Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Michal Bak tlo

Jak wykorzystać content marketing?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Michał Bąk w Akademii widoczni

Od lat wspiera przedsiębiorców w drodze do rozwoju kariery. Michał Bąk współtworzy przestrzeń Founders.pl w świecie biznesu. W tym celu przygotowuje starannie dopracowane warsztaty, współpracę, mentorów oraz bezustannie zaskakuje nowymi pomysłami. Co jednak doprowadziło do osiągnięcia sukcesu na taką skalę? Michał przyznał, że za większością jego efektów stoi content marketing. W wywiadzie zagłębiliśmy się w temat, jak celnie korzystać z tego niedocenianego narzędzia.

 

 

Oko w Oko z Gościem

Jak wykorzystać content marketing?

corner

Zobacz wywiad z Michałem Bąkiem

Czy content marketing jest efektywny dla firm?

Wbrew powszechnej opinii, Michał Bąk, energicznie broni tej marketingu treści. Pierwszym krokiem do zrozumienia tej strategii, powinno być uświadomienie czym naprawdę jest. Nie jest to jedynie prosty blog, na który zaglądają nieliczni, lecz wszystkie treści pobudzające potencjalnych klientów do aktywności.

Drugim krokiem byłoby oczywiście ich wprowadzenie. Spośród jakich działań można wybierać? Michał podpowiada, że są nimi każde udostępniany wywiad, webinar, filmy udostępniane poprzez portale społecznościowe.

Natomiast tym co zdecydowanie nie pomaga w popularności content marketingu jest trudność w kontrolowaniu jego efektywności. To, że przynosi korzyści jest niezaprzeczalnym faktem. Zyski w sprzedaży mogą pojawiać się już po kilku dniach, jednak zdecydowanie częściej są kwestią miesięcy. Ich poziom zależy również od zaangażowania, nakładu czasu i inwestycji.

 

Kto jest odbiorcą budowanego marketingu treści?

Wyznaczenie odbiorcy jest tutaj trudniejsze niż w przypadku narzędzi bezpośrednio nastawionych na sprzedaż. Michał Bąk nie ogranicza targetu do konkretnej grupy odbiorców, czy etapu konsumpcji. Wykreowana treść ma natomiast skłonność to wzbudzania potrzeby spontanicznego zakupu. Jest to efektem przygotowania odpowiednio intrygującego materiału. Z drugiej strony wykorzystanie treści może doprowadzić do natychmiastowego zwiększenia stanu sprzedaży nawet świeżo wprowadzonych produktów. Wystarczy dostosowanie treści do potrzeb i celów firmy.

 

Jakie cele kryją się za content marketingiem?

Różnorodność odbiorców tego procesu bezpośrednio wpływa na szeroki wybór celów. W trakcie wywiadu Michał wyodrębnił:

 • budowanie świadomości marki
 • zachęcanie do zakupów spontanicznych
 • zwiększenie poziomu szybkich zakupów
 • zwiększenie ruchu na stronie
 • wzbudzanie aktywności klientów
 • zatrzymywanie klientów

Tak wiele możliwości jest w zasięgu ręki wielu przedsiębiorców. Należy jedynie zgłębić tajniki content marketingu.

 

Jak stworzyć atrakcyjną treść?

Jak już wspominaliśmy content marketing to nie tylko blog informacyjny. Co zrobić, aby treść faktycznie kusiła potencjalnych klientów? Michał Bąk wielokrotnie powtarza, że najważniejsze jest podejście. Przed zdecydowaniem się na to, należy zadać sobie pytanie, “Czy chcę brać w tym udział?”, a przede wszystkim “Czy mam na to czas?”. Otóż za sukcesem kontent marketingu w dużej mierze stoi systematyczność i konsekwentność. Dodatkowo należy zwracać uwagę na wiele drobnych szczegółów, tak aby treść była stosunkowo estetyczna, cieszyła oko i zachęcała do dłuższego skupienia uwagi. Prowadzenie aktywnej działalności w mediach nie jest proste. Michał zapewnia jednak, że odpowiednie metody mogą przynieść niewyobrażalne korzystne i długofalowe efekty.

 

Z wywiadu z Michałem dowiesz się również:

 • Jakie są najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu contentmarketingu?
 • Jak efektywnie wykorzystać treść?
 • Memy, czyli nowy król treści.
 • Kto jest wzorem w prowadzeniu content marketingu?
 • Jak mierzyć efekty prowadzonych treści?
 • Jak długo trzeba czekać na efekty?
 • Jakie istnieją drogi dotarcia do odbiorcy?
Nasz gość

Michał Bąk

Twórca i założyciel takich inicjatyw jak Founders Mind, Founders Camp - wyjazdów integracyjnych, które pozwalają na interakcję założycieli firm, osób zarządzających biznesami w swobodnej atmosferze. Pomysłodawca portalu MarketingiBiznes.pl, który zrzesza tysiące przedsiębiorców, umożliwiając budowanie relacji zawodowych i dzielenie się wiedzą.

michal bak3

Chcesz wiedzieć więcej?

Postaw na rozwój swoich umiejętność przedsiębiorczych na platformie founders.pl

 

 

Oceń ten artykuł:
Michał Bąk gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników4.89 na podstawie 118 głosów