SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2020

PRASOWKA STYCZEN 2020 widoczni

Początek roku przyniósł branży SEO kilka zaskoczeń, które mogą mocno wpłynąć na wyniki wyszukiwania i sposób działania pozycjonerów w 2020 roku.  

Przygotowaliśmy styczniowe zestawienie najważniejszych newsów branżowych. Zapraszamy na przegląd prasowy od widoczni.com!

 

Frazy w nagłówkach nic nie dają?

"Robi się to nie dlatego, że jest użyteczne, ale dlatego, że jest to nawyk" - tak John Mueller podsumował dodawanie słów kluczowych w nagłówkach h1, h2, h3. Tym samym analityk Google podważył skuteczność takich działań, twierdząc, że frazy w nagłówkach były czynnikiem rankingowym, ale na początku lat 2000.

Zobacz cały news

 

Brzydkie strony sprzedają?

Czy brzydkie strony mogą konwertować lepiej? Okazuje się, że zapomniana strategia marketingowa „ "brzydkich witryn sklepowych" z 2003 roku jest wykorzystywana także dzisiaj! Najlepszym przykładem są witryny Walmart, czy CVS Pharmacy, które oferują proste strony internetowe, za to przejrzyste i intuicyjne.

Zobacz cały news

 

Kolejna aktualizacja Google

Dochodzą sygnały o możliwej aktualizacji algorytmu Google, która rozpoczęła się 7 stycznia i prawdopodobnie trwa do dzisiaj. Wahania rankingu warto sprawdzić w narzędziach SEO. Upewnij się czy Twoja strona nie spadła w wynikach wyszukiwania korzystając np. z Semstorm, czy Senuto.

Zobacz cały news

 

Research fraz odchodzi do lamusa?

Research słów kluczowych staje się przestarzały? Tak przynajmniej wynika ze słów dyrektora generalnego Binga. Uważa on, że w roku 2020 research fraz powinien zostać zastąpiony badaniami nad intencjami użytkowników. Zgadzacie się z nim?

Zobacz cały news

 

DuckDuckGo domyślnie na mobile

Od marca 2020 r. DuckDuckGo będzie oferowany jako pierwsza opcja domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach z Androidem w całej UE. Wcześniejsze praktyki Google polegające na określeniu się jako domyślna wyszukiwarka we własnym systemie operacyjnym zostały uznane za nielegalne na mocy unijnych przepisów antymonopolowych. W rezultacie Google otrzymało rekordową karę w wysokości 5 miliardów dolarów!

Zobacz cały news

 

Rozszerzenia dla Google Screened

Słyszeliście o Google Screened? Reklamach prezentujących sylwetki profesjonalistów?  Póki co, jest to program testowy ograniczony do kilku branż na kilku rynkach: prawników, planistów finansowych, czy pośredników w handlu nieruchomościami. Google jednak pracuje nad rozszerzeniem tych reklam i niedawno wprowadził możliwość dodawania zdjęć. 

Zobacz cały news

 

Nowe etykiety dla reklam Google

Google wdraża przeprojektowanie wyglądu wyników wyszukiwania na desktopach. Niebawem reklamy będą oznaczone czarną etykietą "Ad", które zastąpią dotychczasowe zielone ramki. Nowy wygląd wyników wyszukiwania był dostępny już od maja na urządzeniach mobilnych.

Zobacz cały news

 

"Popularne produkty" w Google

Google rozszerza bezpłatne wyniki wyszukiwania o listy produktów! W czwartek firma ogłosiła oficjalne wprowadzenie „Popularnych produktów” m.in. dla odzieży, obuwia w wyszukiwarkach mobile.

Zobacz cały news

 

Dane strukturalne nie są czynnikiem rankingowym?

Danny Sullivan po raz kolejny wyjaśnia, że dane strukturalne są opcjonalne i nie wpływają na rankingi wyszukiwania. Właściciele treści mogą udostępniać uporządkowane dane jako opcjonalny sposób na ulepszenie swoich witryn i zachęcenie użytkowników do klikania.

Zobacz cały news

 

Schema.org dla danych strukturalnych

Od 6 kwietnia 2020 r. Google nie będzie już obsługiwać danych strukturalnych data-vocabulary.org. Google dodał na Twitterze, że "wraz ze wzrostem wykorzystania i popularności schema.org postanowiliśmy skupić nasz rozwój na jednym schemacie SD.

Zobacz cały news

 

Filtry Google według Mullera

W jakich przypadkach Google może ukarać witrynę i zablokować ją w wynikach wyszukiwania? John Mueller wyjaśnia. Okazuje się, że jedno pojedyncze naruszenie nie wystarcza...

Zobacz cały news

 

Pozycje zero już nie w TOP 10

Listopadowe testy Google stały się rzeczywistością. Od środy treści z witryn, wyświetlane jako pozycja 0 nie będą pojawiać się w top 10 w wynikach wyszukiwania jako osobny URL. 

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2020

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ