Jakich błędów nie popełniać w Google Ads?
Kampanie Google Ads - dla niektórych to chleb powszedni, a dla innych bezzwłoczna zagadka do rozwiązania. Niezależnie na jakim etapie się znajdujesz nasza menadżerka działu Google Ads przygotowała kilka porad, które powinien znać każdy. Zajrzyj do wywiadu i rozwiej wątpliwości!
Zobacz wywiad z Agatą!
Jaki jest najczęstszy błąd początkujących w Google Ads?
Najczęstszy i jednocześnie najdotkliwszy błąd dotyczy oczywiście finansów. Niewłaściwy dobór fraz kluczowych w kampanii Google Ads, często tych o wysokiej dziennej częstotliwości wyszukań lub niedostosowanych do potrzeb klientów, powoduje przepalenie budżetu. Na ratunek przybywa Planner słów kluczowych Googla, który proponuje korzystne frazy i wskazuje częstotliwość wyszukań. Warto skorzystać również z wiedzy specjalistów, którzy dobierają frazy najbliższe konwersji. Są one bardziej rozbudowane i wykorzystywane przez użytkowników zdecydowanych na finalizację.
Przeczytaj nasz artykuł o najczęstszych błędach w kampanii Google Ads.
Jak zarządzać bezpiecznie budżetem?
Pierwszym zalecanym przez Agatę krokiem, jest ustalenie dziennego budżet kampanii Google Ads, to na nim będą później bazować roboty Googla. Warto również zacząć od niższej stawki, a wraz z rozwojem i optymalizacją kampanii, podwyższać stawkę. Unikniemy w ten sposób przepalenia budżetu bez zwrotów w realizowanych celach.
Kampanie automatyczne Google Ads
W niektórych przypadkach sztuczna inteligencja nas nie zawiedzie. Jednak, aby kampania automatyczna Google Ads działała efektywnie i wybierała konwertujących użytkowników, potrzebuje danych historycznych. W tym celu należy zacząć od ręcznych ustawień kampanii i zbierać potrzebne dane. Kampanie inteligentne sprawdzają się najczęściej przy kilkuletnim doświadczeniu.
Dowiedz się więcej o kampaniach inteligentnych z naszego artykułu.
Jak przygotować stronę docelową?
Strona docelowa jest kluczowym elementem, nawet najlepsza kampania Google Ads zawiedzie, jeśli nie jest ona odpowiednio skonstruowana. Przy tworzeniu strony zadbaj o:
- jak najkrótszą i intuicyjna ścieżkę konwersji,
- precyzyjny opis oddającym stan rzeczywisty
Należy więc przeprowadzić optymalizację pod kątem użytkownika. Agata podkreśla kluczową rolę feedu produktowego, zwłaszcza w kampaniach shoppingowych. Jest on źródłem danych dla robotów Googla, które później decydują o rankingowaniu produktów.
Z wywiadu z Agatą Tuszyńską dowiesz się również
- Czy Google faworyzuje reklamodawców o wyższym budżecie dziennym?
- Na co zwracają uwagę roboty Googla?
- Jak reklamować produkty zakazane przez Googla?
- Jak dostosować miejce docelowe reklamy do potrzeb klienta?
- Jak dostosować budżet do kampanii?