18 inspirujących kobiet marketingu i biznesu

18 kobiet biznesu

Jak zostać kobietą sukcesu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawdą jest, że aktywnych kobiet w biznesie jest coraz więcej. Według prognoz specjalistów zajmujących kierownicze stanowiska w międzynarodowych korporacjach firmy, które nie wykorzystują potencjału kobiet, przegrają ekonomicznie. Taka perspektywa wydaje się być realistyczna, zwłaszcza jeśli przyjrzeć się sylwetkom wielu współczesnych Polek, które każdego dnia nie tylko napędzają gospodarkę, ale także tworzą jej nowe gałęzie.

 

Kobiety, które znalazły receptę na sukces

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Poniżej przedstawiamy listę kobiet, które każdego dnia udowadniają sobie i światu, że przedsiębiorczość jest rodzaju żeńskiego. Kolejność prezentacji nie ma tu znaczenia. Niezależnie od tego, że jesteśmy agencją zajmującą się pozycjonowaniem, każda z Pań jest dla nas inspiracją, bo każda ma swoją własną receptę na sukces. Tym, co je łączy jest odwaga, profesjonalizm i nieustanna chęć rozwoju. Efekt? Skuteczne i przedsiębiorcze projekty. Co tak naprawdę robi prawdziwa businesswoman? O tym w poniższych sylwetkach i specjalnych cytatach kobiet biznesu.

 

Chcesz poznać naszą receptę na sukces?

 

Izabela Makosz

Izabela Makosz

Z wykształcenia prawniczka, z powołania przedsiębiorcza kobieta biznesu. Jest założycielką i właścicielką Time for Wax, pierwszej w Polsce wyspecjalizowanej sieci salonów depilacji woskiem. W myśl zasady kobiety kobietom, uważa, że wiedzą warto się dzielić i dlatego stworzyła internetową telewizję dla przedsiębiorczych kobiet biznesu Time for Business TV.

“Bać się, ale robić, otaczać się przy tym dobrymi i wspierającymi ludźmi, a jeśli czegoś się nie da… to może da się odwrotnie?” Budowanie i prowadzenie własnego biznesu i marketingu nauczyło Izabelę Makosz tego, że należy działać codziennie, systematycznie i pomimo świadomości, że nie wszystko da się od razu zrobić perfekcyjnie.

www.graobiznes.pl

 

Julia Izmałkowa

Julia Izmalkowa

Psycholog, CEO IZMAŁKOWA, pierwszej w Europie agencji badawczej, która łączy psychologię kłamstwa, etnografię i socjologię oraz wykorzystuje te dziedziny we współczesnym marketingu i biznesie. IZMAŁKOWA stworzyła autorską metodę badań, która usprawnia komunikację, buduje przyjazną kulturę organizacji w firmach, a także wspiera je w tworzeniu innowacyjnych produktów biznesowych.

Rocznie jako #TravellingCEO odbywa około 50 lotów, jeżdżąc po świecie i prowadząc badania, wykłady i szkolenia dla marek z listy FORTUNE 500.

Na swoim blogu www.myflirtwithreality.com opowiada fascynujące historie, zarówno własne, jak i ludzi z całego świata, propagując w ten sposób wiedzę psychologiczną. Jej wszechstronna wiedza o ludzkiej naturze sprawia, że w środowisku tytułuje się ją mianem HUMANOLOGIST.
Prawdziwa kobieta sukcesu. Jako jedyna Polka została zaproszona do udzielenia wywiadu w ramach cyklu INSPIRATIONAL WOMEN Bri Seely, który ukazał się w HuffPost.

www.izmalkowa.com

 

Joanna Ceplin

joanna ceplin social media

Trener skutecznej komunikacji online, autorka wielu kursów i szkoleń, które ukończyło już ponad 3000 osób. Doradza firmom i osobom indywidualnym w obszarach związanych z komunikacją w mediach społecznościowych, tworzeniem koncepcji kreatywnych on-line oraz budowaniem wizerunku. Joanna jest współzałożycielką Lemon Social Media, a także autorką artykułów w Forbes.pl, dotyczących wpływu mediów społecznościowych na biznes i markę. W 2015 roku zdobyła statuetkę SUKCES w kategorii Innowacyjne działania w komunikacji.

Jak zostać kobietą sukcesu? Joanna Ceplin dzieli się praktyczną radą: “Progres, nie perfekcja - ta myśl stoi za każdym moim krokiem na przód. Brakuje nam pewności siebie, często odkładamy ten ważny krok, ponieważ cały czas uważamy, że nie jesteśmy na niego gotowe. Przekonałam się o sile kroków naprzód, nawet gdy nie są mistrzowskie. Gdy rozwijałam swój biznes online planowałam, wyznaczałam daty i robiłam wszystko jak najlepiej umiałam, ale… w wyznaczonym na to czasie. To znaczy, nie przeciągałam realizacji. To pozwalało mi cieszyć się małymi postępami, ale w tamtym momencie były to dla mnie “kamienie milowe” mojego przedsięwzięcia.

joannaceplin.pl

 

Angélique Toque

 andzielika

Kobieta biznesu, która udowadnia, że przedsiębiorczość nie zależy od wieku, stażu pracy czy doświadczenia. Czarodziej marketingu i mediów społecznościowych. Andżelika specjalizuje się w promocji aplikacji mobilnych. W wieku 19 lat stworzyła aplikację Proud, która łączy w sobie organizer, listy zadań i przypomnienia, umożliwiając tym samym efektywne zarządzanie czasem. Obecnie Andżelika współpracuje z zagranicznymi klientami głównie z UK i US przy tworzeniu magii wokół produktów i biznesów, które będą zmieniały świat na lepsze. Powoli rozpoczyna swoją przygodę ze szkoleniem startupów w Polsce i za granicą. Chociaż rzuciła studia miała okazje opowiadać o marketingu na warszawskim SGH’u. Marzy o założeniu własnej Akademii Czarodziei, która będzie wspierać młode talenty w rozwoju.


Cytat: "Uważam, że w życiu i biznesie najważniejsza jest odwaga i umiejętność dostrzegania szans w każdej małej rzeczy. Jako kobietę kształtują mnie marzenia i potrzeba samorealizacji. Wierzę w działanie intuicyjne, często wbrew narzuconym schematom. Kieruję się otwartością na zmiany i nowe doświadczenia — bo to one tworzą podstawy do dalszego rozwoju."

angeliquetoque.com

 

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty pozycjonowania? Sprawdź nasz poradnik!

 

Marta Krasnodębska

Marta jest strategie

marta krasnodebska

m marki i biznesu online. Wspiera kreatywne kobiety w biznesie i budowaniu własnych firm, które są dopasowane do ich stylu życia. Pracuje z popularnymi blogerkami, autorkami książek i kursów. Pomaga im wyrzucić ze swojego słownika słowo “niemożliwe” i wypracować taką strategię działania, która pomnoży dochody i jednocześnie zmniejszy nakłady pracy. Jak sama mówi, jest w tym świetna.

Cytat Marty: “Wiele osób pyta mnie, jak ja tak mogę wierzyć w siebie. Jak ja mogłam ot tak założyć firmę i konkurować z firmami z całego świata. Więc powiem wam, jak się zdobywa tę pewność siebie: zakasujesz rękawy i działasz".

martakrasnodebska.pl

 

Joanna Glogaza

joanna glogaza

Od 2008 roku autorka bloga Style Digger, na którym uczy, jak zorganizować i uprościć swoją szafę i… codzienność. Ma na koncie dwa bestsellerowe poradniki - Slow Fashion. Modowa rewolucja i Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć. Prawdziwa businesswoman - właścicielka Lunaby, marki szyjącej piękną i wygodną bieliznę nocną. Uczy o prowadzeniu własnego biznesu w kursie “Jak założyć własną markę odzieżową?”.

Cytat Joanny: “Najważniejsza rzecz, którą mogłabym polecić wszystkim osobom myślącym o swoim biznesie, to nauka skupiania się na tym, co faktycznie ważne dla rozwoju biznesu i delegowanie lub po prostu odpuszczania całej reszty. Priorytety to kluczowa sprawa również przy zarządzaniu naszym prywatnym czasem”.

styledigger.com

 

Honorata Dyjasek

Honorata Dyjasek 2

Blogerka, kobieta biznesu oraz autorka łebskich pomysłów na lepsze blogowanie. Zdobywczyni statuetki Lider Biznesu 2017, laureatka plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu, pomysłodawczyni i współorganizatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Zwierzaki Pocieszaki. Honorata jest także naczelną portalu kobiecego VitWoman.pl, bajkopisarką, a także bohaterką książki Lwice Biznesu. Inspirujące wywiady z kobietami sukcesu. Uważa, że w blogosferze drzemie ogromna siła i wierzy w to, że każda firma jest w stanie osiągnąć sukces, jeśli tylko posiada dobry plan.

Cytat Honoraty: “Wciąż uczę się radzić sobie z przeszkodami, które spotykam na swojej drodze. Co zabawne, wcale nie podsyła mi ich los, one tkwią we mnie. Mimo to, zawsze powtarzam, że jestem najlepszym dowodem tego, że warto gonić za marzeniami, nawet jeśli ktoś nam mówi, że są nierealne. Tylko my same możemy o tym zadecydować!”

webska.me

 

Kasia Gwizdała

katarzyna gwizdala 3


Wszechuzdolniona kobieta sukcesu - Wizażystka, stylistka i blogerka, która na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym w branży fashion&beauty, a także budowaniem wizerunku firm w Social Mediach.

Cytat Kasi: “Moim zdaniem w biznesie nie ma drogi na skróty. Wszystko co osiągnęłam zawdzięczam intensywnej pracy i rekomendacjom od zadowolonych partnerów biznesowych. Jestem dumna z tego, że praktycznie od początku swojej działalności nie musiałam sama szukać klientów. Dzięki starannie budowanemu wizerunkowi i marketingowi rekomendacji ludzie sami się zgłaszali, z polecenia. Najważniejsze, żeby kochać swoją pracę i być otwartym na ludzi oraz ich potrzeby. Wtedy wszystkie strony są zadowolone ze współpracy.”

www.innooka.pl

 

Anna Kupisz-Cichosz

Ania Kupisz

Twórczyni projektu Firma jest Kobietą, który skierowany jest do aktywnych i przedsiębiorczych kobiet sukcesu prowadzących własne biznesy. Przedsięwzięcie ma na celu porządkowanie i pogłębianie wiedzy o tworzeniu strategii dochodowej firmy.

Cytat Anny: „Grający covery, nie zmieniają świata”. Dla mnie jest to szczególnie ważna myśl, która motywuje mnie do tego by nie chodzić na skróty, nie bazować na czyjejś wiedzy i know-how. Liczy się to, co ja mogę wnieść do świata. Dlatego koncentruj się na swoich mocnych stronach, pobudzaj swoją kreatywność, a będziesz w biznesie odnosić sukcesy!!!”

firmajestkobieta.pl

 

Katarzyna Głąb

katarzyna glab zdjecie

Autorka bloga Po Sukces Na Szpilkach, konsultantka dla kobiet rozwijających własny biznes, autorka dwóch merytorycznych e-booków biznesowych oraz kursów dla przedsiębiorczych kobiet. Pisze, tworzy, prowadzi własne warsztaty i z powodzeniem rozwija swoją społeczność. Podpowiada, jak zostać kobietą sukcesu. Wierzy w satysfakcjonujące życie pozaetatowe, podpowiada kobietom jak wyznaczać i realizować swoje cele, zarówno biznesowe, jak i życiowe oraz sama stale stawia sobie nowe wyzwania.

Cytat Katarzyny: “Biznes to dla mnie przede wszystkim sposób na realizację siebie. Nie mogłabym zajmować się działalnością, która mnie nie rozwija i nie dostarcza mi ciągle nowych wyzwań. Zwykle prowokuję je sama, bo o to właśnie chodzi, o odwagę w działaniu i regularne pokonywanie własnych barier. Dzięki temu stajemy się nie tylko świetnymi przedsiębiorcami, ale przede wszystkim lepszymi, bardziej szczęśliwymi ludźmi.”

posukcesnaszpilkach.pl

 

Katarzyna Żbikowska

Katarzyna Zbikowska 2016 01

Twórczyni projektu #DigitalGirls, którego celem jest stworzenie warunków do ruszenia z miejsca i zamiany myśli w czyny. Pomaga kreatywnym i przedsiębiorczym realizować marzenia o własnych biznesach on-line w oparciu o cyfrowe produkty. Pisze książki, bloguje, szkoli i prowadzi kobiecą grupę wsparcia. Organizuje spotkania, które mają na celu inspirowanie kobiet oraz dostarczanie im wartościowej wiedzy. Wierzy w magię, która budzi się w działaniu.

“Wyznaję zasadę, że lepiej zacząć z tym co mamy w tej chwili i uczyć się w działaniu, niż wiecznie czekać na... cud. Nikt za nas nie przeżyje naszego życia, ani nie weźmie odpowiedzialności za nasze decyzje, dlatego tak bardzo promuję przedsiębiorcze postawy wśród kobiet.”

DigitalGirls.pl

 

Chcesz skorzystać z naszego wsparcia przy rozwoju biznesu? Sprawdź ofertę widocznych!

 

 

Alicja Rudnicka

 Alicja Rudnicka Szpilki po godzinach

Założycielka Szpilek po godzinach, strefy dla kobiet, w której biznes spotyka się ze zrównoważonym rozwojem. Pokazuje kobietom jak osiągać lepsze wyniki finansowe, jak dbać o siebie i osiągać wewnętrzny spokój.

Alicja pomaga kobietom zbudować solidny i zrównoważony biznes, który daje nie tylko frajdę, ale też zyski. Pomaga innym wyłącznie w tych obszarach, które sama dobrze poznała. Pisze wartościowe artykuły na blogu, prowadzi biznesowe rozmowy on-line, grupę kobiecą na FB, organizuje kursy on-line oraz eventy rozwojowe dla kobiet. Na przestrzeni trzech lat, mając do dyspozycji budżet marketingowy na poziomie zero zorganizowała 120 wydarzeń, które zgromadziły 6 tys. osób. Dziś społeczność, którą zgromadziła wokół Szpilek liczy ponad 20 tys. kobiet i wciąż rośnie. Lwica Biznesu 2015, gość wielu wywiadów i publikacji, autorka działu o kobiecym biznesie w e-magazynie Beauty Mission.

Cytat Alicji: „KAŻDY WIELKI, BYŁ KIEDYŚ MALUTKI”. Każdy zaczynał od zera, jeśli nie finansowo, to nie mając doświadczenia. Każdy się bał nowych wyzwań i musiał pokonać długą drogę, by nazwać się człowiekiem sukcesu. Wielkie rzeczy nie dzieją się od razu, ale żeby ich dokonywać trzeba wejść na odpowiednią ścieżkę, zrobić pierwszy krok. Nie robiąc tego stoimy w miejscu, a to każdego dnia oddala nas od naszych celów i marzeń.”

szpilkipogodzinach.pl

 

Magdalena Daniłoś

Magdalena Danilos

Wielka pasjonatka filmu, która swoje hobby przekuła w zawód. W wieku 23 lat została szefem kilkunastoosobowego zespołu ludzi. Dzisiaj współtworzy jedną z pierwszych w Polsce agencji video marketingowych. Jest przekonana że YouTube niebawem stanie się dla biznesu drugim obok Facebook’a najważniejszym medium społecznościowym w Polsce i dlatego pomaga markom wprowadzać w działania komunikację, bazującą na video marketingu. Szkoliła takie marki jak: LG Electronics, Santander Consumer Bank, Wydawnictwo Helion czy Gazetę Wyborczą. Wykłada także na 9 uczelniach wyższych w całej Polsce. Jako pierwsza w Polsce napisała książkę na temat budowania komunikacji marek w oparciu o video marketing.

Cytat Magdaleny: “Wierzę w to, że aby efektywnie budować biznes każdy musi spełnić dwa warunki. Po pierwsze musi tworzyć nową jakość. Jack Trout mówił: "Wyróżnij się lub zgiń”. To zdanie, które ukształtowało mój biznes i codziennie napędza mnie do tego, by sięgać po coraz nowsze i lepsze rozwiązania. Nigdy nie chciałam być małą częścią dużego kawałka tortu. Moją aspiracją jest posiadanie całego kawałka. Ten proces ułatwia posiadanie wroga. Nie musi, a nawet często nie jest to człowiek. Apple sięgał szczytów myśląc o tym, że chce się stać lepszy od Microsoft. Czasem naszym wrogiem może być nasza słabość. Kiedy nie mamy wroga, spoczywamy na laurach, a wtedy nasz biznes się nie rozwija.”

magdalenadanilos.pl

 

Ewelina Mierzwińska

Ewelina Mierzwinska

Z wykształcenia prawniczka i certyfikowany coach. Z zamiłowania pasjonatka słowa pisanego oraz różnych form rozwoju osobistego. Ewelina wspiera kobiety w ich życiu osobistym i zawodowym. Wykorzystuje w tym celu programy rozwojowe, sesje coachingowe, a także kursy i programy dotyczące budowania biznesu. Od 6 lat prowadzi własną działalność, a od 3 lat bloguje i vloguje.

Cytat Eweliny: “Kieruję się dość prostymi zasadami. Myślę, że można je zamknąć w zdaniu: cokolwiek by się nie wydarzyło, pamiętaj o tym, dlaczego zaczęłaś i dokąd zmierzasz. “

www.ewelinamierzwinska.pl

 

Barbara Stawarz-García

basia stawarz

Businesswoman i kobieta wielu talentów. Specjalistka w zakresie e-marketingu i komunikacji internetowej. Autorka bestsellerowej książki Content marketing po polsku. Jest także trenerem i wykładowcą. W 2016 roku znalazła się w rankingu najbardziej kreatywnych osób w biznesie magazynu BRIEF. Obecnie prowadzi Happy Content, agencję specjalizującą się w usługach content marketingowych, social media oraz współpracy z influencerami i rozwija firmę Hola Cuba z ofertą wypraw na Kubę. Do tej pory odwiedziła 40 krajów, weszła na Kilimandżaro i obeszła Annapurnę dookoła. Buduje dom na Kubie.

Cytat Barbary: “W życiu i biznesie kieruję się maksymą „która głosi, że jeśli się czegoś pragniesz, trzeba po to sięgać”. Marzenia transformuję w konkretne cele i plan działania, bo wierzę, że tylko tak można je skutecznie spełniać. Jednocześnie pilnuję, by chronić swoje ego od niezdrowych ambicji i ślepego pędu. Nie chcę biec w poszukiwaniu sukcesu. Człowiek, który zmuszony jest biec, gubi po drodze odpowiednią hierarchię wartości, a to psuje zarówno biznes, jak i relacje międzyludzkie”

barbarastawarz.pl
happycontent.pl

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

Justyna Zienkiewicz

justynazienkiewicz foto

Aktywna kobieta w biznesie. Współwłaścicielka agencji marketingowej Clue Group, blogerka. W swojej pracy zajmuje się pozycjonowaniem stron i promocją biznesów, w tym również kobiecych, w sieci. Jak sama przyznaje, potrafi sprawić, by koszyki zakupowe w sklepach internetowych były pełne.

Cytat Justyny: “Śmiało mogę powiedzieć, że mieszkam w Internecie, mówiąc dokładniej w Google. Pod koniec 3 roku nieciekawych studiów zaczęłam tworzyć treści na zlecenie, najpierw za niskie, potem coraz wyższe stawki i tak znalazłam swoją pierwszą, poważną pracę w agencji marketingowej. Mój rozwój zawodowy nabrał tempa i z copywritera stałam się magerem ds. contentu. Tylko zawsze czułam niedosyt. Mało. Mało wyzwań, mało bezpośredniego kontaktu z klientem, mało kasy. Po godzinach zaczęłam rozkręcać swoją firmę zajmującą się pozycjonowaniem stron. Trampoliną i punktem zwrotnym w rozwoju było zwolnienie z pracy. "Ale jak to, duży ZUS zacznę płacić za miesiąc, jak ja sobie dam radę?". Dałam radę, bo chciałam dać radę.

Jeśli zastanawiasz się, czy odejść z pracy, założyć firmę, obrać nowy kierunek, to przestań. Nie zastanawiaj się, tylko zacznij to robić. Zaprzyjaźnij się ze słowem “rozwój”, ucz się nowych rzeczy. Żeby to robić, nie musisz siedzieć w bibliotece, w której pewnie byś mnie spotkała. Z zawodu jestem bibliotekarką. Z zamiłowania pozycjonuję strony.”

justynazienkiewicz.pl

 

Joanna Bogielczyk

EKSPERT Bogielczyk

Niezależny trener rozwoju i kobieta biznesu. W 2007 roku założyła własną firmę “EKSPERT” Joanna Bogielczyk. Tworzy szkolenia, warsztaty, prowadzi konsultacje indywidualne, po to by pomóc innym pełniej wykorzystać ich potencjał. W myśl zasady kobiety kobietom, Pasjonuje ją praca z paniami, gdyż, jak twierdzi, mają one wielką odwagę dokonywać zmian, które wydawały się wcześniej niemożliwe!

„Kilka lat temu usłyszałam, że firma jest wyraźnym odbiciem właściciela, dlatego jeśli ma się nieustannie zmieniać na lepsze – sam właściciel musi się zmieniać. Te słowa wyznaczyły moją drogę – zostałam trenerem biznesu i coachem zaangażowanym w propagowanie idei rozwoju osobistego i przedsiębiorczości. Wierzę, że każdy człowiek ma ogromny potencjał i może osiągnąć postawione sobie cele. To wypływa z mojego życiowego motta – zasady 3M – Myślisz, Mówisz, Masz! W niej zawiera się wszystko! Zmiana myślenia – nawet jednej myśli! – może zmienić nasze życie. Kobietom, które myślą o założeniu własnej działalności i tym, które je już mają, mówię: „słuchajcie rad od osób, które doszły do miejsca, do którego Wy zmierzacie”. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki szkrabów. Moja rodzina daje mi siłę do działania. Swoim dzieciom chcę przekazać energię, radość życia i ducha przedsiębiorczości!”

bogielczykdlakobiet.com

 

Od planu do działania

18 wyjątkowych kobiet, 18 inspirujących historii i 18 dowodówna  to, że chcieć znaczy móc. Jedno jest pewne, przedsiębiorcze kobiety są wśród nas. A to dopiero początek. Wierzymy, że zaprezentowane historie sukcesu staną się motywacją do działania w zakresie własnego biznesu i marketingu dla wielu kobiet, zwłaszcza tych, które mają potencjał, jednak boją się i nie dają sobie szansy na jego realizację.

Jeśli od dawna chodzi Ci po głowie pomysł na biznes, ale do tej pory tylko zastanawiałaś się nad jego realizacją, może to jest właśnie odpowiedni moment na podjęcie konkretnego działania?

 

Oceń ten artykuł:
18 inspirujących kobiet marketingu i biznesu

Średnia ocen użytkowników4.84 na podstawie 148 głosów

UDOSTĘPNIJ