SEO&ADS na Fyrtlu - relacja z pierwszej edycji barcampu Widocznych i Husky Hamster

SEOAds na fyrtlu

W tym miesiącu było w naszej agencji niemałe zamieszanie! To wszystko za sprawą naszego pierwszego barcampu SEO&ADS na Fyrtlu, który zorganizowaliśmy wspólnie z agencją Husky Hamster. W środę, 26 października, odbyła się pierwsza edycja! Jak przebiegło? Relacja już czeka!


SEO&ADS na Fyrtlu - pierwsza edycja

Zabierając się za organizację eventu postawiliśmy na tematykę SEO i ADS w poznańskiej odsłonie. Lokalnego uroku dodał pub Meta w wildeckim fyrtlu, gdzie całe wydarzenie się odbyło. Stara kamienica, jesienna atmosfera i szeroki wybór piw kraftowych były idealnym tłem dla naszych prelegentów. Z uczestnikami chętnie podzielili się wiedzą: Michał Ziach z ICEA, Arek Koper i Marek Prywer z Husky Hamster oraz reprezentant Widocznych - Michał Borzyszkowski.


Prelegenci na SEO&ADS na Fyrtlu

Uczestnicy słusznie nagrodzili każdego z prelegentów głośnymi brawami. Prezentacje na SEO&ADS na Fyrtlu były połączeniem porządnej dawki merytorycznej, humoru i przede wszystkim otwartości na dodatkowe pytania. Dodatkowej dyskusji sprzyjała swobodna atmosfera wydarzenia.


Arek Koper - “Spotkanie, które mogło być mailem…”

Na pierwszy ogień poszedł Arek Koper. Podjął się tematu, który nie jednemu pracownikowi zaprząta głowę w pracy - spotkania, które mogły być mailem... Bez wątpienia takie spotkania zdarzają się, częściej lub rzadziej. Z wystąpienia Arka jednogłośnie przebija się jedna myśl, efektywne spotkanie zależy od przygotowanej agendy.

Dodatkowo jeśli spotkania mają przynieść korzyści, podstawą jest starannie przygotowana notatka. Arek podzielił ją na 4 elementy:

  • agenda,
  • adnotacja do agendy,
  • przemyślenia i uwagi,
  • zobowiązania.


Michał Ziach - “Praca na dużym budżecie SEO jest świetna! Na pewno?”

Następnie pałeczkę przejął Michał Ziach z agencji iCEA. W trakcie wystąpienia opowiedział o różnicach między pracą na dużym i małym budżecie SEO. Dużo niekoniecznie znaczy łatwiej. Na większym budżecie znacznie łatwiej osiągnąć efekty. Jednak w tym przypadku najczęściej mamy do czynienia ze świadomym klientem. Oznacza to, że przekonamy go do skuteczności SEO jedynie twardymi danymi i wynikami w sprzedaży.

Jednak Michał życzy każdemu specjaliście ds. SEO, aby chociaż raz miał okazję popracować nad wysokim budżetem.


Michał Borzyszkowski - “Odrobienie spadków po core update - case study”

Google nie pozwala nudzić się specjalistom SEO, najlepszym przykładem jest core update. Jak przełoży się na pracę SEO i jak wpłynie na serwisy internetowe? Kiedy i jak się na niego przygotować? Michał Borzyszkowski temat zna od podszewki i chętnie podzielił się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami.

W trakcie wystąpienia Michał urzeczywistnił teorie odnośnie core update wykorzystując własne case study.


Marek Prywer - “Rozsądek w kodzie”

Część z prelekcjami zakończył Marek ze zwięzłym tematem “Rozsądek w kodzie”, podczas którego rozgryzł odpowiedni mindset pod kątem tworzenia oprogramowania. Przedstawił relacje pomiędzy dwoma kluczowymi stronami - światem IT i światem biznesu. Różnice w sposobach myślenia i działania obu grup zdecydowanie utrudniają realizację projektu. Jak to rozwiązać? Jednym z kluczowych elementów, na które zwrócił uwagę Marek, jest precyzowanie wymagań.

Prelegenci mimo małej skali wydarzenia zachowali jak najwyższy poziom. Natomiast zaskoczyło nas tak liczne grono uczestników. Jednak jest to jak najbardziej pozytywne zaskoczenie i mamy nadzieję, że wraz z kolejnymi edycjami będzie nas coraz więcej. Zarówno gościom, jak również prelegentom dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym evencie!

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO&ADS na Fyrtlu - relacja z pierwszej edycji barcampu Widocznych i Husky Hamster
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ