Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Kampanie Google Performance Max Skuteczna kampania na zwiększenie konwersji
artboard
PPC

Kampanie Performance Max

Kampanie Performance Max to kampanie Google Ads reklamowe skupione na pozyskiwaniu konwersji. W kampaniach Performance Max wykorzystasz pełny potencjał wszystkich typów reklam Google Ads, a jednocześnie zmaksymalizujesz zyski ze wsparciem automatyzacji i uczenia maszynowego.

Ta kampania może być Twoim kluczem do sukcesu zarówno realizowana jako jedyne działanie reklamowe, jak i w postaci uzupełnienia innych reklam PPC. Co najważniejsze, pozwala optymalizować czas pracy i wydatki w sposób, jakiego jeszcze nigdy nie było w ofercie Google Ads.

Zobacz, dlaczego warto skorzystać z kampanii Performance Max:

1
Wysoki zasięg we wszystkich kanałach i sieciach Google
2
Wysoki współczynnik konwersji
3
Zaawansowana analityka i dostęp do wskaźników
4
Automatyzacja działań ze wsparciem uczenia maszynowego
5
Intuicyjne zarządzanie kampanią i reklamami
6
Uproszczony proces optymalizacji reklam
Skuteczność

Zwiększ sprzedaż z Performance Max

Kampanie Performance Max to najlepszy wybór dla reklamodawców, których celem jest zwiększanie konwersji oraz docieranie do nowych klientów. Kampania pozwala dobrać cele, które są zgodne z Twoim biznesem, a następnie za pomocą automatyzacji zwiększa szanse na ich realizację.

Jak to działa? Google korzysta z zasobów danych o zachowaniu użytkowników oraz z przesyłanych przez Ciebie informacjach o Twoich odbiorcach. Łącząc takie zasoby może skutecznie docierać do nowych potencjalnych klientów i angażować ich w Twoją kampanię.

Dodatkowo wykorzystanie uczenia maszynowego i automatyzacji pozwala na skuteczne przewidywanie, które reklamy najlepiej się sprawdzą, jakie stawki są optymalne i gdzie oraz w jakiej formie powinna pojawić się Twoja reklama. W innych kampaniach potrzeba więcej czasu, aby wyciągnąć wnioski o tym, co najlepiej zadziała na zbudowanie sprzedaży. W Performance Max masz wsparcie uczenia maszynowego i dużych zasobów danych. Efektem są konwersje i wysoka wartość sprzedaży.

Wyślij zapytanie
widoczni 68
Performance Max

Czy Performance Max jest dla Ciebie?

Kampanie Google Performance Max kierowane są do ściśle określonego typu reklamodawcy. Zobacz, czy potrzeby, jakie realizuje Performance Max są Ci bliskie:

1
Twoje cele konwersji są ściśle określone i umiesz je łatwo opisać
2
Nie ma znaczenia kanał reklamowy, skupiasz się na budowaniu sprzedaży i pozyskiwaniu konwersji
3
Chcesz w jednej kampanii połączyć potencjał wszystkich kanałów reklamowych Google
4
Celujesz w efekty, których nie uzyskasz samą kampanią w sieci wyszukiwania
Inteligentne rozwiązanie

Automatyzacja w kampanii Performance Max. Jak to działa?

Wyróżnikiem kampanii Performance Max jest wykorzystanie uczenia maszynowego. Jak jednak nazwa wskazuje, system ten musi się uczyć, a do tego potrzebne są zasoby i dane. Na podstawie jakich informacji uczy się Performance Max, aby dostarczać Ci efekty i czego potrzebuje?

 • Cele kampanii i konwersji - system potrzebuje określenia celów reklam i konwersji, dlatego ważne jest, aby w Twoim przypadku było to możliwe
 • Kreacje reklamowe - nawet najlepsza optymalizacja nic nie da, jeśli dostarczysz niskiej jakości treści reklamowe, postaw na dobre hasła reklamowe i grafiki
 • Informacje o użytkownikach - określ trafnie grupę docelową, system potraktuje to jako punkt wyjść do dalszego zgłębiania potencjalnych użytkowników

Mimo że system jest inteligentny i może szybko uzyskać efekty, o jakich ręcznie można tylko marzyć, to wymaga nadzoru, a niestaranne dostarczenie informacji o odbiorcach czy konwersjach na początku, może skutkować brakiem wyników i dużymi wydatkami.

Wyślij zapytanie
widoczni 66
Zasięg

Zobacz, w czym tkwi sekret kampanii Performance Max

Kampanie Performance Max łączą w sobie funkcje i zalety wielu kanałów reklamowych Google. Jakie kampanie zawiera w sobie Performance Max?

 • Kampanie w sieci wyszukiwania - reklamy tekstowe w wynikach wyszukiwania, reklamy w Google Maps, Google Zakupy i w wyszukiwarkach partnerskich
 • Kampanie w sieci reklamowej - reklamy graficzne na portalach, reklamy na Gmailu, Bloggerze i w aplikacjach
 • Reklamy Video - wyświetlane w różnych formach na YouTube'e, także reklamy Discovery

 

Ustawienia i konfiguracja kampanii Performance Max

Kampania bazuje na automatyzacji, ale jednak na początku wymagana jest pewna prac i wybór ustawień, które nadadzą kampanii Performance Max kierunek. Są to ustawienia w zakresie:

 • Budżetu - to Ty określasz budżet całkowity oraz jakie konwersje w ramach tego budżetu chcesz pozyskać
 • Stawki i formy rozliczeń - wybierasz sposób naliczania opłat, np. w formie CPA, ROAS, maksymalizacji konwersji, maksymalizacji wartości konwersji i eCPC.
 • Lokalizacji - gdzie chcesz realizować kampanię
 • Języka kampanii
 • Terminu kampanii
 • Stron docelowych - wybierasz strony samodzielnie lub pozwalasz, aby system je dopasował
 • Materiałów do reklam - możesz dostarczyć logo, grafiki, teksty
 • Grupy docelowej - możesz sprecyzować grupę odbiorców
 • Rozszerzeń reklam - czy system ma korzystać z dostępnych podstron, aby dodać linki w reklamach, czy chcesz mu je wskazać.

 

 

Oceń ten artykuł:
Kampanie Performance Max

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 268 głosów