SEO&ADS na Fyrtlu - relacja z 5. edycji wydarznia Widocznych

SEOADS 1

Po letniej przerwie wróciliśmy do Was z naszym wydarzeniem SEO&ADS na Fyrtlu. Dużo radości sprawiło nam oglądanie szybko rozchodzących się biletów, a później tak licznej grupy uczestników. Dodatkowo możemy już przyznać, że zdobyliśmy wiernych uczestników i miło było ponownie zobaczyć Wasze twarze. Jak minęła 5. edycja SEO&ADS na Fyrtlu? Sprawdźcie pełną relację


SEO&ADS na Fyrtlu - 5. edycja

W Poznaniu i okolicach nie brakuje specjalistów ds. SEO i ADS, ale też chętnych rozwijać swoją wiedzę w tej branży. Właśnie dla nich regularnie prowadzimy cykl SEO&ADS na Fyrtlu. Ostatnio spotkaliśmy się 17 października w klimatycznym i przestrzennym Cooliozum. Połączenie merytorycznych treści i barowej atmosfery pozwoliło na wymianę doświadczenia w humorystycznej otoczce. Uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpień Bartka Matulewicza z Sunrise System, Kamila Rybickiego z Nprofit oraz naszego reprezentanta Kamila Czukowicza.


Prelegenci SEO&ADS na Fyrtlu

Prelegenci w swobodny sposób połączyli dawkę merytoryczną i humorystyczną. Swobodna atmosfera zachęciła uczestników do zadawania pytań i dyskusji


Bartłomiej Matulewicz “SEO, czyli Sztuka Elokwentnego Odpowiadania. Jak rozmawiać z klientem?”

W atmosferę branżową wprowadził słuchaczy, Bartek z Sunrise System. Zaprezentował kluczowe zmiany, które dzielą współczesne pozycjonowanie, od tego sprzed jeszcze kilku lat. Chociaż zmieniły się narzędzia, czy czynniki znaczące pod kątem SEO to Bartek podkreślił zmianę jaka zaszła w relacji pozycjoner klient. Aktualnie klienci mają dostęp do szerokiej wiedzy, a ich oczekiwania rosną. Jednocześnie rośnie frustracja spowodowana kosztami, ilością prób znalezienia odpowiedniego fachowca, a także mnogością kanałów marketingowymi.

Jak budować skuteczną relację z klientem? Bartek przedstawił słuchaczom 5 podstawowych zasad:

  1. Szanuj czas
  2. Bądź asertywny
  3. Wejdź w rolę klienta
  4. Bądź profesjonalny


Kamil Czukowicz “Jak wyciągnąć maxa z kampanii Performance Max? 6 nowatorskich tipów!”

Ten Fyrtel miał dla Widocznych dodatkowe znaczenie. Kamil, nasz Starszy specjalista ds. content marketingu, na co dzień pracuje zdalnie, postawił jednak odważny krok i wystąpił jako jeden z prelegentów. Stres przekuł szybko w humor i porwał publiczność nie tylko merytoryką, ale również bezpośrednimi i trafnymi komentarzami.

Kamil odsłonił tajniki współpracy copywritera z sztuczną inteligencją, nie żałował plusów i minusów. Przedstawił autorską zasadę “BINGO!”, dzięki której AI pomaga zamiast przeszkadzać w pracy.

  • Bierz w cudzysłów to, co generuje Ci Chat
  • Informacyjny pakiet na start to must-have
  • Nie bój się dopytywać i tworzyć tekstów „po kawałeczku”
  • Generuj więcej niż potrzebujesz
  • Okiełznaj AI przy pomocy precyzyjnych poleceń
  • Korzystaj z detektora AI


Kamil Rybicki “Optymalizacja SEO w branży erotycznej - case study”

Kamil zakończył spotkanie konkretnie, praktycznie i celnie. Trawa zawsze jest bardziej zielona tam gdzie nas nie ma, jednak czasami po prostu trafiamy na wymagających klientów i branże. Kamil opowiedział o swoim wyzwaniu jakim była optymalizacja SEO w branży erotycznej dla klienta Świat doznań.

Ze względu na charakter branży erotycznej wiele działań się nie sprawdziło. Google na pierwszych pozycjach zdecydowanie wolał umieszczać blogi zamiast sklep internetowy. Próbowali różnych działań, takich jak tworzenie nowego bloga, czy umieszczenie na stronach produktów artykułów blogowych. Ostatecznie skupili swoje działania na podwyższeniu autorytetu witryny, głównie poprzez linkowanie. Wszystkie te działania złożyły się na wielki sukces w postaci znacznego wzrostu sprzedaży i z pewnością rozpoznawalności marki!

Każdemu prelegentowi gratulujemy wystąpienia, a uczestnikom dziękujemy za przybycie i zaangażowany udział. Miło ponownie zobaczyć Wasze twarze, oraz poznać zupełnie nowe. Zacieramy ręce i szykujemy kolejną edycję SEO&ADS na Fyrtlu! Wypatrujcie informacji na naszych social mediach ;)

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO&ADS na Fyrtlu - relacja z 5. edycji wydarznia Widocznych
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ