Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E bm cat okaldka yt

Historie Sukcesu naszych klientów

Wywiad z Piotrem Libnerem z BM Cat

Jak 20-krotnie zwiększyliśmy sprzedaż?

Wywiad z Piotrem Libnerem z BM Cat

 

BM CAT to znana marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Czy takie firmy potrzebują SEO? Oczywiście. Z naszym kolejnym klientem Piotrem Libnerem rozmawiamy o tym, jak dzięki pozycjonowaniu można dotrzeć do klientów w sposób najbardziej efektywny ;)

 

Historie Sukcesów Klientów

BM Cat & Widoczni - jak wyglądała nasza współpraca na przestrzeni lat?

corner

Zobacz wywiad z Piotrem Libnerem

Czym zajmuje się firma BM Cat? 

BM Cat to wiodąca marka na rynku oferująca używane maszyny drogowe i budowlane, m.in koparko-ładowarki, czy spychacze. Jest to firma rodzinna o bardzo dużym kapitale, nastawiona na relacje i długotrwałe współprace z klientami. Na przestrzeni lat przed firmą stawały różne wyzwania - m.in. zwiększyła się konkurencja i zmieniły się oczekiwania klientów. To narodziło potrzebę zwiększenia efektywności firmy, a co za tym idzie, dotarcia do szerszej grupy użytkowników.

 

Pozycjonowanie sposobem na promocję firmy

Widoczni nie są pierwszą agencją, która zajęła się optymalizacją i pozycjonowaniem strony BM Cat. Jednak to dzięki współpracy z naszą agencją udało się widocznie zwiększyć rezultaty. W ciągu dwóch lat 3-krotnie zwiększyliśmy liczbę wejść na stronę www, diametralnie spadł współczynnik odrzuceń, 4-krotnie zwiększyła się liczba nowych klientów.

Pozycjonowanie okazało się świetnym sposobem na dotarcie do młodszych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej styczności z marką BM Cat. Obecnie strona BM Cat w TOP 10 Google posiada ponad 500 fraz, dzięki czemu łatwiej ją znaleźć.

 

Dlaczego Widoczni?

Piotr przyznaje, że BM Cat jako duży brand, szukają Partnerów biznesowych o ugruntowanej pozycji rynkowej. Widoczni to stabilny partner, który daje gwarancje na długotrwałą i efektywną współpracę. Przed wyborem agencji do współpracy, dział marketingu BM Cat dokładnie prześledził nasze referencje i klientów, z którymi dotychczas pracowaliśmy. Wyniki i case'y naszych pozostałych klientów przekonały firmę BM Cat do nawiązania z nami współpracy. 

Ważnym argumentem były też jasne i przejrzyste warunki umowy. Klarowane zasady działania, stabilna współpraca to jest to, czego BM Cat oczekuje od swoich partnerów i co przekonało firmę do Widocznych. Natomiast wyniki naszej pracy dają perspektywę na kolejne długi lata współpracy. 

 

Wspólnie rośniemy szybciej

Mówiąc o współpracy z poprzednimi agencjami, Piotr podkreśla, że ich firma rozwijała się równocześnie z rozwojem rynku - nie dostrzegali żadnych imponujących efektów SEO. Współpraca z agencją Widoczni pozwoliła znacznie i zauważalnie przyspieszyć rozwój BM Cat.

Zwiększenie widoczności w sieci naszego klienta to nie jedyny czynnik, który docenia BM Cat. Piotr wspomniał o tym, że ceni nas za inicjatywę, jaką wykazujemy. Staramy się podpowiadać i edukować naszego klienta w temacie nowoczesnych sposobów dotarcia do klienta. Dlatego też przy tworzeniu content na stronę www BM Cat, kładziemy duży nacisk na treści merytoryczne o wysokiej wartości dla odbiorcy - artykuły poradnikowe, czy materiały wideo pokazujące zastosowanie maszyn. 

 

Działania wspierające

Nasz klient, oprócz pozycjonowania i intensywnego działania w przestrzeni internetu, nie zrezygnował też z tych bardziej tradycyjnych form dotarcia do klienta. Od wielu lat praktykuje dni otwarte w firmie, czy udział w targach branżowych. Jako firma działająca na przestrzeni B2B, BM Cat ma też sprawie działający system poleceń i szeroko rozprzestrzenioną sieć handlowców. 

BM Cat niedawno wdrożył nowy program wynajmu maszyn - długoterminowy, jak i krótkoterminowy. Klient korzystający z wynajmu długoterminowego może z czasem zakupić daną maszynę i mieć ją na własność. Ponadto firma oferuje szerokie doradztwo w zakresie doboru i dostosowania maszyn do rodzaju wykonywanych prac. To pokazuje jak kompleksowe i elastyczne podejście ma firma BM Cat do swoich klientów.  

 

Solidny partner to podstawa

Nasz gość mówi jasno, że kluczem do sukcesu ich firmy było zaufanie partnerom o ugruntowanej pozycji. Jednym z takich partnerów są Widoczni. Od lat działamy prężnie, dzięki czemu nasz klient ma pewność, że ta współpraca może utrzymać się przez kolejnych wiele lat, a dzięki naszym zasobom jakość pracy będzie zachowana.

Wizard