Dlaczego współpracownicy wracają do Widocznych? Poznaj historię Wojtka.

widoczni 158

Kiedy żegnamy się ze współpracownikami, często powtarzamy, że być może jeszcze nasze drogi zawodowe się skrzyżują. Niezwykle się cieszymy, że w przypadku Wojtka nasze drogi ponownie się złączyły - po 2 latach przerwy Wojtek postanowił wrócić do pracy w agencji widoczni. Zobaczcie, co zmotywowało go do powrotu i co robił przez ten czas.

 

Trochę historii - pierwsze kroki w agencji widoczni

Jak pisał w 2018 roku o powodach współpracy z agencją widoczni Wojtek Leder: “Satysfakcjonujące wynagrodzenie i warunki do rozwoju zawodowego to elementy, które przekonały mnie, aby dołączyć do zespołu agencji. Przede wszystkim jednak pracują tu świetni ludzie, z którymi szybko się zaprzyjaźniłem.

Tutaj odkryłem też moje mocne strony. Zawsze byłem przekonany, że czeka mnie kariera w marketingu, tymczasem dzięki pracy tutaj zrozumiałem, że mam predyspozycje do budowania relacji z klientami, negocjacji i sprzedaży. Moja praca stała się moją pasją. Już po roku zostałem Menadżerem Działu Obsługi Klienta i koordynuję pracą zespołu doradców!”

W okresie współpracy z agencją widoczni Wojtek Leder był koordynatorem projektów dla takich marek jak m.in.: Protan Elmark, Sanpol, Nickel Development, Monday Development, Volkswagen czy też Saint-Gobain. Był odpowiedzialny za budowę relacji oraz sprawną realizację projektu po stronie agencji. Jako specjalista, a później menadżer w dziale obsługi klienta był odpowiedzialny za proces sprzedaży (od tworzenia oferty, poprzez udział w przetargach, kontrolę sprzedaży, aż do podjęcia współpracy). Zarządzał kilkuosobowym działem obsługi Klienta. był Certyfikowanym Specjalistą Google Ads oraz Google Analytics.

 

Menadżer sprzedaży z pasją do marketingu

Wojtek pracował z nami 4 lata, początkowo jako specjalista, z czasem objął stanowisko menadżera działu obsługi klienta. Kolejnym krokiem w karierze Wojtka było stworzenie działu sprzedaży. Jako menadżer działu sprzedaży w krótkim czasie zbudował silny zespół sprzedawców i rozwinął zespół, odnosząc wiele sukcesów zawodowych. Jednak w 2020 r. uświadomił sobie, że chce zmienić swoją ścieżkę kariery i skupić się na marketingu.

Zależało mu na pracy w marketingu po stronie klienta, a nie agencji, dlatego zdecydował się na zmianę pracy. Wybrał firmę z branży motoryzacyjnej, w której doskonale się odnalazł jako Head of marketing. Mógł spełnić swoje zawodowe aspiracje w zakresie marketingu i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Nowa praca dała Wojtkowi przestrzeń do rozwoju w zakresie mediów społecznościowych i content marketingu. Przede wszystkim Wojtek zbudował solidne kompetencje w zarządzaniu marketingiem. Z powodzeniem opracował strategię marketingu, skutecznie wdrożył nowe produkty na rynek i zbudował pozycję produktów z dotychczasowej oferty firmy. Spełnił swoje zawodowe plany w zakresie pracy w marketingu, zdobył wiedzę i doświadczenie, ale w pewnym momencie nie miał już możliwości dalszego rozwoju. Potrzeba dalszego budowania kompetencji zmotywowała Wojtka do zmiany pracy. Rozpoczął poszukiwania firmy, która daje przestrzeń do realizacji swoich zawodowych aspiracji.

 

Powrót do agencji widoczni. Za czym stęsknił się Wojtek?

W 2023 r. Wojtek podjął decyzję, że chciałby wrócić do zespołu Widocznych, z którymi chyba nigdy na 100% się nie pożegnał. Z przyjemnością gościł na naszych spotkaniach integracyjnych i bacznie obserwował nas w mediach społecznościowych. Chociaż z nami nie pracował, nadal utrzymywaliśmy kontakt.

Dlaczego zdecydował się wrócić? Po 2 latach uświadomił sobie, że to praca w agencji i w branży marketingu internetowego daje mu najwięcej satysfakcji. W poszukiwaniu miejsca, w którym połączyłby kompetencje sprzedażowe i marketingowe, rozważał wiele firm, w tym agencję widoczni.

Priorytetem Wojtka była możliwość dalszego rozwoju zawodowego w przyjaznej atmosferze. Gdy porównał oferty współpracy z różnymi firmami, ocenił, że to właśnie Widoczni dają najlepsze perspektywy poszerzania kompetencji i wykorzystywania ich w praktyce. Postawił przede wszystkim na firmę, która sama również dynamicznie rośnie, co gwarantuje dogodne środowisko do zdobywania coraz to nowych doświadczeń i mierzenia się z ciekawymi wyzwaniami zawodowymi. Nie bez znaczenia były również bardzo dobre relacje z przełożonym i z całym zespołem Widocznych.

Jakie są pierwsze wrażenia Wojtka po powrocie? Przez 2 lata w agencji widoczni dużo się zmieniło. Przede wszystkim Wojtek wrócił do dużo większego zespołu. Liczny zespół to też inna, bardziej efektywna struktura firmy i więcej ekspertów, z którymi można wymieniać się wiedzą. Wojtek przyznał, że jest pod wrażeniem dopracowanych procesów i narzędzi wdrożonych przez te 2 ostatnie lata. Nowością dla niego jest również znacznie bardziej rozbudowana kadra menadżerska. Wojtek zdawał sobie sprawę, że pozycja agencji przez ostatnie 2 lata rosła, jednak dopiero wracając do zespołu, poczuł, jak duże ma to znaczenie dla całego zespołu od warunków pracy, po możliwości rozwoju i budowania swojej kariery w branży marketingu internetowego.

Praca w agencji SEO / SEM to duże wyzwanie, kontakty z najróżniejszymi klientami i dynamiczne zmiany. Wojtek jednak czuje się przygotowany na powrót i chce ponownie brać udział w umacnianiu pozycji agencji widoczni na rynku. Czas poza agencją na pewno nie był stracony, a zdobytą wiedzę i doświadczenie będzie wykorzystywał w swojej nowej roli w agencji widoczni - menadżera ds. projektów. Dołącza do dużo większego zespołu niż ten, z którym się rozstawał w 2020 r., ale takiego samego pod względem wsparcia i życzliwości. Celem Wojtka jest połączenie wiedzy sprzedażowej, którą zdobywał z nami, oraz wiedzy marketingowej, aby móc realizować projekty, które bezpośrednio wpłyną na ciągły rozwój agencji. Jest przekonany, że ponowna współpraca z Widocznymi będzie impulsem do dalszego rozwoju, z zupełnie nową perspektywą i spojrzeniem na sprzedaż, marketing i obsługę klientów.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Anna Zalewska
Oceń ten artykuł:
Dlaczego współpracownicy wracają do Widocznych? Poznaj historię Wojtka.

Średnia ocen użytkowników2.00 na podstawie 4 głosów

UDOSTĘPNIJ