Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Kampanie Google w sieci reklamowej Skutecznie i na 100% w Super Cenie Zwiększamy Sprzedaż
PPC

Kampanie Google Ads w sieci reklamowej

Kampanie Google Ads w sieci reklamowej Google Display Network (GDN) zapewniają dostęp do powierzchni reklamowej tysięcy serwisów. Do sieci reklamowej Google należą najpopularniejsze witryny, portale tematyczne, blogi i magazyny online.

Za pomocą jednego systemu możesz więc publikować reklamy Ads na wszystkich stronach odwiedzanych przez Twoich potencjalnych klientów. Mogą to być zarówno reklamy tekstowe jak i graficzne (w tym animowane). W ramach kampanii graficznych Google Ads (kampanie Google Display Network) przygotujemy dla Ciebie banery oraz przeprowadzimy skuteczną graficzną reklamę Ads. Kampania Ads (Adwords) w sieci reklamowej Google zapewni szeroki zasięg i zaawansowane metody personalizacji reklam.

Reklamy graficzne Google Ads w sieci reklamowej to:

1
Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami z ponad 6-letnim doświadczeniem
2
Potrafimy elastycznie dopasować się do Twojego biznesu i tylko tak dobieramy działania
3
Każdego klienta traktujemy indywidualnie, otaczając go pełnym wsparciem w zakresie kampanii
4
Stawiamy na jakość działań oraz regularny kontakt z klientem
5
Stale poszerzamy swoją wiedzę, a dzięki temu dynamicznie zmieniająca się branża Ads nie ma przed nami tajemnic
6
W kampaniach Google Ads wybieramy niestandardowe i nieszablonowe rozwiązania, które wyróżnią Cię na tle konkurencji
Skuteczność

Efektywna strategia reklam displayowych Google Ads

Kampanie Ads w sieci reklamowej Google (kampanie Google Display Network) obok wielu korzyści niosą też za sobą ryzyko. Duża liczba nieefektywnych kliknięć może skutkować źle wykorzystanym budżetem.

Nad przebiegiem całej kampanii reklamowej Google Adwords będą czuwać certyfikowani eksperci Google z naszej agencji. To oni będą dostarczać Ci niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, przesyłać raporty, analizować wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określać kolejne cele.

Wyślij zapytanie
widoczni 68
Display Ads

Elementy efektywnej strategii Google Ads

1

Wybór i optymalizacja strony do kampanii Adwords - reklama graficzna

Pozyskanie ruchu z reklam Google to nie wszystko. Zależy nam, aby pozyskani użytkownicy zainteresowali się Twoją ofertą i dokonali zakupu lub wysłali zapytanie. Poza świetnie skonstruowanym komunikatem reklamowym, w tym wypadku dużą rolę odgrywa także wygląd i treść strony docelowej. Wybierzemy optymalną stronę docelową i w razie konieczności przygotujemy sugestie zmian, które mogą zwiększyć szanse na pozyskanie klienta.

2

Wybór skutecznej grupy docelowej w Google Ads

W sieci reklamowej Google Ads (kampanie Google Display Network) bardzo łatwo wydać cały budżet, ale przecież zależy Ci na tym, by wydać go efektywnie. Kluczem do sukcesu jest więc ograniczenie wyświetleń reklamy do określonej grupy docelowej i do wybranej lokalizacji. Kolejnym krokiem jest dobór portali pasujących tematycznie do Twojej oferty lub odwiedzanych przez użytkowników z wybranej grupy docelowej. Dzięki wsparciu w postaci narzędzi Google możemy skonfigurować optymalną reklamę w sieci reklamowej, na miarę Twojego budżetu.

3

Kontrola budżetu i jakości reklam displayowych

Duża liczba użytkowników stron z sieci reklamowej Google Ads (kampanie display w Internecie) może skutkować niższymi wskaźnikami jakościowymi. Aby utrzymać je na zadowalającym poziomie, konieczna jest stała i wnikliwa kontrola prowadzonych działań. Szybka eliminacja nieskutecznych komunikatów reklamowych, a także dalsze zawężanie grupy docelowej to jedne ze stosowanych przez nas sposobów na poprawienie jakości kampanii. Tym samym redukujemy nieefektywne wydatki, dostarczając Ci skuteczną metodę na pozyskanie klienta.

4

Więcej zyskownych konwersji z reklam

Dzięki zastosowaniu skutecznych fraz w kampaniach Ads, pozyskujemy skuteczne odwiedziny. Nie wystarczy wzrost liczby użytkowników, pracujemy nad tym, aby jak najwięcej użytkowników stało się Twoimi klientami. Osiągamy to poprzez nieustanną optymalizację konwersji, analizę ruchu i optymalizację sposobu kierowania reklam graficznych adwords.

5

Analiza i optymalizacja reklam Google Ads

Aby mieć pewność, że zainwestowany przez Ciebie budżet jest wykorzystywany efektywnie, na bieżąco analizujemy przebieg i efekty kampanii w sieci reklamowej Google Ads.. Od początku prowadzimy regularną optymalizację, która ma na celu stały rozwój kampanii i zwiększenie jej dochodowości. Mierzymy nie tylko kliknięcia, ale przede wszystkim konwersje i wpływ kampanii na wzrost sprzedaży. Na tym etapie rezygnujemy z nieskutecznych elementów kampanii, optymalizując koszty. Regularnie przygotowujemy raporty, które pozwalają Ci śledzić nasze działania.

Miejsca docelowe

Najbardziej trafne miejsce publikacji reklam

Sieć reklamowa Google Ads (Adwords) daje możliwość publikacji reklam w najpopularniejszych portalach, na blogach, w magazynach online, na YouTube oraz na innych stronach, które zdecydowały się na współpracę z Google. Dzięki temu w ramach jednej kampanii Google Ads możesz uzyskać nieograniczony zasięg. Aby jednak działania były skuteczne, warto dostosować wyświetlanie się reklam do swoich potrzeb. Można to zrealizować w kilku obszarach:

  • wybór grupy docelowej – wyświetlasz się na stronach, które często odwiedzane są przez Twoich potencjalnych klientów, np. serwisy informacyjne, plotkarskie czy też strony z prognozą pogody, słowem dopasowujesz się do zainteresowań użytkowników
  • wybór miejsc docelowych – wyświetlasz się na stronach tematycznie pasujących do Twojej oferty, np. w magazynie branżowym lub na blogu o określonej tematyce
  • wybór lokalizacji – wyświetlasz się na wszystkich serwisach, ale tylko użytkownikom znajdującym się w wybranej lokalizacji, np. tylko z Poznania lub z województwa wielkopolskiego

Nie musisz kupować powierzchni reklamowej w każdym z wybranych serwisów – wszystkie reklamy publikowane są w ramach jednej kampanii Ads i w ramach jednego budżetu.

Wyślij zapytanie
widoczni 114
Zalety PPC

Twoje korzyści z kampanii Google Ads w sieci reklamowej:

Budowa wizerunku i sprzedaży

Dostęp do wszystkich wydawców w ramach jednej kampanii

Trafna grupa odbiorców

Skuteczna komunikacja oferty

Dzięki dużej dziennej liczbie wyświetleń reklamy, zyskujesz korzyść w postaci promocji marki i budowy jej wizerunku. Przy tym płacisz dopiero za kliknięcie, a nie za same wyświetlenia. Reklamy Ads (Adwords) w sieci reklamowej Google są więc skutecznym narzędziem w budowaniu prestiżu marki. Jednocześnie dają dużą szansę na dotarcie do osób, które jeszcze nie miały okazji zapoznać się z Twoją ofertą.

Jeśli chcesz docierać do klientów za pośrednictwem reklam Google publikowanych na najpopularniejszych portalach, nie musisz już zawierać umów z każdym z wydawców. Google Ads (kampanie display w Internecie) daje Ci możliwość kompleksowego skorzystania z oferty tysięcy portali, blogów, forów, a także stron tematycznych.

Google Ads (kampanie display w Internecie) daje wiele możliwości, a my umiemy je wykorzystać w taki sposób, aby obniżyć koszty i podnieść efektywność działań. Do dyspozycji mamy dobór grupy docelowej pod względem danych demograficznych, lokalizacji, a także odwiedzanych stron internetowych. Jeśli Twoi klienci czytają serwisy biznesowe, to właśnie tam powinna trafić Twoja reklama.

Sieć reklamowa Google Ads (kampanie display) bez kierowania na stronę docelową to świetne rozwiązanie w przypadku atrakcyjnych produktów i usług B2C. Dzięki dobrze przygotowanym reklamom, Twoi klienci nigdy nie tracą kontaktu z marką. To szczególnie istotne w przypadku wydłużonego procesu decyzyjnego klientów. Kampania GDN nie pozwoli im o Tobie zapomnieć.

Wygląd reklam

Formaty reklam w sieci reklamowej Google Ads

Banery

Reklamy graficzne Google Ads

Są to przygotowywane przez Ciebie banery reklamowe o różnej wielkości. Banery mogą być statyczne lub animowane. W zależności od tego, jakiego rozmiaru wymaga dany portal, system dobierze właściwy baner spośród wgranych przez Ciebie. Jeśli przygotujesz tylko kilka rozmiarów, może się zdarzyć, że na niektórych stronach Twoje banery się nie wyświetlą.

Tekst

Rozszerzone reklamy tekstowe Google Ads

W sieci reklamowej (kampanie display) możesz wyświetlać reklamę w formie tekstowej, które wyglądają inaczej niż reklamy w wyszukiwarkach. Możesz wybrać format natywny, który dopasuje się budową i wyglądem do danego portalu, często występując razem z grafiką. Ten format reklam zastąpił znane od lat klasyczne reklamy tekstowe Google Ads w sieci reklamowej.

Tekst + Grafika

Reklamy elastyczne Google Ads

Nie możesz się zdecydować, który format wybrać? A może chcesz ograniczyć pracę przy realizacji banerów reklamowych? Wybierz reklamy elastyczne, które dopasują się do wymagań stron docelowych. Dzięki temu nie musisz przygotowywać wielu różnych banerów, lecz dostarczasz jedną uniwersalną grafikę i tekst reklamowy, a system sam składa je w całość. Jeśli na stronie docelowej są dostępne tylko miejsca na reklamy tekstowe, wtedy reklama elastyczne wyświetli się jako sam tekst. To duże ułatwienie i sposób na poszerzenie zasięgu.

Kierowanie

Sieć reklamowa Google Ads - jak to działa?

Zastanawiasz się, w jaki sposób Twoje reklamy w sieci reklamowej Google docierają do odbiorców? Wszystko zależy od sposobu kierowania. Zobacz, jakie metody kierowania reklam displayowych masz do dyspozycji:

Kierowanie na odbiorców - to jeden z najpopularniejszych sposób dotarcia do trafnych odbiorców. Decydujesz o tym, jacy użytkownicy zobaczą Twoją reklamę. Możesz ich sklasyfikować jako:

  • odbiorców Twojej strony lub aplikacji - użytkownicy, którzy odwiedzili Twoją stronę lub dokonali określonego działania na niej; zebraną w ten sposób listę nazywamy listą remarketingową (zobacz naszą ofertę remarketingu)
  • odbiorców o konkretnych zainteresowaniach i odbiorcy na rynku - są to osoby, które szukały konkretnych produktów i usług;
  • odbiorców podobnych - użytkownicy o podobnych cechach i zachowaniu, jak konwertujący użytkownicy na Twojej liście remarketingowej; warunkiem zbierania podobnych odbiorców jest posiadanie dużej listy remarketingowej, powyżej 500 odbiorców.

Kierowanie demograficzne Google Ads - jest to sposób, aby dotrzeć do wybranej grupy wiekowej; warto jednak pamiętać, że grupy wiekowe w Google są dosyć pojemne i mogą obejmować nawet osoby o 10 letniej różnicy wieku.

Kierowanie na listę klientów Google Ads - możesz wyświetlać swoje reklamy osobom z przygotowanej przez Ciebie listy, upewnij się jednak, że masz ich zgodę na takie działania.

Kierowanie kontekstowe Google Ads - w sieci reklamowej (kampanie display) możesz docierać na wybrane strony docelowe, dopasowane do Twojego biznesu. Do wyboru masz kierowanie na słowa kluczowe lub na temat. Być może wiesz, że słowa kluczowe stosujemy w kampanii w sieci wyszukiwania - reklamy wyświetlane są w Google, gdy użytkownik wpisze wybraną frazę. W przypadku reklamy display działa to zupełnie inaczej. Reklamy wyświetlają się na stronach docelowych tematycznie powiązanych z frazą, pasujących do danej frazy. System Google Ads w tym celu analizuje treści strony oraz linki. Jeśli tematyka jest odpowiednia, umieszcza tam Twoje reklamy.

Automatyczne kierowanie - w tym wypadku masz mały wpływ na to, komu i gdzie wyświetlą się Twoje reklamy; system sam dobiera skuteczne metody kierowania, bazując na dotychczasowej historii Twojej kampanii.

Którą metodę kierowania reklam display wybrać? Można łączyć je ze sobą, zwiększając skuteczność dotarcia i szansę na pozyskanie konwersji. Szeroki zasięg nie oznacza dużej sprzedaży. W kampaniach Google Ads liczy się precyzyjny dobór grupy docelowej, szczególnie, gdy oczekujesz dużych zwrotów z nakładów reklamowych. Kampania o mało precyzyjnym kierowaniu uznawana jest za kampanię budującą zasięg i wizerunek, a mniej - konwersje.

Oceń ten artykuł:
Reklamy graficzne

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 268 głosów