Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Projekt bez tytulu

Jak zostać specjalistą Facebook i LinkedIn Ads?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Artur Jabłoński w Akademii widoczni

Ten ekspert musiał pojawić się w Akademii widoczni. Od lat realizuje szkolenia z Facebooka, napisał kilka książek o tematyce copywritingu, reklamy i marketingu, prowadzi świetny podcast i do tego chętnie dzieli się wiedzą. Artur Jabłoński to gość kolejnego odcinka programu “Oko w oko z marketingiem internetowym”. O co zapytaliśmy Artura? Zobacz podsumowanie odcinka i obejrzyj cały wywiad.

 

 

Oko w Oko z Gościem

Dowiedz się jak zostać specjalistą PPC na Facebooku i LinkedInie

corner

Zobacz wywiad

Czy każdy poradzi sobie z reklamami na Facebooku?

Zdaniem Artura Jabłońskiego ekosystem reklamowy Facebooka jest przyjazny dla użytkowników, więc łatwo jest rozpocząć prowadzenie kampanii. Zauważa jednak, że to nie wystarcza, aby kampanie były skuteczne i konieczne jest szkolenie się, rozwój i doświadczenie.

Uczestnicy szkoleń Artura Jabłońskiego często fiksują się na takich kwestiach jak: dobór przycisku w reklamie, decyzja o promowaniu postów, wybór grupy odbiorców i na innych możliwościach dostępnych bezpośrednio w systemie Facebook Ads. W tym zakresie można szybko się wdrożyć i nauczyć podejmowania słusznych decyzji. Jednak warto pamiętać, że konfiguracja kampanii nie gwarantuje sukcesu.

Oprócz konfiguracji, ważna jest również strategia kampanii oraz wybrany styl komunikacji. Nie można zapominać o tak podstawowych aspektach jak poprawnie działająca strona i skuteczne treści reklamowe.

 

Jak zostać specjalistą PPC?

Czy jedno szkolenie jest w stanie zbudować podstawy u początkujących specjalistów? Szkolenia są dobrym pomysłem, ale należy pamiętać, że nie każda teoria sprawdzi się w praktyce. Wiedza ze szkoleń to dobry punkt wyjścia, ale trzeba testowania i doświadczenia, aby ocenić, jakie działania są skuteczne. Artur Jabłoński podkreśla, że nieustanne doglądanie kampanii i eksperymenty w zakresie tekstów i grafik to czasochłonny aspekt reklam na Facebooku. Z drugiej strony dobre przeszkolenie z konfiguracji kampanii na Facebooku to uniwersalna wiedza, która przyda się niezależnie od branży, dla której pracujemy.

 

Czym różni się Facebook Ads od Google Ads?

Artur Jabłoński porównuje reklamy Google Ads to wyświetlania...stanów magazynowych. Te reklamy docierają do odbiorców, poszukujących konkretnych produktów i usług w Google. Natomiast reklama na Facebooku ma element walki o uwagę odbiorcy - wyświetla się nie w momencie wyszukiwania, ale podczas przeglądania Facebooka czy Instagrama. Trudniej jest utrzymać uwagę kogoś, kto nie miał zamiaru nic kupować.

 

Jak znaleźć dobre szkolenie z marketingu internetowego?

Artur Jabłoński, powołując się na badania wymienia kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem szkolenia:

 • osoba prowadząca
 • temat/agenda
 • sala i warunki podczas szkolenia

Jak szkolenie wybiera dla siebie i swojego zespołu Artur? Przede wszystkim zwraca uwagę na trenera, ale nie jego charyzmę, a sposób przekazywania wiedzy. Dobry trener mówi zrozumiałym językiem i sprawia, że trudne pojęcia są łatwo przyswajalne. Sięga po przykłady i analogie, aby ułatwić naukę swoim kursantom. Tu jednak Artur podkreśla, że lepszym wyborem jest szkolenie u kogoś, kto zna marketing internetowy z praktyki, np. rozwijając skutecznie własny biznes. Dystans ma natomiast do osób, które znają wyłącznie teorię i nie mają sukcesów marketingowym na swoim koncie. Jeśli otwarcie to komunikują, możemy świadomie podjąć decyzję, czy skorzystamy z usług takiego trenera. Gorzej, jeśli składają oni obietnice bez pokrycia i nie przyznają się do niewielkiego doświadczenia.

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie materiały oferuje trener. Artur swoim kursantom dostarcza materiały zarówno przed szkoleniem, aby już się przygotować, jak i po szkoleniu, aby utrwalić wiedzę.

Wreszcie można sprawdzić trenera przed szkoleniem - poszukać jego materiałów online, nagrań video i ocenić, czy odpowiada nam jego sposób komunikacji.


Z wywiadu dowiesz się również:

 • Czy czas szkolenia ma znaczenie
 • Jak zdobyć certyfikat z Facebooka i czy jest to trudne
 • Jak wygląda egzamin przeprowadzany przez Facebooka
 • Czy warto podejść do certyfikacji z Facebooka bez dużego doświadczenia
 • Dlaczego Artur Jabłoński musiał pokazywać Facebookowi, co ma pod biurkiem
 • Czy reklamy na LinkedInie są drogie i nieskuteczne
 • Dla kogo jest reklama na LinkedInie
 • Ile kosztuje reklama na LinkedInie
 • Gdzie uczyć się reklam na LinkeInie
 • Dla kogo jest książka Artura Jabłońskiego “Skuteczna reklama na LinkedIn”
Nasz gość

Artur Jabłoński

Konsultant ds. e-marketingu: prowadzi szkolenia z reklamy na Facebooku, komunikacji w social media, copywritingu. Ma również własną agencję – digitalk. Wraz z zespołem planuje i realizuje kampanie, które sprzedają. Autor książek „Jak pisać, żeby chcieli czytać„ oraz „Skuteczna reklama na Facebooku”, które zostały bestsellerem wydawnictwa. Często występuje na konferencjach branżowych.

 

artur jablonski2

Chcesz więcej?

Zajrzyj na blog Artura: https://arturjablonski.com/artykuly/

Zobacz książkę o reklamie na LinkedInie: https://www.reklamanafb.pl/

Wizard