Co to jest Google Moja Firma?

google moja firma

Obecność w internecie może przyczynić się do sukcesu każdej firmy. Google Moja Firma to narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcom prezentację swojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i na mapach Google. Wpływa nie tylko na pozycjonowanie strony, ale również na relacje z klientami i ich zaufanie.


Czym jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma (GMF) to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google. Umożliwia przedsiębiorcom prezentację swojej firmy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i na mapach Google. Dzięki temu firmy mogą udostępniać podstawowe informacje m.in.:

 • lokalizacji firmy,
 • godzinach otwarcia,
 • danych kontaktowych (numerze telefonu, e-mailu itp.),
 • innych istotnych danych, które pomagają klientom znaleźć i skontaktować się z nimi.

 

Co to jest Google Moja Firma i jakie ma funkcje?

Google Moja Firma oferuje wiele funkcji, które pomagają skutecznie  zaprezentować się w Google. Oto kilka z nich:

 • Podstawowe informacje - przedsiębiorcy mogą podać podstawowe informacje o swojej firmie, takie jak nazwa, adres, numer telefonu, godziny otwarcia i obsługiwany obszar. Te informacje są widoczne w wynikach wyszukiwania i na mapach Google.
 • Spersonalizowany profil - Google Moja Firma umożliwia dodanie zdjęć, ofert, wpisów i innych elementów, które pomagają wyróżnić firmę i przyciągnąć uwagę klientów.
 • Komunikacja z klientami - przedsiębiorcy mogą używać funkcji takich jak wpisy, oferty czy czat, aby bezpośrednio komunikować się z klientami i przekazywać im najnowsze informacje.
 • Prezentacja oferty - Google Moja Firma pozwala na wyświetlanie informacji o ofercie firmy, takich jak menu, zakres usług czy wycena online. To ułatwia klientom zapoznanie się z ofertą i podejmowanie decyzji zakupowych.


Co to jest GMF i jakie przynosi korzyści?

Google Moja Firma oferuje wiele korzyści dla przedsiębiorców. Oto kilka z nich:

 • Zwiększenie widoczności w Google - dzięki Google Moja Firma, firma może zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania i na mapach Google, co prowadzi do większej liczby potencjalnych klientów.
 • Budowanie zaufania - posiadanie aktualnych informacji o firmie i aktywna komunikacja z klientami za pośrednictwem Google Moja Firma pomaga budować zaufanie i wiarygodność w oczach klientów.
 • Konwersje klientów - przedsiębiorcy, którzy wykorzystują Google Moja Firma, mają większe szanse na przekształcenie potencjalnych klientów w klientów rzeczywistych, ponieważ narzędzie ułatwia klientom dostęp do informacji o firmie i zachęca do podjęcia decyzji zakupowych.
 • Konkurencyjność lokalna - wzrost obecności w Google Moja Firma może pomóc firmom konkurować skuteczniej na rynku lokalnym, szczególnie jeśli ich konkurenci nie wykorzystują tego narzędzia.


Tworzenie konta Google Moja Firma

Tworzenie konta w Google Moja Firma jest podstawowym krokiem dla każdej firmy, która pragnie poprawić swoją obecność w wynikach wyszukiwania lokalnego. Proces można podzielić na kilka kroków.

 1. Rejestracja konta - pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto Google lub utworzenie nowego, jeśli firma jeszcze go nie posiada. Następnie należy przejść na stronę Google Moja Firma i wybrać opcję "Zarządzaj teraz" lub "Dodaj firmę".
 2. Dodawanie informacji o firmie - po wybraniu odpowiedniej opcji, pojawi się formularz, w którym należy podać podstawowe informacje o firmie, takie jak nazwa, adres, numer telefonu, strona internetowa itp. Warto zadbać o dokładność i spójność danych, aby uniknąć nieścisłości w przyszłości.
 3. Weryfikacja konta - gdy wszystkie informacje zostaną wprowadzone, Google wyśle na wskazany adres pocztowy firmowy list z kodem weryfikacyjnym. Otrzymany kod należy wprowadzić w odpowiednim polu w panelu Google Moja Firma, aby potwierdzić autentyczność firmy. Możliwa jest także weryfikacja telefoniczna lub poprzez wiadomość SMS.
 4. Potwierdzenie danych firmy - po wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego i pomyślnej weryfikacji, konto firmy zostaje oficjalnie utworzone w Google Moja Firma. Następnie można dokładnie zweryfikować i uzupełnić informacje o firmie, dodać zdjęcia, godziny otwarcia, oferty promocyjne, a także odpowiedzieć na opinie klientów.


Czym jest Google Moja Firma dla SEO lokalnego?

Google Moja Firma odgrywa istotną rolę w SEO lokalnym. Poprawne wypełnienie i zarządzanie danymi firmy w Google Moja Firma może pomóc firmie w lepszym pozycjonowaniu się w wynikach wyszukiwania dla lokalnych zapytań. Kluczowe jest dostarczenie dokładnych informacji, wykorzystanie odpowiednich kategorii i słów kluczowych oraz zdobycie pozytywnych recenzji od klientów. Te czynniki mogą przyczynić się do poprawy widoczności firmy w lokalnym kontekście.


Jak dobrze korzystać z Google Moja Firma?

Oto kilka porad i najlepszych praktyk dotyczących korzystania z Google Moja Firma:

 • Regularne aktualizacje - m.in. danych firmy, zdjęć, wpisów i ofert pomaga utrzymać interes klientów i zapewnić aktualne informacje.
 • Budowanie recenzji - zachęcanie klientów do pozostawienia recenzji firmy może pokazać, czym jest profil Google Moja Firma. Pozytywne recenzje wpływają na reputację firmy i przyciągają nowych klientów.
 • Monitorowanie recenzji i odpowiedzi oraz reagowanie na nie w profesjonalny sposób jest bardzo ważne dla utrzymania wysokiej pozycji w Google. To pomaga również dbać o wysoki poziom satysfakcji klientów. Wskazuje na zaangażowanie właściciela w budowanie profesjonalnego wizerunku marki.
 • Wykorzystywanie funkcji dostępnych w Google Moja Firma, takich jak wpisy, oferty czy czat. To pozwala utrzymać aktywną komunikację z klientami.


Jak ocenić skuteczność GMF?

Aby ocenić efektywność Google Moja Firma, warto monitorować statystyki dostarczane przez narzędzie. Można śledzić między innymi liczbę wyświetleń profilu, kliknięć na stronę internetową, odbiorców wpisów i ocen oraz interakcji klientów z ofertami. Analiza tych danych pozwala na optymalizację prezentacji firmy w Google i lepsze zrozumienie skuteczności działań.


Co to jest Google Moja Firma? Podsumowanie

Google Moja Firma to niezwykle przydatne narzędzie dla przedsiębiorców, które umożliwia skuteczną prezentację firmy w Google. Dzięki temu narzędziu firmy mogą zwiększyć swoją widoczność, budować zaufanie klientów i przekształcać potencjalnych klientów w klientów rzeczywistych. Kluczem do sukcesu w Google Moja Firma jest regularne aktualizowanie danych, wykorzystywanie różnych funkcji, zdobywanie pozytywnych recenzji i monitorowanie statystyk. Dlatego warto zainwestować czas i wysiłek w korzystanie z Google Moja Firma, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy w wyszukiwarce Google

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest Google Moja Firma?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ