Widoczni rekrutują!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E protan elmark historia sukcesu
Historia sukcesu Protan Elmark Eksport
Sukces

Protan Elmark Eksport - Producent hal namiotowych

78% większa sprzedaż

Artboard

O firmie

Producent hal namiotowych, Protan Elmark, prowadzi sprzedaż nie tylko w Polsce, ale także na rynki zagraniczne. Aby zwiększyć swoje dotarcie oraz sprzedaż, firma zdecydowała się na współpracę z nami w zakresie marketingu internetowego. Po analizie branży na wybranych rynkach zagranicznych, zarekomendowaliśmy kampanie Adwords w sieci wyszukiwania oraz remarketing.

impact photo protan elmark swidnica 2
hala jako garaz welder 673559 960 720

Wyzwania

  1. dotrzeć na rynki zagraniczne zdominowane przez rodzimych producentów
  2. zwiększyć sprzedaż eksportową z wykorzystaniem kanałów online
  3. pozyskać nowych dystrybutorów na rynkach zagranicznych
  4. zbudować silną pozycję marki w zagranicznych płatnych wynikach wyszukiwania
hala z plyty i z brama segmentowa
Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Zoom
100% więcej

zapytań ofertowych

Zoom
78% większa

sprzedaż

Zoom
26 państw = 26 nowych

rynków sprzedaży

Ty też możesz odnieść taki sukces!

Proces

Firma Protan-Elmark postawiła przed nami wyzwanie dotarcia na wybrane rynki zagraniczne. W każdym państwie popyt na hale namiotowe był inny, dlatego istotnym elementem działań był research i okresowe testowanie skuteczności haseł. Każdy kraj wyróżniał się własnym nazewnictwem tego samego produktu – hali namiotowej, z drugiej strony poszczególne typy hal – przemysłowe, magazynowe czy imprezowe, także różniły się popularnością w poszczególnych krajach. Frazy, które generowały konwersje w jednym kraju, niekoniecznie dawały ten sam efekt w innym.

 

Realizowanie jednocześnie kilku kampanii Adwords na różne rynki nie oznaczało więc jedynie przetłumaczenia tekstów reklam i fraz, ponieważ te elementy musiały być ściśle dopasowane do klientów z danego kraju. Po wielotygodniowej pracy udało nam się wypracować kampanie, które generowały coraz tańsze konwersje. Duży odsetek zapytań przyniósł sprzedaż.

 

Realizowaliśmy kampanie do takich państw jak:

Brazylia, Bułgaria, Holandia, Norwegia,Rosja, Białoruś, Kazachstan, Słowacja, Węgry, Niemcy, Francja, Czechy, Wielka Brytania, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Norwegia, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia.

quote
Efektem współpracy jest zaistnienie na nowych rynkach i zbudowanie sprzedaży eksportowej. Nie byłoby to możliwe bez działań w sieci oraz bez takiej skuteczności agencji widoczni.
PELM LOGO KWADRAT
Protan Elmark
Marcin Janowski, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej

W kwestii kampanii na rynki zagraniczne zdaliśmy się w pełni na profesjonalizm agencji widoczni. Prowadzone przez nich działania zaowocowały sprzedażą hal i nawiązaniem ważnych kontaktów biznesowych. Co więcej, efekty kampanii dały nam wiedzę na temat specyfiki poszczególnych rynków. Dzięki temu mogliśmy też ulepszyć naszą strategię sprzedaży na danym rynku. Bardzo ważnym aspektem dla nas było również stopniowe zwiększanie liczby pozyskanych zapytań w ramach ustalonego budżetu. Efektem współpracy jest zaistnienie na nowych rynkach i zbudowanie sprzedaży eksportowej. Nie byłoby to możliwe bez działań w sieci oraz bez takiej skuteczności agencji widoczni.

Zobacz inne historie sukcesu:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej