Jak napisać dobry tekst na stronę główną? Jak napisać tekst sprzedażowy?

blog widoczni seo2

Strona główna to wizytówka naszej firmy. Jeśli jej zawartość nie przyciągnie uwagi internauty, stracimy potencjalnego klienta. Odbiorca nie zapozna się z naszą pełną ofertą, jeśli nie skłoni go do tego tekst znajdujący się na stronie głównej.

Jak wyglądają teksty SEO na stronę internetową? Czym charakteryzuje się dobry tekst sprzedażowy? Co zrobić, żeby zatrzymać internautę na dłużej? Jak napisać dobry tekst? Oto kilka przydatnych wskazówek copywriterskich!

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

Tekst na stronie głównej to wizytówka firmy

Pisanie tekstów na stronę www

Strona internetowa to ważne źródło wiedzy o firmie. Szczególnie istotna jest strona główna i redagowanie tutaj odpowiednich treści sprzedażowych. Można powiedzieć, że pełni ona funkcję firmowej wizytówki. To na stronie głównej często dochodzi do pierwszego kontaktu potencjalnego klienta ze sprzedawcą czy usługodawcą. Jeśli chcemy zatrzymać odbiorcę na naszej stronie, musimy zadbać o zamieszczenie na niej dobrego tekstu. Jeżeli tego nie zrobimy, może się okazać, że strona główna była nie tylko pierwszym kontaktem potencjalnego klienta z naszą firmą, ale też ostatnią.

 

Jak napisać ofertę na stronę główną? 

Zadaniem dobrego tekstu, który sprzedaje jest zainteresowanie odbiorcy naszą ofertą. Pożądanym przez nas zachowaniem internauty może być na przykład przejście do zakładki „Oferta”. Aby tak się jednak stało, odbiorca powinien otrzymać od nas informację, że warto to zrobić. Teksty na stronę internetową powinny odpowiadać na pytanie: „Co będę z tego miał, że zdecyduję się na skorzystanie akurat z tej oferty?”.

 

Jak pisać artykuły na www?

Funkcją treści zamieszczonej na stronie głównej jest informowanie. Teksty na stronę internetową powininy zawierać podstawowe informacje o naszej firmie. Po jego przeczytaniu klient powinien wiedzieć, czym się zajmujemy oraz co oferujemy. Prawidłowe pisanie tekstów na stronę to szansa na pokazanie siebie z jak najlepszej strony.

 

 

Dobry tekst sprzedażowy

Jak pisać ofertę na stronie głównej?

Teksty na stronę www będą skuteczne, jeśli zostaną napisane z zachowaniem kilku ważnych zasad.

Przy redagowaniu treści należy pamiętać, że tekst piszemy nie dla siebie, a dla naszych odbiorców. I to właśnie do nich powinniśmy się zwracać. Strona główna to nie gablotka z pucharami. Metrowa lista naszych certyfikatów czy osiągnięć raczej nikogo nie zainteresuje. Oczywiście informacje o Twoich kompetencjach i doświadczeniu są ważne. Istotne jest jednak zachowanie odpowiednich proporcji. Ma to być raczej krótka wzmianka, a nie tekst pod tytułem jaki to ja jestem super.

Klient chce poznać konkretną korzyść ze skorzystania z Twojej oferty. Teksty na stronę internetową muszą oferować mu jakąś wartość dodaną. Informacja, że masz wieloletnie doświadczenie na rynku jest istotna. Jednak musi iść za tym coś więcej. Zamiast pisać „Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku”, możesz napisać na przykład: „Dzięki 10-letniemu doświadczeniu na rynku, jesteśmy w stanie zagwarantować realizację dużej ilości zamówień w krótkim czasie”. Wartością dodaną dla klienta jest w tym przypadku szybkie wykonanie usługi lub szybka dostawa zamówionego towaru. Odbiorca otrzymuje przy okazji informację, że nasza firma istnieje na rynku od 10 lat.

 

Styl dostosowany do odbiorcy

Zwracając się do internautów należy pamiętać o stylu jaki stosujemy. Inny styl będzie posiadał artykuł blogowy a inny tekst reklamowy. Przykłady skutecznego content marketingu, który sprzedaje znajdziecie w naszym artykule: 10 sposobów na content marketing, który sprzedaje.

Jedną z ważniejszych zasad, jak napisać dobry tekst, jest dostosowanie języka do konkretnego odbiorcy. Inaczej będziemy się zwracać do klienta sklepu ze śmiesznymi gadżetami, inaczej do użytkownika zainteresowanego polisą na życie. Dobry tekst na stronie głównej powinien być w miarę krótki, konkretny i napisany prostym językiem.

Z artykułu powinno jasno wynikać:

  • czym się zajmujemy,
  • co oferujemy.

Klient nie może się domyślać, o co nam chodzi. Jeśli czegoś nie zrozumie, opuści naszą stronę i poszuka innej oferty. Jak napisać dobry tekst? Musimy pamiętać, że to co dla nas jest jasne i oczywiste, dla innych może być trudne do zrozumienia.

Teksty SEO na stronę internetową powinny być napisane krótkimi zdaniami. Artykuły składające się ze zdań wielokrotnie złożonych są trudniejsze w odbiorze. Teksty na stronę www z krótkimi zdaniami powinny łatwiej trafić do odbiorcy.

Dobry tekst sprzedażowy na stronie głównej powinien budzić zaufanie. Odbiorca musi Ci zaufać. Tylko wtedy skorzysta z Twoich usług. Efekt taki można uzyskać stosując na przykład tak zwany autentyczny przekaz. Polega on na pisaniu od siebie, prosto z serca. Tekst może się odnosić do wartości, które firma uznaje za ważne. Jeśli przedsiębiorstwo jest firmą rodzinną, warto zawrzeć taką informację w tekście na stronie głównej.

Zaufania nie budzą zdania w stylu „Jesteśmy liderem w branży”. Tego typu slogany nic nie mówią odbiorcy na nasz temat. Lepiej skorzystać z koncepcji tak zwanego storytellingu. Za pomocą wciągającej historii rozbudzamy wyobraźnię użytkownika. Dzięki temu łatwiej mu jest identyfikować się z firmą. Lepiej zapamiętuje również taką ofertę. Mało tego, jeśli opowiedziana przez nas historia będzie bardzo interesująca, użytkownik opowie ją swoim znajomym. Uzyskamy w ten sposób efekt marketingu wirusowego - tym charakteryzują się dobrze napisane teksty na stronę www. 

 

 

Optymalizacja tekstu na stronie głównej

Teksty SEO na stronę internetową

Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, tekst na stronę główną pisze się przede wszystkim z myślą o czytelniku. Należy przy tym jednak pamiętać o innej ważnej roli jaką spełnia. Odpowiednio skonstruowany tekst wpływa na wyniki naszej strony w wyszukiwarkach. Content Marketing jest ważnym elementem pozycjonowania stron. Optymalizacja tekstu pod kątem SEO nie polega jedynie na umieszczeniu w nim odpowiednich fraz kluczowych. Artykuł powinien być także właściwie sformatowany.

 

Jakie elementy powinien zawierać tekst na stronę główną?

  • akapity,
  • nagłówki, śródtytuły,
  • wypunktowania,
  • pogrubienia.

Wymienione elementy pozytywnie wpływają na wyniki strony w Google i podpowiadają jak dobrze napisać ofertę. Oprócz tego tekst jest bardziej czytelny i przejrzysty, a co za tym idzie, łatwiejszy w odbiorze.

 

 

Dobry tekst sprzedażowy

Redagowanie treści pod SEO

Z marketingowego punktu widzenia tekst na stronie głównej jest niezbędnym elementem każdej strony internetowej. To swego rodzaju wizytówka, która pozytywnie wpływa na nasz wizerunek. Mając na stronie głównej dobry tekst, jesteśmy lepiej postrzegani przez odbiorców. Budujemy dzięki niemu nie tylko nasz wizerunek, ale także relacje z odbiorcami. Ten ostatni element jest niezwykle istotny. Pisanie tekstów na stronę, które pozwolą na nawiązanie z odbiorcami odpowiednich relacji, opartych na zaufaniu, to klucz do naszego sukcesu. Sukcesu rozumianego jako zwiększenie sprzedaży, dzięki dobrym tekstom reklamowym.

 

Zastanawiasz się, ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej? Sprawdź nasze przykłady!

 

 

 

Oceń ten artykuł:
Jak napisać dobry tekst na stronę główną? Jak napisać tekst sprzedażowy?

Średnia ocen użytkowników4.69 na podstawie 93 głosów

UDOSTĘPNIJ