Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

ranking agencji seo 2024 okladka

Agencje SEO w Polsce

Infografika agencji widoczni

Rynek agencji SEO z roku na rok rozrasta się w coraz szybszym tempie. Ale, które z agencji są liderami i wiodą prym w tej branży? Widoczni przygotowali infografikę na podstawie Zestawienia Największych Agencji SEO w PolsceSprawdźcie:

  • W którym mieście jest najwięcej agencji SEO? 
  • Które agencje cieszą się największą liczbą opinii w Google?
  • Które agencje zatrudniają najwięcej pracowników?
  • Które agencje są najbardziej popularne w mediach społecznościowych?
  • Które agencje SEO są najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google?

 

 

Poznań- zagłębie agencji SEO

Pierwszym wnioskiem, jaki się nasuwa do analizie zestawienia agencji SEO to znaczna przewaga Poznania nad pozostałymi miastami w ilości zlokalizowanych tu firm od pozycjonowania. 32% wszystkich agencji, które można znaleźć na LinkedIn posiada swoją siedzibę właśnie w Poznaniu. 

Drugie miejsce niezmiennie zajmuje Warszawa, natomiast trzecie Wrocław.

 

Które agencje SEO są największe?

Agencja z największą liczba pracowników na LinkedIn to Performance Media. Ciekawostką jest, że kolejne 4 największe agencje pochodzą z Poznania. W Top 5 największych agencji SEO pojawia się również agencja Widoczni, która wyprzedziła Grupę Tense.

Najlepsze opinie w Google - Agencje SEO w Polsce

Kolejnym kryterium, które wzięliśmy pod uwagę to liczba opinii w Google oraz średnia ocen. Na infografice wyróżniliśmy 5 agencji SEO z najwyższą liczbą opinii. Dane pochodzą z grudnia 2023.

Na samym szczycie znalazła się agencja Widoczni z liczbą 588 opinii. Drugie miejsce należy do Grupy Tense, która posiada 465 opinii w Google. Poznańska agencja grupa Icea plasuje się na trzecim miejscu z liczbą opinii 454. Czwarte miejsce zajmuje agencja Sunrise System posiadając 415 opinii. Verseo to kolejna poznańska agencja, która zamyka pierwszą piątkę z liczbą opinii 252.

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

Popularność agencji SEO w mediach społecznościowych

Pod lupę wzięliśmy dwa najbardziej popularne media społecznościowe w naszej branży - LinkedIn i Facebook. 

Na Facebooku bezkonkurencyjna jest agencja Performance Media, która posiada 27 tys. polubień. Na drugie miejsce awansowała agencja Verseo z 9 tys. polubień. Facebookowe podium zamyka Grupa Icea z 7,7 tys. lajków. 

Na LinkedIn sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Najaktywniejszą agencją na tym portalu są Widoczni, którzy posiadają 8663 obserwujących. Na drugim miejscu znajduje się Grupa Icea, którą obserwuje 5504 użytkowników LinkedIn. Tym samym agencja znajduje się na podium obu platform społecznościowych. Niewiele dalej jest Bluerank z 4250 obserwującymi. 

 

Agencje najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kategorią jest największa liczba fraz w TOP 10 według z SENUTO

Agencje z największą liczbą fraz w top 10 według danych z Senuto:

  1. Semcore - 5905 fraz
  2. KS - 5357 fraz
  3. Widoczni - 5295 fraz

Chociaż rywalizacja była zaciekła ostatecznie na samym szczycie znalazła się agencja Semcore z 5905 frazami. Miejsce drugie należy do agencji KS, która w TOP 10 posiada 5357 frazy. Na trzecim miejscu, ale z niewielką różnicą znajduje się agencja Widoczni, która tych fraz ma 5295. 

Powyższa infografika przedstawia tylko część analizy polskiego rynku SEO. Całe zestawienie 38 agencji SEO W Polsce znajdziecie na blogu widoczni. 

 

ZOBACZ RANKING 38 NAJWIĘKSZYCH AGENCJI SEO W POLSCE W 2024

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

Średnia ocen użytkowników3.42 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ