Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Marzec tlo

Jak zaplanować kampanię w Google Ads?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Krzysztof Marzec w Akademii widoczni

Szukając sposobu na reklamę w sieci trudno pominąć Google Ads. Oferują skuteczne i sprawdzone narzędzia, dopasowanie celu do potrzeb firmy i pełną analizę efektów. Jednak jak wykorzystać potencjał Google Ads? O tym w wywiadzie opowiedział Krzysztof Marzec, który ma za sobą lata doświadczenia w tym temacie. Na swoim koncie ma m.in. szkolenie przeprowadzone dla samego Google i jego specjalistów. To co Krzysztof najbardziej lubi w Ads to mierzalność - zobaczyć na koniec dnia wyniki swojej pracy. Jednak, żeby to osiągnąć, należy unikać pułapek. Zobacz wywiad i przekonaj się jak to zrobić!

 

 

Oko w Oko z Gościem

Jak zaplanować kampanię w Google Ads?

corner

Zobacz wywiad z Krzysztofem Marcem

Co to znaczy efektywna kampania Google Ads?

W przypadku kampani Google Ads ugruntowały się dwa cele - konwersje i zasięg. Jak zauważa Krzysztof Marzec, to, na który zdecyduje się firma powinno być podyktowane etapem rozwoju na jakim się znajduje i czy jest w stanie zadbać o całą budowę marki.

Młode firmy, które dopiero wchodzą na rynek powinny ukierunkować swoje pierwsze kampanie na konwersję. Proces ten może potrwać nawet kilka lat. Jeśli pierwsze działania nie będą przynosić faktycznego zysku, firmy nie będą wstanie się utrzymać. Jest to szybkim przepisem na straty. Krzysztof Marzec radzi, aby targetować się na klientów z intencją zakupową, nawet jeśli zrealizują ją po kilku dniach.

Ustawienie celu kampanii jest korzystne dla dużych firm, z zapleczem finansowym. Krzysztof zwraca uwagę na proces decyzyjny klienta, wybiera on sprawdzony sklep na podstawie doświadczenia i zapamiętanych reklam. Z tego powodu właściciele dużych firm inwestują we wzrost wartości firmy.


Wyjątki od reguły w kampaniach Google Ads

Krzysztof Marzec wskazuje na wyjątkową sytuację, kiedy mniejszym, startującym firmom opłaca się zainwestować w kampanie zasięgowe. Dotyczy to branży eventów, zwłaszcza wydarzeń nietypowych. Również w tym wypadku przede wszystkim należy wejść w buty odbiorcy, który z reguły nie są świadomi takiej oferty, dlatego też nie szuka jej w internecie. Decydując się na kampanię zasięgową pozwalamy odbiorcom zapoznać się z wydarzeniem i być może wzbudzić intencję zakupową.


Czy warto uruchamiać kampanie przy niskim budżecie?

Aktualnie Google Ads nie należy do taniego sposobu promocji. Krzysztof tłumaczy, że wynika to z aukcyjnego charakteru tego narzędzia. Im więcej reklamodawców decyduje się na skorzystanie z Google Ads, tym stawki są wyżej podbijane. Drugą pułapką, wpływającą na wysokie koszty kampanii, jest decydowanie się na poprowadzenie kampanii samodzielnie przez niedoświadczonych w tym temacie przedsiębiorców. Dopiero poznając narzędzie Google popełniają kosztowne oraz czasochłonne błędy. Decydując się na współpracę z właściwą agencją marketingową, przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić więcej czasu i pieniędzy, niż decydując się na samodzielne działanie.

Częstym błędem w inwestowaniu w kampanię Ads jest patrzenie na nią z wąskiej perspektywy, zamiast oceniać w skali rocznej. Krzysztof Marzec radzi myśleć przez pryzmat zdobycia klientów niż samej ceny. Dobrze zaplanowana kampania przynosi więcej zysków. Z kolei mały budżet to często marnowanie potencjału. Znacznie lepszym wyjściem jest przeznaczenie większego budżetu na rentowną kampanię lub przeznaczenie go na inny obszar rozwoju firmy.


Z wywiadu z Krzysztofem Marcem o Google Ads dowiesz się również

  • Jak obliczyć prognozowany koszt kampanii w Google Ads?
  • Jak sprawdzić, czy budżet firmy jest dobrze wykorzystywany w kampanii Ads?
  • Jak Google stoi na straży kampanii?
  • Dlaczego warto nawiązać współpracę z agencją Ads?
  • Czy Google Ads to narzędzie do przetestowania obszarów strony?
  • O co należy zadbać w ramach kampanii Google Ads?
Nasz gość

Krzysztof Marzec

CEO w DevaGroup. Trener SEO, Google Ads & Analytics, szkolił najlepsze agencje i domy mediowe bezpośrednio dla Google. Autor trzech książek, ponad setek artykułów i wysoko ocenianych kursów on-line. Gościł na scenach kilkudziesięciu konferencji, zdobywając wysokie miejsca i nagrody publiczności. Pomysłodawca i organizator konferencji semKRK oraz gali nagród semKRK Awards.

krzysztof marzec

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z marketingu w wyszukiwarkach oraz analityki - wybierz się na konferencję semKRK.

 

 

Oceń ten artykuł:
Krzysztof Marzec gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników4.94 na podstawie 123 głosów