Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 49
Czy warto zostać pozycjonerem?
Zobacz film

Czy warto rozwijać się w branży SEO?

Co roku słyszysz, że "SEO się kończy"? My też, ale jednak co roku firm, które chcą się pozycjonować jest coraz więcej. Pozycjonowanie zamiast się kończyć - rozwija się, jest coraz większym wyzwaniem dla specjalistów. Nasz dział pozycjonowania rozrasta się w ekspresowym tempie i jest najliczniejszym zespołem w agencji widoczni. Dołączają do nas zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby, które szkolą się na specjalistów od podstaw. Wiemy więc co nieco o tym, jak przebiega rozwój specjalisty ds. pozycjonowania. Masz wątpliwości, czy ta ścieżka zawodowa da Ci satysfakcję? Zobacz wywiad z Przemysławem Michałkiem:

corner

Zobacz wywiad z Przemkiem!

Czy warto pracować w SEO?

Branża SEO przyciąga specjalistów z różnych dziedzin - od programistów po osoby z działów marketingu, sprzedaży i świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych. Co sprawia, że niezależnie od doświadczenia odnajdują się w pracy w agencji widoczni?

 

Ścieżka rozwoju specjalisty ds. pozycjonowania

Dołączając do działu pozycjonowania, poznajesz długoterminowy plan swojego rozwoju zawodowego. W zależności od poszczególnych etapów masz okazję szkolić się z takich tematów jak:

  • podstawy pozycjonowania
  • optymalizacja techniczna
  • optymalizacja off-site
  • narzędzia analityczne

Czy doświadczony specjalista w takim razie nie znajdzie tu nic dla siebie? Naszym zdaniem, niezależnie od stażu i doświadczenia, zawsze można znaleźć obszary do rozwoju. Dla doświadczonych specjalistów mamy szkolenia, które przygotowują ich do pracy lidera zespołu, pomagają lepiej komunikować się z klientem i zespołem, ułatwiają zarządzanie sobą w czasie i lepszą organizację. Doskonałą szansą na rozwój jest udział w konferencjach SEO: Brighton SEO, Festiwalu SEO czy SEMkrk.

 

Czy praca w SEO się opłaca?

Rynek pracy w branży SEO dynamicznie się rozwija. Firmy poszukują dobrych specjalistów, oferując konkurencyjne warunki pracy. Ile zarabia pozycjoner? Wszystko zależy od doświadczenia, ale też od agencji i formy współpracy. Stawki dla doświadczonych ekspertów są wysokie.

 

Przemysław Michałek o rozwoju

Zdaniem Przemysława Michałka, menadżera działu pozycjonowania w agencji widoczni, najefektywniejszy sposób na naukę pozycjonowania to sięganie po materiały cyfrowe - szkolenia, kanały na YouTube i artykuły na blogach. Z dystansem podchodzi do książek, które szybko tracą na efektywności.

 

Szukasz rozwojowej pracy w pozycjonowaniu?

W agencji widoczni poza szkoleniami, konferencjami i materiałami edukacyjnymi, znajdziesz przede wszystkim ekspertów. Nauka bezpośrednio od osób z kilkunastoletnim doświadczeniem i sukcesami w pozycjonowaniu to największa motywacja. Jeśli chcesz się przekonać, śledź rekrutację na stronie kariery.

Dowiedz się więcej o pracy w agencji Widoczni