20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E jb energia okladka
Historia współpracy JB Energia

JB Energia - kompleksowy montaż paneli fotowoltaicznych

 O firmie

 

JB Energia to firma zajmująca się montażem najwyższej jakości paneli fotowoltaicznych. Oferta firmy dedykowana jest zarówno małym gospodarstwom domowym, jak i wielkim przedsiębiorstwom. JB Energia działa na terenie kilku województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 


Do grona klientów agencji Widoczni firma dołączyła w listopadzie 2019 roku. Celem współpracy było zbudowanie widoczności JB Energia w regionie działalności. Działania wymagały pracy od podstaw, ponieważ była to świeża firma na rynku fotowoltaiki.

Zobacz realizację naszego klienta!

Pozycjonując firmę fotowoltaiczną mamy wrażenie jakby z tygodnia na tydzień na rynku pojawiał się nowy konkurent.
przemyslaw michalek.jpg
Przemysław Michałek, opiekun SEO jbenergia.pl

Obecnie fotowoltaika jest bardzo modną branżą, zarówno wśród zleceniobiorców jak i zleceniodawców. Pozycjonując firmę fotowoltaiczną mamy wrażenie jakby z tygodnia na tydzień na rynku pojawiał się nowy konkurent. Nie ułatwia to pracy. Konkurencyjność tych fraz rośnie z dnia na dzień, dlatego cieszę się, że JB Energia od początku zdecydowało się na współpracę z nami.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

84-krotny wzrost

fraz w TOP 10 wg Senuto

16-krotny wzrost

kliknięć

55-krotny wzrost

ruchu na stronie

30-krotny wzrost

wyświetleń strony

Działania

Proces pozycjonowania

1

Dobór strategii

 Klientowi zależało na zwiększeniu widoczności firmy w swojej okolicy, dlatego też obrana strategia opierała się na pozycjonowaniu lokalnym. Nasi specjaliści zobaczyli spory potencjał we frazach powiązanych z niemal wszystkimi powiatami na terytorium działalności klienta. To okazał się być bardzo celny target, ponieważ działania opłaciły się.

2

Wdrożone działania

Wdrożone działania skupiały się przede wszystkim na rozbudowie struktury, treści oraz optymalizacji linkowania wewnętrznego. W połączeniu z bardzo rozbudowanymi działaniami link buildingu dało to świetne efekty. Pracowaliśmy praktycznie w każdym możliwym zakresie aby wygenerować wyraźne wzrosty i zapytania klienta.

3

Testowanie

W trakcie trwania współpracy cały czas dobieraliśmy nowe podejście do pozycjonowania strony jbenergia.pl. Pomimo systematycznych wzrostów, rozmawialiśmy z klientem, szukaliśmy wielu nowych możliwości na poprawę wyników i wypracowanie wyraźniejszych korzyści dla klienta.

tekst

Jakie efekty udało się wypracować?

Pierwsze efekty były widoczne bardzo szybko, jedna po upływie 6-9 miesięcy było widać wyraźny skok widoczności witryny. 

Senuto TOP 10 - 84-krotny wzrost
senuto

Początek współpracy - 1 fraza | Obecnie (luty 2021) -  84 frazy

Google Search Console - kliknięcia - 16-krotny wzrost

kliki gsc

Początek współpracy - 300 kliknięć w miesiącu (5 kliknięć dziennie)

Obecnie (luty 2021) - 5 tys. kliknięć w miesiącu (160 kliknięć dziennie)

Google Search Console - wyświetlenia - 30-krotny wzrost

wyswietlenia gsc

Początek współpracy - 7 tys. wyświetleń w miesiącu (180 wyświetleń dziennie)

Obecnie (luty 2021)  - 195 tys. wyświetleń w miesiącu (6 tys. wyświetleń dziennie)

Google Analytics - ruch (wszyscy użytkownicy) - 55-krotny wzrost

podsumowanie ruch2

Początek współpracy - 119 wszystkich  użytkowników Obecnie (styczeń 2021) - 6638 wszystkich użytkowników

Google Analytics - ruch (z SEO) - 100-krotny wzrost

podsumowanie ruch3

Początek współpracy - 46 użytkowników z SEOObecnie - 4630 użytkowników z SEO

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Postawienie na agencję Widoczni było w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę! Branża fotowoltaiczna okazała się dla nich ciekawym wyzwaniem, któremu w pełni się oddali i sprostali.
jbenergia.pl
Maciej Spałek,

Współpraca z Widoczni od samego początku przebiegała na wysokim poziomie. Długofalowa strategia pozwoliła w znacznym stopniu poprawić widoczność naszej firmy w sieci. Regularny kontakt z opiekunem, a także możliwość bieżącej konsultacji z specjalistami SEO to cechy wyróżniające agencję Widoczni na tle konkurencji. Postawienie na agencję Widoczni było w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę! Branża fotowoltaiczna okazała się dla nich ciekawym wyzwaniem, któremu w pełni się oddali i sprostali. Efekt działań pozycjonowania widoczny jest nie tylko w poprawie parametrów w Google Analytics, czy też Google Search Console, ale również zauważyliśmy zwiększenie ilości wykonywanych przez nas instalacji fotowoltaicznych.

Zobacz inne historie sukcesu:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej