Kierowanie w kampaniach GDN
Sieć reklamowa Google Ads (GDN) - jak to działa?
Zastanawiasz się, w jaki sposób Twoje reklamy z kampanii w sieci reklamowej Google Ads (GDN) docierają do odbiorców? Wszystko zależy od sposobu kierowania. Zobacz, jakie metody kierowania reklam GDN w Google Ads masz do dyspozycji:
Kierowanie na odbiorców - to jeden z najpopularniejszych sposób dotarcia do trafnych odbiorców. Decydujesz o tym, jacy użytkownicy zobaczą Twoją reklamę. Możesz ich sklasyfikować jako:
- odbiorców Twojej strony lub aplikacji - użytkownicy, którzy odwiedzili Twoją stronę lub dokonali określonego działania na niej; zebraną w ten sposób listę nazywamy listą remarketingową (zobacz naszą ofertę remarketingu)
- odbiorców o konkretnych zainteresowaniach i odbiorcy na rynku - są to osoby, które szukały konkretnych produktów i usług;
- odbiorców podobnych - użytkownicy o podobnych cechach i zachowaniu, jak konwertujący użytkownicy na Twojej liście remarketingowej; warunkiem zbierania podobnych odbiorców jest posiadanie dużej listy remarketingowej, powyżej 500 odbiorców.
Kierowanie demograficzne Google Ads - jest to sposób, aby dotrzeć do wybranej grupy wiekowej; warto jednak pamiętać, że grupy wiekowe w Google są dosyć pojemne i mogą obejmować nawet osoby o 10 letniej różnicy wieku.
Kierowanie na listę klientów Google Ads - możesz wyświetlać swoje reklamy osobom z przygotowanej przez Ciebie listy, upewnij się jednak, że masz ich zgodę na takie działania.
Kierowanie kontekstowe Google Ads - w sieci reklamowej (kampanie display - GDN w Google Ads) możesz docierać na wybrane strony docelowe, dopasowane do Twojego biznesu. Do wyboru masz kierowanie na słowa kluczowe lub na temat. Być może wiesz, że słowa kluczowe stosujemy w kampanii w sieci wyszukiwania - reklamy wyświetlane są w Google, gdy użytkownik wpisze wybraną frazę. W przypadku reklamy display działa to zupełnie inaczej. Reklamy wyświetlają się na stronach docelowych tematycznie powiązanych z frazą, pasujących do danej frazy. System Google Ads w tym celu analizuje treści strony oraz linki. Jeśli tematyka jest odpowiednia, umieszcza tam Twoje reklamy.
Automatyczne kierowanie - w tym wypadku masz mały wpływ na to, komu i gdzie wyświetlą się Twoje reklamy; system sam dobiera skuteczne metody kierowania, bazując na dotychczasowej historii Twojej kampanii.
Którą metodę kierowania reklam display (GDN) w Google wybrać? Można łączyć je ze sobą, zwiększając skuteczność dotarcia i szansę na pozyskanie konwersji. Szeroki zasięg nie oznacza dużej sprzedaży. W kampaniach GDN Google Ads liczy się precyzyjny dobór grupy docelowej, szczególnie, gdy oczekujesz dużych zwrotów z nakładów reklamowych. Kampania o mało precyzyjnym kierowaniu uznawana jest za kampanię budującą zasięg i wizerunek, a mniej - konwersje.