SEM

Google Ads (AdWords)
w sieci reklamowej Google Display Network (GDN)

Kampanie Google Adwords w sieci reklamowej Google Display Network (GDN) zapewniają dostęp do powierzchni reklamowej tysięcy serwisów. Do sieci reklamowej Google (ang. GDN - Google Display Network) należą najpopularniejsze witryny, portale tematyczne, blogi i magazyny online. 

Za pomocą jednego systemu możesz więc publikować reklamy Adwords na wszystkich stronach odwiedzanych przez Twoich potencjalnych klientów. Mogą to być zarówno reklamy tekstowe jak i graficzne (w tym animowane). W ramach kampanii graficznych Google Adwords przygotujemy dla Ciebie banery oraz przeprowadzimy skuteczną graficzną reklamę Adwords. Kampania Adwords w sieci reklamowej Google zapewni szeroki zasięg i zaawansowane metody personalizacji reklam.

Google Ads w sieci reklamowej GDN z widoczni:

  • płacisz tylko za kliknięcie w reklamę a nie za jej wyświetlenia
  • wyświetlenia reklam na najpopularniejszych portalach
  • budowa wizerunku i sprzedaży jednocześnie
  • możliwość wyboru stron docelowych o tematyce zgodnej z ofertą
  • szeroki wybór formatów reklamy: tekstowy, graficzny, wideo i interaktywny

Wyślij zapytanie 

Efektywna strategia Adwords

Kampanie Adwords w sieci reklamowej Google obok wielu korzyści niosą też za sobą ryzyko. Duża liczba nieefektywnych kliknięć może skutkować źle wykorzystanym budżetem. 

Nad przebiegiem całej kampanii będą czuwać certyfikowani eksperci Google. To oni będą dostarczać Tobie niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, przesyłać raporty, analizować wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określać kolejne cele.

01
Wybór i optymalizacja strony

Pozyskanie ruchu z reklam Google to nie wszystko. Zależy nam, aby pozyskani użytkownicy zainteresowali się Twoją ofertą i dokonali zakupu lub wysłali zapytanie. Poza świetnie skonstruowanym komunikatem reklamowym, w tym wypadku dużą rolę odgrywa także wygląd i treść strony docelowej. Wybierzemy optymalną stronę docelową i w razie konieczności przygotujemy sugestie zmian, które mogą zwiększyć szanse na pozyskanie klienta. 

02
Ograniczenie kampanii

W sieci reklamowej Google Adwords bardzo łatwo wydać cały budżet. Kluczem do sukcesu jest więc ograniczenie wyświetleń reklamy do określonej grupy docelowej i do wybranej lokalizacji. Kolejnym krokiem jest dobór portali pasujących tematycznie do Twojej oferty lub odwiedzanych przez użytkowników z wybranej grupy docelowej. Dzięki wsparciu w postaci narzędzi Google możemy skonfigurować optymalną kampanię reklamową, na miarę Twojego budżetu.

03
Kontrola budżetu i jakości

Duża liczba użytkowników stron z sieci reklamowej Google Adwords może skutkować niżymi wskaźnikami jakościowymi. Aby utrzymać je na zadowalającym poziomie, konieczna jest stała i wnikliwa kontrola prowadzonych działań. Szybka eliminacja nieskutecznych komunikatów reklamowych, a także dalsze zawężanie grupy docelowej to jedne ze stosowanych przez nas sposobów na poprawienie jakości kampanii. Tym samym redukujemy nieefektywne wydatki, dostarczając Ci skuteczną metodę na pozyskanie klienta.

04
Więcej zyskownych konwersji

Dzięki zastosowaniu skutecznych fraz w kampaniach Adwords, pozyskujemy skuteczne odwiedziny. Nie wystarczy wzrost liczby użytkowników, pracujemy nad tym, aby jak najwięcej użytkowników stało się Twoimi klientami. Osiągamy to poprzez nieustanną optymalizację konwersji, analizę ruchu i optymalizację fraz, reklam i wykluczeń.

05
Analiza i optymalizacja

Aby mieć pewność, że zainwestowany przez Ciebie budżet jest wykorzystywany efektywnie, na bieżąco analizujemy przebieg i efekty kampanii Adwords. Od początku prowadzimy regularną optymalizację, która ma na celu stały rozwój kampanii i zwiększenie jej dochodowości. Mierzymy nie tylko kliknięcia, ale przede wszystkim konwersje i wpływ kampanii na wzrost sprzedaży. Na tym etapie rezygnujemy z nieskutecznych elementów kampanii, optymalizując koszty. Regularnie przygotowujemy raporty, które pozwalają Ci śledzić nasze działania.

Najbardziej trafne miejsce publikacji reklam

Google Adwords daje możliwość publikacji reklam w najpopularniejszych portalach, na blogach, w magazynach online, na YouTube oraz na innych stronach, które zdecydowały się udostępnić swoją powierzchnię reklamową. Dzięki temu w ramach jednej kampanii Adwords możesz uzyskać nieograniczony zasięg. Aby jednak działania były skuteczne, warto dostosować wyświetlanie się reklam do swoich potrzeb. Można do zrealizować w kilku obszarach:

  • wybór grupy docelowej – wyświetlasz się na stronach, które często odwiedzane są przez Twoich potencjalnych klientów, np. serwisy informacyjne, plotkarskie czy też strony z prognozą pogody
  • wybór miejsc docelowych – wyświetlasz się na stronach tematycznie pasujących do Twojej oferty, np. w magazynie branżowym lub na blogu o określonej tematyce
  • wybór lokalizacji – wyświetlasz się na wszystkich serwisach, ale tylko użytkownikom znajdującym się w wybranej lokalizacji, np. tylko z Poznania lub z województwa wielkopolskiego

Nie musisz kupować powierzchni reklamowej w każdym z wybranych serwisów – wszystkie reklamy publikowane są w ramach jednej kampanii Adwords i w ramach jednego budżetu.

Kampanie Adwords w sieci reklamowej Google z widoczni to:
Budowa wizerunku i sprzedaży

Dzięki dużej dziennej liczbie wyświetleń reklamy, zyskujesz korzyść w postaci promocji marki i budowy jej wizerunku. Przy tym płacisz dopiero za kliknięcie, a nie za same wyświetlenia. Reklamy Adwords w sieci reklamowej Google są więc skutecznym narzędziem w budowaniu prestiżu marki. Jednocześnie dają dużą szansę na dotarcie do osób, które jeszcze nie miały okazji zapoznać się z Twoją ofertą.

Wszyscy wydawcy w ramach 1 kampanii

Jeśli chcesz docierać do klientów za pośrednictwem reklam Google publikowanych na najpopularniejszych portalach, nie musisz już zawierać umów z każdym z wydawców. Google Adwords daje Ci możliwość kompleksowego skorzystania z oferty tysięcy portali, blogów, forów, a także stron tematycznych.

Trafna grupa odbiorców

Google Adwords daje wiele możliwości, a my umiemy je wykorzystać w taki sposób, aby obniżyć koszty i podnieść efektywność działań. Do dyspozycji mamy dobór grupy docelowej pod względem danych demograficznych, lokalizacji, a także odwiedzanych stron internetowych. Jeśli Twoi klienci czytają serwisy biznesowe, to właśnie tam powinnna trafić Twoja reklama.

Skuteczna komunikacja oferty

Sieć reklamowa Google bez kierowania na stronę docelową to świetne rozwiązanie w przypadku atrakcyjnych produktów i usług B2C. Dzięki dobrze przygotowanym reklamom, Twoich klienci nigdy nie tracą kontaktu z marką. To szczególnie istotne w przypadku wydłużonego procesu decyzyjnego klientów. Kampania GDN nie pozwoli im o Tobie zapomnieć.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Ile zapłacisz za reklamę w Google i jak określić budżet na działania SEO oraz Google Ads?
więcej
Jakie parametry kampanii Google Ads warto śledzić, by zwiększyć konwersje i przychody?
więcej
Przeczytaj nasz poradnik i stań się mistrzem reklamy Google Ads dla sklepu internetowego!
więcej
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO