Jak zwiększyć ruch na stronach docelowych?

jak zwiekszyc ruch na stronie docelowej
Spis treści

• Czym są strony docelowe i dlaczego warto dbać o wysoki ruch na nich?

• Jak zwiększyć ruch przez optymalizację treści pod SEO?

• Jak zwiększyć ruch dzięki linkowaniu wewnętrznemu?

• Jak zwiększyć ruch wykorzystując CTA?

• Jak zwiększyć ruch przez optymalizację kampanii Google Ads?

• Jak zwiększyć ruch dzięki e-mail marketingowi?

• Jak zwiększyć ruch dzięki reklamom w mediach społecznościowych?

• Jak zwiększyć ruch dzięki wpisom gościnnym?

• Jak zwiększyć ruch przez influencer marketing?

• Podsumowanie

Wysoki ruch na stronie internetowej jest bardzo ważny, ponieważ może mieć bezpośrednie przełożenie na konwersję. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby ruch pojawiał się na odpowiednich stronach internetowych. Co zrobić, jeśli uważasz, że Twoi odbiorcy trafiają w nieadekwatne miejsca w Twojej witrynie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym są strony docelowe i dlaczego warto dbać o wysoki ruch na nich?

Strony docelowe, znane również jako landing page, to określone strony w witrynie, które umożliwiają zbieranie danych kontaktowych odbiorców w zamian za dostarczenie im wybranego zasobu. Takie informacje może pozyskiwać na przykład za pomocą formularza, w którym należy pozostawić swoje imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, aby móc pobrać darmowy e-book.

Przykład strony docelowej. Źródło: hubspot.com

Pamiętaj, że chociaż Twoja strona główna jest prawdopodobnie stroną o najwyższym autorytecie, to nie ona przynosi Ci konwersje. Nie musisz się skupiać na tym, by na stronie głównej był największy ruch. Znacznie więcej korzyści przyniesie Ci ruch na stronach docelowych. W ten sposób będziesz mieć dane kontaktowe osób, które są zainteresowane Twoją ofertą lub tematami powiązanymi z Twoją branżą. Taką grupę odbiorców jest znacznie łatwiej przekonać do konwersji.

Jeżeli użytkownicy nie docierają na ważne dla Ciebie strony docelowe, musisz przyjrzeć się słowom kluczowym, na które je pozycjonujesz, strategii linkowania wewnętrznego, linkom zwrotnym, linkom docelowym przy kampanii Google Ads i Facebook Ads, a także ogólnej strategii marketingowej. Być może któreś z tych aspektów wymaga optymalizacji.

Jeśli natomiast Twoja witryna ma ogólnie niski ruch, prawdopodobnie masz nieskuteczną formę promocji i musisz wprowadzić całościowe zmiany. W tym artykule przedstawimy Ci szereg rozwiązań, które możesz wdrożyć, żeby Twoja strona cieszyła się większym ruchem.

[section id="35325"]


Jak zwiększyć ruch przez optymalizację treści pod SEO?

Jeśli chcesz, żeby odbiorcy docierali na Twoją stronę docelową, musisz mieć pewność, że jest ona widoczna w wynikach wyszukiwania. Skup się na tym, by dobrać skuteczne słowa kluczowe oraz przygotować efektywną, wielopoziomową strategię pozycjonowania. Jednym z głównych filarów pozycjonowania strony internetowej jest optymalizacji treści, dlatego na początek upewnij się, że wykorzystujesz słowa, które są realnie wyszukiwane przez użytkowników. Możesz to sprawdzić w takich narzędziach jak Senuto, Semstom, Surfer, Ahrefs, Google Keyword Planner itp.

Dobór słów kluczowych w panelu narzędzia Senuto

Sprawdź, czy słowa kluczowe znajdują się w odpowiednich miejscach na stronie. Priorytetowo powinny się znaleźć w:

 • tytule,
 • adresie podstrony,
 • nagłówkach (przede wszystkim w nagłówku H1, ale H2-H6 również są ważne),
 • treści strony,
 • alternatywnych opisach obrazów i grafik,
 • anchorach linków.

Jednocześnie musisz się wystrzegać keyword stuffingu. Tak określane jest upychanie w treści zbyt dużej liczby słów kluczowych. Jest to uznawane przez Google za jeden z podstawowych błędów SEO.

Upewnij się również, że Twoja strategia pozycjonowania strony jest realizowana zgodnie z ogólnie przyjętymi, dobrymi praktykami SEO:


Jak zwiększyć ruch dzięki linkowaniu wewnętrznemu?

Linkowanie wewnętrzne to jeden z istotnych czynników rankingowych Google. Prawidłowa struktura linków wewnętrznych pozwala algorytmom lepiej zrozumieć Twoją stronę i kierować do niej odpowiednią grupę odbiorców. Linkowanie wewnętrzne ma również wpływ na to, jak długo użytkownicy zostaną w Twojej witrynie i jakie strony odwiedzą.

Dzięki linkowaniu wewnętrznemu możesz określić, które strony są dla Ciebie najbardziej istotne i to właśnie do nich kierować użytkowników i algorytmy. Jeśli zależy Ci na tym, żeby zwiększyć widoczność wybranej strony docelowej, umieszczaj linki do niej np. w treściach blogowych. Pamiętaj przy tym o hierarchii linkownia - poniżej przedstawiamy Ci przykładowy, prawidłowy schemat wykonywania linkowania w obrębie własnej strony.

Przykład schematu linkowania wewnętrznego na stronie internetowej. Źródło: Taboola.com

Masz wątpliwości, czy struktura Twoich linków wewnętrznych jest skuteczna? W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie:


Jak zwiększyć ruch wykorzystując CTA?

CTA to sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców i nakłonienie ich do wybranej czynności poprzez wykorzystanie krótkiego, chwytliwego zdania. Może ono mieć formę na przykład "Kup teraz!", "Dowiedz się więcej", "Sprawdź!" itp. Call to Action może Ci pomóc skierować odbiorców na wybraną stronę docelową. Możesz je wykorzystać w dowolnym miejscu, jeżeli uważasz, że to dobrze wpłynie na odbiorcę. Najczęściej wezwanie do działania spotyka się:

 • na stronie głównej,
 • na blogu,
 • w mediach społecznościowych,
 • w kampaniach Google Ads,
 • w organicznych wyszukiwaniach Google (Profil firmy w Google, meta description).

Przykład wykorzystania CTA na stronie internetowej agencji widoczni

Jeśli chcesz się nauczyć pisać skuteczne Call to Action, sprawdź nasz artykuł blogowy:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Jak zwiększyć ruch przez optymalizację kampanii Google Ads?

Płatne reklamy w wyszukiwarce Google pozwolą Ci na wyświetlenie Twojej strony docelowej w wynikach wyszukiwania oraz w sieci wyszukiwania Google, czyli na stronach odwiedzanych przez użytkowników. Reklama w Google Ads jest zawsze połączona z wybranym przez Ciebie linkiem. Dzięki temu możesz reklamować zarówno całą witrynę, jak i poszczególne strony docelowe. Dobrze zrealizowana kampania w Google Ads pozwoli Ci również dotrzeć do grupy docelowej, która jest najbardziej zainteresowana Twoją ofertą, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na większy ruch.

W ramach kampanii w Google Ads możesz zrealizować:

 • reklamę w wynikach wyszukiwania,
 • reklamę produktową w wynikach wyszukiwania,
 • reklamę w sieci reklamowej Google (wyświetla się na stronach, które odwiedzają Twoi odbiorcy),
 • remarketing (w tym remarketing dynamiczny i remarketing w wyszukiwarce),
 • reklamy na platformie YouTube oraz na Gmailu,
 • reklamę w aplikacjach.

Przykładowy widok reklamy w wynikach wyszukiwania Google

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie docelowej musisz skupić się na tym, jak zoptymalizować swoją kampanię Google Ads. Użytkownik, który widzi reklamę w wynikach wyszukiwania Google powinien być w stanie natychmiast zrozumieć, co uzyska po kliknięciu w link. W tym celu w treści reklamy wykorzystuj język korzyści, umieszczaj konkretne liczby dotyczące oferty (np. informację o obniżce). Dodatkowo możesz również umieścić tam informację o czasowym ograniczeniu oferty. W ten sposób wpłyniesz właśnie na wywołanie u odbiorców uczucia FOMO i sprawisz, że chętniej klikną w link.

Nie zapominaj również o podstawowych zasadach optymalizacji kampani w Google Ads. Twoja reklama powinna wyróżniać się wysoką jakością, jeśli chcesz przekonać odbiorców do odwiedzenia Twojej strony docelowej. Umieszczaj tam dobrej jakości zdjęcia, chwytliwe treści i nie zapominaj o Call to Action.


Jak zwiększyć ruch dzięki e-mail marketingowi?

Nie musisz docierać do nowych użytkowników, jeśli ważne jest dla Ciebie zwiększenie ruchu w sklepie internetowym. Równie skuteczną grupą odbiorców są osoby, które już wcześniej wyraziły zainteresowanie Twoją ofertą i zapisały się do subskrybentów newslettera. Takie osoby już coś wiedzą o Twojej marce, więc ich poziom zaufania do Twojej oferty jest wyższy niż w przypadku osób, które pierwszy raz o niej słyszą. W związku z tym jest większe prawdopodobieństwo, że klikną w link prowadzący do strony docelowej.

Zadbaj o to, by Twój newsletter był skuteczniejszy, personalizuj wysyłane maile. W ten sposób zwiększysz prawdopodobieństwo, że odbiorcy będą chcieli kliknąć w przesłany przez Ciebie link.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Jak zwiększyć ruch dzięki reklamom w mediach społecznościowych?

Jeśli borykasz się z problemem, jak zwiększyć ruch na stronie, koniecznie wykorzystaj media społecznościowe w swojej strategii. Świetnie pomoże Ci w tym reklama w Facebook Ads. To sposób na to, by wypromować markę, dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej i skierować użytkowników na istotne dla Twojego biznesu strony docelowe.

Na Facebooku są dostępne różne cele reklamowe, w tym również cel związany ze zwiększeniem ruchu w witrynie. Możesz w ten sposób skierować swoich odbiorców do strony docelowej. Przydatnym rozwiązaniem może się okazać również reklama remarketingowa - pozwoli Ci ona na dotarcie do osób, które wcześniej już wyraziły zainteresowanie Twoją ofertą, odwiedziły Twoją stronę internetową lub stronę na Facebooku.

Cele reklamy na Facebooku

Pamiętaj jednak, żeby przed rozpoczęciem działania w mediach społecznościowych, opracować skuteczną strategię. Przeprowadź research konkurencji, określ swoją grupę docelową i wybierz dopasowane do Twojej marki kanały społecznościowe.

O tym, jak wyróżnić swoją markę w mediach społecznościowych, dowiesz się z wpisów:


Jak zwiększyć ruch dzięki wpisom gościnnym?

Aby zwiększyć ruch na stronach docelowych warto publikować wartościowe treści poza swoją witryną. W ten sposób dotrzesz do większej grupy odbiorców, wzmocnisz wizerunek marki, zwiększysz ruch na stronie, a także zdobędziesz wartościowe back linki, które mogą wesprzeć Twoją strategię SEO. Pamiętaj jednak, żeby wpisy gościnne publikować na stronach, które są tematycznie powiązane z Twoją branżą.

Nie wiesz, jak znaleźć strony, na których można publikować wpisy gościnne? Wysyłaj maile do właścicieli branżowych stron internetowych, a także angażuj się w wydarzenia branżowe i utrzymuj dobre relacje z innymi przedsiębiorcami. Aktywnie działaj w mediach społecznościowych, wspieraj i doceniaj działania innych. Okazywanie zaangażowania i dbanie o relacje na pewno Ci pomoże. Pamiętaj również, że im bardziej znana jest strona internetowa, na której opublikujesz swój wpis gościnny, tym mocniej możesz zwiększyć ruch na swoim blogu.

Przeczytaj nasze wcześniejsze wpisy i dowiedz się więcej w tym temacie:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Jak zwiększyć ruch przez influencer marketing?

Czy wiesz, że według raportu Rakuten z 2019 roku aż 80% konsumentów kupiło coś dzięki rekomendacji influencera (źródło: https://go.rakutenmarketing.com/hubfs/docs/2019%20Influencer%20Marketing%20Report%20-%20Rakuten%20Marketing.pdf)? Natomiast według danych podawanych przez ClickZ na 22% dużych decyzji zakupowych osób w wieku 18-34 lata mają wpływ rekomendacje influencerów (źródło: https://www.clickz.com/influencer-marketing-2019-stats/223174/).

Influencer marketing jest skuteczny, ponieważ ludzie ufają społecznemu dowodowi słuszności. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu popularności wybranego produktu i większym ruchu na konkretnej stronie docelowej, możesz właśnie o to oprzeć współpracę z influencerem. Gdy Twój produkt będzie polecany przez osobę, której Twoi odbiorcy ufają, jest większa szansa, że klikną oni w link i rozważą zakup. Aktualnie influencer marketing jest coraz droższy, ale pamiętaj, że nie musisz od razu decydować się na współpracę z najbardziej rozpoznawalnymi osobami z branży. Zacznij od podjęcia współpracy z micro-influencerami, oni również mają oddaną grupę swoich odbiorców.

Więcej informacji o influencer marketingu znajdziesz w naszym wpisie:


Jak zwiększyć ruch na stronach docelowych? Podsumowanie

Jeśli ruch w Twojej witrynie skupia się na stronach, które nie są Twoim priorytetem, nie próbuj przebudowywać jej całej struktury. To mogłoby wyrządzić więcej szkody niż pożytku! Zamiast tego skup się na poprawieniu swojej strategii promocji marki i dystrybucji treści, a także zadbaj o optymalizację witryny.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć ruch na stronach docelowych?

Średnia ocen użytkowników4.87 na podstawie 99 głosów

UDOSTĘPNIJ