20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Kolaz widoczni 2022

Poznaj nasze pasje!

Widoczni od zaplecza! Ujawniamy nasze pasje i hobby

#widoczniodzaplecza to nowy cykl, w którym poznacie nasze nietypowe zainteresowania i przekonacie się, że Widoczni to zespół naprawdę wyjątkowych pasjonatów różnych dziedzin (nie tylko marketingu internetowego)!

Agata Stasik

Czas przedstawić Wam prywatne pasje Agaty, naszej liderki działu content marketingu. Pierwszą z wielkich miłości Agaty jest jedzenie, wokół którego zorganizowane jest całe jej życie – gotuje, czyta o jedzeniu, karmi innych i uprawia turystykę kulinarną. Do niedawna zajmowała się tym tematem naukowo, w ramach antropologii jedzenia.

 
Jednym z najlepszych doświadczeń w jej życiu były badania terenowe realizowane w różnych częściach Polski - jeździła w góry dowiedzieć się, o co chodzi ze śliwowicą łącką i sprawdzić, na czym polega fenomen wielkopolskich Berów organizowanych w ostatnie dni karnawału. To właśnie o śliwowicy pisała magisterkę!

 
Inną ważną częścią jej życia są działania obywatelskie, równościowe i pokazywanie innym, jak pięknie jest się różnić. W czasie studiów dołączyła do koła naukowego, gdzie z czasem została jego przewodniczącą. To wtedy podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Antropologii Przeciw Dyskryminacji stanęła na deskach Teatru Polskiego jako przedstawicielka studentek i studentów.

Całą zeszłoroczną zimę spędziła na strajkach kobiet w Poznaniu i w Warszawie. Od lat bierze udział w marszach równości i protestach wobec łamania praw człowieka czy fundamentów demokracji. Na swoich social mediach udostępnia wartościowe, edukujące treści.

DSC 0392
agata 2 FB IMG 1628674637154 agata4 received 799688344219030

Damian Jędrzejewski

Czas na Damiana, naszego speca od SEO. Prywatnie to wielki miłośnik gier komputerowych i planszowych . Te drugie w ostatnich latach zdecydowanie zdominowały jego czas wolny . Na bieżąco śledzi nowinki, udziela się w tematycznych grupach i kanałach na social mediach, a także bierze udział w kampaniach crowdfundingowych z planszówkami.


Obecnie w jego kolekcji znajduje się 36 gier - od lekkich rodzinnych gier po cięższe gry ekonomiczne z wyższym progiem wejścia dla nowych graczy. Damian Jędrzejewski stara się ciągle uzupełniać kolekcję o "brakujące tytuły". W jego prywatnym rankingu gier na pierwszym miejscu znajdują się obecnie: Klany Kaledonii i Splendor.


Damian jest także pomysłodawcą i twórcą grupy planszomaniaków w Widocznych, gdzie spotykamy się regularnie aby rozgrywać kolejne partie w wybrane tytuły

zdjecie damian
IMG 20210910 144340
IMG 20210909 170332

Przemysław Majer

Kolejny Widoczny przybliża Wam swoje pasje! Mowa o Przemku, który od najmłodszych lat jest zapalonym fanem piłki nożnej. Swoje pierwsze szlify zbierał jeszcze w rodzinnej miejscowości i klubie o dumnej nazwie Mestwin Swornegacie. Kolejnym etapem było liceum sportowe w Człuchowie, gdzie reprezentował drużynę miejscowej Akademii Piłkarskiej na szczeblu juniorskim. W trakcie studiów przyszedł czas na kolejne sukcesy, m.in. zdobycie tytułu najlepszej drużyny Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w 2018 roku. Ze względu na kontuzję kolana, która pojawiła się kilka lat temu, Przemek zrezygnował z zawodowego grania w piłkę. 

Kontuzja jednak nie zabiła jego pasji i tak w 2017 roku Przemysław ukończył kurs sędziego piłkarskiego. Przez ponad 4 lata poprowadził blisko 300 oficjalnych meczów od V ligi po klasę B, na rozgrywkach juniorskich kończąc. W 2019 roku wziął udział w turnieju międzynarodowym rozgrywanym w Danii - Dana Cup. Mecz, który zapamiętał najbardziej to spotkanie na stadionie ekstraklasowym w Grodzisku Wielkopolskim. Aktualnie Przemek jest sędzią głównym klasy A. 

Ponadto w czasie wolnym uwielbia jeździć na rowerze, ma na swoim koncie przejechaną granicę Polski wzdłuż Morza Bałtyckiego od Świnoujścia po Krynice Morską. Dodatkowo podczas urlopu zawsze wybywa w góry Przemek może pochwalić się wejściem na najwyższy szczyt Polski - Rysy. 

image00001
FB IMG 1631473812246 v2 FB IMG 1631473817280 v3 IMG 20200623 WA0005 v2 IMG 20200826 WA0025

Michał Kordula

Nadszedł czas na Michała Kordulę, który w pracy zajmuje się współpracą z naszymi partnerami, za to po godzinach pasjonuje się fotografią. Jego przygoda zaczęła się 9 lat temu, jeszcze w trakcie poprzedniej pracy. Otaczający na co dzień sprzęt fotograficzny zahipnotyzował Michała i zachęcił do sprawdzenia swoich sił. Prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Z czasem zamiłowanie obrało konkretny kierunek fotografii scenicznej. Michał swój warsztat szlifował podczas pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, gdzie dokumentował życie teatru przez blisko dwa lata. Nawet w trakcie najważniejszych premier można było złapać Michała biegającego z aparatem. Efekty współpracy z Teatrem można zobaczyć codziennie na jednym z poznańskich tramwajów oraz w wielu wydawnictwach teatralnych. W swoich zdjęciach scenicznych inspiruje się pracami Matthew Murphy’iego.

Nie mamy do czynienia z samoukiem. Michał podszedł do sprawy fachowo i w wolnej chwili doskonali swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach. Jako że oglądanie i analiza zdjęć innych fotografów jest również świetną drogą nauki, spędza dużo czasu studiując prace najlepszych – Petera Lindbergha i Szymona Brodziak – dla fotografii czarno białej, która jest Michałowi najbliższa oraz Joanny Kustry i Lindsay Adler – dla portretu w kolorze.

Michal Kordula Pasje
Pippin Teatr Muzyczny w Poznaniu Virtuoso Teatr Muzyczny w Poznaniu Michał Kordula pasje3 Michał Kordula pasje2

Maciej Dzięcioł

Nadszedł czas na Macieja Dzięcioła, który jest człowiekiem pasją i najpewniej potrzebowalibyśmy kilku osobnych wpisów, żeby o nim opowiedzieć. Tym razem przybliżył nam jednak swoje dwa największe zainteresowania - piłka nożna i lotnictwo.

Miłość do piłki zaszczepił w nim tata, który był piłkarzem w amatorskich ligach i zabrał Macieja na pierwszy mecz, gdy miał jeszcze 8 lat. Mieszkanie w Poznaniu naturalnie zobowiązuje do kibicowania Lechowi Poznań, a Maciej wiernie pojawia się na meczach nie tylko przy Bułgarskiej, ale i w całej Polsce. Jednak jak rozwijać swoją pasję to na całego. Od najmłodszych lat Maciej kibicuję FC Barcelonie. Obejrzał najważniejszy mecz świata: El Clasico pomiędzy FC Barceloną, a Realem Madryt z pierwszego rzędu stadionu Blaugrany. Miał okazję zobaczyć pojedynek między dwoma najlepszymi piłkarzami na świecie.

Prywatnie Maciej jest również ogromnym pasjonatem lotnictwa. Wszystko zaczęło się od obserwacji startujących i lądujących samolotów. Odwiedził punkty spotterskie na kilku lotniskach na świecie, ponad to miał okazję zobaczyć z bliska dwa największe pasażerskie samoloty świata. W 2022 roku jego celem jest lot jedną z tych potężnych maszyn. Maciej próbował swoich sił za sterami samolotu w symulatorze lotu, jak i na egzaminie na Kontrolera Ruchu Lotniczego organizowanego przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

Co można powiedzieć o Macieju? Na pewno nie lubi się nudzić. Wziął nawet udział w teleturnieju „Postaw na Milion” docierając w nim do samego finału. Jest też stałym bywalcem parków rozrywki, na jednym z nich odważył się na przejażdżkę jednym z najszybszych rollercoasterów na świecie – Red Force w Ferrari Land 180 km/h. Skoro prędkość mu nie straszna, postanowił przetestować na torze wyścigowym dwa z najpopularniejszych samochodów sportowych: Lamborghini Gallardo i Audi R8.

Maciej Dzieciol glowne pasje
1 2 3 5

Marta Mrowińska

Marta kocha być w ruchu, ale udało nam się ją złapać, aby podzieliła się swoimi pasjami. Zamiłowanie do aktywności wpoiła jej rodzina, z którą wędrowała po górach i urządzała wycieczki rowerowe. Pomysł na bieganie zrodził się jednak, gdy zamieszkała w malowniczej Anglii. Po powrocie do Polski kontynuowała bieganie leśnymi ścieżkami. Marta postanowiła spróbować swoich sił w półmaratonie, a później maratonie w Poznaniu, jednak “klepanie asfaltu” szybko się znudziło. Połączyła więc swoje dwie wielkie pasje - bieganie i góry, startując w Biegu na Wielką Sowę. Największym sukcesem był Chojnik Maraton na dystansie 28 km, który niestety skończył się kontuzją.

Marta nie potrafi usiedzieć w miejscu, dlatego testowała najpierw pływanie, a później kolarstwo. Rower okazał się jej drugą miłością. Początkowo jeździła w barwach FTI Racing Team, a pierwszym zdobytym szczytem ponownie była Wielka Sowa. Marta na swoim koncie ma m.in. wjazd na Śnieżkę, Bike Maraton, Extreme MTB Challenge w Głuszycy, Puchar Strefy w Głuszycy. Za swój największy sukces uznaje wygraną w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB w Zieleńcu w 2019 r. na dystansie 47 km.

Ostatnio Marta postanowiła połączyć swoje pasje w triathlonach, jej ulubieńcem jest Triathlon Czerwonak, a marzeniem Diablak Beskid Extreme Triathlon.

Fot. Małgorzata Sobczak, Katarzyna Rokosz, Przemysław Kwart

fot. Malgorzata Sobczak sesja zdjeciowa 2
na szczycie Sniezki Bike Maraton Polanica Zdroj fot. Kasia Rokosz triathlon Czerwonak Mistrzostwa Dolnego Slaska MTB w Zielencu

Hubert Słociński

Hubert od zawsze czuł w sobie smykałkę do majsterkowania. Początkowo tworzył rzeczy z drewna, ale później na rynek weszły drukarki 3D. Wkrótce potem jedna pojawiła się również u niego. To był strzał w dziesiątkę! Hubert idealnie odnalazł się w nowej technice majsterkowania i z determinacją rozwija ją do dziś.

Na pierwszy ogień poszły darmowe wzory dostępne w internecie. Później nadszedł czas na prawdziwą zabawę, czyli modelowanie 3D. Co takiego wychodzi spod ręki Huberta? Figurki, wazony, części zamienne i inne gadżety. Ciekawość wzbudzają litofany, czyli zdjęcia, które można zobaczyć dopiero, gdy przeniknie przez nie światło.

Hubert nie drukuje tylko dla siebie, zlecenia napływają od zafascynowanej rodziny i znajomych. To jednak nie wszystko! Hubert zdecydował się na pomaganie przez drukowanie i przeznacza swoje modele na cele charytatywne. Przez ostatnie 3 lata wędrowały na aukcje WOŚP, a w planach jest jeszcze długoletnia współpraca.

print 3d
20220512 003604 HDR 20220512 004339 HDR 20220512 002945 HDR 143637018 866993517418223 8008818686806735086 n

Anna Zalewska

Ania Zalewska to psychofanka gór wszelakich. Szczególnie kocha Tatry. Tylko tam ładuje baterie i nie wyobraża sobie urlopu bez chociaż jednego górskiego szczytu.

Pochodzi z Dolnego Śląska, więc górskie wycieczki w Karkonosze czy do Kotliny Kłodzkiej były dla niej oczywistym punktem każdego lata. Pierwszy szczyt? Szczeliniec Wielki! Prawdopodobnie tam poczuła zew natury i radość płynącą z wchodzenia na szczyt. Kocha góry przede wszystkim za przestrzeń, ciszę, świeże powietrze, widoki i...brak zasięgu. Nic tak nie motywuje do życia offline jak górskie szlaki.

Nie ma ulubionego szlaku, bo dla niej każdy jest ciekawy, piękny i godny uwagi. Im dłuższy, tym lepszy - bo odstrasza to turystów, a przyciąga sympatyczne kozice i świstaki. Jak rasowa górska turystyka uwielbia szlaki, które układają się w pętelkę, ale jak ma na horyzoncie wspaniały szczyt, to schodzenie tą samą drogą też jej nie straszne. Czule wspomina zarówno zielone szlaki Tatr Zachodnich, jak i skaliste i strzeliste szczyty w Tatrach Wysokich.

Lepiej jej nie pytać o góry, bo zagada Was na amen. Ale zapytaliśmy, jakie miejsce w Tatrach poleciłaby każdemu niezależnie od kondycji, wieku i doświadczenia górskiego - wybrała urokliwy Zielony Staw Kieżmarski, który możecie zobaczyć na zdjęciu. Do zobaczenia na szlaku!

IMG 20210821 130333 v2
IMG 9273 v2 IMG 20180819 134727 v2 IMG 20190831 092309 v2 IMG 20210821 151348 v2
#3

Daniel Chruściński

Czas przedstawić Wam pasje Daniela, naszego speca od CRO ! Zacznijmy od badmintona – sportu, często niedocenianego, a przecież jest to dyscyplina olimpijska, wymagająca szybkości, refleksu i odpowiednich warunków do treningu.


U Daniela początkowa niepozorna zabawa w sali gimnastycznej przerodziła się w aktywne i profesjonalne uprawianie badmintona nawet 6 razy przez kilkanaście lat! Na swoim koncie ma udział w turniejach juniorskich w Polsce, jak i międzynarodowych np. w Danii, medal na Mistrzostwach Polski Juniorów, czy zwycięstwo w krajowym cyklu turniejów Warsaw Open w singlu.


Z biegiem czasu treningi ewoluowały. Daniel występował także w roli trenera badmintona. Dziś traktuje to bardziej hobbystycznie, ale jak sam twierdzi „zamiłowanie do tego sportu nigdy nie przeminie ”.


Innym „konikiem” Daniela jest muzyka . Przed studiami zaczął interesować się dj’ką. Kiedy udało mu się uzbierać na pierwszy profesjonalny sprzęt , rozpoczął intensywną naukę, rozwinął swoją płytotekę i odkrywał nowe style muzyczne. Praca, ale i talent doprowadziły go do sukcesu. Pod pseudonimem dj Dany występował za konsoletą w wielu poznańskich klubach m.in. Stara Piwnica, Muchos Potatos, Czarna Owca, Bee Jay’s, Fever i wiele innych.


W jego kolekcji jest kilkaset płyt i wiele dziesiątki gigabajtów muzyki zbieranej przez wiele lat. Dziś jego gusta muzyczne nieco się rozszerzyły. Uwielbia muzykę czystą i niekomercyjną – od muzyki polskiej przez jazz, soul, rock, po muzykę klubową.

daniel z paletka
daniel medale daniel badminton 25532236 1482230205209433 5889884299869875878 o daniel dj

Leszek Kęsicki

Czasem najtrafniejsze pomysły podpowiada nam wewnętrzny głos, tak było w przypadku Leszka i motoryzacji. Pierwsza przejażdżka jednośladem z silnikiem zdarzyła się jeszcze na początku okresu nastoletniego. Leszek miał okazję przetestować wówczas prawdziwą rzadkość - "motorynke" Hondy. Chociaż przejażdżka skończyła się w rowie, na szczęście bez uszczerbku na zdrowiu, Leszek już wiedział, że dwukołowce zostały jego pasją.

Największą słabość ma do maszyn z czasów jego dzieciństwa, czyli lat ‘90. Aktualnie jeździ na Suzuki Bandit 600S z '98 roku. Najczęściej można spotkać Leszka "wokół komina", czyli do 100/200 km od Poznania. Jednak na liście do zrobienia przed 40-stką góruje odwiedzenie na motocyklu Iranu oraz objazdówka dookoła morza Bałtyckiego. Czeka na niego również prawdziwe wyzwanie, planuje nauczyć się wchodzić w zakręty na tak zwane "kolanko".

Leszek uwielbia w jeździe na motocyklu poczucie wolności i brak uciążliwego stania w korkach. Bycie pierwszym "od świateł do świateł" oraz uczucie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund daje mu prawdziwy zastrzyk adrenaliny i satysfakcję.

1658123191160
1658123191125 1658123191089 1658123191117 1658123191150

Kamila od najmłodszych lat fascynowała rywalizacja - nie tylko na polu sportowym, ale również intelektualnym. Chociaż telewizja nie wydawała mu się atrakcyjna, to same teleturnieje podbiły jego serce. W świat rywalizacji wprowadził go nie kto inny jak Krzysztof Ibisz i “Rosyjska ruletka”. Jednak Kamil nie pozostał na kanapie, wspólnie z kolegą wzięli udział w “Jednym z dziesięciu”. Tak zaczęła się jego aktywna przygoda w teleturniejach.

Gdzie jeszcze pojawił się Kamil? Sprawdził swoje siły w Jednym z Dziesięciu, Va Banque, Gigantach Historii czy Grze Słów. Krzyżówka. Obecnie największym marzeniem jest zajęcie miejsca naprzeciwko Huberta Urbańskiego w Milionerach.

Faworytem Kamila wśród teleturniejów jest "Jeden z Dziesięciu". Wyróżnia się egalitarnością - każdy może wziąć w nim udział. Z kolei nowy teleturniej, "Profesor Sportu", łączy ze sobą dwie pasje Kamila - sport i teleturnieje.

Nie bez powodu teleturnieje stały się pasją Kamila. To świetna przygoda, która dostarcza sporą dawkę frajdy i wrażeń. Dodatek rywalizacji pozytywnie nakręca do rozwoju oraz poszerzania wiedzy z różnych dziedzin. Motyw wiedzy i ciekawość kolejnego pytania sprawiają, że Kamil równie chętnie lubi brać udział w teleturniejach, jak również oglądać je w towarzystwie innego fana telewizyjnej rywalizacji.

Fot. Piotr Jakubiak

Projekt bez tytulu 1
fot11 243793455 286685949938032 2282119418983816355 n fot5 fot14

Oli największą radość daje możliwość słuchania muzyki na żywo. Nikogo nie dziwi więc już fakt, że jeśli bierze akurat wolne to najprawdopodobniej wybiera się na jakiś koncert. Jedno jest pewne - wróci naładowana nową energią!

Zamiłowaniem do koncertowania Olę zaraziła przyjaciółka. Zdążyły odkryć kilka zespołów na chwilę przed tym, zanim stało się o nich głośno. Bitamine, pamiętają jeszcze z darmowych koncertów na poznańskim Nocnym Targu. A na pierwszych koncertach Ralpha Kaminskiego, razem z resztą publiczności zmieściły się w klubie w Blue Note. Teraz zdobycie biletów na ich koncerty jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście Ola jest prawdziwą łowczynią. Dzięki temu nigdy nie musiała obejść się smakiem w przypadku koncertów Dawida Podsiadło, do którego pała szczególną sympatią.

Na swojej liście ma głównie koncerty polskich artystów - tych bardziej i mniej znanych (Wracający właśnie na scenę Piotr Zioła czy Miętha), których stara się dodatkowo wspierać kupując płyty. Gdy jest okazja chętnie bierze też udział w wystąpieniach bardziej popularnych gwiazd. Koncert Bruno Mars czy Maroon 5 zrobiły na niej ogromne wrażenie. Oczywiście na koncertowej liście nadal jest kilka niezrealizowanych marzeń. Życzcie więc powodzenia w ich zrealizowaniu!

Ola Stachowiak 5
Ola Stachowiak 2 Ola Stachowiak 1 Ola Stachowiak 3 Ola Stachowiak 4
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej