądać komunikacja specjalisty ds. SEO z klientem?
  • Gdzie szukać wiedzy na temat SEO?
  • Z jakich narzędzi warto korzystać w branży SEO?
  • Jakie pytanie Grzegorz Strzelec zadałby Google?
Nasz gość

Grzegorz Strzelec

Od 30 lat pasjonat świata IT, mediów oraz marketingu. Blisko 20 lat doświadczeń biznesowych zdobywanych w Polsce i zachodniej Europie. Twórca i były szef działu SEO w Onet. Twórca kilkunastu praktycznych, skalowalnych i efektywnych modeli zarządzania i budowania SEO zarówno dla MSP jak i dużych organizacji. Obecnie właściciel w SEO Planner, firmie zajmującej się szkoleniami i doradztwem strategicznym w zakresie marketingu w wyszukiwarkach.

Grzegorz Strzelec

Chcesz wiedzieć więcej?

 

Skorzystaj z wiedzy Grzegorza na kursie papaSEO 

Oceń ten artykuł:
Grzegorz Strzelec gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników4.00 na podstawie 133 głosów