Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

pozycjonowanie lokalne 38 widoczni

Agencje SEO w Polsce

Infografika agencji widoczni

Rynek agencji SEO z roku na rok rozrasta się w coraz szybszym tempie. Ale, które z agencji są liderami i wiodą prym w tej branży? Widoczni przygotowali infografikę na podstawie Zestawienia Największych Agencji SEO w PolsceSprawdźcie:

  • Które miasta w Polsce posiadają największą liczbę agencji SEO?
  • Które agencje cieszą się największą liczbą ocen i najwyższą średnią w Google?
  • Które agencje są najbardziej popularne w mediach społecznościowych?
  • Które agencje SEO są najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google?

 

Poznań- zagłębie agencji SEO

Pierwszym wnioskiem, jaki się nasuwa do analizie zestawienia agencji SEO to znaczna przewaga Poznania nad pozostałymi miastami w ilości zlokalizowanych tu firm od pozycjonowania. 25% wszystkich agencji, które można znaleźć na LinkedIn posiada swoją siedzibę właśnie w Poznaniu. 

Na drugim miejscu jest stolica. W Warszawie znajduje się 21% wszystkich agencji SEO. Dwa kolejne miejsca zajmują Wrocław - 13% i Kraków z wynikiem 14%. 

Warto dodać, ze 30% wszystkich analizowanych firm SEO W w Polsce zatrudnia więcej niż 20 pracowników. 

 

Najlepsze opinie w Google - Agencje SEO w Polsce

Kolejnym kryterium, które wzięliśmy pod uwagę to liczba opinii w Google oraz średnia ocen. Na infografice wyróżniliśmy 5 agencji SEO z najwyższą liczbą opinii. Dane pochodzą z grudnia 2019.

Na samym szczycie znalazła się agencja Widoczni z liczbą 230 opinii oraz średnią 5,0. Drugie miejsce należy do agencji Sunrise System, która posiada 202 opinie w Google i średnią 4,3. Poznańska agencja grupa TENSE plasuje się na trzecim miejscu ze średnią 4,5 i liczbą opinii 170. Czwarte miejsce zajmuje łódzka agencja Echo Marketing posiadając 138 opinii i średnią ocen 5,0. Verseo to kolejna poznańska agencja, która zamyka pierwszą piątkę z liczbą opinii 126 i średnią 4,6.

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

Popularność agencji SEO w mediach społecznościowych

Pod lupę wzięliśmy dwa najbardziej popularne media społecznościowe w naszej branży - LinkedIn i Facebook. 

Na Facebooku bezkonkurencyjna jest agencja Performance Media, która posiada 23 tys. polubień. Drugie miejsce należy do krakowskiego Semahead z 12 tys. polubień. Facebookowe podium zamyka agencja Verseo z 7,3 tys. lajków. 

Na LinkedIn sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Najaktywniejszą agencją na tym portalu są Widoczni, którzy posiadają 2333 obserwujących. Agencję Bluerank obserwuje 1659 użytkowników LinkedIn. Niewiele dalej jest Performance Media z 1483 obserwującymi. 

 

Agencje najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google

Kolejna istotna kategoria, pozwalająca wytypować najlepsze agencje SEO w Polsce to udział agencji w TOP 10 Google na frazy związane z pozycjonowaniem. Przeanalizowaliśmy następujące frazy:

W tej kategorii najlepiej wypadają dwie agencje: Widoczni i Grupa TENSE z udziałem 13,6%. Podium zamyka wrocławska agencja Eactive z udziałem 10,6%. 

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kategorią jest największa liczba fraz w TOP 10 według z SENUTO

Agencje z największą liczbą fraz w top 10 według danych z Senuto:

Artefakt - 2783
Eactive - 2432
Delante - 1873

Tutaj bezapelacyjnie zwycięża agencja Artefakt z udziałem 2789 frazami. Miejsce drugie zajmuje Eactive, która w TOP 10 posiada 2432 frazy. Trzecie miejsce należy do agencji Delante, która tych fraz ma 1873. 

Powyższa infografika przedstawia tylko część analizy polskiego rynku SEO. Całe zestawienie 38 agencji SEO W Polsce znajdziecie na blogu widoczni. 

 

ZOBACZ RANKING 38 NAJWIĘKSZYCH AGENCJI SEO W POLSCE WG LINKEDIN 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

Średnia ocen użytkowników4.70 na podstawie 103 głosów

UDOSTĘPNIJ