Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Karol Dziedzic tlo

Czy bać się automatyzacji Google Ads?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Karol Dziedzic w Akademii widoczni

Jeśli chodzi o narzędzia Google to jednego możemy być pewni - częste zmiany. Jak za nimi nadążyć? Czy specjaliści dalej są potrzebni w dobie automatyzacji? Odpowiedzi udzielił nam wywiadzie specjalista w dziedzinie Google Ads, Karol Dziedzic. Od lat zajmuje się bezpośrednio kampaniami, jak również edukacją przez szkolenia i kursy oraz konsultacjami w celu zwiększenia efektywności firmy.

 

 

Oko w Oko z Gościem

Czy bać się automatyzacji Google Ads?

Czy automatyzacja Google Ads jest zagrożeniem dla specjalistów?

Nowości wprowadzane przez Google nie są zagrożeniem dla pracy specjalistów, ale będą od nich wymagać wyspecjalizowania się w działaniach, zwłaszcza analizie. Karol Dziedzi nie postrzega automatyzacji w sposób negatywny, wręcz przeciwnie. Zmniejsza ona ilość pracy odtwórczej, co w rezultacie pozwala specjalistom poświęcić czas na myślenie biznesowe i rozwiązywanie problemów:

  • jak poprawić funkcjonalność strony,
  • jak lepiej zaopiekować się klientami,
  • w jaki sposób poprawić współczynnik konwersji.

Automatyzacja będzie wymagała od specjalistów nauczenia algorytmów Google odpowiedniego zbierania i wykorzystywania danych. Do tego przydatne okażą się umiejętności techniczne i obsługa narzędzi typu Google Tag Manager. Karol Dziedzic w automatyzacji widzi redukcję stanowisk typowych klikaczy, w zamian za to od specjalistów będzie wymagać się analitycznego myślenia nad realną poprawą stanu biznesu.


Jak zmiany wpływają na relacje klient-specjalista?

Karol Dziedzic zauważa potrzebę obustronnej edukacji. W przypadku klientów i partnerów biznesowych warto wytłumaczyć sposób działania systemu, potrzebnych danych i etapów tworzenia kampanii. Z kolei specjaliści powinni rozwinąć swoje kompetencje miękkie, a więc jak przeprowadzić wywiad z klientem, na jakie dane zwrócić uwagę, jak zmienić relację z klient-podwykonawca na partnerskie.

Klient powinien mieć również świadomość zmiany raportowania. Karol Dziedzic podkreśla, że obecnie wartość dodana w biznesie przez specjalistę będzie mierzona poprzez analizy, wnioski i planowanie.


Czy automatyzacja jest dla nas korzystna?

Nie wszystkim automatyzacja się podoba. W rzeczywistości nie pozostaje jednak nic innego jak nauczyć się ją wykorzystywać do efektywnego działania. Ogólne algorytmy automatyzacji mogą być nietrafione dla wielu specyficznych projektów. Jednak jak zauważa Karol Dziedzic, diabeł tkwi w szczegółach i danych które przekazujemy. Specjalista odpowiada za dostosowanie typu kampanii, narzędzi, budżetu i targetowania. Musi jednocześnie uważać na nieprzydatne lub szkodliwe algorytmy.

Czy możemy zrezygnować z automatyzacji kampanii Google Ads na rzecz ręcznych ustawień? Karol Dziedzic przestrzega, że człowiek nie jest w stanie samodzielnie przetworzyć tak dużej liczby danych w krótkim czasie i jednocześnie ustawiać działania przez całą dobę. Należy dostosować się do nowych zasad gry, ale lepiej zainwestować pieniądze klientów.

 

Z wywiadu z Karolem o automatyzacji Google Ads dowiesz się również

  • Czy rekomendacje są godne zaufania?
  • Różnice między samodzielnymi działaniami w Google Ads a współpracą z specjalistą
  • Jak mierzyć ruch z ograniczoną bazą danych?
  • Wieloletnie doświadczenie, czy świeży umysł - paradoks specjalisty ds. Google Ads
Nasz gość

Karol Dziedzic

W branży żartobliwie nazywany kombajnem internetowym łączącym działania z obszaru SEM i SEO oraz analityki internetowej w celu maksymalizacji ROI swoich klientów. Trener oraz specjalista Google Ads i Google Analytics. Wykładowca na poznańskim Collegium da Vinci oraz krakowskim AGH. Doświadczony szkoleniowiec, który w swoim portfolio ma już ponad 1000 przeszkolonych firm. Prelegent na licznych konferencjach branżowych. Współpracuje z firmami z branży nieruchomości, motoryzacji, FMCG, e-commerce oraz startupami. Prywatnie fan starej klasycznej motoryzacji, zakochany w swoim starym Volkswagenie T2, którego czule nazywa „Bawibusem”.

karol dziedzic

Chcesz wiedzieć więcej?

Poszerz swoją wiedzę z Google Ads i zapisz się na szkolenia Karola Dziedzica.

 

 

Oceń ten artykuł:
Karol Dziedzic gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników4.40 na podstawie 125 głosów