Co to jest algorytm Google?

book 1798 960 720

Algorytm Google

Algorytm Google to nic innego jak mechanizm określający trafność wyników wyszukiwania. Na jego podstawie ustalana jest kolejność poszczególnych stron w Google. Innymi słowy - to właśnie on decyduje, na którym miejscu na daną frazę znajdzie się Twoja strona.

Niektórzy twierdzą, że jest to najbardziej skomplikowany obecnie algorytm na świecie. Jego zaawansowanie sprawia, że jest dość tajemniczy, jednak Google przygotowało wskazówki dla webmasterów. Jest to pewnego rodzaju przewodnik, który pomaga w pracy nad stroną.

Podstawowe elementy, które decydują o rankowaniu stron w wynikach wyszukiwania nie stanowią tajemnicy, natomiast sam algorytm jest bardzo często aktualizowany. Google zwykle nie wydaje jasnych informacji na temat wprowadzanych zmian. Podstawowe algorytmy Google to Koliber, Pingwin, Panda i Gołąb, które bardzo dużo zmieniły w działaniach SEO. Jedną z ostatnich głośnych aktualizacji Google był tzw. medic update. Należy pamiętać o tym, że algorytm jest ciągle rozwijany przez Google i w każdej chwili "reguły gry" mogą ulec zmianie.

Obecnie dla zwiększonej automatyzacji zmian algorytmy Google wykorzystują również sztuczną inteligencję (AI, Rank Brain) oraz machine learning.

 

Autor:

Klaudia Feliksik, Specjalistka SEO, Delante

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Co to jest algorytm Google?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 147 głosów

UDOSTĘPNIJ