20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 2
Historia współpracy Klifenergy

Klifenergy - zaopatrzenie w branży fotowoltaicznej

28-krotny wzrost fraz w TOP 10 Google

 

 

O firmie

Klifenergy to firma prężnie rozwijająca się w branży fotowoltaicznej. Zajmuje się bezpośrednim sprowadzaniem wszystkich elementów niezbędnych do stworzenia samodzielnej instalacji PV z fabryk na całym świecie. Magazyn Klifenergy znajduje się w województwie łódzkim, lecz nie stanowi to dla nich problemu, aby sprawnie zaopatrywać klientów w całej Polsce.

Do grona klientów Widoczni firma dołączyła we wrześniu 2020 roku. Celem współpracy było zwiększenie ruchu na stronie klifenergy.com i poprawa pozycji w wyszukiwarce. Nasi doradcy zaproponowali skuteczne działania SEO lokalnego.

5

Wyzwania

Przed rozpoczęcie współpracy strona klifenergy.com nie była widoczna w wynikach wyszukiwania na żadne wartościowe frazy. Wymagało to wdrożenia działań od podstaw.
Ponadto branża fotowoltaiczna jest konkurencyjna i obecnie bardzo “modna”. Z każdym miesiące powstają nowe firmy, oferujące usługi w zakresie fotowoltaiki.

Zakres działań

Proces SEO

Ustalanie strategii
Ustalanie strategii

ze względu na bardzo dużą konkurencję postanowiliśmy skupić się na konkretnym regionie, czyli województwie łódzkim. Wybraliśmy frazy lokalne powiązane z miastami powiatowymi: Łódź, Bełchatów, Pabianice. Rozbiliśmy frazy lokalne tak, aby każda grupa fraz z danym miastem odpowiadała jednemu dedykowanemu landing page’owi.

Tworzenie landing page’y na poszczególne miasta
Tworzenie landing page’y na poszczególne miasta

dla każdej podstrony stworzyliśmy unikalny tekst. Dzięki Temu uniknęliśmy sytuacji, w której zbyt duża liczba fraz była pozycjonowana na jeden adres URL. Wykorzystaliśmy też linkowanie wewnętrzne, aby użytkownicy mieli dostęp do wszystkich podstron

Linkowanie zewnętrzne
Linkowanie zewnętrzne

dzięki temu działaniu w szybkim tempie (około 2-3 tygodni) zaczęliśmy widzieć pierwsze efekty - frazy związane z miastami zaczęły rankować na trzeciej i drugiej pozycji Google.

Zbudowanie schematu linkowania wewnętrznego
Zbudowanie schematu linkowania wewnętrznego

dzięki temu frazy, które były na drugiej i trzeciej stronie zaczęły być widoczne w TOP10.

Rozszerzenie działań SEO o nowe województwo
Rozszerzenie działań SEO o nowe województwo

z czasem przeszliśmy na województwo Śląskie wdrażając analogiczne działania co dla województwa łódzkiego.

Content marketing
Content marketing

równolegle prowadziliśmy działania na blogu firmowym - minimum 1 wpis blogowy miesięcznie. Dzięki temu budowaliśmy SITE strony, a dzięki linkom wewnętrznym również widoczność fraz kluczowych.

Dzięki lokalnemu SEO domena zaczęła być coraz lepiej oceniana
michal plebanski.jpg
opiekun SEO klifenergy.com
Michał Plebański

Pozycjonowanie lokalne ma to do siebie, że ma mniejszą konkurencję i szybciej możemy osiągnąć dobre wyniki. Tak też było w tym przypadku - dzięki lokalnemu SEO domena zaczęła być coraz lepiej oceniana przez Google i użytkowników, co jednocześnie otwiera nam furtkę na pozycjonowanie się na coraz bardziej ogólne frazy (szerokie).

Jakie efekty udało się wypracować?

Google Search Console - wyświetlenia

Google Search Console - kliknięcia

Google Analytics - ruch

Liczba fraz w TOP10 Senuto

Ty też możesz odnieść taki sukces!

Rezultaty

57-krotny wzrost

wyświetleń strony w GSC

16-krotny wzrost

kliknięć strony w GSC

3,5-krotny wzrost

użytkowników na stronie z ruchu bezpłatnego

28-krotny wzrost

fraz w TOP 10 Google

Zobacz pozostałe historie współpracy

Zobacz pozostałe historie współpracy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej