Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

pozycjonowanie lokalne 38 widoczni

Agencje SEO w Polsce

Infografika agencji widoczni

Rynek agencji SEO z roku na rok rozrasta się w coraz szybszym tempie. Ale, które z agencji są liderami i wiodą prym w tej branży? Widoczni przygotowali infografikę na podstawie Zestawienia Największych Agencji SEO w PolsceSprawdźcie:

  • W którym mieście jest najwięcej agencji SEO? 
  • Które agencje cieszą się największą liczbą opinii w Google?
  • Które agencje zatrudniają najwięcej pracowników?
  • Które agencje są najbardziej popularne w mediach społecznościowych?
  • Które agencje SEO są najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google?

 

 

Poznań- zagłębie agencji SEO

Pierwszym wnioskiem, jaki się nasuwa do analizie zestawienia agencji SEO to znaczna przewaga Poznania nad pozostałymi miastami w ilości zlokalizowanych tu firm od pozycjonowania. 33% wszystkich agencji, które można znaleźć na LinkedIn posiada swoją siedzibę właśnie w Poznaniu. 

Drugie miejsce niezmiennie zajmuje Warszawa, natomiast trzecie Wrocław.

 

Które agencje SEO są największe?

Agencja z największą liczba pracowników na LinkedIn to Performance Media. Ciekawostką jest, że kolejne 4 największe agencje pochodzą z Poznania. Do Top 5 największych agencji SEO w tym roku awansowała agencja Widoczni, która wyprzedziła agencję Verseo.

Najlepsze opinie w Google - Agencje SEO w Polsce

Kolejnym kryterium, które wzięliśmy pod uwagę to liczba opinii w Google oraz średnia ocen. Na infografice wyróżniliśmy 5 agencji SEO z najwyższą liczbą opinii. Dane pochodzą ze stycznia 2023.

Na samym szczycie znalazła się agencja Widoczni z liczbą 486 opinii. Drugie miejsce należy do agencji ICEA, która posiada 461 opinii w Google. Poznańska agencja grupa TENSE plasuje się na trzecim miejscu z liczbą opinii 411. Czwarte miejsce zajmuje  agencja Sunrise System posiadając 264 opinii. Verseo to kolejna poznańska agencja, która zamyka pierwszą piątkę z liczbą opinii 233.

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

Popularność agencji SEO w mediach społecznościowych

Pod lupę wzięliśmy dwa najbardziej popularne media społecznościowe w naszej branży - LinkedIn i Facebook. 

Na Facebooku bezkonkurencyjna jest agencja Performance Media, która posiada 27 tys. polubień. Drugie miejsce należy do krakowskiego Semahead z 13 tys. polubień. Facebookowe podium zamyka agencja Verseo z 9,1 tys. lajków. 

Na LinkedIn sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Najaktywniejszą agencją na tym portalu są Widoczni, którzy posiadają 6840 obserwujących. Agencję Bluerank obserwuje 3792 użytkowników LinkedIn. Niewiele dalej jest Performance Media z 2880 obserwującymi. 

 

Agencje najbardziej widoczne w wyszukiwarce Google

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kategorią jest największa liczba fraz w TOP 10 według z SENUTO

Agencje z największą liczbą fraz w top 10 według danych z Senuto:

KS - 3800 fraz
Semcore - 3400 fraz
Widoczni - 2800 fraz

Tutaj bezapelacyjnie zwycięża agencja Artefakt z 3800 frazami. Miejsce drugie zajmuje Semcore, która w TOP 10 posiada 3400 frazy. Trzecie miejsce należy do agencji Widoczni, która tych fraz ma 2800. 

Powyższa infografika przedstawia tylko część analizy polskiego rynku SEO. Całe zestawienie 39 agencji SEO W Polsce znajdziecie na blogu widoczni. 

 

ZOBACZ RANKING 39 NAJWIĘKSZYCH AGENCJI SEO W POLSCE W 2023

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Agencje SEO w Polsce. Zobacz infografikę!

Średnia ocen użytkowników3.52 na podstawie 106 głosów

UDOSTĘPNIJ