#akademiaWidoczni ponownie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym anna 3

#akademiaWidoczni po raz drugi zawitała w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 4 marca spotkaliśmy się ze studentami uczelni, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat marketingu internetowym. Naszą agencję dumnie reprezentowali: Anna Zalewska i Mariusz  Szczerbal. Na prowadzących czekała pełna sala wykładowa. Oto, jaką wiedzę przekazali studentom:

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym tabliczka

 

 

Dwóch ekspertów, dwie części

1,5 godzinny wykład został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich Mariusz Szczerbal z agencji widoczni przybliżył pojęcie SEO oraz pozycjonowanie, a także wytłumaczył, na czym polega system płatnych kampanii AdWords.

Następnie na scenę wykładową wkroczyła Anna Zalewska, która opowiedziała o swoim zawodowym koniku i osobistej pasji, czyli o content marketingu i blogowaniu, jako sposobie na rozwój własnej firmy. 

widoczni na uniersytecie ekonimicznym anna 6

 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

Co to jest pozycjonowanie i dlaczego nie jest tym, czym myślimy?

Tak właśnie brzmiał wstęp do wykładu. Próbowaliśmy odczarować studentom pojęcie pozycjonowanie i pokazać różnice między nim, a SEO. W dalszej kolejności przybliżyliśmy algorytmy działania Google, m.in to:

 • Skąd Google wie, jaką stronę wyświetlać w danym momencie?
 • Co tak naprawdę wpływa na pozycję naszej witryny?
 • Czego nie robić podczas procesu SEO?
widoczni na uniwersytecie ekonomicznym mariusz 4

 

 

Nieco o AdWordsach...

Z płatnymi reklamami w Google ma do czynienia każdy użytkownik internetu. Jednak zagłębienie wiedzy na temat działania kampanii AdWords okazało się bardzo potrzebne. Na przykładzie konkretnych wyników z wyszukiwarki, studenci dowiedzieli się, jak odróżnić wyniki płatne od pozostałych. 

Ponadto poznali różne sposoby na reklamę w Google:

 • sieć wyszukiwania,
 • sieć reklamowa, 
 • Google Shopping, 
 • Reklama na Youtube, 
 • a także  remarketing.

Końcowym elementem pierwszej części wykładowej było porównanie do siebie  SEO i AdWords, a także przybliżenie plusów i minusów obu tych rozwiązań. 

Cała prezentacja część pierwszej do pobrania poniżej:

 

POBIERZ PREZENTACJĘ część I

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym mariusz 3

 

 

Content marketing to nie tylko treści

 Termin "content marketing" nie dla wszystkich  zgromadzonych na sali okazał się zrozumiały. Jednak w momencie przekładania tego pojęcia na konkretne praktyczne przykłady, okazuje się, że z content marketingiem mamy styczność niemal w każdej przestrzeni internetu. 

W końcu zgromadzeni studenci nieraz czytali czyjegoś bloga, oglądali video, czy live z wydarzenia, uczestniczyli w webinarium, pobierali ebooka lub ciekawą infografikę. Pokazaliśmy, że sposobów na kreatywny content marketing może być naprawdę sporo. 

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym anna 4

 

 

Treści na stronie a pozycjonowanie

W kolejnym etapie wystąpienia, Anna Zalewska przedstawiła content marketing od bardziej technicznej strony. Podpowiedziała, jak tworzyć treści na swoją stronę, tak aby wspierały pozycjonowanie. Najważniejszym czynnikiem okazały się być bezkonkurencyjnie frazy. 

Studenci poznali źródła inspiracji oraz narzędzia, dzięki którym mogą wyszukać wartościowe frazy.  Nie mogło obyć także bez rozróżnienia fraz longtail i ogólnych.  

Aby jeszcze skuteczniej wdrożyć content marketing samodzielnie pokazaliśmy:

 • gdzie i jak wykorzystywać słowa kluczowe?
 • jakie błędy są najczęściej popełniane przy dodawaniu fraz?
 • jak w kilku krokach zoptymalizować tekst na stronie?
 • na czym polega bezpieczne linkowanie?

II część prezentacji do pobrania poniżej: 

POBIERZ PREZENTACJĘ CZĘŚĆ II

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym anna 2

 

 

Konkurs! Warsztaty w naszej agencji

Zwieńczeniem wykładu było zaproszenie studentów do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania są  całodniowe warsztaty w Centrum Marketingu Internetowego widoczni. Zgłoszenia przyjmowane są  do 30 kwietnia. 

Zadanie: 

 1. Research fraz dla wybranej niszowej strony (może być Twój ulubiony sklep, może być blog). Efektem powinna być baza 10 najważniejszych fraz, na które warto się pozycjonować.
 2. Zaproponuj, jak wykorzystasz treści, aby wesprzeć pozycjonowanie i pozyskanie klienta (konkretne tematy i typy treści, sposób dotarcia do odbiorcy). Efektem powinna być lista tematów i miejsc do nawiązania współpracy redakcyjnej.  

Wszystkich studentów zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki!

widoczni na uniwersytecie ekonomicznym ania i mariusz

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
#akademiaWidoczni ponownie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ