Widoczni na SEO Poland On Tour w Poznaniu
Widoczni zdobywają kolejny punkt na mapie SEO Poland on Tour 2023, tym razem na naszej lokalnej scenie w Poznaniu. 30 czerwca nasi reprezentanci pojawili się w na evencie w restauracji MK Bowling. Jak oceniają wydarzenie i prelegentów? Zajrzyj do naszej relacji
Barcamp, czyli przyjemne z pożytecznym
Barcamp to ciekawy pomysł na spędzenie wolnego popołudnia. Łączy w sobie wartość merytoryczną w formie inspirujących prelekcji oraz luźną, barową atmosferę. Ostatnią taką okazją był SEO Poland On Tour w Poznaniu organizowany przez Linkhouse.
Prelegenci na SEO Poland On Tour w Poznaniu
Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać sześciu prezentacji prosto od ekspertów branży SEO. Chociaż głównym motywem było oczywiście SEO to tematy okazały się bardzo zróżnicowane. Każdemu z prelegentów gratulujemy!
Damian Hliwa – “Czy powinieneś zwolnić swojego account managera?”
Damian z racji swojego ogromnego doświadczenia w branży SEO poruszył kilka kluczowych tematów, z którymi specjaliści borykają się na co dzień w agencjach. Przedstawił dobrze nam znaną strukturę i formę działania agencji, w której pozycjoner nie kontaktuje się bezpośrednio z klientem. W tym wypadku rolę pośrednika pełni account manager. Początkowo ten rodzaj współpracy odpowiadał Damianowi, ze względu na introwertyczny charakter. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy zaczął pomagać w procesie sprzedaży i zasiadać niejako po drugiej stronie - stronie Klienta. Zauważył różnice względem tego, co dla pozycjonera może wydawać się oczywiste, jak przedstawia to account manager, a jak postrzega Klient.
Damian ostudził emocje, przyznając że account manager nie musi być zwalniany. Przede wszystkim udowodnił, że pozycjoner także może odpowiadać za wartościowy kontakt z Klientem. Co więcej może to wyjść na korzyść projektu, ponieważ skraca się droga ścieżka konsultacji. Oczywiście temat jest bardziej rozbudowany i ma swoje plusy, jak również minusy.
Piotr Michalak – “Strategia SEO to nie tylko keywordsy”
Piotrek do tematu podszedł bardzo kompleksowo. Opowiedział cały proces tworzenia strategii SEO dla Klienta, w oparciu nie tylko na frazach kluczowych, które są dla Klienta ważne, ale również na elementach takich jak SEO techniczne, czy profil linkowy. Nowością dla niektórych było skupienie się na zatowarowaniu Klienta, a całość przedstawił w formie case study. Dużo osób zapomina o skupieniu się na faktycznym asortymencie lub okres dostępności produktów czy usług.
Dariusz Maćczak – “Oh sheet! Jak wykorzystać arkusze Google w SEO”
W swojej prezentacji, Darek, pokazał potencjał jaki drzemie w wykorzystaniu arkuszy Google podczas:
- przygotowywania analizy,
- opracowania strategii dla Klienta,
- prezentacji struktury serwisu.
Prelegent zaprezentował przykładowe arkusze, a kilka z nich zostały w pełni przygotowane przez ChatGPT. Dzięki temu nie musimy znać się na "programowaniu" w excelu i jego funkcjach - wystarczy, że zadamy odpowiednie pytanie dla AI, a on wygeneruje nam funkcje. Darek opowiedział w skrócie o funkcjach i rozszerzeniach do arkuszy Google.
Jarek Motyliński – “Jak używać AI w SEO? Czym jest Programmatic SEO? Jak szybciej skalować projekty SEO?”
Na tytułowe pytania sprawnie i jasno odpowiedział Jarek. Wprowadził słuchaczy w projekt linii kolejowych, które musiały wygenerować strony dla setki, jeśli nie tysięcy połączeń kolejowych i robiły to przy pomocy Programmatic SEO, obecnie działanie to jest znacznie ułatwione i w ten sposób możemy wykorzystać Chat GPT. Wskazał również w jaki sposób możemy wykorzystać AI do generowania tysięcy podstron serwisu, wykorzystując w pełni jego potencjał.
Darek przedstawił kilka przykładów podstron generowanych w pełni przez AI - które generowały po kilka milionów wizyt Użytkowników miesięcznie, a koszt treści wahał się w okolicach 20-30 zł.
Norbert Niedojadło – “Wdrożenie WCAG, warto?”
Norbert na swojej prelekcji poruszył bardzo ważny temat, jakim jest dostosowanie stron internetowych dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
WCAG jest obowiązkiem dla podstron rządowych i urzędowych. Mimo to nadal wiele osób o tym zapomina i często możemy jeszcze spotkać strony, które nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Warto wiedzieć, że wprowadzenie tego standardu nie spowalnia znacznie działania strony internetowej, tym samym o wiele więcej stron mogłoby go stosować. W Polsce osób z niepełnosprawnością poruszających się w internecie jest od 4 do 7 milionów. Tym samym zaniedbując ten obszar, właściciele stron zamykają się na sporą część użytkowników.
Filip Kędziora – “Rola upsellu i crosselu w procesie realizacji usługi SEO”
Filip ma wieloletnie doświadczenie w branży, a w pracy zajmuje się zarządza projektami na szeroką skalę. W trakcie wystąpienia podzielił się z słuchacza swoją wiedzą na temat tego co warto wykorzystać w celu pełnego wykorzystania potencjału danej stronie lub marki. Wskazał również w jaki sposób działać z Klientem, aby zapewnić mu pełną satysfakcję i jednocześnie podtrzymać współpracę. Prelegent dokładnie omówił opcję Agencji 360, oferujących pełen wachlarz usług.
Na koniec czekał na uczestników barcampu quiz z wiedzy branżowej. Gratulujemy Łukaszowi, naszemu menadżerowi działu SEO, za zajęcie drugiego miejsca! Całe wydarzenie było świetną okazją do wymiany doświadczenia i spostrzeżeń między specjalistami branży SEO. Gdzie teraz pojawią się Widoczni?