Cennik pozycjonowania

Pozycjonowanie stron WWW cennik SEO - ile to kosztuje?

Jaka jest cena pozycjonowania przez agencję SEO? Jak wygląda cennik pozycjonowania? Te pytania pojawiają się najczęściej przez podpisaniem umowy z agencją.

Koszt pozycjonowania strony zależy od wielu czynników. Jednym z warunków skutecznego pozycjonowania stron internetowych lub skutecznego pozycjonowania sklepów jest stała praca nad jakością strony internetowej. Mając na uwadze konieczność regularnych działań, oferujemy niezmienną comiesięczną opłatę za realizację skutecznych usług SEO. Zastanawiasz się jaki jest cennik pozycjonowania stron

Pozycjonowanie stron to koszt, który  rozpoczyna się od 800 zł netto m-c i różnią się zakresem działań w zależności od wybranego pakietu pozycjonowania.

Prowadzone przez nas kampanie pozycjonowania nie są ani drogie ani tanie - są przede wszystkim skuteczne. W ofercie posiadamy kilka pakietów cenowych o różnym zakresie działań i liczbie fraz szczególnie istotnych tj. tych na które w pierwszej kolejności kładziemy nacisk w zakresie zwiększenia widoczności.

Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie to nie jest jednorazowy koszt i warto go kontynuować przez dłuższy czas. Po skutecznym osiągnięciu celu pełnej widoczności strony na frazy szczególnie istotne, cyklicznie powiększamy listę pozycjonowanych fraz w oparciu o profilowanie lingwistyczne (proces wyboru najważniejszych fraz i zwrotów wpisywanych do wyszukiwarki przez poszukujących Twojego produktu lub usługi). Cennik SEO uwzględnia różne pakiety treści oraz metody ich dalszej promocji, na przykład w mediach społecznościowych lub na forach tematycznych.

Wyślij zapytanie o cenę

Cennik SEO

Ile kosztuje pozycjonowanie strony www

Opłacalność inwestycji w SEO

Ceny pozycjonowania każda agencja określa indywidualnie. Nasz model rozliczeń w którym płacisz stały koszt za pozycjonowanie strony lub pozycjonowanie sklepu to dla Ciebie bardzo opłacalna inwestycja. Z każdym kolejnym miesiącem trwania usługi efekty pozycjonowania są coraz lepsze: stopniowo rośnie liczba trafnych odwiedzin na stronie oraz liczba konwersji. Tym samym średni koszt pozycjonowania przy stałej opłacie z czasem jest coraz niższy.

Chociaż na efekty trzeba poczekać, pozycjonowanie strony lub sklepu w dłuższej perspektywie czasu jest jedną z najbardziej opłacalnych usług marketingu internetowego. Nie musisz więc martwić się o to, że koszt pozycjonowania strony z czasem urośnie - u nas cennik SEO jest stały.

Koszt pozycjonowania u innych agencji | Rozliczanie za frazy

pozycja frazy 5 fraz 10 fraz 20 fraz agencja widoczni
wszystkie frazy związane z ofertą
1-3 350zł 700zł 1400zł już od 1300 zł
4-7 250zł 500zł 1000zł
8-10 150zł 300zł 600zł

*Są to uśrednione ceny, wynikające z analizy cenników agencji, które stosują model rozliczania za frazy, dla fraz średnio konkurencyjnych - wyszukiwalność na poziomie do 500 wyszukiwań miesięcznie.

Pozycjonowanie koszt - co wynika z tabeli?

Jak widać ceny pozycjonowania mogą być przedstawiane w formie rozliczania za frazy. Ta metoda zdecydowanie ogranicza możliwości Twojej strony. Zamiast budować pozycję całego serwisu i dążyć do pozyskania konwersji, agencja robi tylko tyle, ile wystarczy, aby osiągnąć pozycje na kilka – kilkadziesiąt wybranych fraz

W ramach naszego modelu rozliczeń skupieni jesteśmy przede wszystkim na konwersji, czyli realizacji założonego celu kampanii pozycjonowania. Konwersją może być zakup w sklepie internetowym lub wysyłka zapytania ofertowego z pozycjonowanej strony. 

Szczególny nacisk kładziemy w pierwszej kolejności na zwiększenie widoczności strony w Google na wybrane frazy szczególnie istotne. Po skutecznym osiągnięciu pełnej widoczności strony na frazy szczególnie istotne, cyklicznie powiększamy listę pozycjonowanych fraz w oparciu o profilowanie lingwistyczne (proces wyboru najważniejszych fraz i zwrotów wpisywanych do wyszukiwarki przez poszukujących Twojego produktu lub usługi).

Strona z miesiąca na miesiąc jest widoczna na coraz więcej fraz przy stałym co miesięcznym koszcie pozycjonowania strony. Przekłada się to na coraz większy ruch z wyników organicznych (wyniki pozycjonowania), a co za tym idzie na coraz większa liczbę konwersji.

 

Jak rozliczamy się z klientem?

Nasz cennik pozycjonowania nie uwzględnia opłat za same frazy. Istotną częścią naszej usługi jest optymalizacja konwersji. Celem SEO jest generować sprzedaż dla klientów, a nie widoczność w top 10 Google na kilka fraz. 

INWESTYCJA TEJ SAMEJ KWOTY
W POZYCJONOWANIE I ADWORDS

Od czego zależy cena?

Pozycjonowanie strony koszt- co wpływa na SEO cennik?

Zajmujemy się pozycjonowaniem stron już od 1999 r. Doświadczenie pozwoliło nam wypracować optymalną ofertę cenową pozycjonowania, która sprawdzi się u większości klientów. Prowadzone przez naszą agencję SEO pozycjonowanie strony nie jest ani drogie ani tanie - pozycjonowanie jest przede wszystkim skuteczne. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych czynników mających wpływ na koszty pozycjonowania strony.

1. Domena internetowa a cena pozycjonowania strony

 • Wiek domeny – strona internetowa, która istnieje od wielu lat zazwyczaj będzie wyżej ocenia przez algorytm Google niż strona, która dopiero powstała. Przypuszczalnie, strony istniejące od wielu lat zawierają więcej treści i są bardziej wartościowe niż te, które dopiero są rozbudowywane. Dodatkowo wiek domeny świadczy o tym, że strona nie jest narzędziem spamera – taka działalność zwykle wiąże się z częstymi zmianami domen, tym samym spamerska strona nie ma okazji wypracować długiego stażu.

 • Historia domeny – duże znaczenie ma historia działań na stronie. Jeśli stosowane były zakazane praktyki SEO, strona z dużym prawdopodobieństwem została ukarana filtrem ręcznym lub automatycznym. Taki epizod w historii znacznie zaniża notowania strony w ocenie Google, a tym samym wiąże się z dużym nakładem pracy w celu odzyskania zaufania i zbudowania treści o wysokiej wartości dla użytkowników i wyszukiwarki.

 • Przyszłość domeny – jeśli domena została opłacona na kilka lat z góry, jest to sygnał dla Google, że strona nie znajduje się w rękach spamera. Tym samym można założyć, że jest miejscem, w którym będzie rozbudowywana wartościowa treść, będzie tworzony biznes online, blog lub inna działalność, która sprawia, że strona jest interesująca dla użytkowników.

2. Linki przychodzące a cennik pozycjonowania

 • Rozbudowany profil linków przychodzących – z każdą aktualizacją Google restrykcje względem linków przychodzących do strony są coraz bardziej surowe. Z tego rozbudowany profil linków nie zawsze jest pomocny dla pozycjonerów. Jeśli w rezultacie audytu okaże się, że duża część linków może być potencjalnie szkodliwa dla pozycji strony, potrzebne będą działania w zakresie ich usunięcia.

 • Brak profilu linków przychodzących – całkowity brak linków przychodzących nie grozi co prawda filtrem Google, ale znacząco obniża szanse strony na top 10. Mając na uwadze bezpieczeństwo strony, pozyskujemy tylko wartościowe linki, co jednak oznacza większy nakład pracy i trwa dłużej.

3. Budowa strony a ceny pozycjonowania

 • Liczba podstron – rozbudowa treści strony wiąże się z rozbudową struktury strony. Brak możliwości tworzenia nowych podstron i wprowadzania zmian w architekturze strony, jest czynnikiem utrudniających pozycjonowanie, a jednocześnie wymuszającym niestandardowy zakres prac.

 • Budowa techniczna strony – pozycjonowanie wiąże się z optymalizacją techniczną, dlatego ważne jest, czy będziemy mieć możliwość wprowadzania technicznych zmian. Trudności mogą wynikać ze specyfiki posiadanego CMS, a nawet ze sposobu współpracy z administratorem strony.

4. Treść strony

 • Teksty i opisy na stronie – w zależności od tego, czy oferta na stronie jest wyczerpująco opisana, czy tworzony jest blog, a treści są unikalne i dobrze zoptymalizowane, dostosowujemy naszą ofertę. Strona może wymagać dużego nakładu pracy naszych copywriterów lub być na tyle rozbudowana, że wystarczy przeprowadzić podstawową optymalizację tekstów.

5. Frazy

 • Wybór fraz – im bardziej rozbudowana oferta na stronie, tym więcej jest istotnych fraz do pozycjonowania. To z kolei generuje pracę zarówno nad optymalizacją strony, rozbudową treści, jak także budową profilu linków przychodzących. Im więcej jest fraz szczególnie istotnych, tym koszt pozycjonowania staje się wyższy.

 • Konkurencja na frazy – pozycjonowanie strony na wysoce konkurencyjne frazy jest trudniejsze i trwa dłużej. W takiej sytuacji strategia pozycjonowania odbiega od zakresu standardowych działań i wymaga podjęcia dodatkowych wysiłków. Koszt pozycjonowania na frazy bez dopełnień czy zawężeń (tematycznych, lokalizacyjnych) będzie wyższy.

6. Zasięg kampanii pozycjonowania

 • Lokalny czy ogólnopolski – pozycjonowanie stron na rynku lokalnym wiąże się z mniejszą konkurencją, a także lepiej sprecyzowaną grupą docelową. Tym samym efekt osiągany jest szybciej i mniejszym nakładem prac niż w przypadku pozycjonowania z zasięgiem na cały kraj.

7. Gotowość na zmiany

 • Zmiany na stronie – pozycjonowanie w dużej mierze niesie za sobą wprowadzanie zmian na stronie. Zalecamy tylko te zmiany, których skuteczności jesteśmy pewni. Mimo to klient może nie być gotowy na zmiany w treściach, liczbie podstron czy w budowie menu. W takiej sytuacji niezbędne jest tworzenie nowych rozwiązań, które pozwolą w inny sposób wypracować wartość strony w Google.

 

 

Pozycjonowanie cennik

Dlaczego nie rozliczamy się za pozycje?

Pozycjonowanie stron - cennik widoczni

Współpracując z agencją SEO pewnie zwracasz uwagę na to ile kosztuje pozycjonowanie stron. Zwróć jednak też uwagę na sposób rozliczenia. Biorąc pod uwagę cel i wysoką efektywność pozycjonowania, nie rozliczamy się na pozyskane pozycje czy też za liczbę pozycjonowanych fraz. Cena pozycjonowania strony w naszej agencji opiera się na działaniach, za które klient płaci dopiero wtedy, gdy strona osiągnie określone w umowie pozycje na kilka wybranych fraz.

Działanie w takim systemie wiąże się z dążeniem do szybkich efektów – agencja musi zarabiać. Szybki efekt w pozycjonowaniu to duże ryzyko dla strony. Niekiedy w dążeniu do wysokich pozycji strony, pozycjonerzy stosują zabronione przez Google metody, narażając stronę na trwałe usunięcie z wyników wyszukiwania. Po uzyskaniu pozycji usługa ustaje. Niestety, tak wypracowane efekty równie szybko znikają – często zanim zdążą przyciągnąć pierwszych klientów.

Zamiast tego oferujemy płatność za kompleksową usługę, która nie kończy się na pozycjach w Google. Pozycjonowanie stron www obejmuje w cenniku m.in. takie usługi jak: rozbudowa treści strony, inbound marketing, optymalizacja konwersji i inne działania, które skupione są na budowie kanału sprzedaży i pozyskiwaniu klienta online.

Porównanie modeli rozliczeń

Rozliczanie za pozycje Rozliczanie z widoczni
DBAŁOŚĆ O ZYSK KLIENTA + OPTYMALIZACJA KONWERSJI Brak
Agencji nie interesuje zysk Klienta. Zależy jej wyłącznie na osiągnięciu zysku za wprowadzenie określonych na starcie fraz na płatne pozycje. Agencji nie interesuje, czy idzie to w parze z rosnącą liczbą zapytań i sprzedaży (konwersje), czy rosnącą liczbą wejść z pozycjonowania.
Najważniejsza
Budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż. Skupiamy się na optymalizacji konwersji na założone cele (np. zapytania ofertowe) zwiększając zyski z prowadzonych kampanii w ramach tego samego budżetu. Na sukces strony składa się wiele elementów, które w naszym przypadku realizowane są w jednym budżecie tj.

a) pozycjonowanie szerokie
b) optymalizacja konwersji na założone cele (np. zapytania)
c) zwiększenie użyteczności strony
d) content marketing
e) inbound marketing na forach internetowych
f) analityka internetowa
LICZBA POZYCJONOWANYCH FRAZ Ściśle określona
Przez cały okres trwania umowy stała bez możliwości zmiany. Zagrożenie: wybór nieodpowiednich fraz, za które musisz płacić, a nie będą przynosić zysku (np. konwersji w postaci otrzymanych zapytań ofertowych).
Stale rosnąca
Na starcie określona + cykliczne poszerzamy listę fraz o Twoje nowe sugestie oraz frazy wpisywane do Google przez użytkowników poszukujących Twojego produktu lub usługi.
POMOC W OPTYMALNYM DOBORZE FRAZ Jednorazowa
Jednorazowy dobór fraz przed startem umowy.
Cykliczna
Cykliczny dobór optymalnych fraz czyli takich, które zapewnią stały wzrost konwersji (np. zapytań) oraz stały wzrost ruchu na stronie.
DODATKOWA OPŁATA ZA NOWE FRAZY Tak
Każda dodatkowa fraz wiąże się z nową opłatą.
Nie
Listę fraz i ich priorytety można dowolnie poszerzać w trakcie trwania umowy.
KOSZT POZYSKANIA KLIENTA (KONWERSJI) Stały w czasie
Agencja skupia się wyłącznie na określonej liście słów kluczowych, przez co nie jest w stanie stale zwiększać ani ilości odwiedzin, ani liczby konwersji.
Malejący w czasie
Dzięki temu, że strona jest:

a) zoptymalizowana pod kątem użyteczności i optymalizacji konwersji
b) widoczna w wynikach Google na coraz większą liczbę fraz zwiększa się ilość wejść z pozycjonowania, a co za tym idzie rośnie liczba konwersji.
SPRZECZNOŚĆ INTERESU AGENCJI Z TWOIM INTERESEM Tak
Agencja pozwoli Tobie wybrać dowolne frazy, zasugeruje własne (często mało konkurencyjne), a następnie:

a) aby szybko osiągnąć efekt i mieć przychód skupi się na pozycjonowaniu wyłącznie najłatwiejszych fraz, często zasugerowanych Klientowi i mało konkurencyjnych

b) w przypadku zbyt wysokich kosztów związanych z osiągnięciem efektów na trudniejsze frazy, agencja zaprzestanie ich pozycjonowania, dlatego prawdopodobnie Twoja strona nigdy się na te frazy nie pojawi w wynikach.
Nie
Zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu efektu w postaci zwiększenia ilości zapytań i sprzedaży z Twojej strony dlatego robimy wszystko aby:

a) zwiększać ilość konwersji (np. zapytań)
b) zapewnić najwyższą widoczność w Google na jak największą liczbę (frazy główne i ich dopełnienia)
c) zwiększać ruch organiczny (z pozycjonowania).
RYZYKO NAŁOŻENIA FILTRA PRZEZ GOOGLE Wysokie
Bardzo często agencja w celu osiągnięcia jak najszybszego efektu dodaje za pomocą programów automatów masowo dużą liczbę linków na konkretne frazy, albo pozycjonuje agresywnie niezgodnie z wytycznymi Google (Black Hat SEO)
Niskie
Działamy bezpiecznie tylko zgodnie z zasadami Google. Każdą czynnaość w procesie pozycjonowania wykonuje u nas Człowiek co sprawia, że są one traktowane dla Google jako bardziej naturalne (White Hat SEO)
CZAS TRWANIA UMOWY Określony (zwykle długi na wiele miesięcy)
Nieokreślony
OKRES WYPOWIEDZENIA Długi lub jego brak
1 m-c
ZAGROŻENIE STRAT Tak
Jesteś związany z agencją na wiele miesięcy. Jeśli agencji nie uda się osiągnąć efektu nic nie zarobi, ale to Ty przez cały ten czas ponosisz straty – utraconych potencjalnych klientów i sprzedaż.
Nie
Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań, dlatego nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie dlatego że muszą.
Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Sukces
Historie Sukcesów
19 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski. Nasze kampanie finansują się same!
 • 20 krotna dynamika wzrostu sprzedaży
 • 3 razy więcej zapytań ofertowych rok do roku
 • Ponad 3500 fraz w czołówce Google
Protan Elmark
 • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
 • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
 • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
Carnet
 • 500% wzrost wejść organicznych
 • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
 • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
Sanpol
 • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
Starter24
 • Kilkaset fraz w czołówce Google
 • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
Volkswagen
 • 270% wzrost współczynnika konwersji
Karlik
  • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
  • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
  • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
  Carnet
  • 500% wzrost wejść organicznych
  • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
  • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
  Sanpol
  • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
  Starter24
  • Kilkaset fraz w czołówce Google
  • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
  Volkswagen
  • 270% wzrost współczynnika konwersji
  Karlik
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
Bez długo-
-terminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron internetowych nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie, dlatego że muszą.

Pozycjonowanie stron - cena w agencji widoczni

To się opłaca!
01
Solidny zespół ekspertów

Pozycjonowanie realizowane jest przez zespół doświadczonych ekspertów – pozycjonerów, specjalistów od link buildingu i marketingu internetowego, copywriterów. Nie jest to usługa zautomatyzowana, lecz dobrze zaprojektowany proces, oparty o cele biznesowe indywidualnego klienta.

Co więcej klient obejmowany jest stałą opieką pozycjonera, który pracuje nad efektywnością strony nie tylko w pierwszych tygodniach współpracy, ale przez cały okres trwania umowy. W ten sposób uzyskujemy w pełni spersonalizowaną usługę najwyższej jakości.

 

02
Pozycjonowanie - Cena efektywności

Pozycjonowanie i jego cennik SEO wynika także z koncentracji na pozyskaniu konwersji. Nasza praca nie kończy się na etapie pozyskania wysokich pozycji w top 10 Google. Celem jest pozyskanie dla Ciebie jak największej liczby konwersji, co wymaga pracy w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji.

Płacisz więc nie tylko za pozycjonowanie rozumiane jako budowa wysokich pozycji strony w wynikach wyszukiwania, lecz za pozycjonowanie zorientowane na sprzedaż. Dzięki temu ponoszone co miesiąc koszty zwracają się w formie przychodu generowanego przez pozyskanych w procesie pozycjonowania użytkowników.

Co więcej, z każdym miesiącem liczba konwersji wzrasta, chociaż Ty wciąż płacisz ten sam abonament. W efekcie koszt pojedynczej konwersji maleje wraz z upływem czasu.

 

 

pozycjonowanie stron opinie
Mamy świetną opinię

Ponad 200 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebook'u i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje.

dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
dobre opinie o agencji widoczni w Google
 • dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
 • dobre opinie o agencji widoczni w Google

 Sprawdź opinie o naszej agencji

 

 

Skala
Widoczni w liczbach
lat doświadczenia w branży
Współpracuj z najlepszymi!
certyfikowanych specjalistów
Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
 • lat doświadczenia w branży
  Współpracuj z najlepszymi!
 • certyfikowanych specjalistów
  Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
 • rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
  Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
 • rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
  Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO