❄️Przerwa świąteczna❄️ Od 24 grudnia do 2 stycznia nasze biuro jest nieczynne. Wracamy po Nowym Roku. Wesołych Świąt!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E cropp2 widoczni zespol 24
Pro SXO Zmieniamy odwiedzających w kupujących. Zwiększamy efektywność wydając mniej.
artboard
SXO

Pro SXO - optymalizacja konwersji

Zwiększaj współczynnik konwersji, a tym samym sprzedaż i zapytania do Twojej firmy. Dzięki naszym działaniom Twoja strona stanie się przede wszystkim źródłem zapytań i przychodów.

Masz ruch na stronie, ale nie masz sprzedaży? A może uruchomiłeś właśnie serwis i nie wiesz od czego zacząć? Działania CRO nie tylko zwiększą trafność napływającego ruchu do Twojej firmy, ale także pozwolą Ci podjąć prawidłowe i trafne decyzje dotyczące pierwszych modyfikacji w serwisie, które mają wpływ na konwersje.

Co zyskasz dzięki optymalizacji konwersji e-commerce lub strony?
1
Przyspieszysz przychody i zwiększysz liczbę zapytań generowanych przez witrynę
2
Zwiększysz liczbę leadów i zamówień online z istniejącego ruchu
3
Stworzysz razem z nami spersonalizowane plany działania oparte o dane
4
Zrozumiesz doświadczenie użytkownika i bariery doprowadzające do braku konwersji
5
Zwiększysz ROAS przy utrzymaniu tych samych wydatków na marketing
6
Uzyskasz prawdziwy wgląd w Twoje mocne strony i problemy z witryną
promocja dla Ciebie

Dodatkowy miesiąc SEO za 1 zł!

Podpisz umowę na usługę pozycjonowania na 12 miesięcy, a 13. miesiąc otrzymasz za symboliczną złotówkę. To najlepsza okazja, by w pełni wykorzystać potencjał swojej strony. 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły tej promocji.

Wyślij zapytanie
1. Bezplatny audyt 2
widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.7
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 90 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Dyżur eksperta

Darmowa konsultacja bez zobowiązań

Masz dość wielogodzinnych, nudnych prezentacji handlowych? U nas Ci to nie grozi. Daj nam 30 minut, a bezpłatnie zdiagnozujemy Twoją stronę www i wskażemy możliwe rozwiązania. Bez nadęcia, bez zobowiązań i bez marnowania Twojego czasu. W ramach bezpłatnych konsultacji dajemy Ci:

  • Analizę aktualnej sytuacji Twojego biznesu w obszarze digital marketingu
  • Audyt prowadzonych działań i uzyskiwanych efektów - niezależnie czy działasz z pozycjonowaniem czy kampaniami płatnymi
  • Analizę podstawowych aspektów UX
  • Omówienie celów, które chcesz osiągnąć
  • Rekomendacje dedykowanego zestawu działań i budżetów
Zobacz więcej
widoczni 138
Co to jest CRO?

Co to jest optymalizacja konwersji dla e-commerce lub strony?

corner

Zobacz wywiad z Danielem Chruścińskim

Zwiększ sprzedaż dzięki Pro SXO

Dlaczego optymalizacja konwersji e commerce lub strony internetowej jest dla Ciebie? W biznesie strona internetowa to więcej niż atrakcyjna wizytówka, to potężne narzędzie do pozyskiwania konwersji w postaci zapytań, leadów czy sprzedaży. Pod warunkiem, że zadbasz o jej użyteczność, o doświadczenia użytkownika, porywającą komunikację i inne elementy, które wpływają na usprawnienie strategii CRO i pozyskiwanie konwersji.

Od lat mierzysz jedynie ruch na stronie, ale nie widzisz przełożenia na poziom sprzedaży lub zapytań? Dzięki naszej usłudze optymalizacji współczynnika konwersji wykorzystasz ukryty potencjał swojej strony internetowej, a zamiast przypadkowych użytkowników, przywitasz na stronie swoich klientów. Czy nie po to powstała Twoja strona internetowa?

Proces optymalizacji konwersji

Optymalizacja konwersji e-commerce czy strony internetowej jest nieszablonowym działaniem, jednak można wyróżnić stałe etapy, które ją usprawniają. Trudno byłoby optymalizować stronę bez analityki czy testowania. Zobacz, jak przebiega proces optymalizacji konwersji e-commerce lub strony w agencji widoczni.

Jak to robimy?

Poznaj kroki optymalizacji konwersji

Analityka i badania

Down arrow

Nie masz sprzedaży ze strony internetowej? A może sprzedaż na stronie lub w sklepie zatrzymała się w martwym punkcie? Wykonując audyt konwersji, zdiagnozujemy słabe punkty Twojej strony internetowej, odkryjemy przeszkody użytkownika na drodze do zakupu i powiemy Ci, jak zwiększać współczynnik konwersji. Audyt to pierwszy krok procesu optymalizacji konwersji. Na czym polega audyt konwersji?

  • Analityka internetowa - analizujemy ścieżki konwersji na Twojej stronie. Sprawdzamy efektywność drogi użytkownika do konwersji. Na celowniku mamy takie aspekty jak jej długość, stopień skomplikowanie, a także przeszkody technologiczne. Sięgamy po Google Analytics, aby prześledzić zachowania użytkownika na stronie, przebieg jego wizyty i odkryć, w którym miejscu, w jakiej sytuacji i dlaczego ucieka z Twojej strony, zamiast dokonać zakupu. Dzięki temu mamy podstawę do zaplanowania strategii CRO, czyli zwiększania współczynnika konwersji.

  • Analiza UX - przeprowadzamy badanie jakościowe Twojej strony internetowej, od strony głównej, poprzez nawigację, strony produktowe, aż po strony bezpośrednio prowadzące do konwersji - koszyk, stronę transakcji czy też wysyłki zapytania. W oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, analizujemy, czy strona jest przyjazna dla użytkownika. Pod lupę bierzemy jej użyteczność i dostępność, sferę tekstową (opisy produktów, oferty, treść CTA), sposób prezentacji oferty (USP, język korzyści, dostęp do najważniejszych informacji o zakupie), a nawet ułożenie poszczególnych przycisków i pól tekstowych na stronie. To drobiazgowa analiza, która bazuje na dobrych praktykach oraz wiedzy ogólnej o psychologii i zachowaniu użytkowników.

  • Raport i zalecenia - efektem audytu konwersji jest raport, który diagnozuje słabe punkty Twojej strony w odniesieniu do pozyskiwania sprzedaży. Oprócz raportu przygotujemy również szereg zaleceń, które pozwolą Ci uszczelnić drogę użytkownika do konwersji i zapobiec odpływowi potencjalnych klientów ze strony. Zaplanujemy wspólne działania w zakresie optymalizacji konwersji. Dowiesz się, jak możemy dla Ciebie zamienić zagubionych użytkowników w stałych klientów, jak wykorzystywać potencjał obecnego ruchu na stronie oraz jak dotrzeć do wybranej, trafnej grupy docelowej.

Hipoteza

Down arrow

Po wstępnej analizie i badaniach stawiamy hipotezę. To znaczy, że określamy zarówno działania, jak i ich przewidywane efekty. Hipoteza optymalizacji konwersji e commerce czy strony internetowej powinna być jak najbardziej precyzyjna - najlepiej, jeśli podaje konkretne założenia. Zamiast więc mówić o wzroście sprzedaży, lepiej jest podać iluprocentowy wzrost sprzedaży zakładamy.

Hipoteza w strategii CRO to zdecydowanie coś więcej niż pomysł, to propozycja rozwiązania. Hipoteza nie musi wcale być wyrażona jednym zdaniem. Im więcej informacji zawrzemy, tym łatwiej potem badać dalsze kroki procesu optymalizacji konwersji e-commerce lub strony. W hipotezie warto opisać obecną sytuację, czynniki, które sprawiają, że potrzebujemy zmiany oraz proponowane rozwiązanie i oczekiwane efekty.

Aby hipoteza miała sens, powinna odnosić się do celów i sytuacji prawdopodobnych. Tym samym, aby skutecznie sformułować hipotezę w optymalizacji konwersji warto wziąć pod uwagę:

  • kim są i jak działają użytkownicy Twojej strony/sklepu
  • jakich obszarów na stronie dotyczyłyby zmiany
  • jakie korzyści mogą przynieść zmiany
  • jakie zasoby są niezbędne do wdrożenia
  • ile czasu potrzeba na wdrożenie działań
  • jakich konkretnych efektów oczekujesz

Testowanie

Down arrow

Chociaż wszystkie decyzje optymalizacyjne podejmujemy w oparciu o dane i analizę, ich odbiorcą jest człowiek. Tym samy nie możemy w 100% przewidzieć reakcji użytkowników na wprowadzone zmiany. Niezbędne jest więc poddanie wszystkich zmian dotyczących optymalizacji współczynnika konwersji testom i upewnienie się, że przynoszą założone efekty. Na tym etapie również nie rozstajemy się z narzędziami analitycznymi, aby śledzić wpływ optymalizacji na ruch na stronie, zachowanie użytkowników oraz przede wszystkim na konwersje. Do tego wykorzystujemy Google Analytics i jego zaawansowane konfiguracje.

Realizujemy:

  • testy A/B - porównujemy dwa warianty strony
  • testy wielowymiarowe - porównujemy różne kombinacje zmian na stronie

Testowanie odbywa się z wykorzystaniem narzędzi, np. Google Optimize i ma zadanie ocenić skuteczność proponowanych zmian na stronie. Warunkiem zasadności takich testów jest odpowiednio duży współczynnik konwersji. Przy małej liczbie konwersji lub w ogóle małej próbie użytkowników, testowanie może nie dawać żadnych jednoznacznych odpowiedzi.

Ewaluacja

Down arrow

Ewaluacja w procesie optymalizacji konwersji pozwala na wyniki testów nałożyć inne czynniki, które są istotne przed wdrożeniem działań. Etap testów pozwala wyłonić najlepsze rozwiązanie pod względem generowania konwersji, ale należy również ocenić je pod innymi względami:

  • czas wdrożenia - czy zmianę można wprowadzić od razu, czy też wymaga czasu i dużego nakładu pracy? Czy w czasie wdrażania sklep lub strona będą mogły normalnie funkcjonować?
  • koszty wdrożenia - czy koszty wdrożenia nie będą przewyższać potencjalnych zysków z konwersji?
  • możliwości techniczne - czy strona lub sklep są technicznie dostosowane do zmiany? Jeśli nie, to z jakimi kosztami wiąże się wdrożenie optymalizacji konwersji?
  • korzyści - czy zmiana będzie przynosiła znaczące korzyści? Czy testy wykazały jednoznacznie, że optymalizacja współczynnika konwersji ma sens? Jeśli nie, należy powrócić do punktu formułowania hipotezy i ponownie przeprowadzić testy.
  • użytkownicy - czy jest ryzyko, że dla części stałych użytkowników optymalizacja może oznaczać trudności z obsługą strony lub sklepu? Jak im pomóc, aby szybciej przyzwyczaili się do nowych funkcji, układu strony czy sposobu realizacji zamówienia?

Wdrożenie

Down arrow

W oparciu o dane i wiedzę zdobytą dzięki analityce, wprowadzamy odpowiednie zmiany optymalizacyjne. W kontekście konwersji, optymalizacja strony jest szerokim pojęciem, ponieważ tak wiele różnych aspektów wpływa na zachowanie i decyzje użytkowników. Możemy wyróżnić jednak najczęstsze obszary do optymalizacji w celu pozyskania konwersji:

  • Optymalizacja ścieżek konwersji - ułatwienie użytkownikowi zrealizowania zakupu, zamówienia, nawiązania kontaktu, np. poprzez skrócenie drogi do konwersji, poprawę szybkości ładowania się strony, usunięcie barier technologicznych i in.

  • Optymalizacja treści strony - treść strony powinna być jak dobry sprzedawca - informować, wspierać, pomagać i prowadzić za rękę użytkownika do celu. Pod lupę bierzemy więc język, treści przycisków, komunikatów, CTA, merytorykę treści oraz doświadczenia jakie budują.

  • Optymalizacja UX - zadowolony użytkownik, to konwertujący użytkownik. Optymalizacja user experience (doświadczeń użytkownika) to proces, w którym usprawniamy interakcje między stroną a odbiorcą, co prowadzi do podniesienia współczynnika konwersji e-commerce. Poprawiamy działanie strony i jej elementów, a nie tylko jej wygląd. Działamy w oparciu o podróż użytkownika na stronie, biorąc pod uwagę najczęstsze punkty styku między stroną a odbiorcą oraz wywołane nimi doświadczenia. Naszym celem jest minimalizowanie złych i poprawianie dobrych doświadczeń. Mogą to być takie działania jak przebudowa nawigacji, formularzy na stronie, wykorzystanie potencjału stron z błędami, stron z podziękowaniem za zakup/wysyłkę formularza czy też zmiana położenia strategicznych elementów na stronie.

  • Optymalizacja oferty - dlaczego klient powinien dokonać zakupu właśnie w Twoim sklepie? Poza doświadczeniami i motywującymi komunikatami, pod uwagę weźmie także samą ofertę i korzyści z niej wynikające. Nie wybierzemy za Ciebie produktów do sklepu, ani nie ustalimy polityki cenowej, ale podpowiemy, jakie działania możesz wprowadzić, aby Twoja oferta była atrakcyjna na tle konkurencji i pomożemy Ci efektywnie komunikować Twoją unikalną propozycję sprzedaży (USP), by coraz bardziej zwiększać współczynnik konwersji. Zaproponujemy działania i narzędzia sprzedażowe zwiększające średnią wartość zamówienia (AOV). Zasugerujemy też ulepszenia w samej prezentacji produktów/usług.

Pomiar i analiza

Down arrow

Po wdrożeniu optymalizacji konwersji e commerce przychodzi czas na pomiar efektów. Do tego w pierwszej kolejności posłużą narzędzia, takie jak Google Analytics. Ale ten etap to nie tylko pomiar liczby i współczynnika konwersji. Równie istotne jest zbadanie innych obszarów, np.:

  • liczby użytkowników i ich zaangażowania na stronie
  • ewentualnej zmiany w efektywności poszczególnych kanałów reklamowych
  • widoczności strony w Google - czy zmiany nie stoją w sprzeczności z optymalizacją SEO
  • szybkości ładowania się strony - czy zmiany optymalizacyjne nie okażą się zbyt obciążające dla strony
  • liczby nowych vs. powracających użytkowników - czy nie ma odpływu dotychczasowych klientów, których optymalizacja zniechęciła

Badamy więc wpływ optymalizacji zarówno na konwersje, jak i na działanie i odbiór całej strony.

Raportowanie

Down arrow
  • Raportowanie w Google Data Studio
  • Raportowanie konwersji
  • Raportowanie testów wydajnościowych

Testy dały nam jedynie przedsmak tego, jakie efekty może przynieść optymalizacja konwersji. Po wdrożeniu realizujemy więc raportowanie, które odnosi się już do rzeczywistych efektów CRO dla Twojego biznesu. Poza pokazaniem wzrostu liczby konwersji, raportujemy także inne pozytywne zmiany, jakie przyniósł proces CRO: wzrost liczby odwiedzin, zwiększenie zaangażowania użytkowników, zmniejszenie liczby porzuceń koszyka i inne pozytywne “efekty uboczne” optymalizacji konwersji. Regularnie mierzymy współczynnik konwersji i inne wskaźniki, które dotyczą efektywności strony lub sklepu e-commerce.

Zwiększaj zyski

Co to jest optymalizacja konwersji?

Optymalizacja współczynnika konwersji realizowana w ramach usługi Pro SXO to proces, który zwiększa efektywność i opłacalność Twojej strony internetowej i Twoich kampanii marketingu internetowego. 

Co uznajemy za konwersję? Konwersja na stronie internetowej to każde działanie użytkownika, które jest dla Ciebie korzyścią. W zależności od celów Twojej strony i Twojej firmy mogą to być takie działania jak:

  • w sklepie internetowym - sprzedaż, dodanie produktu do koszyka, utworzenie konta, dodanie produktu do listy ulubionych
  • na stronie firmowej - złożenie zapytania, nawiązanie kontaktu przez stronę, nawiązanie współpracy,
  • na innych stronach - złożenie rezerwacji pokoju/stolika, zakup biletu, umówienie wizyty, zapisanie się na newsletter, zakup kursu, wypożyczenie filmu, wykupienie subskrypcji, pobranie dostępnych materiałów (ebooków, katalogów ofertowych, cennika).

Dzięki Pro SXO możesz wykorzystać potencjał obecnego ruchu na stronie i zwiększyć odsetek kupujących użytkowników. Dzięki optymalizacji konwersji i SXO Twoje kampanie reklamowe generują ruch trafnie dobranej grupy docelowej. W obu przypadkach przyświeca nam jeden cel - zwiększenie Twojej szansy na pozyskanie sprzedaży.

Optymalizacja konwersji e commerce lub strony internetowej w Pro SXO polega na usprawnianiu, poprawianiu i przebudowywaniu takich obszarów jak:

  • UX (user experience)
  • content
  • ścieżki konwersji
  • ścieżki zakupowe

i wiele innych obszarów, które wpływają na zachowanie Twoich użytkowników. Efektem jest zwiększona interakcja użytkowników ze stroną, zakończona konwersją.

widoczni 121
Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

570+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

90+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

180+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Poprawa konwersji w kilku krokach

Kiedy warto pomyśleć o poprawie konwersji? Jeśli doświadczenie klientów ze stroną jest negatywne, wówczas nie realizują celów konwersji i porzucają stronę. Poprawa konwersji obejmuje takie działania jak:

  • Organizacja na stronie - dezorganizacja utrudnia użytkownikom odnaleźć się na stronie oraz pogarsza pozycjonowanie i negatywnie wpływa na współczynnik konwersji.
  • Optymalizacja linków - wspomaga pozycjonowanie, budowanie spójnej struktury strony oraz zaufania. Nadmiar linków rozprasza uwagę użytkownika i zniechęca do dalszego przeglądania strony.
  • Redukcja wyskakujących okienek - w ramach poprawy konwersji warto usunąć niezamykające się okienka oraz te, które zasłaniają treść.
  • Zadbanie o kolorystykę - użytkownicy zwracają uwagę na niespójną kolorystykę, brak kontrastu i nadmiar kolorów.
  • Optymalizacja mobile - poprawa konwersji jest niemożliwa, jeśli strona nie zadbała o responsywność.

Dzięki naszemu procesowi optymalizacji współczynnika konwersji zyskasz stronę, która zatrzyma użytkowników, a nawet zachęci ich do powrotu.

Jak obliczyć konwersje w sprzedaży?

Konwersja w sprzedaży to różne cele, które według zamierzeń właściciela strony mają zrealizować użytkownicy. Konwersja w sprzedaży może zostać policzona w kilku szybkich krokach. Należy podzielić liczbę użytkowników, którzy wykonali określone działanie, przez liczbę wszystkich unikalnych użytkowników w e-commerce lub liczbę wszystkich kliknięć w reklamę. Następnie pomnożyć wynik razy 100%.

Jak ocenić czy konwersja w sprzedaży jest na wysokim czy niskim poziomie? Analizując współczynnik konwersji e-commerce lub strony należy zwrócić uwagę na:

  • branżę - której dotyczy strona
  • urządzenie odbiorcy - w przypadku którego typu współczynnik jest najwyższy,
  • kanał reklamowy - dla każdego kanału inny poziom konwersji w sprzedaży może być uznany za wysoki.

Jak zwiększyć roi?

Zwrot z inwestycji (ROI) jest jednym z najważniejszych wskaźników dla przedsiębiorców. Zysk jest głównym założeniem firmy. Dlatego tak istotne jest pytanie „jak zwiększyć roi?” Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do odpowiedniej agencji marketingowej bogatej w specjalistów i doświadczenie. Podstawowe zalecenia, jak zwiększyć roi, polegają na:

  • reklamowaniu się na frazy sprzedażowe
  • stworzeniu listy fraz wykluczających
  • przygotowaniu właściwego tekstu pod zwiększenie roi, zwłaszcza zwroty CTA
  • prowadzeniu kampanii w Google Ads nastawionych na frazy, które generują największy ruch
  • przy możliwie najniższych kosztach
  • bieżącym sprawdzaniu skuteczności kampanii

Są to podstawowe działania, jak zwiększyć roi. Jednak ich skuteczność zależy również od doświadczenia w branży.

Jakie obszary obejmuje analityka konwersji?

Poprawnie przeprowadzona analityka konwersji pozwoli przeanalizować zachowania użytkowników i aktualny stan strony. Na tej podstawie przeprowadzana jest optymalizacja współczynnika konwersji, której celem jest poprawienie wyników. Jednym z podstawowych narzędzi do analityki konwersji jest Google Analytics. Jeśli współpracujesz z doświadczoną agencją marketingową, możesz się spodziewać analityki konwersji w obszarach:

  • ruchu przychodzącego i jego źródeł,
  • skuteczności stron docelowych,
  • nagrań sesji,
  • mapy cieplnej strony,
  • ścieżki konwersji,
  • koszyka zakupowego,
  • formularza zakupowego.

Taka analityka konwersji pozwala zbadać przede wszystkim doświadczenie użytkownika ze stroną. W jakim momencie pojawiają się trudności, kiedy użytkownik porzuca stronę, a jakie elementy najskuteczniej wpływają na realizację konwersji.

Jakie narzędzia usprawnią analizę konwersji?

Skutecznie przeprowadzona analiza konwersji przynosi wyczekiwane zyski firmie. Wymaga jednak doświadczenia specjalisty i umiejętnego posługiwania się narzędziami. Jakie narzędzia usprawniają analizę konwersji?

  • Hojtar - służy analizie zachowań użytkowników (np. głębokość przewijania, ścieżka konwersji, ruchy myszki).
  • Yandex.Metrica - w ramach analizy konwersji bada ruch na stronie (np. wyświetlenia podstron, wystąpienia określonych zdarzeń i ich sekwencji).
  • Crazy Egg - oferuje mapy cieplne, mapy kliknięć i scrollowania, nagrania sesji oraz testy A/B.

Analiza konwersji, za pomocą tych narzędzi, skupia się przede wszystkim na zachowaniu użytkowników na stronie.

Zwiększenie konwersji poprzez optymalizację UX

Na zatrzymanie użytkownika na stronie i zwiększenie konwersji wpływa jego doświadczenie ze stroną (UX). Warto zoptymalizować stronę zarówno pod względem technicznym, jak również wizualnym według potrzeb klientów.

W celu zwiększenia konwersji zaleca się zrezygnowanie z nachalnych reklam, zwłaszcza tych trudnych do zamknięcia. Pop up sam w sobie może przyczynić się do zwiększenia konwersji. Najlepszym wyjściem jest przeprowadzenie testu A/B, aby sprawdzić skuteczność konkretnych przykładów.

Przejrzysta struktura jest kolejnym sposobem zwiększenia konwersji. Elementy na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim intuicyjność nawigacji, szybkość znalezienia interesującej treści, możliwość cofnięcia się do poprzedniego etapu.

Podstawowym elementem strony jest treść. Pozytywne doświadczenie użytkownika, a więc również poprawa konwersji zależy od unikalnego i wartościowego contentu. Uwzględnienie zasad SEO, dodatkowo wpłynie na pozycjonowanie strony i jej widoczność.

Od czego zacząć optymalizację cro?

Optymalizacja cro nie zaczyna się od działań na stronie, ale od dokładnego poznania klientów online. Na tym etapie należy dokładnie zbadać ich zachowanie na stronie i potrzeby. Dokonanie analizy klienta w ramach optymalizacji cro ułatwiają różne narzędzia:

  • Google Analytics - wskazuje na najczęściej przeglądane treści, przedstawia schemat zachowań najbardziej konwertujących użytkowników. Jest to złożone narzędzie, które wspiera cały proces optymalizacji cro.
  • Buzz Sumo - pomaga dobrać treść, która zainteresuje grupę użytkowników danej strony, warto sprawdzić rynek zagraniczny w celu poznania szerszych danych.
  • HotJar/Mouse flow/Yandex Metrica - optymalizacja cro jest wspierana przez wszystkie narzędzia śledzące zachowanie użytkownika na stronie. Przekazują cenne informacje na temat elementów strony, które zniechęcają, dekoncentrują użytkownika, jak również te, które poprawiają konwersję.
  • Optymalizator konwersji - to narzędzie do automatycznego zarządzania kampanią. Jego mechanizm planuje jak najwięcej konwersji w ramach ustalonego budżetu.

Każde narzędzie potrzebuje danych do przeanalizowania, przykładowo optymalizator konwersji korzysta z danych historycznych strony. Jeśli chcemy skorzystać z optymalizatora konwersji należy uruchomić opcję śledzenia konwersji oraz uzyskać ich minimum 15 w ciągu ostatnich 30 dni.

Wyższa konwersja sprzedaży, dzięki optymalizacji języka

Za skutecznością działań zawsze stoi poprawna i zrozumiała komunikacja. Optymalizacja konwersji e commerce lub strony również podlega tej zasadzie. W celu poprawy jakości języka warto zwrócić uwagę na: zawołania do akcji, nazwy i opisy produktów, objaśnienia kroków zakupowych, elementy menu głównego i inne obszary, z którymi styka się klient.

Konwersja sprzedaży wzrośnie, gdy język strony będzie prosty i zrozumiały dla użytkownika, zwłaszcza na etapie opisu produktu i usługi oraz etapie zakupu. Zbyt skomplikowane lub niedokładne objaśnienia powodują spadek zaufania dla strony.

Zaleca się również zrezygnowanie z bezpośredniego zakupu na rzecz bezpłatnego wypróbowania oferty. Czy poprawi to konwersje sprzedaży? Tak zaplanowana strategia CRO to złagodzona droga do zakupu, zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie są jeszcze przekonani.