Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E jakub biel wywiad widoczni

Jak wykorzystać TikToka w firmie?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Jakub Biel w Akademii widoczni

Czy TikTok jest tylko dla młodzieży? Przyglądamy się kanałowi, który kojarzy się z rozrywką i tym samym bywa z góry odrzucany ze strategii marketingowej firm. Czy słusznie? Zapytaliśmy Jakuba Biela, jak wykorzystać TikToka do promocji firmy, czy warto zainwestować w reklamy na TikToku i czy Instagram Reels dogania TikToka w walce o naszą uwagę.

 

 

Oko w Oko z Gościem

Jak wykorzystać TikToka w biznesie?

corner

Zobacz wywiad z Jakubem Bielem

Czy TikTok to dobre rozwiązanie dla firm?

Jakub Biel uważa, że TikTok jest dobry dla firm, ponieważ na TikToku są ludzie - potencjalni klienci. Obecnie z TikToka korzysta ponad 4 mln Polaków i ponad miliard ludzi na całym świecie. W porównaniu do YouTube’a czy Instagrama, wciąż względnie łatwo jest się wybić na TikToku.

Jakub Biel przypomina, że kiedyś YouTube też był postrzegany wyłącznie jako przestrzeń do rozrywki, a prym wiodły śmieszne filmiki. Dziś natomiast jest bogaty w merytoryczne, jakościowe filmy na każdy temat. Trudno sobie dziś wyobrazić, aby duża firma świadomie rezygnowała z YouTube’a, chociażby w postaci jednorazowej obecności u innych lub na swoim własnym kanale. Z TikTokiem będzie podobnie.

To jest inne medium pod względem typu treści - mamy do czynienia z krótkimi filmikami, ale mimo to wiele firm już świetnie wykorzystuje potencjał TikToka. Wiele firm szuka swojego stylu na TikToku, nie chcą wyłącznie dopasowywać się do treści, które są już popularne, jak np. tańce. Często sięgają po treści edukacyjne, ale podane w przystępnej, bo krótkiej, formie.

 

Jakie korzyści przynosi obecność firmy na TikToku?

Jakub Biel zwraca uwagę, że TikTok daje firmom szansę na:

  • łatwe pozyskanie dużych zasięgów
  • niskie koszty dotarcia do dużej liczby odbiorców
  • łatwe wyróżnienie się od konkurencji (większości firm tam nie ma)
  • pozytywny wpływ na działania i zasięgi w pozostałych kanałach

 

Czy warto udostępniać treści z TikToka w innych kanałach?

Jakub Biel jest zdania, że udostępnianie treści tworzonych na TikToku na Instagrama lub na YouTube’a przypomina tworzenie telewizji w internecie. Zwyczajnie nie przynosi to efektu, bo odbiorcy oczekują czegoś innego po danym kanale. TikTok jest dużo bardziej dynamiczny niż inne kanały, wykorzystuje mnóstwo bodźców - po uruchomieniu od razu słychać dźwięk, od razu widzimy content w formie video.

 

Czy zdaniem Jakuba Biela Instagram Reel może konkurować z TikTokiem?


Jak uważa Jakub Biel, rolki na Instagramie będą funkcjonować obok TikToka i nie są dla niego zagrożeniem. Nie ma ryzyka, że Instagram w ten sposób przechwyci użytkowników TikToka, m.in. z tego względu, że dla wielu młodych odbiorców TikTok jest bezpiecznym miejscem, do którego jeszcze nie dotarli ich rodzice. Druga kwestią jest sztuczność Instagrama - pozowane, retuszowane zdjęcia przestają odpowiadać coraz większej liczbie użytkowników. Na TikToku poszukujemy więc autentyczności, której nie ma chociażby Instagram.

 

Z wywiadu z Jakubem Bielem dowiesz się także:

  • Czego potrzebujesz, aby tworzyć treści na TikToka?
  • Czy polskie firmy już działają na TikToku?
  • Czy warto płacić za reklamę na TikToku?
  • Czy system reklamowy TikToka jest przystępny?
  • Czy TikTok ma szansę przebić się do szerszego grona odbiorców?
Nasz gość

Jakub Biel

Kreatywne reklamy robił już w kosmosie, telegazecie, Tinderze, TikToku, a nawet na Pornhubie. O niestandardowych kampaniach opowiada na uczelniach i konferencjach w tym TEDx, I Love Marketing, Infoshare czy Marketing Hits w Mińsku. Firmę założył w Prima Aprilis i nazwał „Ambaje” co w języku polskim jeszcze 200 lat temu oznaczało głupoty, mrzonki, dyrdymały i zmyślone historie.

profilowe 3 DSC08085 2 Edit 02 1200x1800

Chcesz wiedzieć więcej?

 

Zobacz blog Jakuba: https://jakubbiel.pl/blog/

Oceń ten artykuł:
Jakub Biel gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników3.67 na podstawie 131 głosów

Wizard