Co to jest Canva?

canva

Canva to cenny pomocnik w projektowaniu grafik i nie tylko. Umożliwia użytkownikom tworzenie profesjonalnych projektów bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności graficznych. Dzięki swojej prostocie i intuicyjności, Canva stała się jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania wśród profesjonalistów, freelancerów, studentów i innych osób poszukujących łatwego sposobu na stworzenie wysokiej jakości grafiki.


Canva - definicja

Canva to narzędzie internetowe, które umożliwia tworzenie różnego rodzaju projektów graficznych, takich jak plakaty, ulotki, zaproszenia, grafiki do mediów społecznościowych, prezentacje, infografiki i wiele innych. Użytkownicy mogą korzystać z gotowych szablonów, grafik, czcionek i innych elementów, a także dostosowywać je do swoich potrzeb. Canva oferuje również narzędzia edycji, które pozwalają na dostosowanie kolorów, rozmiarów, tekstu i innych elementów grafiki.


Historia Canva

Canva została założona w 2012 roku przez Melanie Perkins, Cliffa Obrechta i Camerona Adamsa w Sydney w Australii. Początkowo platforma była skierowana głównie do studentów i nauczycieli, oferując im prosty sposób na tworzenie projektów edukacyjnych. W ciągu kilku lat Canva zyskała popularność i zdobyła szerokie grono użytkowników z różnych dziedzin i branż.


Funkcje i możliwości Canvy

Canva oferuje wiele funkcji, które umożliwiają tworzenie profesjonalnych projektów graficznych. Oto niektóre z nich:

 • Gotowe szablony - canva udostępnia szeroki wybór gotowych szablonów, które użytkownicy mogą wykorzystać jako punkt wyjścia dla swoich projektów. Szablony obejmują różne kategorie, takie jak plakaty, ulotki, karty biznesowe, banery reklamowe, grafiki do mediów społecznościowych i wiele innych.
 • Baza grafik i materiałów - użytkownicy mogą korzystać z bogatej bazy grafik, ikon, kształtów i innych elementów, które mogą dodawać do swoich projektów. Canva oferuje również integrację z serwisami takimi jak Unsplash i Pixabay, umożliwiając dostęp do jeszcze większego zbioru darmowych zdjęć.
 • Narzędzia edycji - canva udostępnia narzędzia edycji, które pozwalają na dostosowanie projektu do własnych preferencji. Użytkownicy mogą zmieniać kolory, rozmiary, czcionki, dodawać tekst, obrazy i wiele innych.
 • Współpraca - canva umożliwia współpracę z innymi osobami przy tworzeniu projektów. Użytkownicy mogą zapraszać innych do edycji i komentowania projektów, co ułatwia pracę zespołową i gromadzenie opinii.


Zalety Canvy

Korzystanie z Canva ma wiele korzyści dla użytkowników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

 • Prostota i intuicyjność - canva została zaprojektowana tak, aby była łatwa w użyciu nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu grafiki. Interfejs jest prosty i intuicyjny, co pozwala szybko nauczyć się korzystać z narzędzia.
 • Oszczędność czasu - dzięki gotowym szablonom i elementom graficznym, Canva umożliwia szybkie tworzenie projektów bez konieczności rozpoczynania od zera. Użytkownicy mogą zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie jeśli potrzebują stworzyć projekt w krótkim czasie.
 • Profesjonalny wygląd - dzięki szerokiemu wyborowi profesjonalnych szablonów, grafik i narzędzi edycji, Canva pozwala użytkownikom stworzyć projekt o wysokiej jakości, który prezentuje się profesjonalnie.
 • Wsparcie dla różnych platform - canva jest dostępna jako aplikacja internetowa oraz aplikacje mobilne na smartfony i tablety, co daje użytkownikom elastyczność w tworzeniu projektów w dowolnym miejscu i czasie.


Wykorzystanie Canvy w marketingu

Canva znalazła szerokie zastosowanie w dziedzinie marketingu, umożliwiając tworzenie różnych materiałów promocyjnych i grafik. Oto kilka sposobów, w jakie Canva może być wykorzystana w marketingu:

 • Projektowanie grafik do mediów społecznościowych - użytkownicy mogą tworzyć atrakcyjne grafiki do platform takich jak Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i inne. Canva oferuje gotowe szablony i odpowiednie wymiary dla różnych platform, co ułatwia tworzenie spersonalizowanych grafik.
 • Tworzenie prezentacji - canva umożliwia tworzenie profesjonalnych prezentacji, które można wykorzystać na spotkaniach biznesowych, konferencjach lub wewnętrznych prezentacjach dla zespołów.
 • Tworzenie banerów reklamowych - użytkownicy mogą projektować banery reklamowe, które mogą być wykorzystane w kampaniach reklamowych online lub offline.
 • Tworzenie infografik - canva oferuje narzędzia do tworzenia atrakcyjnych infografik, które pomagają wizualizować dane i przekazywać informacje w sposób przystępny i przyciągający uwagę.

Canva jest wszechstronnym narzędziem, które może być wykorzystane w wielu innych obszarach marketingu, takich jak tworzenie logo, projektowanie ulotek, plakatów, kart biznesowych i wiele innych.


Plan subskrypcji w Canva

Canva oferuje różne plany subskrypcji, które dostosowane są do różnych potrzeb użytkowników.

 1. Darmowy plan: Canva udostępnia darmowy plan, który umożliwia użytkownikom korzystanie z wielu podstawowych funkcji i szablonów. Jednak ten plan ma pewne ograniczenia, takie jak mniejszy dostęp do zaawansowanych narzędzi i zasobów oraz brak możliwości korzystania z niektórych funkcji premium.
 2. Plan płatny: Canva oferuje również płatne plany, które zapewniają użytkownikom rozszerzone możliwości i dostęp do dodatkowych funkcji. Płatne plany oferują większą bibliotekę szablonów, większy wybór grafik i zasobów, zaawansowane narzędzia edycyjne, integracje z innymi narzędziami i wiele innych funkcji. Płatne plany Canvy są dostępne w różnych cenach i są elastyczne, umożliwiając użytkownikom wybór odpowiedniego planu dla swoich potrzeb.


Podsumowanie

Canva to innowacyjne narzędzie do projektowania grafiki, które umożliwia tworzenie profesjonalnych projektów bez konieczności posiadania umiejętności graficznych. Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi, bogatej bazie szablonów i elementów graficznych, a także możliwości dostosowywania projektów, Canva zdobyła popularność wśród różnych grup użytkowników. Zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, Canva stanowi cenne narzędzie do tworzenia wysokiej jakości grafiki i materiałów promocyjnych.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest Canva?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ