Najpopularniejsze frazy wyszukiwane w Google - podsumowanie roku 2016

Jak co roku, tak i tym razem Google opublikowało zestawienie najpopularniejszych słów wpisywanych w wyszukiwarkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród rankingów możemy znaleźć zarówno zapytania, nazwiska, tytuły filmów, jak i wydarzenia.

Część miejsc w rankingu światowym jest oczywiście konsekwencją ważnych historycznie momentów - jak na przykład Brexitu czy wyborów w USA - inne wiążą się z premierami sprzętów elektronicznych czy wydarzeniami sportowymi. W Polsce czołówkę zajmują wydarzenia sportowe oraz gry (Euro 2016, Pokemon Go).

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Ranking światowy

 • Pokémon Go
 • iPhone 7
 • Donald Trump
 • Prince
 • Powerball
 • David Bowie
 • Deadpool
 • Olympics
 • Slither.io
 • Suicide Squad

 

Według rankingu fraz Google tegorocznym najczęstszym wyszukiwaniem na całym świecie było hasło ‘Pokemon Go’. Rzeczywiście, kiedy na początku lipca gra stała się powszechnie dostępna, cały świat opanowała moda na długie piesze wycieczki połączone z łapaniem cieszących się niegasnącą popularnością pokemonów. Co jednak ciekawe, już dwa miesiące później liczba użytkowników aplikacji znacząco spadła - w przypadku osób, które decydowały się na płacenie w grze prawdziwymi pieniędzmi, spadek wyniósł aż 79%! Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja wciąż jest popularna i przynosi swoim twórcom spore zyski.

Na drugim miejscu znalazła się fraza ‘iPhone 7’ - najnowszy, wodoodporny model telefonu tej słynnej marki został zaprezentowany we wrześniu podczas corocznej konferencji. Trzecie miejsce w rankingu należy do Donalda Trumpa - aktualnego prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Ameryki, który w prawdopodobnie najgłośniejszej i najbardziej kontrowersyjnej kampanii wyborczej w USA pokonał Hillary Clinton.

Pozostałe miejsca w rankingu okupują wyrażenia związane ze słynnymi postaciami zmarłymi w 2016 roku (David Bowie, Prince), premierami filmów (Deadpool, Suicide Squad) czy wydarzeniami sportowymi (Igrzyska Olimpijskie). Znajdziemy tam również słynną kalifornijską loterię Powerball oraz grę Slither.io, inspirowaną popularną przed laty grą Snake, w którą zdarzyło się grać chyba każdemu, kto choć przez chwilę trzymał w ręce Nokię.

Ranking polski

 

 • Euro 2016
 • Pokemon Go
 • Slither.io
 • Rio 2016
 • Eurowizja 2016
 • Donald Trump
 • Singielka
 • iPhone 7
 • Wybory USA
 • Deadpool

 

W rankingu polskim na najczęściej wyszukiwane frazy zwyciężyło hasło ‘Euro 2016’ - widać więc, że zmagania polskiej reprezentacji w piłce nożnej wzbudziły w tym roku bardzo dużo emocji, przebijając nawet ogólnoświatową modę na Pokemon Go, które u nas zajęło drugie miejsce. Trzecie miejsce w polskim rankingu zajęła gra Slither.io, ciesząc się większym zainteresowaniem niż Igrzyska Olimpijskie czy wybory w USA, którymi ekscytował się cały świat, a które u nas zajmują dopiero dziewiąte miejsce (oraz pośrednio szóste, gdyż nazwisko Donalda Trumpa jednak nieodłącznie się z nimi wiąże).

Inne popularne wyszukiwania w Google to, podobnie jak w przypadku rankingu ogólnoświatowego, iPhone 7 oraz Igrzyska Olimpijskie (Rio 2016), a także film Deadpool. Poza tym w polskim rankingu znalazło się także miejsce dla Eurowizji, która wzbudziła sporo kontrowersji (między innymi ze względu na zmianę sposobu liczenia punktów oraz oskarżenia o plagiat, zarówno polskiego artysty, jak i reprezentantów kilku innych państw), a także dla Singielki - polskiego serialu emitowanego na antenie TVN, wzorowanego na produkcji argentyńskiej.

 

Co jeszcze wyszukiwali Polacy?

Naszym zainteresowaniem w 2016 roku cieszyły się też zapytania dotyczące tego, jak zarejestrować wniosek o 500+, jak grać w Pokemon Go, czy też… jak wymawiać nazwę ‘Avon’. Najpopularniejsze nazwiska to, poza Donaldem Trumpem, również David Bowie, Prince czy Maria Czubaszek. Dużym zainteresowaniem w związku z Euro 2016 cieszyli się piłkarze polskiej reprezentacji (zwłaszcza Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski). Z kolei w rankingu najczęściej wyszukiwanych filmów znalazły się Deadpool, Gwiezdne Wojny oraz produkcja Wojciecha Smarzowskiego - Wołyń.

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Inne artykuły o podobnej tematyce:
I Love Marketing 2020 znana konferencja w nowej rzeczywistosci relacja widocznych
Relacja z I Love Marketing 2020 - poznaj najciekawsze prelekcje według widocznych!
Zobacz więcej
PRASOWKA WRZESIEN 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas wrzesień? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
prasowka widoczni sierpien 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas sierpień? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Najpopularniejsze frazy wyszukiwane w Google - podsumowanie roku 2016
Średnia ocen użytkowników 3.90 na podstawie 84 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO