SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2020

Początek roku przyniósł branży SEO kilka zaskoczeń, które mogą mocno wpłynąć na wyniki wyszukiwania i sposób działania pozycjonerów w 2020 roku.  

Przygotowaliśmy styczniowe zestawienie najważniejszych newsów branżowych. Zapraszamy na przegląd prasowy od widoczni.com!

 

 

1
Frazy w nagłówkach nic nie dają?

"Robi się to nie dlatego, że jest użyteczne, ale dlatego, że jest to nawyk" - tak John Mueller podsumował dodawanie słów kluczowych w nagłówkach h1, h2, h3. Tym samym analityk Google podważył skuteczność takich działań, twierdząc, że frazy w nagłówkach były czynnikiem rankingowym, ale na początku lat 2000.

Zobacz cały news

2
Brzydkie strony sprzedają?

Czy brzydkie strony mogą konwertować lepiej? Okazuje się, że zapomniana strategia marketingowa „ "brzydkich witryn sklepowych" z 2003 roku jest wykorzystywana także dzisiaj! Najlepszym przykładem są witryny Walmart, czy CVS Pharmacy, które oferują proste strony internetowe, za to przejrzyste i intuicyjne.

Zobacz cały news

3
Kolejna aktualizacja Google

Dochodzą sygnały o możliwej aktualizacji algorytmu Google, która rozpoczęła się 7 stycznia i prawdopodobnie trwa do dzisiaj. Wahania rankingu warto sprawdzić w narzędziach SEO. Upewnij się czy Twoja strona nie spadła w wynikach wyszukiwania korzystając np. z Semstorm, czy Senuto.

Zobacz cały news

4
Research fraz odchodzi do lamusa?

Research słów kluczowych staje się przestarzały? Tak przynajmniej wynika ze słów dyrektora generalnego Binga. Uważa on, że w roku 2020 research fraz powinien zostać zastąpiony badaniami nad intencjami użytkowników. Zgadzacie się z nim?

Zobacz cały news

5
DuckDuckGo domyślnie na mobile

Od marca 2020 r. DuckDuckGo będzie oferowany jako pierwsza opcja domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach z Androidem w całej UE. Wcześniejsze praktyki Google polegające na określeniu się jako domyślna wyszukiwarka we własnym systemie operacyjnym zostały uznane za nielegalne na mocy unijnych przepisów antymonopolowych. W rezultacie Google otrzymało rekordową karę w wysokości 5 miliardów dolarów!

Zobacz cały news

6
Rozszerzenia dla Google Screened

Słyszeliście o Google Screened? Reklamach prezentujących sylwetki profesjonalistów?  Póki co, jest to program testowy ograniczony do kilku branż na kilku rynkach: prawników, planistów finansowych, czy pośredników w handlu nieruchomościami. Google jednak pracuje nad rozszerzeniem tych reklam i niedawno wprowadził możliwość dodawania zdjęć. 

Zobacz cały news

7
Nowe etykiety dla reklam Google

Google wdraża przeprojektowanie wyglądu wyników wyszukiwania na desktopach. Niebawem reklamy będą oznaczone czarną etykietą "Ad", które zastąpią dotychczasowe zielone ramki. Nowy wygląd wyników wyszukiwania był dostępny już od maja na urządzeniach mobilnych.

Zobacz cały news

8
"Popularne produkty" w Google

Google rozszerza bezpłatne wyniki wyszukiwania o listy produktów! W czwartek firma ogłosiła oficjalne wprowadzenie „Popularnych produktów” m.in. dla odzieży, obuwia w wyszukiwarkach mobile.

Zobacz cały news

9
Dane strukturalne nie są czynnikiem rankingowym?

Danny Sullivan po raz kolejny wyjaśnia, że dane strukturalne są opcjonalne i nie wpływają na rankingi wyszukiwania. Właściciele treści mogą udostępniać uporządkowane dane jako opcjonalny sposób na ulepszenie swoich witryn i zachęcenie użytkowników do klikania.

Zobacz cały news

10
Schema.org dla danych strukturalnych

Od 6 kwietnia 2020 r. Google nie będzie już obsługiwać danych strukturalnych data-vocabulary.org. Google dodał na Twitterze, że "wraz ze wzrostem wykorzystania i popularności schema.org postanowiliśmy skupić nasz rozwój na jednym schemacie SD.

Zobacz cały news

11
Filtry Google według Mullera

W jakich przypadkach Google może ukarać witrynę i zablokować ją w wynikach wyszukiwania? John Mueller wyjaśnia. Okazuje się, że jedno pojedyncze naruszenie nie wystarcza...

Zobacz cały news

12
Pozycje zero już nie w TOP 10

Listopadowe testy Google stały się rzeczywistością. Od środy treści z witryn, wyświetlane jako pozycja 0 nie będą pojawiać się w top 10 w wynikach wyszukiwania jako osobny URL. 

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
Original
Wywiad na temat książki z analizami działań reklamowych największych światowych firm medialnych.
Zobacz więcej
prasowka maj 2020 widoczni
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas maj? Czy na część tych zmian miał wpływ koronawirus? Spraw...
Zobacz więcej
narzedzia copywritera widoczni blog
Zapraszamy do przeczytania gościnnego wpisu blogowego, którego autorem jest Izabela Aftyka, Copywrit...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2020
Średnia ocen użytkowników 2.83 na podstawie 111 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO